Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

O Intrebare Semi`stupida...

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
evil`boy

evil`boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.09.2004
m`a rugat o tipa sa-i fac legatura de la modem la telefon. ea se face printr`o cutiutza minca in care am 2 intrari-iesiri. ideea este ca acolo am cate 4 fire pe fiecare intrare si firul principal are 2 culori -negru si maro- unde conectez firele din cutiutza ca sa-mi mearga conexiunea si telefonul ? (nici telefonul nu are ton). nu stiu deloc sa ma exprim.. stiu asta :P
multumesc anticipat

#2
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Incearca din priza toate firele, unele telefoane le folosesc pe cele exterioare, unele pe cele din mijloc.

Am avut acceasi problema.

De exemplu, in timpul unui chef cineva a avut proasta inspiratie sa-mi sectioneze. din greseala, cablul de la DSL, frumos, a doua zi, mi-am cumparat un nou cablu de telefon, dar nu mergea, a trebuit sa-l tai si sa-l remufez ca sa foloseasca firele 2 si 4.

Incearca toate combinatiile pana ai ton.

Sper ca nu am postat aberant ca sunt intr-o dispozitie post-bahica.

#3
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
da, asa este din cele 4 fire doar 2 sunt folosite! Ori pe interior, ori cele de pe exerior! Depinde de telefon!

Modemurile  (pe cele care le-am vazut eu) au firele pe interior!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate