Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...
 La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete
 

Adsense plateste prost

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#55
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
La 400.000 de afisari am in jur de 1.600 de clicuri si banii in jur de 90$. Urat.

#56
Fabian

Fabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,443
  • Înscris: 05.01.2007

View PostFlegmatic, on Mar 17 2009, 16:26, said:

la mine e binisor ce pot spune:

impresii 58.621
clickuri   978
CTR       1,67%
eCPM     1,70 US$
Câºtiguri 99,81 US$

Nu o duci tocmai rau! :) Probabil ca multi nu castiga banii aia nici in cateva luni!

#57
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008

View Postsouth, on Mar 17 2009, 18:33, said:

La 400.000 de afisari am in jur de 1.600 de clicuri si banii in jur de 90$. Urat.

Pff, ma bucur ca ati aparut si voi acuma cu detaliile..M-am mai linistit. Ma speriasem de 75 de clickuri la 2600 de vizite (6000 afisari) :rolleyes:


View PostFabian, on Mar 17 2009, 22:43, said:

Nu o duci tocmai rau! :) Probabil ca multi nu castiga banii aia nici in cateva luni!


99 dolari..atat fac eu intr-o luna sau doua. Tu ai facut atat intr-o zi?!  :huh:
Felicitari, si tot asa sa fie!  :OK:

#58
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Nu e intr'o zi. Am un site de mirror! Fara seo fara nimic, imi iau traficul de pe un important site de download ce ofera niste mirror-uri.

Am de la 500 la 1000 unici pe zi din tari diferite. Site-ul este in engleza. Google plateste binisor!


Aveam zile cand luam si 5$ dar si zile cand luam 0.12$

Edited by Flegmatic, 18 March 2009 - 22:26.


#59
catalaur

catalaur

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2005

View Postonlyone, on Mar 23 2008, 17:52, said:

pai nu stiu, in principiu este cam greu.
poti sa te autodenunti sa zici ca doresti suspendarea contului pentru ca persoane rau voitoare au dat clickuri
dar daca ai intrat pe contul adsense de pe un ip de pe care ai dat clickuri, ei stiu ca ii minti
dar poti sa incerci.

Altfel poate stie cineva daca odata ce primesti BAN de la ei exista vreo posibilitate sa iti ierte vreodata pacatele. Doar cineva care a trecut prin asta poate sa raspunda.

Google nu iarta, spun din proprie experienta.
Eu am luat ban pentru "adult content", desi n-am avut niciodata continut ptr adulti pe site.

#60
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008

View Postcatalaur, on Mar 18 2009, 22:34, said:

Google nu iarta, spun din proprie experienta.
Eu am luat ban pentru "adult content", desi n-am avut niciodata continut ptr adulti pe site.

Pai de unde stii din ce motiv ti-ai suspendat contul? Din cate stiu eu, nu iti spune motivul, doar primesti un mail prin care te instiinteaza ca ti-a fost suspendat contul. Sau esti printre putinii norocosi carora le-a raspuns la mail? (in cazul in care le-ai trimis)

#61
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006

View Postcatalaur, on Mar 18 2009, 22:34, said:

Google nu iarta, spun din proprie experienta.
Eu am luat ban pentru "adult content", desi n-am avut niciodata continut ptr adulti pe site.

Eu am primit mail de la ei ca au gasit o reclama pe o pagina cu niste poze mai "curajoase". Mi-au zis ca ar fi bine sa nu mai fie. Am verificat, am scos adsense si asta a fost tot. Contul merge. :rolleyes:

#62
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
8 clickuri = 5,23 US$
site : voip

:)

#63
absolutep0wer

absolutep0wer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 05.03.2009
n-ar trebui sa va mirati,traficul din romania e prost platit de adsense,pentru ca incaseaza si mai putin de la advertiseri,pe usa este mult mai profitabil

#64
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Cum pot sa aflu pe care reclame s-a dat click, adica siteurile pe s-a dat click practic. ?

Deja de 1 saptamana sau 2 au scazut castigurile drastic: 0.01 centi per click. Vreu sa filtrez toate siteurile care platesc 0.01 centi, si daca nu mai fac nici un ban !  :huh: Numa' de ciuda. E pur si simplu bataie de joc, 0.01 centi pe click !!! Pai i-mi trebuie 100 de clikuri cel putin ca sa adun 1 dolar  :huh: . La o medie de 20 de clikuri pe zi, nu-mi scot nici hostingul  :deadtongue: Si am cam 900 de vizitatori unici pe zi.

Edited by dan74mm, 01 April 2009 - 12:30.


#65
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007

View Postdan74mm, on Apr 1 2009, 13:22, said:

Cum pot sa aflu pe care reclame s-a dat click, adica siteurile pe s-a dat click practic. ?

Deja de 1 saptamana sau 2 au scazut castigurile drastic: 0.01 centi per click. Vreu sa filtrez toate siteurile care platesc 0.01 centi, si daca nu mai fac nici un ban !  :huh: Numa' de ciuda. E pur si simplu bataie de joc, 0.01 centi pe click !!! Pai i-mi trebuie 100 de clikuri cel putin ca sa adun 1 dolar  :huh: . La o medie de 20 de clikuri pe zi, nu-mi scot nici hostingul  :deadtongue: Si am cam 900 de vizitatori unici pe zi.

asa as vreau si io , dar nu stiu cum sa le gasesc... filtrez tot de 0,01 chit ca nu mai fac bani de loc da asa nu se mai poate .. muncesti degeaba .. mai bine las site-ul gol si arata mai fain fara reclame .. pleaca traficu de la mine pt ce ? pt un cent ... bataie de joc , o sa se ajunga si la mai putin de un cent daca continua asa ...

#66
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Reclamele la 1 cent sunt alea total necontextuale. Dar daca le banati pe alea s-ar putea sa ramaneti cu reclame gratis la "Salvati balenele".

#67
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

View PostAstor, on Apr 1 2009, 22:15, said:

Reclamele la 1 cent sunt alea total necontextuale. Dar daca le banati pe alea s-ar putea sa ramaneti cu reclame gratis la "Salvati balenele".
Din astea imi apar mie..wtf

#68
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Eu iau cam 5 centi pe click :)  acum am 33 de clickuri si $1.68.Nu am avut nici un click de 0.01 sau 0 pana acum.Cel mai mic a fost de 3 si cel mai mare..si unicu de 4$.

#69
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Deci sa inteleg ca daca   dai click pe anunturile tale de la prieteni, cei de la google se prind.:rolleyes:...hm..:)

#70
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

View Postmateiuli, on Apr 1 2009, 22:18, said:

Deci sa inteleg ca daca   dai click pe anunturile tale de la prieteni, cei de la google se prind.:rolleyes:...hm..:)
da,poate o sa iti dea cineva click 2 ,3 hai 4-5 si o sa crezi ca google nu te prinda?cand o sa iti vina de payment,sa vezi,canci bani... <_<

#71
dan74mm

dan74mm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 16.03.2006
Deci, are cineva idee, cum pot afla siteurile care platesc 0.01 centi/click ?

#72
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
NU POTI. decat din experienta ;) Cum ar fi sa iti puna la dispozitie google si o lista cu siturile care platesc cel mai bine si sa-ti alegi tu ce reclame vrei...  -_-

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate