Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Adsense plateste prost

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#19
webmastersize

webmastersize

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 06.09.2007
Cand spui google plateste prost te referi la asta......

Oricum mie imi convine deoarece am multi useri  :)

Pe scurt 8500 de clikuri 258 $

Bafta lui Koket

Attached Files


Edited by webmastersize, 23 March 2008 - 18:53.


#20
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
am observat ca daca dau clickuri de pe ip din usa , se dau mai multi bani/click... chiar daca reclama e romaneasca...nu totdeauna

#21
Marius19

Marius19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 09.12.2006

 KoKet, on Mar 23 2008, 18:52, said:

am observat ca daca dau clickuri de pe ip din usa , se dau mai multi bani/click... chiar daca reclama e romaneasca...nu totdeauna


1. Cum dai click de pe IP-uri din USA?

2. De pe cele romanesti stai linistit daca ai alocare dinamica de IP si astfel clickurile sunt de pe IP-uri diferite. Probabil sunt de la acelasi ISP, ptr a avea o lista cu proprietarii IP-urilor din lume nu tb sa te cheme neparat Google.

3. La 16 ani ai toata viata inainte. NU e nevoie sa iti faci neparat schimbare de sex ca sa nu te mai poata identifica la o noua cere de cont. Tb doar sa iti schimbi numele si adresa.

4. Urmaresc in continuare cu interes acest topic.

#22
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
folosesc aol si imi da ip de usa...

#23
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007

 KoKet, on Mar 23 2008, 21:03, said:

folosesc aol si imi da ip de usa...

AOL !?!?!? :|

Banned.... pe nume,adresa,succes !

#24
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
America Online...

#25
eXtremeData

eXtremeData

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 14.03.2008
Verdict final : BANNED !
Si ca sa iti explic de ce o sa spun ceva pe scurt despre ce alte informatii mai strange google prin botul [Google AdSense Bot]
In momentul in care cineva iti viziteaza siteul pe care ai adsense botul google te viziteaza si el si strange ceva informatii despre vizitator si mai multe in cazul in care mai da si click si ajunge pe siteul care furniza reclama(AdWords) pentru ca la adword este mai putin mai complex tu fiind platit in functie de clickurile vizitatorilor ce intra pe siteul acela (daca dau un simplu click esti platit intr-un fel daca dau click pe un anumit produs sa zicem sau isi cumpara un bilet de avion de exemplu esti platit altfel...etc ...daca isi face cont..)

Informatiile pe care le are la dispozitie Google sunt destule pentru a nu-l pacalii la o investigatie manuala a unuia din angajatii Google.Pacalesti botul dar pe un om mai greu :

Ce poate afla Google de la un vizitator :
-IP
-Browser(Mozilla, IE etc + versiune)
-Are Java activat/Nu are
-Are Flash/Ce versiune
-Rezolutie
-Sistem de operare
-Culori
-Cookie-uri de pe celelalte siteuri care aveau AdSense/AdWords
................................................................................
............

Cred ca sunt de ajuns pentru a "se prinde" cineva (care nu  e tocmai picat din cer-si mai lucreaza si la Google din intamplare ) daca se uita peste informatiile astea.


Si nu ai rezolvat nimic daca ai schimbat IP
Ai aceeasi clasa de IP-uri si nu crede tu ca poti sa pacalesti Google folosind AOL.
Si cu destule proxy-uri si tot sunt prinsi hackerii care vor sa faca rau si care totusi se pricep sa se ascunda.

PS:Pe cineva de pe alt forum l-am indrumat sa-i anunte pe cei de la Google ca a dat clickuri incorecte si l-am ajutat sa scrie un mail bine gandit si frumos scris ca si cum i-ar parea rau si era la inceput nu a stiut care e treaba si era interesat de ceea ce afisau reclamele si a vrut sa intre sa vada detalii pe siteul acela...si a functionat.
A primit un mail ceva de genul : Am inteles ca se pot intampla lucruri asemanatoare, clickuri accidentale...etc si va indrumam sa cititi articolul...(in care era explicat cum sa ajungi pe un site fara a face click pe anunt)...multumim ca sunteti interesat sa pastrati contul adsense in stare buna si sa pastrati sistemul curat....

La final era : Va instiintam ca daca o sa consideram vom anula unele din veniturile dvs si le vom returna platitorilor....

Si asa a ramas el cu contul adsense si il are si acum cred.Normal ca mi-a spus ca nu va mai da click chit ca scoate 10 dolari/luna.


PSS:Sorry pentru lungimea mesajului da am vrut sa fie cat de cat clar si sa ajute probabil si pe altii care practica/au de gand  clickuri pe propriile anunturi.  :rolleyes: :D

#26
stefan008

stefan008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.07.2007
Din experienta mea, obtinuta pierzand 3 conturi adsense , va spun, si am testat,
conteaza foarte mult limba siteului pe care aveti reclamele, deci puteti avea intr-o zi, sa zicem 85 impresii si 2 clickuri, dar alea valoreaza cat...... 7 $, deci nu cred ca poate spune ceva cei de la google, ei au pus pretul pe reclame asa de mare.
uitati-va aici
Attached File  1.gif   4.74K   305 downloads


acum nu zic ca eu sunt mare expert, va cer si voua o parere ...

#27
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003

 stefan008, on Apr 27 2008, 16:32, said:

Din experienta mea, obtinuta pierzand 3 conturi adsense , va spun, si am testat,
conteaza foarte mult limba siteului pe care aveti reclamele, deci puteti avea intr-o zi, sa zicem 85 impresii si 2 clickuri, dar alea valoreaza cat...... 7 $, deci nu cred ca poate spune ceva cei de la google, ei au pus pretul pe reclame asa de mare.

acum nu zic ca eu sunt mare expert, va cer si voua o parere ...


in ce limba le ai?
Engleza?

Edited by rapitorTM, 27 April 2008 - 17:48.


#28
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005

 Sergiu_Q, on Mar 20 2008, 22:40, said:

cunoastem problema :)
si altii platesc la fel de prost
uite cum plateste adbrite :

Ad zone views  558,798
Clicks              1,730
Ad revenue     $101.37

partea  proasta e ca adbrite nu are reclame asa variate cum are adsense si prin urmare lumea nu prea da click pe reclama :(
cred ca site-ul tau ar avea  succes pe adbrite avand in vedere domeniul pe care e axat

voi va plangeti la 100 usd din 1500-2000 de clickuri? eu am asa pentru luna martie:

impresiuni: 433.424
clickuri: 6.696
castig: 71,93$

ce sa mai zic? 1 cent / click? :(

#29
andreitripon

andreitripon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 30.10.2007
chiar nu stiu ce se intampla cu google, o zi am 2-3 $, o zi am 20-30 centi, tot asa  :mellow: , isi bate joc?

#30
stefan008

stefan008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 20.07.2007
m-am plans eu ....
imi convine cum e

#31
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006

 bogdan.tody, on Apr 27 2008, 20:51, said:

ce sa mai zic? 1 cent / click? :(

mda, aprilie n-a excelat dpdv al incasarilor...
impresiuni: 5.804.481
clicuri: 64.362
castig: 3993,15 $

asadar un clic ne-a adus cam 0,06$ (6 centi)...
precizez ca avem un numar important de reclame oferite vizitatorilor si afisate pe saituri din afara Romaniei...
insa trebuie sa remarcam:
1. scaderea vizitelor pe saiturile in limba germana
2. scaderea incasarilor pe saiturile in limba spaniola (pret mai mic pe clic)
3. cresterea impresiunilor pe saiturile in limba romana (insa incasarile sunt app. la fel)
4. scaderea drastica a clicurilor pe reclamele skyscraper
5. cresterea usoara a costului pe clic la unitatile de linkuri 728x15
6. cresterea usoara a numarului de clicuri pe reclamele pozitionate centru-stanga.

sper sa va fie de folos informatiile si statisticile;
voi reveni dupa incheierea lunii cu cateva detalii legate de saiturile MFA pe care le contorizam intr-un alt cont

#32
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005

 eXtremeData, on Mar 24 2008, 10:46, said:

Verdict final : BANNED !
Si ca sa iti explic de ce o sa spun ceva pe scurt despre ce alte informatii mai strange google prin botul [Google AdSense Bot]
In momentul in care cineva iti viziteaza siteul pe care ai adsense botul google te viziteaza si el si strange ceva informatii despre vizitator si mai multe in cazul in care mai da si click si ajunge pe siteul care furniza reclama(AdWords) pentru ca la adword este mai putin mai complex tu fiind platit in functie de clickurile vizitatorilor ce intra pe siteul acela (daca dau un simplu click esti platit intr-un fel daca dau click pe un anumit produs sa zicem sau isi cumpara un bilet de avion de exemplu esti platit altfel...etc ...daca isi face cont..)

Informatiile pe care le are la dispozitie Google sunt destule pentru a nu-l pacalii la o investigatie manuala a unuia din angajatii Google.Pacalesti botul dar pe un om mai greu :

Ce poate afla Google de la un vizitator :
-IP
-Browser(Mozilla, IE etc + versiune)
-Are Java activat/Nu are
-Are Flash/Ce versiune
-Rezolutie
-Sistem de operare
-Culori
-Cookie-uri de pe celelalte siteuri care aveau AdSense/AdWords
................................................................................
............

Cred ca sunt de ajuns pentru a "se prinde" cineva (care nu  e tocmai picat din cer-si mai lucreaza si la Google din intamplare ) daca se uita peste informatiile astea.


Si nu ai rezolvat nimic daca ai schimbat IP
Ai aceeasi clasa de IP-uri si nu crede tu ca poti sa pacalesti Google folosind AOL.
Si cu destule proxy-uri si tot sunt prinsi hackerii care vor sa faca rau si care totusi se pricep sa se ascunda.

PS:Pe cineva de pe alt forum l-am indrumat sa-i anunte pe cei de la Google ca a dat clickuri incorecte si l-am ajutat sa scrie un mail bine gandit si frumos scris ca si cum i-ar parea rau si era la inceput nu a stiut care e treaba si era interesat de ceea ce afisau reclamele si a vrut sa intre sa vada detalii pe siteul acela...si a functionat.
A primit un mail ceva de genul : Am inteles ca se pot intampla lucruri asemanatoare, clickuri accidentale...etc si va indrumam sa cititi articolul...(in care era explicat cum sa ajungi pe un site fara a face click pe anunt)...multumim ca sunteti interesat sa pastrati contul adsense in stare buna si sa pastrati sistemul curat....

La final era : Va instiintam ca daca o sa consideram vom anula unele din veniturile dvs si le vom returna platitorilor....

Si asa a ramas el cu contul adsense si il are si acum cred.Normal ca mi-a spus ca nu va mai da click chit ca scoate 10 dolari/luna.


PSS:Sorry pentru lungimea mesajului da am vrut sa fie cat de cat clar si sa ajute probabil si pe altii care practica/au de gand  clickuri pe propriile anunturi.  :rolleyes: :D


Am fost suspendat , dar nu banat....

#33
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005

 soul4blade, on Apr 28 2008, 13:00, said:

mda, aprilie n-a excelat dpdv al incasarilor...
impresiuni: 5.804.481
clicuri: 64.362
castig: 3993,15 $

asadar un clic ne-a adus cam 0,06$ (6 centi)

de 6 ori mai mult... cam mare diferenta. dar tu ai pe site-uri straine nu? eu am in romana si probabil de asta. dar sa stii ca la mine e pe martie. pe aprilie am cam 10 centi pe click in cele mai multe din zile, mai ales in prima jumatate a lunii. acum in ultima saptamana 2-3 centi maxim. si sunt sigur ca va scadea dupa paste iar :(

#34
technik

technik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.06.2007
Salutare! Observ ca preturile sunt diferite la fiecare dintre voi. Stie cineva un interval in care variaza preturile pentru CPC,CPA,CPM si CTR si care ar putea fi criteriile dupa care se modifica? Intrebarea e valabila si ptr alte programe care platesc ptr aceste servicii (Neogen CPC, NetWindows, eTarget, AdTrade,s.a)

Edited by technik, 15 May 2008 - 17:20.


#35
bogdan.tody

bogdan.tody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 20.07.2005
vad ca acuma a inceput sa mearga mai bine. am avut zile saptamana asta si cu o medie de peste 10 centi pe click :D

#36
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Plateste adsense prost sau avem noi site`uri slab cotate ?:)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate