Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Adsense plateste prost

- - - - -
  • Please log in to reply
166 replies to this topic

#37
technik

technik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.06.2007
OK,asta e media decat ptr o anumita perioada ptr costul unui click din serviciul CPC. Ptr celelalte tipuri de servicii stie cineva cam care ar fi intervalele in care variaza preturile? (ptr o perioada de timp mai mare de o saptamana)

#38
vlad_gidea

vlad_gidea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 28.07.2007
de platit intradevar e jalnic...dar eu am mai mult de o luna decand astept confirmarea...eu ce sa mai spun?

#39
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
aia de la google sarbatoresc orice sarbatoare :))) si de aia astepti eu am asteptat de craciun o luna =))

#40
xtremlaur

xtremlaur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 18.10.2008
ma tr sa fiti fericiti eu iau de cateva zile 1 cet pe click poate si mai putzin azi de exemplu am 1.500 de clicuri si nici 14 dolari..care stiti ce tr sa fc inaitne la 1.500 de clicuri luat 70 $

#41
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Criza e mare!
Asteptam sa treaca.

#42
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005

View Postxtremlaur, on Mar 7 2009, 01:10, said:

ma tr sa fiti fericiti eu iau de cateva zile 1 cet pe click poate si mai putzin azi de exemplu am 1.500 de clicuri si nici 14 dolari..care stiti ce tr sa fc inaitne la 1.500 de clicuri luat 70 $
esti roman ?

#43
redeye

redeye

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 13.10.2007
eu am avut intr-o zi 2 clickuri si castig 0.00

#44
gabi24

gabi24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 08.06.2007
Si eu castig undeva la 0,015 $/click anul trecut pe vremea asta media era undeva la 0,05$/click poate si mai mult

#45
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008
Tocmai am terminat un nou site pe care, de exemplu, ieri am avut 2600 de vizite si 73 de clickuri pe reclama. CTR de 0,7 sau cat.. CastigL 0,05/click
Intrebarea mea e: mai sunt persoane sa aiba atat de multe clickuri pe reclama? In conditiile in care cu un alt canal pe AdSense eram obisnuit cu cate 6-7 clickuri/reclama/zi.

#46
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Cred ca glumesti!

#47
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Astazi am avut niste clickuri de nu mi-a venit sa cred.Pe 2 clickuri mi-a dat 4 dolari.In rest...plateste prost de tot.Uneori am clickuri care nu dau nimic.Cele mai mici sunt de 0.01.

#48
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008

View Post- Rares -, on Mar 15 2009, 19:25, said:

Cred ca glumesti!

Adica? Astazi iar am 1700 de vizite si 50 de clickuri pe reclame..CTR de 1,07 %. (0,05 $/click)
Ar trebui sa le trimit vreun mail celor de la AdSense? Oare sa fie careva care sa dea multe clickuri pe reclama? Sau e ceva OK, 50 de clickuri la 1700 de vizite?
Repet, eu eram obisnuit cu cate 100 -200 de vizite si 6-7 clickuri pe reclame. Si prea brusc s-a facut saltul

#49
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006

View PostZingarou, on Mar 15 2009, 23:40, said:

Adica? Astazi iar am 1700 de vizite si 50 de clickuri pe reclame..CTR de 1,07 %. (0,05 $/click)
Ar trebui sa le trimit vreun mail celor de la AdSense? Oare sa fie careva care sa dea multe clickuri pe reclama? Sau e ceva OK, 50 de clickuri la 1700 de vizite?
Repet, eu eram obisnuit cu cate 100 -200 de vizite si 6-7 clickuri pe reclame. Si prea brusc s-a facut saltul
Ai CTR normal , chiar mic, asa ca nu iti face griji

#50
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008

View Postlovelife, on Mar 16 2009, 09:24, said:

Ai CTR normal , chiar mic, asa ca nu iti face griji

Nu imi fac griji de CTR cum imi fac pentru numarul de clickuri. De asta intrebam, daca sunt altii cu peste 1500 de vizite, cam ce numar de clickuri au in medie!? Ca nu as vrea sa ma trezesc cu contul suspendat din cauza numarului prea mare de clickuri (70-75)..Mai ales acum cand trebuie sa vina banii, si ar fi aiurea  :confuzzled:

#51
- Rares -

- Rares -

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 04.08.2007
Dinpotriva, daca ar fi sa-ti faci griji vreodata, nu ar trebui sa-ti faci de nr de clickuri ci de CTR (raportul dintre afisari si clickuri).
Nu conteaza daca ai 10, 100, 1000 sau 10.000 de clickuri pe zi atata timp cat CTR-ul este unul decent (sub 10% sa zicem, desi mi se pare destul de riscant si acesta) adica ai cel mult un click la 10 afisari.

In cazul tau nu este nici o problema, chiar si cu dublul numarului de clickuri esti in siguranta (atata timp cat nu ti le dai singur, nu sunt majoritatea de pe acelasi ip, sau nu incalci TOS-ul Adsense in vreun fel)

Sper ca te-am lamurit cat de cat.

#52
Zingarou

Zingarou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 06.06.2008

View Post- Rares -, on Mar 17 2009, 13:10, said:

Dinpotriva, daca ar fi sa-ti faci griji vreodata, nu ar trebui sa-ti faci de nr de clickuri ci de CTR (raportul dintre afisari si clickuri).
Nu conteaza daca ai 10, 100, 1000 sau 10.000 de clickuri pe zi atata timp cat CTR-ul este unul decent (sub 10% sa zicem, desi mi se pare destul de riscant si acesta) adica ai cel mult un click la 10 afisari.

In cazul tau nu este nici o problema, chiar si cu dublul numarului de clickuri esti in siguranta (atata timp cat nu ti le dai singur, nu sunt majoritatea de pe acelasi ip, sau nu incalci TOS-ul Adsense in vreun fel)

Sper ca te-am lamurit cat de cat.


Da da. Nu am zis nimanui sa-mi dea click, si sper ca nici nu s-au dat de catre aceeasi persoana. M-am lamurit, mersi  :OK:

#53
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
la mine e binisor ce pot spune:

impresii 58.621
clickuri   978
CTR       1,67%
eCPM     1,70 US$
Câștiguri 99,81 US$

#54
nu_sunt_ozzy

nu_sunt_ozzy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,367
  • Înscris: 15.02.2007
Poti sa au un site pe care sa-l ai inregistrat si la google si adsense :D ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate