Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Pareri legate de tunel solar - su...
 Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)
 Vom ajunge la deflatie?

Partaj succesoral

IFN-urile mi-au distrus scorul FI...

Sfat achiziție laptop
 Maneaua la concertele Coldplay

Ce este cu aceasta inflație ...

Duster 2011 carplay

Portare inapoi la Telekom
 

card number-> cui il dam?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
4 răspunsuri în acest subiect

#1
alinasuciu

alinasuciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 12.06.2006
Am comandat ceva de pe net, si am platit cu cardul. La primirea coletului am observat ca ceva nu e ok cu produsele, am scris mail la compania respectiva, si ei s-au oferit sa imi dea 50% discount pt produsele cumparate de mine, din cauza ca nu au fost ok ce mi-au trimis. BUUNN.
Acum ei imi cer card number ca sa imi returneze banii. E ok sa il dau? Nu le pot trimite codul IBAN al contului meu? Sincer nu mi se pare safe deloc sa le dau numarul meu de card. Cum se procedeaza?

#2
cicudaf

cicudaf

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 183
  • Înscris: 05.12.2007
Nu este nicio problema daca le pui la dispozitie numarul cardului (oricum il au inregistrat in baza de date; dar nu vor sa umble acolo ca este ilegal).

#3
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postalinasuciu, on Mar 13 2008, 10:08, said:

Am comandat ceva de pe net, si am platit cu cardul. La primirea coletului am observat ca ceva nu e ok cu produsele, am scris mail la compania respectiva, si ei s-au oferit sa imi dea 50% discount pt produsele cumparate de mine, din cauza ca nu au fost ok ce mi-au trimis. BUUNN.
Acum ei imi cer card number ca sa imi returneze banii. E ok sa il dau? Nu le pot trimite codul IBAN al contului meu? Sincer nu mi se pare safe deloc sa le dau numarul meu de card. Cum se procedeaza?
daca ai platit cu cardul automat ai dat :

nume, prenume, adresa, numar de card, cvv, data expirarii.


deci evident, nu e nicio problema, dar e bizar ca ti-l cer



contul in niciun caz nu-l dai pentru ca nu au ce face cu el...



iar in al treilea rand nu vad cat de legala e chestia asta cu reducere 50 % din senin ca nu ti-a convenit tie ce-ai luat

#4
alinasuciu

alinasuciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 12.06.2006
E vorba de parfumuri, eu am comandat un produs, si eu mi-au trimis altul, si din cauza ca aceste produse nu se pot returna, mi-au dat 50% reducere la parfumul gresit trimis de ei. Oricum miroase bine acum ca l-am incercat, iar daca mi-a iesit la jumate pret e chiar ok.
Ma gandeam sa le dau contul ca sa imi vireze banii in cont, la fel cum se face la orice virare de bani in cont.

#5
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.326
  • Înscris: 13.03.2003
daca le dai ibanul ar trebui sa iti poata faca alimentarea.
pe baza numarului de card numai la banca respectiva pot pune banii.
daca iti cer doar numarul este mai greu sa te fraudeze (insa nu imposibil), este cam ciudat de ce il cer, poate folosesc paypal?...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate