Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cretin cu 2 rottweileri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

#1
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006
La mine pe la bloc este un cretin cu 2 rotweileri care sunt lasati liberi, fara botnita si fara lesa.Acum putin timp, am avut parte de un incident, dadeam coltul la bloc.In momentul urmator am inghetat.La vreo 20 de metri de mine erau cei 2 caini care s-au intors spre mine (liberi).M-am intors incet si am fugit cat de repede am putut spre scara si m-am inchis acolo si am stat vreo 15 minute.A fost o experienta cumplita.

As vrea sa reclam cumva la politie

Poate cineva sa-mi zica si mie paragraful ala din lege care obliga stapanul sa-si tina animalul cu botnita?

P***m-as pe el de nenorocit, ca-mi vine sa-i dau foc, si lui, si javrelor lui.

Edited by M3ntal, 10 March 2008 - 17:03.


#2
SonnyRoby

SonnyRoby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 02.02.2007
N-ai de ce sa dai vina pe caini. Ei nu au nicio vina ca au fost crescuti gresit de stapan.

Nu exista caine prost, ci doar stapan prost.

Uite aici un link: http://www.politiaro..._periculosi.htm

#3
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

 M3ntal, on Mar 10 2008, 15:50, said:

La mine pe la bloc este un cretin cu 2 rotweileri care sunt lasati liberi, fara botnita si fara lesa.Acum putin timp, am avut parte de un incident, dadeam coltul la bloc.In momentul urmator am inghetat.La vreo 20 de metri de mine erau cei 2 caini care s-au intors spre mine (liberi).M-am intors incet si am fugit cat de repede am putut spre scara si m-am inchis acolo si am stat vreo 15 minute.A fost o experienta cumplita.

As vrea sa reclam cumva la politie

Poate cineva sa-mi zica si mie paragraful ala din lege care obliga stapanul sa-si tina animalul cu botnita?

P***m-as pe el de nenorocit, ca-mi vine sa-i dau foc, si lui, si javrelor lui.
Trebuie neaparat sa aiba botnita.
Daca ii lasa liberi asa, nu e legal.

Edited by exorcistul, 10 March 2008 - 23:13.


#4
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008
eu le-as face de petrecanie la stapani    :deadtongue:  :deadtongue:
scuzati n-am nimik cu catelusii

Edited by HABIBA, 10 March 2008 - 23:19.


#5
SonnyRoby

SonnyRoby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 02.02.2007
Preferi sa te iei la hartza cu 2 Rottweileri decat cu un stapan imbecil?

#6
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

 SonnyRoby, on Mar 10 2008, 22:16, said:

Preferi sa te iei la hartza cu 2 Rottweileri decat cu un stapan imbecil?
Pai cine te ataca? Stapanul sau cainii?

#7
HABIBA

HABIBA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 01.03.2008

 SonnyRoby, on Mar 10 2008, 23:16, said:

Preferi sa te iei la hartza cu 2 Rottweileri decat cu un stapan imbecil?
scuze , am editat, la stapani vroiam sa zic

#8
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
pai e obligat sa ii poate cu lesa si botnita in spatii publice... cainii nu au nimic de vina, ei sunt victime ale unuia care nu stie sa aiba grija de ei. si eu am rott si il am super dresat, e caine dupa care intorc toti capul pe strada plus ca nu e agresiv decat in curte si cu toate astea il port cu lesa din coarda(de alpinism) si botnita oricand ies din casa(desi multi se mira ca nu il las liber) pentru ca nu pot fi sigur cum va reactiona... totusi inainte de a sesiza politia vorbeste cu proprietarul apoi cu cei de la asociatia chinologica pentru ca mai ales daca spui ca sunteti vecini nu e bine sa va urati si sa va sicanati.

#9
doriann

doriann

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.06.2007
data viitoare cand te panichezi...nu fugi frate...ca atunci esti tinta...pardon...VICTIMA sigura...chiar si din joaca ei vor fugi dupa tine

#10
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Subscriu la ideea de a discuta cu proprietarul cainilor, care ar trebui sa inteleaga ca nu este deloc confortabil pentru cei din jur ca el sa isi plimbe cainii fara lesa si botnita. Indiferent cat de dresati, pasnici sau inofensivi crede dumnealui ca sunt.

Cand stateam in chirie aveam un vecin cu un pittbull negru, cu noi cainele era foarte jucaus, dar cand ieseam cu cainele nostru se schimbau lucrurile. Mai ales seara, cand, al lui fiind negru nu-l vedeai prea usor. Stapanul statea cu prietenii la masina si ascultau manele :) si cainele se plimba prin iarba si pe trotuar. Pana nu a fost un incident odata nu am putut sa ne intelegem cu stapanul, noroc cu sotul meu ca a reusit sa bage un genunchi in pieptul pittbull-ului inainte sa atace, eram disperata ca goldenul meu e pasnic de felul lui si credeam ca il vad ultima data. Dupa incidentul acela stapanul a inteles ca nu e ok si il scotea in lesa, dar nu am fi ajuns aici daca ne certam, poate il intaratam numai... faptul ca i-am cerut asta frumos, fara amenintari, a contat mult.

Nici eu, care am un fel de pisoi, nu caine, nu-mi permit sa-l scot la plimbare fara lesa. Nu pentru ca ar fi capabil de agresivitate, ci pentru ca ma gandesc la confortul celor din jur si pentru ca asta e legea.

#11
M3ntal

M3ntal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 28.08.2006

 anna, on Mar 13 2008, 23:49, said:

Subscriu la ideea de a discuta cu proprietarul cainilor, care ar trebui sa inteleaga ca nu este deloc confortabil pentru cei din jur ca el sa isi plimbe cainii

As dori sa refolmulez.De fapt, sunt 2 proprietari, un idiot si o idioata.Idioata iese cel mai des cu cainii, si daca-i spui ceva iti zice "las' ca nu-ti face nimic".
Pai &^*$#@!... ce garantie imi da oligofrena aia dezaxata ca nu sare javra pe mine?.Imi bag picioarele, cea mai buna solutie e sa iau o bucata de carne, pun niste otravuri puternice in ea, si o las undeva pe iarba inainte sa iasa idioata cu javrele.Este cea mai buna solutie, de vreme ce asa a scapat si un prieten de o haita de 6 maidanezi agresivi.S-a dus frumos in zori cu niste bucatele mici de carne cruda, cu cateva otravuri, care aveau in componenta si niste neurotoxine.Cateva minute au fost de ajuns sa omoare javrele.

Edited by M3ntal, 04 November 2008 - 11:44.


#12
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

 M3ntal, on Nov 4 2008, 11:34, said:

As dori sa refolmulez.De fapt, sunt 2 proprietari, un idiot si o idioata.Idioata iese cel mai des cu cainii, si daca-i spui ceva iti zice "las' ca nu-ti face nimic".
Pai &^*$#@!... ce garantie imi da oligofrena aia dezaxata ca nu sare javra pe mine?.Imi bag picioarele, cea mai buna solutie e sa iau o bucata de carne, pun niste otravuri puternice in ea, si o las undeva pe iarba inainte sa iasa idioata cu javrele.Este cea mai buna solutie, de vreme ce asa a scapat si un prieten de o haita de 6 maidanezi agresivi.S-a dus frumos in zori cu niste bucatele mici de carne cruda, cu cateva otravuri, care aveau in componenta si niste neurotoxine.Cateva minute au fost de ajuns sa omoare javrele.
nu are nici o vina cainele. fa mai bine un gratar (cum ai mentionat mai sus) si invita-i pe stapani :lol:

#13
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

 M3ntal, on Nov 4 2008, 11:34, said:

As dori sa refolmulez.De fapt, sunt 2 proprietari, un idiot si o idioata.Idioata iese cel mai des cu cainii, si daca-i spui ceva iti zice "las' ca nu-ti face nimic".
Pai &^*$#@!... ce garantie imi da oligofrena aia dezaxata ca nu sare javra pe mine?.Imi bag picioarele, cea mai buna solutie e sa iau o bucata de carne, pun niste otravuri puternice in ea, si o las undeva pe iarba inainte sa iasa idioata cu javrele.Este cea mai buna solutie, de vreme ce asa a scapat si un prieten de o haita de 6 maidanezi agresivi.S-a dus frumos in zori cu niste bucatele mici de carne cruda, cu cateva otravuri, care aveau in componenta si niste neurotoxine.Cateva minute au fost de ajuns sa omoare javrele.

Corect. Iubesc cainii, dar uneori trebuie sa faci cum zici.

#14
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Voi cititi ce scrieti ??!  Ce vina are cainele ala ca stapan-su e idiot ?
Cea mai buna solutie e sa ii spui idiotului ca data viitoare cand ii vezi pe-afara cu cainii fara botnita si lesa, anunti Politia, si poate face puscarie, pentru ca rasa asta intra sub incidenta unei legi. Intereseaza-te de numarul politistului de proximitate ca sa-l poti suna.

#15
piri

piri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.11.2006
Sta in firea omului sa-si arate "muschii", sa se razbune, decit sa poarte un dialog de la om la om.
Cheama odata de doua ori politia si o sa vezi ca se va rezolva, dar atunci probabil ca nu te mai crezi "barbat".
Inainte de a chema politia poarta un dialog cu propietarii, dar linistit ca de la prieten la prieten si spune-i ce probleme ai....de multe ori are efect.

Edited by piri, 05 November 2008 - 08:34.


#16
Nedro

Nedro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 03.06.2008

 M3ntal, on Nov 4 2008, 10:34, said:

As dori sa refolmulez.De fapt, sunt 2 proprietari, un idiot si o idioata.Idioata iese cel mai des cu cainii, si daca-i spui ceva iti zice "las' ca nu-ti face nimic".
Pai &^*$#@!... ce garantie imi da oligofrena aia dezaxata ca nu sare javra pe mine?.Imi bag picioarele, cea mai buna solutie e sa iau o bucata de carne, pun niste otravuri puternice in ea, si o las undeva pe iarba inainte sa iasa idioata cu javrele.Este cea mai buna solutie, de vreme ce asa a scapat si un prieten de o haita de 6 maidanezi agresivi.S-a dus frumos in zori cu niste bucatele mici de carne cruda, cu cateva otravuri, care aveau in componenta si niste neurotoxine.Cateva minute au fost de ajuns sa omoare javrele.

:angry2:

Felul in care explici spune mai multe despre tine decat despre "idioata, idiotul si javrele".
Din tot ce ai scris denota doar ca tie ti-e frica de caini de faci pe tine, ca cei doi rottweileri te-au urmarit tocmai pt ca ai fugit ca un iepure fricos si in felul asta le-ai atras atentia si nicidecum ca acesti caini te-ar fi atacat in mod agresiv si intentionat.
Faptul ca singura solutie ce-ti trece prin minte este de a otravi cei doi rottweileri denota ca esti un psihopat fricos si demn de mila.

Sper sa fii atat de fricos incat sa nu fii in stare sa duci amenintarea pana la capat. Ar trebui sa cauti articolul in lege care pedepseste otravirea unor animale nevinovate in mod miselesc.  :puke: Cei doi rottweileri sunt mai mult ca sigur niste caini pasnici, dar tare ai merita sa te alerge o raita in jurul blocului...

:angry2:

#17
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008

 Nedro, on Nov 30 2008, 22:19, said:

Din tot ce ai scris denota doar ca tie ti-e frica de caini de faci pe tine, ca cei doi rottweileri te-au urmarit tocmai pt ca ai fugit ca un iepure fricos si in felul asta le-ai atras atentia si nicidecum ca acesti caini te-ar fi atacat in mod agresiv si intentionat.

Cei doi rottweileri sunt mai mult ca sigur niste caini pasnici, dar tare ai merita sa te alerge o raita in jurul blocului...

:angry2:
explica asta si unui copil care intra in bloc!

#18
Bodotecuci

Bodotecuci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 15.01.2007

 Pazvante, on Dec 1 2008, 11:56, said:

explica asta si unui copil care intra in bloc!

exact! copii sunt mai energici si fug mereu...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate