Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cretin cu 2 rottweileri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
118 replies to this topic

#19
Brandi

Brandi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.10.2005

 Nedro, on Nov 30 2008, 22:19, said:

:angry2:

Felul in care explici spune mai multe despre tine decat despre "idioata, idiotul si javrele".
Din tot ce ai scris denota doar ca tie ti-e frica de caini de faci pe tine, ca cei doi rottweileri te-au urmarit tocmai pt ca ai fugit ca un iepure fricos si in felul asta le-ai atras atentia si nicidecum ca acesti caini te-ar fi atacat in mod agresiv si intentionat.
Faptul ca singura solutie ce-ti trece prin minte este de a otravi cei doi rottweileri denota ca esti un psihopat fricos si demn de mila.

Sper sa fii atat de fricos incat sa nu fii in stare sa duci amenintarea pana la capat. Ar trebui sa cauti articolul in lege care pedepseste otravirea unor animale nevinovate in mod miselesc.  :puke: Cei doi rottweileri sunt mai mult ca sigur niste caini pasnici, dar tare ai merita sa te alerge o raita in jurul blocului...

:angry2:

Mda, si mie mi-e frica de ma kk pe mine, si intepenesc cand un caine se da la mine si fug ca un iepure fricos.
Daca tu esti asa de zmeu, afla ca nu toti suntem facuti de-o mama. Si chiar de am fi tot am fi diferiti.
Asa ca lasa-ne cu ineptii de genul asta.
Eu am doi copii mici si daca s-ar intampla ca un caine sa-i raneasca crede-ma pe cuvant ca nu as mai tine cont nici de "catelusi" si nici de stapanii lor.
Inainte sa improsti cu noroi stai relax, gandeste de 500 de ori si apoi vezi daca mai scrii.
Si da, daca nu respecta legea nu vad nici o problema in a anunta autoritatile. Se pare ca oamenilor nu le place sa discute frumos si se pot corecta doar cand ii atingi la buzunar.
Si ca sa nu fiu acuzat de ura impotriva animalelor precizez ca am avut si eu caine (Doberman) si cand ieseam cu el la plimbare nu lipsea zgarda si botnita. Si pe timpul acela nu erau obligatorii.

#20
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004
Sfatul cu 'discutatul cu proprietarii' e cu 2 taisuri; este putin probabil ca timpitii aia care nu isi dau seama singuri de pericolul pe care il reprezinta ciinii lor, sa aiba o revelatie cereasca dupa discutia cu tine. Dupa aia... e destul de riscant sa le faci sandwich-uri ciinilor; vecinii te-ar banui. Eu as alege direct metoda cu bombonica... ca sa nu fie otrava (e pericol sa nu manince si sa il ia altcineva sau Doamne fereste pe unde mai ajunge...) mai bine pui sticla pisata marunt in bucata de carne

Edited by isr2002, 01 December 2008 - 14:45.


#21
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
cine naiba piseaza sticla?

#22
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 Nedro, on Nov 30 2008, 22:19, said:

:angry2:

Felul in care explici spune mai multe despre tine decat despre "idioata, idiotul si javrele".
Din tot ce ai scris denota doar ca tie ti-e frica de caini de faci pe tine, ca cei doi rottweileri te-au urmarit tocmai pt ca ai fugit ca un iepure fricos si in felul asta le-ai atras atentia si nicidecum ca acesti caini te-ar fi atacat in mod agresiv si intentionat.
Faptul ca singura solutie ce-ti trece prin minte este de a otravi cei doi rottweileri denota ca esti un psihopat fricos si demn de mila.

Sper sa fii atat de fricos incat sa nu fii in stare sa duci amenintarea pana la capat. Ar trebui sa cauti articolul in lege care pedepseste otravirea unor animale nevinovate in mod miselesc.  :puke: Cei doi rottweileri sunt mai mult ca sigur niste caini pasnici, dar tare ai merita sa te alerge o raita in jurul blocului...

:angry2:
Bravo... ai zis-o la sfarsit cu "tare ai merita sa te alerge o raita in jurul blocului"... du-te si impusca-te, e mai ok asa.

Cat despre ce zici, habar nu ai cum sta treaba in realitate.
Si eu am avut probleme cu un kknar care isi lasa rahatul de caine liber si il mai si incuraja sa faca, chiar il recompensa. Ce-am facut? Am vb. cu el...de nush cate ori... nimic, niciun rezultat.
Cum s-a terminat? Am sau a avut norocul ca s-a mutat handicapatu' ca altfel cu siguranta-i mierleam cainele.
Stiu, o sa sariti ca nu are nicio vina cainele, dar cand nu ai cu cine sa vb. si cand nu ai nicio alta solutie... asta e.

Iar cu fazele de genu... "Cei doi rottweileri sunt mai mult ca sigur niste caini pasnici" De unde plm stii tu??? Tre sa fii nebun sa stai sa crezi baliverne d-astea, sa te dai sfatos pe pielea altuia. Da, e foarte adevarat, nu toti iubesc cainii. Punct. Mai e ceva de zis?

Ca sa nu mai zic de carnatii obositi de stapani care-si scot javrele prin parcuri, ii lasa sa se cace si sa se pise peste tot, fara sa stranga, ca deh...e tarlaua lu' ma-sa  :death:

Stiu, 99,99% din voi de aici faceti la fel, dar pe bune, invatati sa respectati si apoi cereti sa fiti respectati. Dar e mai simplu sa vedeti firul de praf din ochiul altuia decat buturuga din ochiul vostru. :puke:

#23
Nedro

Nedro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 03.06.2008

 Pazvante, on Dec 1 2008, 10:56, said:

explica asta si unui copil care intra in bloc!

Din ce s-a scris in mesajul initial nu reiese ca acesti doi caini ar fi atacat copii si nici macar pe amicul ce a deschis topicul.
Nimic din ce s-a scris nu ar justifica otravirea celor doi caini.

M-a indignat faptul ca o fiinta umana (deosebirea dintre fiinta umana si animalul ar trebui sa fie intelectul!?) in urma unui astfel de incindent ajunge doar la o singura concluzie: sa otraveasca cei doi caini!
Intr-un asemenea caz, o fiinta normala ar trebui sa aibe cea mai fireasca reactie, si anume aceea de a purta o discutie cu stapanii celor doi caini sau de a face reclamatie la Politie. Nicidecum de a dori moartea celor doi caini!
Oameni buni, nu suntem in epoca de piatra!... si nici in jungla!

Intr-adevar si eu am un rottweiler. Cainele meu este pe strada intotdeuna in lesa si niciodata fara. Pe aici botnita nu este impusa prin lege, dar daca ar fi, m-as conforma ca atare.



Otrava.... sticla pisata.... nu-mi vine sa cred ca scrieti asta!
Astea sunt ganduri barbare si primitive! Si ce vocabular!

In final ce vina au cainii aia????? De ce trebuie sa moara????

P.S. Cat despre stransul mizeriei cainilor din parcuri sau spatii verzi... si asta e chestie de educatie si respect. Eu le strang, dar si traiesc intr-o societate civilizata si nici nu mi-as permite sa nu le strang pentru ca aici toata lumea respecta regulile, se respecta pe ei insisi si pe ceilalti.
By the way, copiii strica cele mai multe spatii verzi si nu cainii...

Edited by Nedro, 01 December 2008 - 18:25.


#24
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 Nedro, on Dec 1 2008, 18:19, said:

Din ce s-a scris in mesajul initial nu reiese ca acesti doi caini ar fi atacat copii si nici macar pe amicul ce a deschis topicul.
Nimic din ce s-a scris nu ar justifica otravirea celor doi caini.

M-a indignat faptul ca o fiinta umana (deosebirea dintre fiinta umana si animalul ar trebui sa fie intelectul!?) in urma unui astfel de incindent ajunge doar la o singura concluzie: sa otraveasca cei doi caini!
Intr-un asemenea caz, o fiinta normala ar trebui sa aibe cea mai fireasca reactie, si anume aceea de a purta o discutie cu stapanii celor doi caini sau de a face reclamatie la Politie. Nicidecum de a dori moartea celor doi caini!
Oameni buni, nu suntem in epoca de piatra!... si nici in jungla!

Intr-adevar si eu am un rottweiler. Cainele meu este pe strada intotdeuna in lesa si niciodata fara. Pe aici botnita nu este impusa prin lege, dar daca ar fi, m-as conforma ca atare.



Otrava.... sticla pisata.... nu-mi vine sa cred ca scrieti asta!
Astea sunt ganduri barbare si primitive! Si ce vocabular!

In final ce vina au cainii aia????? De ce trebuie sa moara????

P.S. Cat despre stransul mizeriei cainilor din parcuri sau spatii verzi... si asta e chestie de educatie si respect. Eu le strang, dar si traiesc intr-o societate civilizata si nici nu mi-as permite sa nu le strang pentru ca aici toata lumea respecta regulile, se respecta pe ei insisi si pe ceilalti.
By the way, copiii strica cele mai multe spatii verzi si nu cainii...
ok, hai sa le turnam si lor otravuri alese si sticle pisate... in loc de inghetata. :D:D:D

asta ma "amuza" la voi... judecati muuult mai aspru un copil decat un caine, de fapt, foarte multi ar salva viata unui caine decat a unui om.

intr-adevar, NOI astia, care avem ce avem cu "catelusii" suntem animale :)

#25
ramoneloo

ramoneloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.11.2006
Din cate inteleg,tu ai scris aici solicitand un sfat.Eu una n-as putea sa omor un caine indiferent de metodele vehiculate.As incerca un dialog cu stapanii,intr-o maniera civilizata,apeland la intelegerea lor,apoi as anunta autoritatile.Mie nu mi-ar conveni sa platesc amenzi zilnic,mai convenabil ar fi sa cumpar lese si botnite si cu asta basta.Eu am un caine care nu intra sub incidenta legii vis-a-vis de botnita,insa mereu il scot afara cu lesa si strang rahateii fara jena desi tre sa indur hohote de ras si mistouri zi de zi.Plus ca intr-o zi mi-a zis o matracuca de la balcon,pitigaiat,sa nu las cainele sa miroasa gardul viu ca o sa usureze pe el...deh,tre sa-i cumpar si-un cleste pt nas,sa nu mai adulmece.Inteleg perfect ca sunt si persoane care nu agreeaza animalele,unii au fost muscati de caini si le e frica,altii pur si simplu sunt alergici si risca sa aiba vreo reactie adversa...dar hai sa fim rezonabili,bine?
Daca nu ma insel,legislatia ii pedepseste pe cei care omoara animalele,daca te-as cunoaste si daca ti-ai pune in practica 'planul' ,fara remuscari si mustrari de constiinta te-as reclama.Nimeni nu ma poate obliga sa asist la astfel de scene cu animale muribunde,asta ca sa nu mai mentionez si copiii care pot fi afectati serios.Asadar,s-ar zice ca imi salvez copiii in detrimentul tau,nu al animalului,corect?
Si totusi...succes si sper si sper sa-ti rezolvi problema astfel incat nimeni(om sau animal) sa nu aiba de suferit.

#26
Nedro

Nedro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 03.06.2008

 vladc, on Dec 2 2008, 11:42, said:

ok, hai sa le turnam si lor otravuri alese si sticle pisate... in loc de inghetata. :D:D:D

asta ma "amuza" la voi... judecati muuult mai aspru un copil decat un caine, de fapt, foarte multi ar salva viata unui caine decat a unui om.

intr-adevar, NOI astia, care avem ce avem cu "catelusii" suntem animale :)

Esti demn de mila si dispret.
Nu-mi mai pierd timpul cu tine si cei ca tine.

#27
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,102
  • Înscris: 09.01.2007
Imi plac animalele, iar la casa de la munte cresc o familie de maidanezi in curtea mea, desi nu am nevoie de protectie pentru casa. Numai din placere.
In Bucuresti sunt de parere ca iti trebuie multa responsabilitate ca sa intretii un caine, inlcusiv plimbat cu lesa/ botnita etc.
Dar, in momentul in care un caine imi ataca nevasta langa blocul meu, fie maidanez fie caine cu stapan, zdrobesc animalul si pocnesc proprietarul. Fara sa las urme (la proprietar ma refer).

#28
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,472
  • Înscris: 04.05.2006

 Nedro, on Nov 30 2008, 22:19, said:

:angry2:

Felul in care explici spune mai multe despre tine decat despre "idioata, idiotul si javrele".
Din tot ce ai scris denota doar ca tie ti-e frica de caini de faci pe tine, ca cei doi rottweileri te-au urmarit tocmai pt ca ai fugit ca un iepure fricos si in felul asta l

Din postul initial, nici macar nu denota faptul ca, cei doi caini l-au urmarit. Ci doar ca, s-au intors spre el si de frica a luat-o la goana in scara blocului. Este reactia, oarecum normala a oamenilor carora le este frica de caini. Zic oarecum, pentru ca este complet gresita, dar oamenii respectivi, nu se gandesc, ca ar fi util sa se documenteze si sa se educe putintel pentru a sti cum sa reactioneze in astfel de situatii, chiar daca le e frica de caini sau daca urasc cainii. Oricand te poti intalni cu un caine lasat liber sau cu unul sau mai multi fara stapan care sa se infoaie la tine ....si cea mai proasta reactie posibila e aia de a o lua la fuga.

In rest....nu vad pe aici decat caini ucisi...stapani batuti.....de parca ar fi asa simplu sa omori un rottwailer sau un pitbul :lol:

#29
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 06.09.2004

 richelieu, on Dec 3 2008, 13:38, said:

Din postul initial, nici macar nu denota faptul ca, cei doi caini l-au urmarit. Ci doar ca, s-au intors spre el si de frica a luat-o la goana in scara blocului. Este reactia, oarecum normala a oamenilor carora le este frica de caini. Zic oarecum, pentru ca este complet gresita, dar oamenii respectivi, nu se gandesc, ca ar fi util sa se documenteze si sa se educe putintel pentru a sti cum sa reactioneze in astfel de situatii, chiar daca le e frica de caini sau daca urasc cainii. Oricand te poti intalni cu un caine lasat liber sau cu unul sau mai multi fara stapan care sa se infoaie la tine ....si cea mai proasta reactie posibila e aia de a o lua la fuga.

In rest....nu vad pe aici decat caini ucisi...stapani batuti.....de parca ar fi asa simplu sa omori un rottwailer sau un pitbul :lol:
Hai sa o luam altfel: presupunem ca mergi pe trotuar si iti iese in cale un tip pe linga care se plimba doi tigri care se intorc spre tine. Presupunem in continuare ca ai si un pistol in mina (otrava noastra, sau sticla pisata). Ce mama dracului faci? A? Te impusti singur ca sa nu sufere tigrii, da? Sau vorbesti cu proprietarul poate nu si-a dat seama ca tigrii aia reprezinta un pericol. Sa nu fugi! Stai pe loc sa te miroasa, daca fugi esti victima, n-ai citit? Gindeste-te ca pentru un om (mai ales cu frica de ciini) un tigru = un rotwailer.
Prefer siguranta omului sigurantei ciinelui.  :D

Edited by isr2002, 03 December 2008 - 14:44.


#30
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 Nedro, on Dec 2 2008, 22:21, said:

Esti demn de mila si dispret.
Nu-mi mai pierd timpul cu tine si cei ca tine.

aha, asa e. pa!  (vezi ca ai buton de ignore - pls add me ;) )

Quote

In rest....nu vad pe aici decat caini ucisi...stapani batuti.....de parca ar fi asa simplu sa omori un rottwailer sau un pitbul

da, nu e greu, crede-ma, depinde doar cum abordezi "situatia", dar nu are rost sa vorbim despre asta.

ideea e in felul urmator: un caine trebuie sa fie tinut in lesa tot timpul (au locuri special amenajate - acolo pot sa faca ce vor). Siguranta mea, a ta si a fiecaruia dintre noi e pe primul loc, nu? eu nu cred ca ti-ar conveni sa ai de suferit din cauza unui caine lasat de "desteptul" de stapan liber. evident, nu toti reactionam cum ar trebui in anumite situatii.

dar hai sa punem problema altfel... daca pur si simplu te grabesti sa ajungi undeva... si alergi pe strada/in parc/whatever, iar la un moment dat un caine d-asta foarte simpatic gen rottwailer, pitbull etc. se ia dupa tine, ce faci?  :rolleyes:

#31
piri

piri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 19.11.2006

 overseas, on Dec 3 2008, 12:27, said:

Dar, in momentul in care un caine imi ataca nevasta langa blocul meu, fie maidanez fie caine cu stapan, zdrobesc animalul si pocnesc proprietarul. Fara sa las urme (la proprietar ma refer).
Uite domne un barbat adevarat.
E plina lumea de nebuni, atitia oameni, atitea pareri...
Sintem o lume incurabila.

#32
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Sa-i dea Dumnezeu sa l muste cainii de picioare!

 M3ntal, on Mar 10 2008, 16:50, said:

La mine pe la bloc este un cretin cu 2 rotweileri care sunt lasati liberi, fara botnita si fara lesa.Acum putin timp, am avut parte de un incident, dadeam coltul la bloc.In momentul urmator am inghetat.La vreo 20 de metri de mine erau cei 2 caini care s-au intors spre mine (liberi).M-am intors incet si am fugit cat de repede am putut spre scara si m-am inchis acolo si am stat vreo 15 minute.A fost o experienta cumplita.

As vrea sa reclam cumva la politie

Poate cineva sa-mi zica si mie paragraful ala din lege care obliga stapanul sa-si tina animalul cu botnita?

P***m-as pe el de nenorocit, ca-mi vine sa-i dau foc, si lui, si javrelor lui.


#33
shmecherul

shmecherul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 22.11.2006

 vladc, on Dec 2 2008, 12:42, said:

ok, hai sa le turnam si lor otravuri alese si sticle pisate... in loc de inghetata. :D:D:D

asta ma "amuza" la voi... judecati muuult mai aspru un copil decat un caine, de fapt, foarte multi ar salva viata unui caine decat a unui om.

intr-adevar, NOI astia, care avem ce avem cu "catelusii" suntem animale :)
Cati dintre cei ce au caini agresivi si se comporta idiot au copii,astfel constientizand diferenta dintre un copil si un caine ???

#34
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,472
  • Înscris: 04.05.2006

 isr2002, on Dec 3 2008, 14:40, said:

Hai sa o luam altfel: presupunem ca mergi pe trotuar si iti iese in cale un tip pe linga care se plimba doi tigri care se intorc spre tine. Presupunem in continuare ca ai si un pistol in mina (otrava noastra, sau sticla pisata). Ce mama dracului faci? A? Te impusti singur ca sa nu sufere tigrii, da? Sau vorbesti cu proprietarul poate nu si-a dat seama ca tigrii aia reprezinta un pericol. Sa nu fugi! Stai pe loc sa te miroasa, daca fugi esti victima, n-ai citit? Gindeste-te ca pentru un om (mai ales cu frica de ciini) un tigru = un rotwailer.
Prefer siguranta omului sigurantei ciinelui.  :D

Prea multe presupuneri si prea departe de realitate, chiar si daca inlocuim tigrul cu un caine. In primul rand, nu vei merge pe strada cu un pistol in mana ci eventual l-ai avea intr-un toc, borseta, la curea...etc. Ori daca in momentul ala te apuca teroarea, te caci pe tine cu tot cu pistol si nici nu apuci sa-l scoti. Si atunci o iei la goana. Cat despre otrava sau sticla pisata....hai sa nu exageram. Te apuci sa umbi cu alea dupa tine in buzunar? Nu cred. Si in plus, cu ce te ajuta sa le ai la tine, in momentul in care esti atacat? Il rogi sa manance otrava sau sticla? :lol: Si in plus, una e sa te trezesti fata in fata cu un tigru, care-i un pradator si un ucigas prin definitie, caruia oricum n-ai avea ce-i face nici daca ai fugi nici daca ai sta pe loc si alta e cu un caine, pe care il poti domina daca stii cum.

 vladc, on Dec 3 2008, 14:53, said:

da, nu e greu, crede-ma, depinde doar cum abordezi "situatia", dar nu are rost sa vorbim despre asta.

Ba da! EXACT DESPRE ASTA TREBUIE SA VORBIM. Cum abordezi "situatia". Pentru ca, daca stii cum sa omori un caine, stii cum sa faci sa nu ajungi la asta cu el. Eu as sti cum sa omor un caine, chiar cu mana goala,  fara probleme. Ca nu am motive sa fac asta, e partea a doua. Dar unul care s-a "pisat" instant cand s-a trezit cu animalul in fata...ce face? Tocmai asta e ideea, cainii sunt usor de manevrat, dar trebuie sa stii cum. Ori frica sau fuga nu sunt solutii.

Quote

ideea e in felul urmator: un caine trebuie sa fie tinut in lesa tot timpul (au locuri special amenajate - acolo pot sa faca ce vor). Siguranta mea, a ta si a fiecaruia dintre noi e pe primul loc, nu? eu nu cred ca ti-ar conveni sa ai de suferit din cauza unui caine lasat de "desteptul" de stapan liber. evident, nu toti reactionam cum ar trebui in anumite situatii.

Dar nu am zis ca nu asa ar trebui. E normal sa fie asa. Si e normal si cu siguranta de care zici. Eu zic doar ca, trebuie sa stii cum sa reactionezi in celelalte situatii. Unii ar zice ca e pierdere de timp sa invete putin din psihologia animala si sa stie cum sa se apere.....dar cu astfel de probleme se vor intalni mult timp de acum incolo. Eu le recomand sa se gandeasca de doua ori...

Quote

dar hai sa punem problema altfel... daca pur si simplu te grabesti sa ajungi undeva... si alergi pe strada/in parc/whatever, iar la un moment dat un caine d-asta foarte simpatic gen rottwailer, pitbull etc. se ia dupa tine, ce faci?  :rolleyes:

Te opresti, te intorci spre el cu fata ...si e suficient in 95% din cazuri. Cainele se opreste din elan. In celelalte 5% din cazuri, ori esti muscat, dar poti minimiza "pagubele" bagand o mana in fata, ori ...aplici alte chestii care trebuie detaliate pe larg.

#35
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007
Attached File  french_bulldog_wallpaper_5.jpg   45.13K   37 downloads asa ceva am intalnit eu liber pe strada si mi s-au inmuiat picioarele,la un rottweiler  cred ca as lesina :D
iubesc cainii dar recunosc ca in momentul cand imi plimb bishonelul sunt o tinta usoara pt buldozerele astea fara lesa si botnita :P cu toate astea orice s-ar intampla nu as atenta niciodata la viata animalului.El e asa cum il cresti,deci vina apartine stapanilor!
mai bine anunta politia si lasa prostiile cu otravirea ,si nu o spun doar pt binele cainelui,dar risti o amenda buna sau chiar inchisoarea!

#36
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,472
  • Înscris: 04.05.2006
Nu...tu nu ai fi tinta usoara....bishonelul in schimb saracu...:lol: Desi...in general, astia mari, nu-i prea iau in calcul pe aia "micii". Il vad si pe al meu cand se infoaie la el vreun pekinez....nici nu-l ia in calcul...
L.E. A...si asta e de departe mai periculos decat un rottwailer, desi nu e la fel de impunator.

Edited by richelieu, 03 December 2008 - 19:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate