Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Asus P750

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#127
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

ROM version - V4.8.1 WWE_RO00
Radio version - V4.5.4-PP
Extended ROM version - V1.0.1 RO00

Versiunea Rom Singapore e aceeasi, dar Extended e 1.80, plus ca acolo gasesti si noul soft ptr modem - 4.6.7 care cel putin mi-a rezolvat toate problemele avute cu pareta de telefon. In rest si la mine se mai blocheaza, dar foarte rar, comparativ cu versiunea de soft initiala care se bloca si de 3 ori in 5 min daca umblam in setari - fara nimic instalat. Acum se mai intampla o data la 2-3 saptamani.

#128
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006
Eu am instalat varianta V4.8.1. WWE_ID00 = varianta in engleza pentru india.
Dupa instalare: 19,84 Mb free.

Asta se intampla aseara.
Pana azi, totul decurge ok.
O sa va tin la curent cu ce se mai intampla.

Edited by nica.mihai, 04 June 2008 - 21:24.


#129
Banderas23

Banderas23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 27.10.2005
aseara l-am bagat la incarcat si azi dimin cand m-am uitat la el, ce credeti? Era la fel de blocat ca atunci cand era fara baterie  :( Cand m-am uitat prin setari, am gasit procul pe Turbo mode (dar nu stiu cand l-am setat asa, DACA l-am setat) ... o avea vreo legatura?  :huh:



 nica.mihai, on Jun 4 2008, 22:23, said:

Eu am instalat varianta V4.8.1. WWE_ID00 = varianta in engleza pentru india.
Ce te-a facut sa o alegi tocmai p-asta??

#130
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006
A reusit cineva setarile pentru gprs internet la vodafone ?
Multumesc

#131
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006

 danristei, on Jun 19 2008, 16:25, said:

A reusit cineva setarile pentru gprs internet la vodafone ?
Multumesc
Da; functioneaza foarte bine !
Settings / Connections / Ad new / New / "Vodafone internet" / Select a modem -> GPRS / Acces point name -> internet.vodafone.ro / User name -> internet.vodafone.ro / Password -> vodafone / Finish !!!!!
Gata !

 Banderas23, on Jun 5 2008, 09:17, said:

aseara l-am bagat la incarcat si azi dimin cand m-am uitat la el, ce credeti? Era la fel de blocat ca atunci cand era fara baterie  :( Cand m-am uitat prin setari, am gasit procul pe Turbo mode (dar nu stiu cand l-am setat asa, DACA l-am setat) ... o avea vreo legatura?  :huh:



Ce te-a facut sa o alegi tocmai p-asta??
Am cautat o varianta mai noua si care sa fie in engleza.
Aveam de ales intre Singapore si India; Singapore mai instalasem, am incercat India; Si acum este pe pda si suntmultumit !

#132
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Aveam de ales intre Singapore si India; Singapore mai instalasem, am incercat India; Si acum este pe pda si suntmultumit !

Versiunea pe India e tot 4.8.1 dar restul e updatat la zi ( Extended Rom, Modem... ), fiind proaspat aparuta.

#133
snakeman

snakeman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 13.03.2006
Cati sateliti vede indoor si respectiv outdoor, in medie?

#134
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Cati sateliti vede indoor si respectiv outdoor, in medie?

Indoor ? :D Pai cred ca n-ai citit prea mult topicul asta. Outdoor vede destui daca e senin, daca sunt nori uneori chiar daca ii vede nu se poate folosi de ei fiind semnalul prea slab fara antena externa. Tu vrei si Indoor ? Inca n-am intalnit vre-unul sa vada satelitii din interiorul unei case. Poate doar cu antena externa pusa pe casa.

#135
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006
A reusit cineva sa instaleze blackberry client pe un pda cu wm 6 ?
Am un abonament blackberry la orange dar nu-mi place device-ul lor...
Am gasit pe net ceva detalii dar nu am reusit instalarea acestui serviciu pe pda asus P750.
Poate sa ma ajute cineva ?
Multumesc

#136
danristei

danristei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 19.09.2006

 nica.mihai, on Jun 19 2008, 20:37, said:

Da; functioneaza foarte bine !
Settings / Connections / Ad new / New / "Vodafone internet" / Select a modem -> GPRS / Acces point name -> internet.vodafone.ro / User name -> internet.vodafone.ro / Password -> vodafone / Finish !!!!!
Gata !

Multumesc. Setarile astea le facusem si eu si ca de obicei problema era tot la ei. Mi-am luat internet de pe vremea cand era internet.connex.ro dar setarile pe care le primeam de la ei erau cu internet.vodafone.ro. Am sunat de 3 ori pana s-a prins unu de acolo si mi-au resetat netu si merge ok acum.

#137
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006
Actualizare radio firmware !

ftp://ftp.asus.com/pub/ASUS/Mobile_Phone/P750/

Sper ca nu am incalcat regulamentul cu acest link.
Din experienta de o zi se pare ca nu mai sunt problemele vechi de volum insuficient...
Poate-i numai o parere.

#138
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Din experienta de o zi se pare ca nu mai sunt problemele vechi de volum insuficient...

Hmmm. Pai aveai deja versiunea 4.6.8. Era in Firmware-ul de India. Acum doar l-au pus separat la download...

#139
nica.mihai

nica.mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2006

 eiffel, on Jul 1 2008, 15:30, said:

Hmmm. Pai aveai deja versiunea 4.6.8. Era in Firmware-ul de India. Acum doar l-au pus separat la download...
Am observat si eu, dar dupa ce am postat...
Oricum, informatia pentru postarea radiofirmware era utila, asa ca am lasat-o acolo.
Multumesc

In legatura cu blackberry service pe wm6 aveti ceva cunostiinte ?
Multumesc inca o data.

#140
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004
A aparut versiunea oficiala 6.2.0 de firmware - aduce si trecerea la sistemul de operare 6.1 - deocamdata doar Thailanda, Malaesia si Singapore ( cea la care nu scrie nimic la descriere ) dar sunt WWE deci sunt ok.

#141
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Oare vreo varianta oficiala VGA vor scoate cei de la Asus la un moment dat ?

Sau una duala cu VGA si QVGA schimbate intre ele la un simplu restart cum au facut rusii ?

Asta deja ar fi prea frumos...

#142
Banderas23

Banderas23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 27.10.2005
heeellllppp me   :crying:

Ieri m-am "trezit" ca cele 500 de contacte din telefonul meu nu mai erau  :crying: Mentionez ca sambata am sunat de pe el si contactele erau acolo, iar telefonul a fost folosit pe GPS tot week-end-ul. Imi puteti spune si mie ce s-a intamplat?  :crying: :crying:

#143
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,688
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Oare vreo varianta oficiala VGA vor scoate cei de la Asus la un moment dat ?

Nu. Dar mi-au spus ca urmeaza in cateva luni o versiune cu Windows 6.1 ptr Romania.

Quote

Imi puteti spune si mie ce s-a intamplat?

N-am mai auzit asa ceva pana acum. Dar eu folosesc SIM-ul ptr contacte, nu memoria telefonului. Daca folosesti memoria telefonului e bine sa faci back-up prin ActiveSync. Cine stie, poate dai vre-un hard reset si se sterg...

#144
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Mda, si eu tot pe SIM ma bazez. Telefonul se mai descarca, se mai reseteaza etc. Plus backup la anumite perioade just in case.

Pentru WM folosesc PPCPimBackup.

Are optiunea sa-ti salveze nu numai contactele cu toate campurile (in sim poti transfera doar numele si numarul), dar salveaza si intalnirile, mesajele, calendarul etc. Le salveaza intr-un fisier pe card pe care apoi poti sa-l transferi in PC sau unde vrei tu.

Ai optiunea sa salvezi datele in mod binar (mai rapid) sau normal. Daca le salvezi normal, obtii o arhiva in care fisierele sunt de fapt documente csv care se pot edita apoi in excel pe PC.

Dupa ce faci reset-ul, incarci la loc in memorie toate datele si nu pierzi nimic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate