Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Asus P750

- - - - -
  • Please log in to reply
193 replies to this topic

#145
Banderas23

Banderas23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 27.10.2005
dap, dar pe cartela incap 500 numere??? Ca eu stiu ca nu ...  :(

#146
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Nu, nu incap. Maxim 200. Dar eu unul n-am ce face cu atatea. Si cand te gandesti ca inainte sa apara mobilele le tineam minte....

#147
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,033
  • Înscris: 08.08.2002
La mine contacte inseamna nu doar un nr. de tel, am 3-4 numere de tel, adresa, email etc. si pt. asta folosesc Outlook (la care fac sigur periodic backup), sa folosesc numai SIM no way !

#148
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Asta e, noi astia mai de moda veche ne descurcam si cu SIM-ul fara probleme.

Daca faci sincronizarile des si un backup periodic e OK si memoria telefonului, ai intr-adevar o baza de date mai avansata in cazul in care profiti de posibilitatile outlook.

#149
mihaicostescu

mihaicostescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.08.2008
Un mic ajutor va rog...am bagat si eu P750.VGA.WM6.1.v0.17.Base.by.Sorg  dar imi indica ziua, luna anul in rusã...in rest se misca bine si se vede impecabil pe VGA dar cum sa fac sa imi scire normal acolo? Multumesc

#150
Banderas23

Banderas23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 27.10.2005
din pacate back-ul meu e tocmai din aprilie :((

#151
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Un mic ajutor va rog

La Regional Settings treci pe Romana :D
Ma mira ca ai pus versiunea aia antica - deja exista v0.22...
Oricum in toate vei gasi macar un program care e doar in rusa :(

#152
RIon

RIon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 28.01.2005
Pe SIM incap 250 de numere, dar oricum iti salveaza doar numarul principal; eu la orice folosesc, de oricate ori conectez prin USB am setat un backup complet, pentru siguranta fac asta si pe laptop si pe desktop.

#153
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007
M-am hotarat sa-l dau pe-al meu ... daca este cineva interesat ... astept PM.

#154
grikitty

grikitty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.03.2007
Salutare,
am un  P750 de vreo 5 zile, am facut updateurile de pe site ul oficial am trecut la WM 6.1 la ultima versiune radio ...dar tot am 2 problemute la partea de telefon: 1. nu imi spune daca persoana pe care o apelez vorbeste in momentul respectiv la telefon (si eu ma aflu in asteptare..lucru pe care mai orice telefon "non smart" il face) si 2.. in situatia in care am un al doilea telefon pe care il deviez pe P750 ... nu imi spune daca apelul este deviat sau este direct ..lucru pe care, iarasi, mai orice telefon il face. Am cautat un pic pe net dar nu am gasit un programel care sa imi zica aceste lucruri.
Astept parerile voastre, multumesc.

#155
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
In sfarsit versiunea Romana + Patch ptr blocare:

V6.2.0 2008/08/19 update



OS WinCE  



Description ASUS PDA Phone P750 V6.2.0 WWE_RO00 only for Romania/Bulgaria users.
Additional features and improvements:
1. ROM upgrade to Windows Mobile 6.1.
2. Upgrade the radio FW to V4.6.8-P1 which improve the sound quality and call stability.

Special Recommendation:
After the upgrade process, please also install P750_V6_2_0_SP.zip to keep system more stable. You can download it from http://support.asus....;type=utilities

Revin cu comentarii - in 3 zile n-am intalnit nici o blocare cu noul soft - probabil datorita SP-ului instalat suplimentar - inainte aveam aceeasi versiune, fara SP facuta ptr Singapore. In schimb TCPMP - media player nu mai functioneaza - se pare ca nu-i placa  versiunea 6.1 de WM. Dar se tot mentine un bug relativ ciudat intlnit si la versiunile anterioare - din cand in cand ma trezesc cu ceasul setat pe Moscow GMT+3... Ma gandesc daca n-o fi ramas ceva din versiunile rusesti incercate ;)

Edited by eiffel, 29 August 2008 - 12:50.


#156
justmikero

justmikero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2007
Hello,

        A ajuns cineva de aici la service cu un P750 ? :) Al meu a avut cateva accidente, se pare ca este mult prea fragila carcasa, colturile superioare sunt crapate. Si nu, nu este vorba ca nu as fi avut grija de el, dar se intampla, si asa cum felia cu unt cade tot timpul cu partea "unsa" in jos se pare ca si P750 va cadea tot timpul cu colturile neprotejate pe unde apuca....

        Ce ma intereseaza este in primul rand daca se gaseste carcasa de schimb, si eventual daca pot sa o iau pt. a o monta singur. Din moment ce colturile carcasei sunt crapate oricum garantia iese din discutie ... deci asta e ... Deasemenea, ma intereseaza si cine face service asus, poate ma ajutati sa ajung la cine trebuie.

    10x :)

#157
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Ma mir, al meu a cazut de zeci de ori, ba pot sa zic ca am jucat si fotbal cu el fara sa vreau si doar s-a dus un pic nichelul la colturi.
Nu gasesti carcasa sa o montezi singur. Doar la service. Si ar trebui sa ai garantie , ptr ca e de 2 ani si aparatul a bia ce a aparut la sf lui februarie. In certficat ai numele si adresa si telefonul service-ului autorizat.

#158
justmikero

justmikero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.03.2007

 eiffel, on Sep 26 2008, 17:41, said:

Ma mir, al meu a cazut de zeci de ori, ba pot sa zic ca am jucat si fotbal cu el fara sa vreau si doar s-a dus un pic nichelul la colturi.
Nu gasesti carcasa sa o montezi singur. Doar la service. Si ar trebui sa ai garantie , ptr ca e de 2 ani si aparatul a bia ce a aparut la sf lui februarie. In certficat ai numele si adresa si telefonul service-ului autorizat.

    Da, dar garantia nu se acorda in cazul urmelor de lovituri, etc. Stiu ca am adresa in certificatul de garantie, ma interesa daca exista si alte experiente cu astfel de centre. Prefer sa ii montez eu carcasa pentru ca am citit si despre situatii in care a venit aparatul de la garantie intr-o stare mai proasta ...

#159
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004
Da, dar contra cost ti-o pot schimba. Nu e decat un singur service ptr aparatul asta si e cel din certificat. Nu este un telefon obisnuit pentru care gasesti carcase pe toate drumurile. Poate ca e un inconvenient asta, dar asta e situatia. Asus nu e Nokia.

#160
eu_beu

eu_beu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 04.03.2007
Exista carcasa la service ... costa cam 70 ron, doar rama aia nikelata.
schimbul se face pe loc, daca insisti la baieti.

#161
hugbear

hugbear

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 05.12.2007
Salutari tuturor! M-ar incanta jucarica asta, dar numai daca accepta (intr-un fel sau altul) RoAD. A incercat cineva?

#162
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,598
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

M-ar incanta jucarica asta, dar numai daca accepta (intr-un fel sau altul) RoAD. A incercat cineva?

Un link ceva sa vad despre ce e vorba ? Ca un serach pe Gogu nu m-a lamurit, e un nume prea comun.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate