Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @2Unlimited!

zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15,
 La ce ora se deschid urnele ?

Reducerea turației unui moto...

Mergeti la vot?

Adaptor USB-A to USB-C
 La multi ani @SorinGT!

Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi
 Cum deschid rezervor WC Geberit s...

Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19262 replies to this topic

#7219
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Inca nu am auzit de cazuri in care la abonament sa micsoreze resursele...
Nu iau apararea nimanui, si mie mi se pare nesimtire sa momesti clientul cu o oferta si apoi sa elimini acea oferta inainte de perioada la care ai anuntat-o.
Intelegeam daca o elimina de la activare, dar nu si de la cei ce o activasera.

Edited by vubiv, 07 April 2016 - 10:32.


#7220
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 04.10.2005

 vubiv, on 07 aprilie 2016 - 10:30, said:

Inca nu am auzit de cazuri in care la abonament sa micsoreze resursele...
Nu iau apararea nimanui, si mie mi se pare nesimtire sa momesti clientul cu o oferta si apoi sa elimini acea oferta inainte de perioada la care ai anuntat-o.
Intelegeam daca o elimina de la activare, dar nu si de la cei ce o activasera.
Cum nu? Vodafone de nenumarate cazuri... Ultima a fost cu roamingul

#7221
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Ce s-a intamplat cu roamingul la Vodafone?

#7222
alexandrua42

alexandrua42

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.03.2008

 vubiv, on 07 aprilie 2016 - 10:30, said:

Inca nu am auzit de cazuri in care la abonament sa micsoreze resursele...
Nu iau apararea nimanui, si mie mi se pare nesimtire sa momesti clientul cu o oferta si apoi sa elimini acea oferta inainte de perioada la care ai anuntat-o.
Intelegeam daca o elimina de la activare, dar nu si de la cei ce o activasera.

cine cauta gaseste

#7223
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 04.10.2005

 vubiv, on 07 aprilie 2016 - 11:25, said:

Ce s-a intamplat cu roamingul la Vodafone?
Vdf a taiat din abonamentul celor cu resurse in roaming

#7224
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,870
  • Înscris: 21.08.2008
Am o intrebare: la vara plec in Bulgaria pentru o saptamana, atat eu (prepaid) cat si sotia (abonament) avem, asa cum e normal atat minute nationale cat si trafic de net.
Cum se contorizeaza/taxeaza intre noi sau cu un numar de/din Romania in cazul apelarii/primirii?

#7225
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 danghetau, on 07 aprilie 2016 - 14:27, said:

Am o intrebare: la vara plec in Bulgaria pentru o saptamana, atat eu (prepaid) cat si sotia (abonament) avem, asa cum e normal atat minute nationale cat si trafic de net.
Cum se contorizeaza/taxeaza intre noi sau cu un numar de/din Romania in cazul apelarii/primirii?

Daca eveti optiuni cu minute nationale incluse sau abonament cu minute nationale incluse : celui care suna i se va deduce din minutele nationale + o taxa de 5 centi/minut fara TVA iar cel care primeste apelul va fi taxat cu 1 cent per minut fara TVA.
Daca nu aveti minute nationale incluse : cel care suna e taxat cu 0.19 centi per minut fara TVA iar cel ce primeste apelul 1 cent per minut fara TVA.

Edited by Catean, 07 April 2016 - 15:12.


#7226
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Maică-mea a primit un mesaj ca să se prezinte intrun magazin Vodafone și va primi un telefon nou. Sigur ăia vor vrea să o treacă pe abonament așa că nu se va duce
Reply

#7227
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,870
  • Înscris: 21.08.2008

 Catean, on 07 aprilie 2016 - 15:10, said:

Daca eveti optiuni cu minute nationale incluse sau abonament cu minute nationale incluse : celui care suna i se va deduce din minutele nationale + o taxa de 5 centi/minut fara TVA iar cel care primeste apelul va fi taxat cu 1 cent per minut fara TVA.
Daca nu aveti minute nationale incluse : cel care suna e taxat cu 0.19 centi per minut fara TVA iar cel ce primeste apelul 1 cent per minut fara TVA.
Si eu si sotia/fata avem peste 200 min nat si peste 1Gb trafic de net.

#7228
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,606
  • Înscris: 11.02.2016

 madalinmdl1, on 07 aprilie 2016 - 18:44, said:

Maică-mea a primit un mesaj ca să se prezinte intrun magazin Vodafone și va primi un telefon nou. Sigur ăia vor vrea să o treacă pe abonament așa că nu se va duce
Reply
Daca ai ocazia du.te sa vezi ce zic.
Daca iti baga un abonament pe gat refuzi!
N.ai nimic de pierdut! ;)

#7229
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Nimic, in afara de timp si nervi.

#7230
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,606
  • Înscris: 11.02.2016

 danutz1, on 07 aprilie 2016 - 23:26, said:

Nimic, in afara de timp si nervi.
maxim 5 minute: intrii in magazin, vezi care e treaba, daca e bine daca nu pleci. Simplu!

#7231
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,345
  • Înscris: 15.07.2003

 heinz, on 07 aprilie 2016 - 23:24, said:


Daca iti baga un abonament pe gat refuzi!

Deci tu chiar crezi ca o companie o sa iti dea ceva gratis fara sa ceara nimic in schimb? Normal ca vor incerca sa o "treaca" la abonament. Si nu vad unde este problema. Daca in statisticile lor, un numar prepay reincarcat si folosit lunar, care cotizeaza 6 euro poate fi adus timp de 2 ani ca si abonat merita un telefon gratuit, vor face asta. Invers, daca o persoana plateste lunar 10 lei pt un prepay cu resurse ce o multumesc iar sansele de a avea necesitati cu mult mai mari sunt extrem de reduse, o sa accepte un abonament de aceeasi valoare daca o sa primeasca un telefon gratuit.

#7232
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,606
  • Înscris: 11.02.2016
Asa am primit si eu la orange demult...tot pe prepay ca sa ma duc in shop sa.mi schimb vechiul telefon cu un smartphone (orange ******)

Trimis de pe al meu AX5NanoQ folosind Tapatalk



#7233
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014

 logatul, on 07 aprilie 2016 - 23:52, said:



Deci tu chiar crezi ca o companie o sa iti dea ceva gratis fara sa ceara nimic in schimb? Normal ca vor incerca sa o "treaca" la abonament. Si nu vad unde este problema. Daca in statisticile lor, un numar prepay reincarcat si folosit lunar, care cotizeaza 6 euro poate fi adus timp de 2 ani ca si abonat merita un telefon gratuit, vor face asta. Invers, daca o persoana plateste lunar 10 lei pt un prepay cu resurse ce o multumesc iar sansele de a avea necesitati cu mult mai mari sunt extrem de reduse, o sa accepte un abonament de aceeasi valoare daca o sa primeasca un telefon gratuit.
Maică-mea nu folosește multe minute, are opțiunea Gratuit 5 activă de când a apărut ea. Telefon iam făcut eu cadou in Samsung galaxi grand prime, în toamnă așa că nu știu ce ar putea primi mai bun. Așa că nu voi pierde timp să văd ce jaf oferă Vodafone și condițiile lor

#7234
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Mai multi au fost sunati de Vodafone pentru a fi trecuti la abonament, contra unui telefon gratuit, pentru ca la abonament veniturile companiei sunt sigure, la cartela variaza.

#7235
c_alecs

c_alecs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 23.04.2005

 Catean, on 07 aprilie 2016 - 15:10, said:

Daca eveti optiuni cu minute nationale incluse sau abonament cu minute nationale incluse : celui care suna i se va deduce din minutele nationale + o taxa de 5 centi/minut fara TVA iar cel care primeste apelul va fi taxat cu 1 cent per minut fara TVA.
Daca nu aveti minute nationale incluse : cel care suna e taxat cu 0.19 centi per minut fara TVA iar cel ce primeste apelul 1 cent per minut fara TVA.

Unde scrie ca se consuma din minutele incluse? Vorbim de tarif standard de roaming sau de roaming pe zi?

#7236
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008
Apropo eu stiu un batranel ce avea pe prepay un Nokia 5110.. A fost instiintat de Vodafone ca va primii gratuit un telefon simplu, pentru asi inlocui telefonul Nokia.. Motiv: Telefonul prea vechi nu va mai functiona in reteaua Vodafone.

Edited by mike77, 08 April 2016 - 09:07.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate