Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incarcator PB 3.0

Radu Mazare, eliberat conditionat...

Permis suspendat din cauze medicale

Presiune apa fluctuanta pompa sub...
 Revizie auto la Bucuresti

identificare component defect

Recomandare tableta

Ansamblul Neofort Rezidenția...
 Caderea in apostazie a Bisericii ...

Inselatoria secolului!

Problema soft samsung galaxy watc...

Recomandare tastatura compatibila...
 Sfat legat de achizitonarea unui ...

Festivalul de Film Cannes 2024

Scaun auto

La mulți ani @ranit6996!
 

Nokia 6124 Classic

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1558 răspunsuri în acest subiect

#1531
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 sportiv2008, on 20th October 2010, 14:42, said:

Am si eu un 6124, l-am decodat si il folosesc pe digi.
Stie cineva sa-mi explice si mie cum pot sa ma conectez la internet de pe el ? Cand incerc sa ma conectez imi apare ,,conectare prin vodafone live (01),, si nu se conecteaza ceea ce este firesc. Dar ce trebuie sa fac pentru a ma conecta ?
Nu ma pricep si de obicei nu prea ma conectez pe net de pe telefon desi am nelimitat prin abonamentul la digi.
pei trebuie sa primesti setarile de internet de la operatorul tau de telefonie mobila (adica digi). este vorba de un simplu SMS pe care trebuie sa il salvezi in telefon, nu te costa nimic. asta daca nu le-ai primit deja. daca le-ai primit atunci trebuie sa alegi conexiunea de la digi pt internet atunci cand intrii in browser-ul pe care il folosesti . totodata iti recomand sa iti iei si un alt browser decat cel de pe mobil ca ala e praf. poti incerca opera mini sau opera mobile.

#1532
sportiv2008

sportiv2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 174
  • Înscris: 01.01.2008
Multumesc pentru ajutor.

#1533
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
salut!am si eu un nokia 6124 si de cateva zile ma chinui sa instalez un player pentru fisiere video (core player sau divx player) si ttpod pentru muzica si tot ce am gasit pe net ba au certificatele expirate ,ba nu functioneaza....ma puteti auta si pe mine cu programele acestea?adresa mea de email este [email protected] multumesc

#1534
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.558
  • Înscris: 28.11.2008
Iti faci rost de certificat si le semnezi , altfel nu ai cum sa le instalezi.

#1535
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
si de unde pot sa fac rost de asa ceva?

#1536
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 Tavicu, on 14th December 2010, 13:21, said:

salut!am si eu un nokia 6124 si de cateva zile ma chinui sa instalez un player pentru fisiere video (core player sau divx player) si ttpod pentru muzica si tot ce am gasit pe net ba au certificatele expirate ,ba nu functioneaza....ma puteti auta si pe mine cu programele acestea?adresa mea de email este [email protected] multumesc
sal !
pt core player nu ai nevoie de certificat.  merge si fara. poti sa downloadezi programul de pe www.4shared.com . daca  nu merge ultima varianta poti sa incerci cu varianta 1.2. eu pe aia o am si merge. DivX player il poti lua direct de pe pagina de net a celor de la DivX adica : http://labs.divx.com/MobileDownload. alegi varianta pt Symbian 3rd edition  si nu ai nevoie de certificat.
pt TTPod ai nevoie de certificat , ca sa il poti semna ulterior ,altfel nu merge. dar sa stii ca nu rupe gura targului programul.
Cerfificat poti sa ceri de aici : http://forum.softped...p;hl=certificat symbian&st=2916 ; si dupa aia te duci tot pe linkul asta la prima pagina si citesti ce scrie acolo.
totodata pot sa iti mai recomand sa iei programul Flashlight de pe Ovi Store. e un flash player mult imbunatatit fata de cel care il ai instalat in telefon. totodata te va ajuta sa iti mearga videoclipurile de pe Youtube si unele pagini de net care nu erau suportate de flash player-ul din telefon.
daca nu te descuric ma scrie aici !
Bafta !

#1537
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
salut.1mersi pentru ajutor,am reusit sa instalez divx player,insa pentru  core player am dscarcat vreo 10 variante si nu mi-a mers niciuna....tu te referi sa instalez flashlite sau flash light?daca e vorba de flashlite il am deja instalat.ce player audio imi recomanzi si care sa se gaseasca foarte usor,eu folosesc foarte mult telefonul ca sursa de semnal pentru cd playeul masinii.mi-am cumparat ieri un receptor gps si de care sunt multumit cum functioneaza telefonul pe post de gps.multumesc inca o data pentru ajutor

#1538
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 Tavicu, on 17th December 2010, 15:32, said:

salut.1mersi pentru ajutor,am reusit sa instalez divx player,insa pentru  core player am dscarcat vreo 10 variante si nu mi-a mers niciuna....tu te referi sa instalez flashlite sau flash light?daca e vorba de flashlite il am deja instalat.ce player audio imi recomanzi si care sa se gaseasca foarte usor,eu folosesc foarte mult telefonul ca sursa de semnal pentru cd playeul masinii.mi-am cumparat ieri un receptor gps si de care sunt multumit cum functioneaza telefonul pe post de gps.multumesc inca o data pentru ajutor
sal. cand vorbeam de flash m-am referit la programul "Flashlight", scris exact asa. are o icoana cu o lanterna. core player e de departe cel mai complet video player care exist pt symbian . merita instalat. music player-e am TTPod (asta trebuie oricum semnat ca altfel nu merge)si  LCG Jukebox, dar nu prea le folosesc . ma descurc cu player-ul din telefon . daca vrei lasa-mi o adresa de mail pe private si iti trimit eu programele care le am , si care au mers instalate la mine in telefon, deci ar trebui sa-ti mearga si tie.

#1539
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
cum fac sa-mi mearga sa vizualizez videoclipurile dupa youtube?am instalat mobitubia si youtube player dr nu -mi merge cu niciuna...mentionez ca am activata extraooptiunea web'nwalk de la cosmote.multumesc

#1540
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 30.921
  • Înscris: 01.01.2010

 jerme, on 25th September 2010, 14:18, said:

pei opera mini merge si pe telefoane care nu au memorie RAM deci nu prea tine explicatia.
Lol. Opera mini foloseste niste servere de ale lor care fac cam ce ar trebui sa faca telefonul. De asemeni fiind facut pe Java, softul isi gaseste utilitate pe mult mai multe modele de aparate. Memoria RAM, a aparatelor care au asa ceva inclus in hardware, este folosita pentru a muta aplicatii din memoria virtuala, atunci cand aceasta sa cere.
Sper ca explicatia asta tine...

x!

#1541
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 Tavicu, on 19th December 2010, 15:54, said:

cum fac sa-mi mearga sa vizualizez videoclipurile dupa youtube?am instalat mobitubia si youtube player dr nu -mi merge cu niciuna...mentionez ca am activata extraooptiunea web'nwalk de la cosmote.multumesc
ca sa iti mearga youtube trebuie sa pui un alt flash player pe telefon. poti sa intri in Ovi Store si de acolo gasesti programul The flashlight. desi in descrierea lui nu zice nimic de flah player, acesta e un program care va face sa iti mearga videoclipurile de pe youtube .

#1542
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
salut!am instalat si imi spune memorie plina...inchideti unele aplicatii....ce fac?

#1543
jerme

jerme

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 652
  • Înscris: 25.07.2008

 Tavicu, on 20th December 2010, 23:52, said:

salut!am instalat si imi spune memorie plina...inchideti unele aplicatii....ce fac?
sal . ai incercat si pe varianta m.youtube.com ?

#1544
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.378
  • Înscris: 28.09.2009
Pentru youtube trebuie sa iti iei o aplicatie. Aceasta se numeste tot youtube. Mie mi-a mers cu acea aplicatie.

#1545
Tavicu

Tavicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 89
  • Înscris: 14.06.2005
am instalat mobitubia si youtube si cu niciuna nu-mi merge

#1546
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.378
  • Înscris: 28.09.2009
Destul de ciudat, mie mi-a mers cu aplicatia youtube.

#1547
R4ekw0N

R4ekw0N

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 40
  • Înscris: 08.03.2007
stie cineva cum pot seta ceasu sa fie mai mare iar cand apas pe tastele de volum sa se aprinda ecranu sa pot vedea cat e ceasu ? cum este la SE

#1548
Skypee

Skypee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.558
  • Înscris: 28.11.2008
Nu se poate decat daca instalezi un program gen cclock , dar tot nu se aprinde ecranul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate