Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pallady Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
520 replies to this topic

#487
darkjacobs

darkjacobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007

View PostMaeriusz, on 20 noiembrie 2015 - 12:35, said:


Daca prin blocurile in paragina intelegi caminele de nefamilisti (din care unul abandonat), nu am auzit nimic. Ce-i drept, eu stau in T2, care e spre bulevard, T3 se invecineaza cu strada cealalta (Mizil cred ca se numeste). In ceea ce priveste ograda proprie, la mine pe 3 axe e pustiu - sus, jos si la dreapta nu am apartamente ocupate, la stanga e apartamentul ocupat pe partea cu dormitorul, si uneori ii aud cum vorbesc (asta ca sa iti raspund la problema cu izolatia fonica...pereti de BCA, se cam aude, dar nu deranjant..cel putin pentru mine e ok). In rest, am sub geam o menajerie insumand peste 20 de capete de dulai, de diverse talii, specii si forme. Uneori latra, alteori urla...dar te obisnuiesti si cu asta. Posted Image
Stiu ca postarea a fost facuta acum 2 ani, dar am si eu o intrebare. Unde se arunca gunoil si daca exista asociatie de proprietari. Multumesc. Am facut vizionare si am facut cerere pt blocul T3. Pana vine raspuns ash vrea sa stiu daca mai sunt probleme in complex. Multumesc!

#488
darkjacobs

darkjacobs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 28.08.2007

View PostCorina_, on 11 decembrie 2015 - 16:28, said:

Inca o intrebare... voi cand ati cumparat a trebuit sa faceti plata inainte sa semnati contractul de vanzare-cumparare? Ca asa se pare ca este procedura standard, dar mie mi se pare putin ciudata...
Am fost si eu la vizionare si am facut cerere pt un apart. Dar mi s-a parut ciudat cand mi-a spus ca treb sa platesc o factura si apoi sa merg la notar sa semnez. Pana la urma ai cumparat acolo? cum a fost procedura? ai platit inainte?

#489
Priam

Priam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.04.2008
Buna ziua,
Cineva care sta deja aici ? Vroiam sa achizitionez 2 camere...sunt pb ? Si daca da, ce anume ? Am auzit m multe si vroiam sa ma asigur.

Multumesc

#490
Uncle-Sam

Uncle-Sam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.05.2006
Salut. Exista ceva probleme, dar sunt pe cale sa se rezolve. In comparatie cu alte blocuri/ansambluri rezidentiale, situatia sta destul de bine, atat de partea locatarilor, cat si de partea administratiei.

#491
Doadz

Doadz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 08.09.2007
Salut,
Mai știe cineva ceva despre acest complex?
Calitate, preț loc parcare în subteran, cost apartamente de 3 camere?
Multumesc

#492
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Vinde cineva studio?

#493
iulipaula

iulipaula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.03.2008
Neața !
M ar interesa o garsoniera in Pallady towers , dar am inteles de la dezvoltator ca va trebui sa plătim o taxa de paza lunar de aprox 200-250 lei pe apartament.

Suma mi se pare prea mare.

Locuiește cineva acolo care ar putea confirma ?

Mulțimesc !
😊🤗

View PostUncle-Sam, on 25 iulie 2017 - 15:47, said:

Salut. Exista ceva probleme, dar sunt pe cale sa se rezolve. In comparatie cu alte blocuri/ansambluri rezidentiale, situatia sta destul de bine, atat de partea locatarilor, cat si de partea administratiei.


#494
iulipaula

iulipaula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.03.2008

View Postsoff, on 22 octombrie 2008 - 11:05, said:



Tu ai luat garsoniera printre primii. Preturile sunt inca mai mari decat preturile initiale. Ieftinirea a fost fata de ultimele preturi care erau exagerate - garsoniera mare (65mp) era in jur de 95.ooo euro - acum e 91.ooo. Pretul initial a fost cam 80.ooo euro - plus ca euro era mult mai ieftin.

Despre spart apartamentele de 3 camere - stiu ca in T3 toate au fost sparte toate, in T4 sigur nu toate pentru ca deja s-au vandut cateva. Banuiesc ca va fi singurul cu apartamente de 3 camere pentru ca ar strica designul exterior daca unele etaje ar avea balcon mare de 3 camere iar altele balconul divizat.

La al treilea (T2) au inceput doar sapaturile. Poate vor renunta la el :D


#495
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008

View Postiulipaula, on 26 mai 2018 - 10:24, said:

Neața !
M ar interesa o garsoniera in Pallady towers , dar am inteles de la dezvoltator ca va trebui sa plătim o taxa de paza lunar de aprox 200-250 lei pe apartament.

Suma mi se pare prea mare.

Locuiește cineva acolo care ar putea confirma ?

Mulțimesc !
😊🤗

Nu locuiesc acolo și nu știu concret ce conține taxa de mentenanță. Insa pot sa te anunț că nu este singurul complex in care taxele de mentenanță sunt atât. Și ținând cont de ce "scoruri" sunt acolo la apartamente, eu cred că defapt 200-250 e ok.

#496
iulipaula

iulipaula

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.03.2008
buna ziua !

locuieste cineva in acest bloc? cum vi se par facturile in general ? am inteles de la dezvoltator ca ar fi o taxa de paza... ar putea confirma cineva aceasta informatie ?

multumesc !

View Postsobuftea, on 01 iulie 2011 - 15:44, said:

Eu sunt nou mutata in T3. Eu am ales T3 ca e mai retras, fiind ultimul bloc. E de asemenea mult mai gol decat T2. Eu cand am ales apartamentul, T2 era mult mai imbietor: mai viu, mai calda casa scarii, fata de T3 care arata pustiu si rece.

Nici in privinta peretilor nu pot sa fiu de f mare ajutor eu neavand inca vecini nici langa, nici sus, nici jos.


Locuiti inca in acest ansamblu ? ( am zis "inca" doar pentru ca este un subiect dezbatut acum cativa ani )

Ati putea sa ma ajutati cu o parere despre dezvoltator? calitatea blocului ? alte informatii .... ma gandesc sa cumpar de la dezvolator

Multumesc ! Posted Image

View PostBlair26, on 04 august 2012 - 22:01, said:

Cine mai sta prin complex ?
Lumea nu prea saluta pe holuri asa ca ...macar aici ..


Locuiesti in Pallady towers?
ai putea sa ma ajuti te rog cu o parere? as vrea sa mi cumpar si nu sunt neaparat convinsa.

Merci frumos :)

View PostLauCalin, on 27 mai 2018 - 09:08, said:

Nu locuiesc acolo și nu știu concret ce conține taxa de mentenanță. Insa pot sa te anunț că nu este singurul complex in care taxele de mentenanță sunt atât. Și ținând cont de ce "scoruri" sunt acolo la apartamente, eu cred că defapt 200-250 e ok.


merci frumos de raspuns

#497
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Se pare Ca sunt puțini locuitori care să urmărească acest forum.
As vrea să cumpăr un apartament de 2 camere.
Si aș dori să știu cum sunt actualii investitori. Dacă respecta condițiile și termenele de finalizare. Văd că T3 e aproape gata. Văd că majoritatea ați luat credite la o anumită bancă. Banca a fost i pusă de dezvoltator, sau pot merge la lata bancă? Să mă aștept la tot felul de întârzieri și amânări.....

#498
Uncle-Sam

Uncle-Sam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 23.05.2006
Blocul care se construieste acum, este T1 si nu are nicio legatura cu T2 si T3.
In 2009 s-au finalizat T3 si T2, iar T1 a fost inceput (s-a construit doar parcarea subterana si fundatia). Dezvoltatorul a intrat in insolventa, iar T1 a ramas in acest stadiu pana in 2017
In 2017 a fost cumparat de alt dezvoltator, care a continuat constructia.

Comparatia intre blocurile vechi si cel nou nu isi are rostul, pentru ca au in comun doar arhitectura. Nu stiu noul dezvoltator ce materiale a folosit si cum este calitatea lucrarii.

#499
Catalinmavram93

Catalinmavram93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.04.2018
Nu vreau sa fac reclama negativă acestui ansamblu! Ca și colegul de mai sus, susțin aceasi afirmație. Ultimele 2 blocuri(cum privești dinspre bulevard) au fost construite pRin 2007-2008  și au avut niște probleme cum ar fi inflotratiile de apa. Cei de la ANCHOUR(nu știu daca am scris corect numele) par o firma de încredere, cu accent pe “par”.  Mie, totuși îmi par destul de scumpe pretul pt venitul meu. In spatele acestui ansamblu este alea Mizil și daca nu ai pretenția “sa stai pe Bulevard/stradal” poți încerca și pe acolo iar pretul pe metru util se diminuează simțitor. Eu de exemplu mi am cumpărat la 4-5 min de mers pe jos, pe Aleea Mizil pa pretul de 927 euro metru util dar am luat la stadiul de proiect și am banii Cash!

#500
george251

george251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.07.2007
Se construieste in continuare T0... Ce pareri aveti? Am vazut ca s-au facut deja rezervari... Revigoram acest topic? Eu sunt interesat.

#501
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019
salut

eu am achizionat in T1, am rezervat din martie anul trecut, in mai am semnat antecontract.
din pacate au intarziat cu termenul estimat prima data, insa sunt inca in perioada 'contractuala'.
in afara de aceasta intarziere (sept 2018 cum scrie si pe site si cum ne-au spus si la prima vizionare), dar sunt inca in termen legal pana la sf lui februarie si cateva defecte pe partea de finisaje, dar care au fost prinse in procesul verbal de pre-receptie si care au fost deja remediate, totul a decurs foarte bine, iar pretul/mp mi se pare in continuare foarte bun.
pe partea de costuri, cred ca ne vom 'lipi' la asociatia de proprietari de la t2 si t3, unde am vazut ca nu sunt costuri mari, erau nemultumiti de paza, care am vazut ca se schimba acum.

abia astept sa ne mutam :)

#502
george251

george251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.07.2007
Multumim pentru informatii... mai asteptam noutati... mai ales dupa ce va mutati!

#503
bogdan139

bogdan139

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 15.12.2006
Se mai poate negocia pretul? Locurile de parcare cat costa?

#504
vyktor_g

vyktor_g

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2019
Prin credit nu cred ca se poate negocia, poate la plata cash. Puteti incerca.
Anul trecut am prins locul de parcare la 'pachet' cu apartamentul.
Acum se vand separat, dar nu stiu pretul.
Cel mai bine sunati la echipa de vanzari.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate