Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Corigent la chimie

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#19
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Nu ma, stai linistit...mi se pare doar ironic si amuzant...

Edited by M0n0, 13 February 2008 - 17:03.


#20
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 16:30, said:

Asa e la liceu... trebuie sa faci cate ceva de care sa-ti amintesti toata viata, ...


Sper ca prin asta sa nu inteleaga lumea ca e okey cum fac americanii, iau un AK47  si isi ciuruie colegii si profesorii... <_<
amintire , no? -_-

#21
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postavramseby, on Feb 13 2008, 16:53, said:

trebuie sa incercati si faza cu pungile acela. spargeti vreo 4-5 odata si apoi mergeti repde la geam sa vedeti cum se evacueaza scoala :lol: amenintarea cu bomba sau cu incendiu este pistol cu apa la ceea ce se intampla.
E fumata de mult :)) aia s-a intamplat in primele zile din clasa a IX-a in timpul orei :)

View PostM0n0, on Feb 13 2008, 17:00, said:

@darkangelbv...
Si ai ajuns moderator pe cel mai mare forum din Romania...asta e genial!
Nu are treaba scoala cu meseria :) pot sa spun ca scoala nu mi-a oferit nimic(ma refer la liceu.. ca in clasa a VIII-a am participat la olimpiada nationala de Chimie unde m-am clasat pe locuri fruntase), tot ce stiu am invatat singur, totusi eu am fost bun (la suflet) si am lasat ceva amintiri liceului (si profesorilor cu care ma certam cel putin o data pe saptamana).

View PostKrystyna, on Feb 13 2008, 17:07, said:

Sper ca prin asta sa nu inteleaga lumea ca e okey cum fac americanii, iau un AK47  si isi ciuruie colegii si profesorii...
amintire , no?
Am spus:
TOTUSI trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte la ce faci, sa nu regreti mai tarziu.
Daca ajungi sa faci asa ceva deja esti bolnav mintal, nu mai e de distractie :P

#22
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 17:15, said:

....totusi eu am fost bun (la suflet) si am lasat ceva amintiri liceului (si profesorilor cu care ma certam cel putin o data pe saptamana).

exemplu de amintiri lasate liceului si profesorilor:

View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 16:30, said:


In clasa a X-a - rupt gratiile de la geamuri
In clasa a XI-a - dat foc la o parte din lambriu in timpul orei de Biologie.
+  golirea  tuturor extinctoarele intr-un tomberon de gunoi  

:blink:



View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 17:15, said:

Am spus:
TOTUSI trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte la ce faci, sa nu regreti mai tarziu.
Daca ajungi sa faci asa ceva deja esti bolnav mintal, nu mai e de distractie :P


baaa daaaa... e distractieeeee  :gunsmilie:

#23
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostKrystyna, on Feb 13 2008, 17:22, said:

exemplu de amintiri lasate liceului si profesorilor:


:blink:






baaa daaaa... e distractieeeee  :gunsmilie:
Eh.. ce vremuri :) cand venea diriga` in clasa si tipa in gura mare VA EXMATRICULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :roflmao: :roflmaofast: :roflmao:  


O fi distractie si aia, dar aia e distractie doar pentru o persoana, pentru restul e teroare.

#24
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 17:27, said:

O fi distractie si aia, dar aia e distractie doar pentru o persoana, pentru restul e teroare.


si aia cu spray-ul paralizant cum e? <_<

#25
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Ce ma bucur pentru ce ai patit. Poate asa mai lasi counter-ul si pui mana sa inveti la chimie. Te da de gol numele.

#26
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
pai faza cu spray-ul cu piper este ca odata ce ai dat intr-o clasa cu el 2-3 ore nu iti intra nici dracu in clasa ... Este o senzatie super nasoala la nas (cam 20 min te doare ) si nasol la ochii (ustura) .... poate ca daca ma potoleam de la primul spray nu se intampla nimic ...dar eu am mai adus unul de acasa si am dat si pe hol (la parter si etajul 1) ... Intelegeti-ma si pe mine ca era ultima zi de scoala si nu ma gandeam ce se poate intampla cu 2 spray-uri din asta consumate in 10 min ..... cand a venit directorul (un oma 4x4 de peste 100kg ) m-am speriat si m-am trezit la realitate , iar apoi mau spus colegele apoi am recunoscult si eu dupa 10 min de negare !

De repetat clasa nici nu se pune problema .. ma descurc  :lol:  Dar mai nasol cu parinii .. daca afla numai spray imi da... :lol: ... ( ori cum mai insist la diriginta , trebuie sa cedeze dupa 3 milogelii d'ale mele , nu cred ca imi rezista daca dau si o lacrima  :D desi nu cred ca voi reusii sa-ma prostesc in halul asta...)





----> Vaiii daca stiam , nici nu mai postam aici (unele posturii parca sunt scrie de mama si tata ) .. Ori cum nici nu ma gandesc sa le spun.... daca tot am sansa asta de a scapa (nu's singurul..un coleg in a9a a scapat de parini ..dar aveam alta dirigina , dar in a 9 a nici nu a pomenit diriginta de parinti si toate astea )  , de ce sa nu scap !

#27
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Sa dea CineVreiTuChiarDumnezeDacaDoresti sa nu scapi. Daca imi spui te rog si la ce scoala esti, promit ca le dau un fax cu reply-urile tale de aici de pe forum si o sugestie pentru pedeapsa: sa faci cu 4 ore de romana pe saptamana mai mult ca si colegii tai.
Sa nu crezi ca vei gasi vreodata sacii aia de bani .. mai bine pui mana si inveti sa scrii - nu te pun sa inveti in general, ca nici eu nu invat, dar macar eu nu ma fac de ras cu prezenta mea, fiind ea si prin intermediul unui username pe un forum.

Edited by manchimen, 13 February 2008 - 18:33.


#28
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postmanchimen, on Feb 13 2008, 18:33, said:

Sa dea CineVreiTuChiarDumnezeDacaDoresti sa nu scapi. Daca imi spui te rog si la ce scoala esti, promit ca le dau un fax cu reply-urile tale de aici de pe forum si o sugestie pentru pedeapsa: sa faci cu 4 ore de romana pe saptamana mai mult ca si colegii tai.
Sa nu crezi ca vei gasi vreodata sacii aia de bani .. mai bine pui mana si inveti sa scrii - nu te pun sa inveti in general, ca nici eu nu invat, dar macar eu nu ma fac de ras cu prezenta mea, fiind ea si prin intermediul unui username pe un forum.

bai deci nu pot sa cred asa ceva.... tu esti genul : te rog doamne zimi numerele de la loto ... sau daca te pune cineva sa te juri pe Dumnezeu ori pe mama ta ai zice clar DA .... nu stiam ca sunt asa persoane pe forum care posteaza asa ceva !

Sa zici asa ceva pentru nebuniile mele din liceu e nasol

View Postmanchimen, on Feb 13 2008, 18:33, said:

Sa dea CineVreiTuChiarDumnezeDacaDoresti sa nu scapi

:lol: :lol: :lol:   asta este pusa la caterica    :lol: :lol: :lol: daca scriam serios text'ul acela nu mai eram acum la liceu eram la nebunii !

View Postmanchimen, on Feb 13 2008, 18:33, said:

Sa nu crezi ca vei gasi vreodata sacii aia de bani

Edited by aWp_viTal, 13 February 2008 - 18:57.


#29
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003

View PostaWp_viTal, on Feb 13 2008, 18:53, said:

bai deci nu pot sa cred asa ceva.... tu esti genul : te rog doamne zimi numerele de la loto ... sau daca te pune cineva sa te juri pe Dumnezeu ori pe mama ta ai zice clar DA .... nu stiam ca sunt asa persoane pe forum care posteaza asa ceva !

Nu, sunt genul: te rog doamne nu-i zi numerele la loto lu avepevital ca o sa avem inca un taran cu bani in tara noastra draga. Si daca ma pune cineva sa jur pe Dumnezeu, te injur pe tine. Si nici eu nu stiam ca sunt persoane ca tine care posteaza asa ceva.

#30
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007

View Postmanchimen, on Feb 13 2008, 19:03, said:

Nu, sunt genul: te rog doamne nu-i zi numerele la loto lu avepevital ca o sa avem inca un taran cu bani in tara noastra draga. Si daca ma pune cineva sa jur pe Dumnezeu, te injur pe tine. Si nici eu nu stiam ca sunt persoane ca tine care posteaza asa ceva.
Dupa posturile tale taran pari tu nu eu ! Se vede ca esti dintr-o bucata ..... asa ca eu o sa te las in pace , pentru ca nu am ce discuta cu tarzan !

" daiii baa in cap sa crape "   :thumbdown:

Te rog nu mai posta  :worthy:   ..... Ori cum nu intelegi si o sa postezi acum un post prin care o sa negi totul !

#31
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006

View PostBebeluska, on Feb 13 2008, 15:55, said:

Eu zic sa rogi pe cineva... vreun forumist mai in varsta, sa vina sa se dea drept tac-to. :D
:lol:


catre initiator
- bezi ca e un topic cu sfaturi de la bunicul motzoc :D

sprei cu piper? :huh: ; ai scapat ieftin; eu in clasa a 6-a am luat media noua la purtare pentru ca am organizat petrecerea de sf de an fara sa ii cerem voie dirigintei; de fapt am luat toti nota 9 la purtare; ca nimeni nu a spus cine a fost cu ideea si ne-am ridicat toti in picioarea la afirmatia "cine a fost cu ideea sa se ridice in picioare  ;)

#32
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
pai si ce a fost in scoala? :huh: ..altfel se putea considera o petrecere oarecare..

#33
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006

View Postciutacu, on Feb 13 2008, 15:58, said:

In afara de faptul ca ar trebui sa fi corigent la romana si ca nu ai ce cauta cu spray paralizant la scoala, nici nu vreau sa imi imaginez ce elev slab pregatit si indisciplinat esti.
Uite unde era olimpicul la romana.

#34
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Mda.. <_<
Si mie mi-a scazut media la purtare, in clasa a-6-a, pentru ca am dat cu un colt de caiet, in ochiul unui coleg :newblush:
..iar in clasa a-7-a, am avut-o tot noua pentru ca am rupt harta la geografie.. asta pe semestrul intai. In al doilea tot 9 am avut-o. Nu mai zic de ce.. :blush:

#35
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostaWp_viTal, on Feb 13 2008, 15:39, said:

Ce sfaturi imi dati in fara de ami chema parinti la liceu  ( credetima ca nu trebuie sa afle ) ???
daca ii omori pe amandoi, sigur nu vor afla!
pentru a scapa de cadavre, poti sa-l intrebi pe unu' Cioaca...

#36
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Eu am inceput intr-a V-a cu tabla.....full contact cu ghiozdanul :D....rezultatul: o saptamana lejera, fara scris la tabla, pentru colegii mei, vreo doua zile de stat pe bara, in casa, pentru mine, si inca vreo doua pentru tata, care a plimbat directorul in diverse locuri pentru a inlocui batrana tabla.

Intr-a VI-a a cazut victima catedra, in 2 etape, initial tablia din fata, ulterior picioarele.

A XIII-a probleme ca am taiat-o dintr-o tabara scolara impreuna cu alti doi bezmetici, fapt repetat si intr-a X-a numai ca atunci erau si niste bezmetice implicate :D

A IX-a a fost cu spray-ul paralizant si stinsul repetat al luminilor la ora de mate (invatam dupa-amiaza)

A X-a pokerul si fumatul cu nuante de biliard pe bani.....

Tot in a X-a am "prins" catalogul la un demisol intunecat, am luat repede un pix de pe o banca si m-am pus pe motivat absente intr-un colt intunecat. Nici asta n-a fost crima perfecta, am remarcat a doua zi ca jigodia de pix era cu pasta VERDE :S

Dintr-a XI-a m-am smecherit si nu prea am mai fost prins cu nimic in fapt, au ramas vesnicele absente nemotivate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate