Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Corigent la chimie

- - - - -
  • Please log in to reply
110 replies to this topic

#1
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
Salut ...

  Va cer si eu un sfat .... Am ramas corigent la chimie cu media 4 pentru ca , am dat in clasa cu un spray paralizant cu piper... Iar profesoara sa suparat enorm de mult si le-au zis colegilor ca daca nu spun cine a dat pune cate un 2 la toata clasa ( toti cu medii mici la chimie ) iar astia cand au auzit , au zis cine a facut ... iar eu am luat 2 , si asta mi-a stricat toata media si mi-a iesit 4 ... m-am rugat de profesoara 2 zile si nu ma trecut !

Iar acum a inceput al II -lea semestru si sunt nevoit sa chem un parinte sa semneze nu stiu ce cere ca a luat la cunostinta .... Faza ce-a mai nasoala esta ca ori cum as face mama ,tata nu m-ar crede (si daca mar crede ca din cauza asta am ramas tot e nasol rau ) , iar profesoara nu mai vb cu mine si zica nu o intereseaza situatia mea ... Iar dupa cum bine stitii 90% din toate cazurile profesorii au dreptate chiar daca nu este asa !

Dirigina ( am o diriginta de nota 10 , foarte de gasca ... ce mai , ne intelegem super cu ia ) DAR zice ca trebuie sa afle si sa semneze aia ca daca vor afla mai tarziu ca am rams corigen ea va intra la belele ( crede ca mama,tata ar face galagie pentru ca nu i-a anuntat ) .. si nu pot sa o convinga sa nu ii sune , ca eu ori cum nu ii chem !

Ce sfaturi imi dati in fara de ami chema parinti la liceu  ( credetima ca nu trebuie sa afle ) ???

Edited by aWp_viTal, 13 February 2008 - 15:39.


#2
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
eu te-as lasa corigent si la romana :yes:

#3
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
ce cautai cu spray paralizant la scoala? :huh:

#4
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
aWp_viTal, te-as sfatui sa lasi prostiile si sa inveti. In locul profesoarei te exmatriculam.
Pana una, alta, du-te la parinti si spune-le ce ai facut, ia-ti pedeapsa afenta si incearca sa faci ceva cu viata ta.

#5
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007
chiar crezi ca nu vor afla si parintii?

#6
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Eu zic sa rogi pe cineva... vreun forumist mai in varsta, sa vina sa se dea drept tac-to. :D

#7
monique_all

monique_all

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.09.2007

View PostBebeluska, on Feb 13 2008, 15:55, said:

Eu zic sa rogi pe cineva... vreun forumist mai in varsta, sa vina sa se dea drept tac-to. :D
Ce idee  :D

#8
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
In afara de faptul ca ar trebui sa fi corigent la romana si ca nu ai ce cauta cu spray paralizant la scoala, nici nu vreau sa imi imaginez ce elev slab pregatit si indisciplinat esti.
Asa, ai postat pe un forum si nu oricare, ci chiar Softpedia. Ce crezi ca se va intampla ? Sa stii ca daca ti-ai marturisit problema aici nu vei promova la chimie. Nici daca ucizi un om si te spovedesti nu esti absolvit de vina. Deci: forumul nu e solutia.
Apuca-te de invatat !

#9
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Genial, da-mi voie sa te felicit!!!

Exact acelasi lucru l-am facut si eu intr-a IX-a, aceeasi materie...Chimie. Nu inteleg de ce atata scandal, la experimentele de laborator s-a intamplat sa degajam chestii mult mai nasoale decat acel spray :D

Solutia ta este urmatoarea: Vorbeste cu parintii, alta sansa nu ai, plus ca este varianta cea mai buna. Cu incredere, pozitia ghiocelul si varsa problema, sunt 100% sigur ca nu o vei rezolva altfel.

Intr-o luna doua o sa poti sa iesi din nou din casa....:P

Bafta!!!

#10
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Da' ce vrei tu sa te faci cand te faci mare? Ca la stilul in care te prezinti nu cred ca-ti va trebui liceul terminat.

#11
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
deci asta cu spray nu am incercat-o noi in liceu, dar am spart o ceapa si am tarat-o in toata clasa.

cand se facea curatenia de toamna si se dadea foc la frunze, noi dadeam drumul la toate geamurile(clasa mea era chiar la parter langa gradina)

ce sa zic...noi eram uniti...daca facea cineva una nesarata....nu ne dadeam in gat indiferent de ce s-a intamplat.

tot ce poti sa faci...spunei mamei sau tatalui sa vina sa semneze, sa vorbeasca cu diriginta si cu profesoara de chimie si vedeti voi.

nu e un capat de tara. pana la urma trebuie sa te treaca. nu e dupa ea.

p.s.: puteai sa zici ca sunteti filmati intr-un nou episod din Jackass :lol: just kiddin'

#12
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Lasati copilul in pace perfectilor!

Voi n-ati facut nimic.....cuminteilor......sunt cretinismele varstei, ati uitat deja?!?

Mie mi se pare ok, a facut-o, se pare ca deja o regreta, o sa regrete si mai mult pana cand o sa treaca clasa, va fi campionul clasei la chimie, asta e....o lectie absolut necesara.

Voi credeti ca omul invata benevol despre fapte si consecintele lor...nu, invata cand da cu capul de sus.

Iar asta este un prag mic care-l va impiedica sa ajunga la pragurile cele mari unde sunt sanse sa se si sparga capul care se loveste.

Absolut normal la 16 ani.

#13
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006
pai d'astea usoare mai facem si noi (aka pungi d'alea de miros a stiti voi ce cand sunt sparte :D, tot etajul nu mai poate respira :lol: ) dar la spray inca nu am ajuns :huh:

Edited by avramseby, 13 February 2008 - 16:14.


#14
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Postavramseby, on Feb 13 2008, 16:14, said:

pai d'astea usoare mai facem si noi (aka pungi d'alea de miros a stiti voi ce cand sunt sparte :D, tot etajul nu mai poate respira :lol: ) dar la spray inca nu am ajuns :huh:
Incercati, incercati...e cea mai buna solutie sa ajungi expert si olimpic (chiar pe vara :D) la materia profesorului care va va prinde.

Ba chiar si experti in Drept, mai exact procedura PENALA, daca se intampla ca unul din cei care respira aerul cu vitamine da ochii peste cap.

Mult succes!

Edited by Cipsu, 13 February 2008 - 16:21.


#15
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Pana la urma ce rau a facut spray-ul ala? a distrus ceva? :) la noi in clasa a IX-a s-a rupt usa de la intrarea in clasa de 4 ori si s-au stricat cel putin 5 banci (la una i-au indoit picioarele nenorocitii de elevi(printre care eram si eu ca deh...  :blush: ) )

In clasa a X-a s-au rupt gratiile de la geamuri (avem clasa la parter si trebuia sa avem o cale de iesire din clasa dupa ce facea prezenta :rolleyes: )
In clasa a XI-a s-au gasit 2 baieti "de cartier" sa dea foc la o parte din lambriu in timpul orei de Biologie.
Apoi aceiasi baieti + alti 3 (eu si 2 amici din alta clasa :P ) s-au gasit sa goleasca toate extinctoarele intr-un tomberon de gunoi :) au fost evacuate 2 etaje. Ne-am ales toti cu 2 puncte scazute la purtare, dar nu sunt o problema, oricum nu am avut niciodata media 10 la purtare in liceu  :lol:

Asa e la liceu... trebuie sa faci cate ceva de care sa-ti amintesti toata viata, TOTUSI trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte la ce faci, sa nu regreti mai tarziu.

#16
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View Postdarkangelbv, on Feb 13 2008, 16:30, said:

Pana la urma ce rau a facut spray-ul ala? a distrus ceva? :) la noi in clasa a IX-a s-a rupt usa de la intrarea in clasa de 4 ori si s-au stricat cel putin 5 banci (la una i-au indoit picioarele nenorocitii de elevi(printre care eram si eu ca deh...  :blush: ) )

In clasa a X-a s-au rupt gratiile de la geamuri (avem clasa la parter si trebuia sa avem o cale de iesire din clasa dupa ce facea prezenta :rolleyes: )
In clasa a XI-a s-au gasit 2 baieti "de cartier" sa dea foc la o parte din lambriu in timpul orei de Biologie.
Apoi aceiasi baieti + alti 3 (eu si 2 amici din alta clasa :P ) s-au gasit sa goleasca toate extinctoarele intr-un tomberon de gunoi :) au fost evacuate 2 etaje. Ne-am ales toti cu 2 puncte scazute la purtare, dar nu sunt o problema, oricum nu am avut niciodata media 10 la purtare in liceu  :lol:

Asa e la liceu... trebuie sa faci cate ceva de care sa-ti amintesti toata viata, TOTUSI trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte la ce faci, sa nu regreti mai tarziu.
trebuie sa incercati si faza cu pungile acela. spargeti vreo 4-5 odata si apoi mergeti repde la geam sa vedeti cum se evacueaza scoala :lol: amenintarea cu bomba sau cu incendiu este pistol cu apa la ceea ce se intampla.

Edited by avramseby, 13 February 2008 - 16:54.


#17
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
@darkangelbv...
Si ai ajuns moderator pe cel mai mare forum din Romania...asta e genial! :lol:

Edited by M0n0, 13 February 2008 - 17:01.


#18
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

View PostM0n0, on Feb 13 2008, 17:00, said:

@darkangelbv...
Si ai ajuns moderator pe cel mai mare forum din Romania...asta e genial! :lol:
ce legatura are cu asta? dupa parerea ta toti cei care sunt moderatori aici sunt niste sfinti? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate