Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Timpi asteptare in contract de tr...

Parere amenajare/loc disponibil u...

Producatori/masini care nu sunt f...

Ventilator perete
 Simbol "bec aprins" tele...

Oakley - recomandare site pt oche...

Aer conditionat racire A+++/A++

Problema umiditate AC
 Propuneri pentru imbunatatirea pr...

Conectarea la internet a Centrale...

recomandare ups si surge protector

La multi ani @2Unlimited!
 zgomot (bazait) plita gaz Samsung...

Problema aer condiționat Vor...

SAMSUNG Galaxy A15

La ce ora se deschid urnele ?
 

Sony-Ericsson Xperia X1

- - - - -
  • Please log in to reply
216 replies to this topic

#19
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
it's smles like a warn, or more.
stie cineva ce procesor, memorie ram are acest telefon ?

#20
cipz

cipz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.05.2005

View Postboriss2oo6, on Feb 14 2008, 18:00, said:

it's smles like a warn, or more.
stie cineva ce procesor, memorie ram are acest telefon ?
520 Mhz.
Oare a existat macar un post in care @danknet sa nu mentioneze Iphone.. sunt curios..

#21
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007
Windows Mobile 6.1

#22
arr1975

arr1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.09.2006
sal to ALL

citisem pe undeva ca are procesor la 600 si WM 6.5 .... draq stie ce sa mai crezi ...

oricum mie unu imi place ... si cam face tot ce ai nevoie ... cat despre Iphoana pot sa zic ca-i cam spre varza - am un amic care a schimbat 2 si tot nemultumit, luate de afara, ce-i drept crack-uite ... dar na, s-a descurcat si el ... insa eu unul o sa-mi iau XPERIA cand apare, dar cu specificatia ca astept si MOTO din spate ... auzisem ca pregatesc baietii ceva si daca nu merge se retrag din piata, ceea ce ar fi pacat spun eu ....

Edited by arr1975, 18 February 2008 - 21:41.


#23
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006
E fantastica "jucaria". Ma alatur si eu celor care isi doresc acest minilaptop.
O varianta fara tastatura culisanta, avand in vedere ca are touchscreen m-ar fi incantat si mai mult.
Cat despre culori, nu are sens sa ii puna mai multe, detin un P3600 si nu am ce sa reprosez display-ului.

#24
flo2203

flo2203

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.04.2007
si totusi: cat o costa ?7-800 de euro ?

#25
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
cu nokia n810 ar putea fi comparat acest SE.

#26
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

View Postdasty, on Feb 25 2008, 01:12, said:

deci nu se stie la ce pret e la noi....sau daca a aparut"?
Ba se stie, nu a aparut.

#27
glumetu

glumetu

    Jedi sora-mea!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,958
  • Înscris: 27.04.2005
umbla vorba ca se amana pentru 2009 - vedeti softpedia news :(

#28
boriss2oo6

boriss2oo6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 02.03.2006
acest Xperia nu este cine stie ce, pentru mine e doar mult advertising, daca i-au facut cei de la SE propiul mini-site ar fi trebuit sa fie ceva mai important, ecranul pare bunicel castiga la marime dar pierde la culori. totusi nu inteleg multe lucruri la acest terminal, unul din ele este de ce Windows Mobile ? eu unul sunt atat de scarbit cand aud de Windows, incat am impresia ca si la telefoane ar trebui sa puna CTRL, ALT, DEL. un alt lucru este faptul ca pe site la SE scris ca este compatibil cu Hpm-77 desi eu nu vad decat un mini-jack si un mini-usb, in schimb nici vorba de Fast-Port. nu vad nici slot-ul pentru memory stick, deci sa inteleg ca este pe undeva sub capacul de la baterie deci nu avem hot-swap ? pacat. slide-ul acela nici el nu-l vad prea bine sa speram ca nu o sa fie ceva ca la alte telefoane pe slide unde cedeaza destul de repede. parti bune are si el o gramada, cum ar fi Wi-Fi 3g si multe retele la care se poate conecta, mini-usb-ul este potrivit deoarece multa lume pe care o stiu are in casa un cablu USB-miniUSB deci poate fi folosit si ca dispozitiv pentru stocare de date desi nu il vad prea bun pentru asa ceva la doar 400Mb memorie interna, si nu imi spuneti ca puteti pune card ca daca stai sa copii ceva din calculator pe un memory stick merge destul de greu plus ca stim cu totii ca se pot corupe foarte usor si acestea. sper sa aibe o durata de viata foarte mare desi pana in 2009 o sa urce foarte mult standardele in materie de telefoane si lansarea acestui terminal mobil o sa fie aproximativ inutila.

#29
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postboriss2oo6, on Mar 2 2008, 22:20, said:

acest Xperia nu este cine stie ce, pentru mine e doar mult advertising, daca i-au facut cei de la SE propiul mini-site ar fi trebuit sa fie ceva mai important, ecranul pare bunicel castiga la marime dar pierde la culori. totusi nu inteleg multe lucruri la acest terminal, unul din ele este de ce Windows Mobile ? eu unul sunt atat de scarbit cand aud de Windows, incat am impresia ca si la telefoane ar trebui sa puna CTRL, ALT, DEL. un alt lucru este faptul ca pe site la SE scris ca este compatibil cu Hpm-77 desi eu nu vad decat un mini-jack si un mini-usb, in schimb nici vorba de Fast-Port. nu vad nici slot-ul pentru memory stick, deci sa inteleg ca este pe undeva sub capacul de la baterie deci nu avem hot-swap ? pacat. slide-ul acela nici el nu-l vad prea bine sa speram ca nu o sa fie ceva ca la alte telefoane pe slide unde cedeaza destul de repede. parti bune are si el o gramada, cum ar fi Wi-Fi 3g si multe retele la care se poate conecta, mini-usb-ul este potrivit deoarece multa lume pe care o stiu are in casa un cablu USB-miniUSB deci poate fi folosit si ca dispozitiv pentru stocare de date desi nu il vad prea bun pentru asa ceva la doar 400Mb memorie interna, si nu imi spuneti ca puteti pune card ca daca stai sa copii ceva din calculator pe un memory stick merge destul de greu plus ca stim cu totii ca se pot corupe foarte usor si acestea. sper sa aibe o durata de viata foarte mare desi pana in 2009 o sa urce foarte mult standardele in materie de telefoane si lansarea acestui terminal mobil o sa fie aproximativ inutila.
De ce WM6? Pt ca este un PDA? Oricum e doar pt clasa business. Cei de la SE au zis ca ce e mai bun urmeaza. :D (un iphone killer ;) )
Este facut de HTC deci in materie de slide-uri cred ca sunt experti.
Cardurile de memorie au viteza variabila si daca tu ai testat unul ieftin si prost nu mai am ce zice, si inca ceva, chiar daca se corup cardurile se pot schimba, nu ca memoria interna la care abia poti sa ajungi si care e si foarte greu de schimbat. Oricum chestia cu 2009 cred ca e o minciuna, nu o sa astepte HTC si SE 2009 ca sa lanseze un asemenea telefon. Si ca dispozitiv de stocare poti folosi cu incredere un flash nu un telefon mobil. :P

#30
staicueduard

staicueduard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 25.03.2006
oameni buni care tot va duelati pe aici.. am intrat sa citesc pt ca imi sarea in ochi topicul de cateva zile..
sa va spun care e treaba cu "oamenii astia de afaceri"??
un om de afaceri va face exact ce va zic eu .. isi va cumpara un laptop smecher ca ii va trebui si au , isi va cumpara un xperia ca ii va trebui nush ce tampenie la el, isi va cumpara si un iPhone ca ii va trebui nush ce alta tampenie de la el, isi va lua un w810 ca va avea nevoie de nush ce o alta tampenie de la el.. DE CE?? ca il doare la basca de bani, nici nu il intereseaza!!! si daca e unu " destept" decat altii ca el, le va cumpara pe toate cele mentionate! si are unde sa le care dupa el nu e problema.. asa cum are 15 masini in fatza vilei, asa are si vreo 3-4 telefoane, ca sa il completeze.. cam asta e

#31
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
si eu am win mobile si m-a dezamagit... crunt.

#32
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
Xperia X1, which includes 3-inch clear wide VGA display and a full QWERTY keyboard within a quality metal-finish body, is an arc slider phone built to address the customers who need a premium, converged mobile experience.

“Our vision for the XPERIA X1 is to deliver a seamless blend of mobile Web communication and multimedia entertainment within a distinctive design,” said Rikko Sakaguchi, Head of Portfolio and Propositions, Sony Ericsson.

#33
xingyichuan

xingyichuan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.03.2008
Buna tuturor, sunt nou pe forum si m-am inregistrat doar ca sa va cer parerea. Din ceea ce am citit pareti a fi mai in tema decat mine. Eu unul am gasit Xperia X1 accidental si m-am indragostit imediat. Un cunoscut are telefonul de vanzare cu 350 euro. Ce spuneti? Merita?

Multumesc pentru pareri

#34
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007

View Postxingyichuan, on Mar 15 2008, 21:14, said:

Buna tuturor, sunt nou pe forum si m-am inregistrat doar ca sa va cer parerea. Din ceea ce am citit pareti a fi mai in tema decat mine. Eu unul am gasit Xperia X1 accidental si m-am indragostit imediat. Un cunoscut are telefonul de vanzare cu 350 euro. Ce spuneti? Merita?

Multumesc pentru pareri
CE???? :blink: :huh:  
Inca nu s-a lansat. Abia prin august apare. :excl: Si daca nu ma crezi uite aici: http://www.gsmarena....ria_x1-2246.php

#35
xingyichuan

xingyichuan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.03.2008
Ai dreptate, asa e. Nu am vazut telefonul, e o cunostinta a fratelui meu persoana care, ci-ca l-ar fi adus de prin Anglia. Tot de la fratele meu am aflat la un pahar de vorba ca ar fi la 350 euro.
Iata motivul pentru care am intrebat. Eu chiar il vreau. Pretul e, oare, bun?

#36
denti_marius

denti_marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.02.2008
Oare va fi mai tare decat Nokia E90? Acum am E90 dar mi-ar placea un telefon cu win mobile. X1 ar fi printre putinele tel-pda care are procesor peste 500 mhz, display de 3 inch, 128 de Ram, si o camera rezonabila. In principiu asta ma intereseaza. Ar mai pe piatza HTC Cruise touch si Mio A720, dar ambele sar din schema fie ca au display mai mic, fie ca au numai 64 Rami. Oricum din cate am cautat eu Xperia ar fi cel mai tare. Dar daca au sa il scoata pe piatza abia la anu s-ar putea sa fie deja istorie. Eu il astept cat mai curand. Stie careva sigur cand va fi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate