Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Putin ajutor !

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
golfuletzgti

golfuletzgti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.01.2008
Salut ! Am o mica problema cu literele de la partitii ! Am avut xp instalat c:\windows , toate bune si frumoase .. am formatat c-ul, am instalat vista ultimate 32 biti tot in C .. dupaia iar xp`ul sp2, tot la C am dat format si tot pe C am dat sa`l instaleze ..  am terminat instalarea acum cand intru in my computer D:\windows  :madanimated: ... acealasi lucru mi s-a mai intamplat acum 2 luni numai cand am schimbat vista cu xp  mi s-a intamplat si le-am schimbat literele cu 8, dupa restart fluierai prin hdd (GOL unpartitioned space) ... acum am hdd aproape plin si cam ma zgarii pe ochi sa pierd tot ce am in el din nou. O metoda de a schimba literele (SAFE) imi poate recomanda cineva? si inca un lucru dupa ce am dat FORMAT la C am dat sa instalez vista, s-a instalat normal, a bootat mi-a dat o eroare cat capu meu de mare (asta s-a intamplat dupa ce am bagat a doua placa video), restart imediat dupa eroare nici n-am apucat sa vad ce scrie (nu cu ecran albastru), nu avea absolut nimic instalat bootase pentru prima data windowsu iar inainte sa booteze sistemu ma intreba ce versiune de windows sa aleg sa booteze vista sau earlier version of windows (de unde pana unde alta versiune nush, am dat FORMAT la C, iar in celelalte partitii nu am nici un fisier hidden etc. care sa aibe vreo legatura cu microsoft), deci o metoda de a schimba panaramele alea de litere imi poate spune cineva? nu am nici o problema cu sistemul merge ok, dar vreau sa vad si io Windowsul in C ca la toata lumea, sa trag tot ce am pe dvd-uri si sa dau format complet nu cred ca am rabdare. Am 3 partitii mari si late, hardul este un WD de 500 GB Sata II. Astept sfaturi, multumesc.

Edited by golfuletzgti, 10 February 2008 - 11:53.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate