Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Amenda pentru rovinieta

- - - - -
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#73
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
Amenda e intre 5 si 20 de milioane. Dar se da minimul, adica 5 mil. Peste tot unde am auzit de amenda pt rovinieta toti luasera 5.

#74
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,247
  • Înscris: 24.05.2006
Eu am luat 10 mil, cu minim 2,5 mil in 48 de ore. Din banii aia, platesti 66,5% la primarie, si 33,3% intr-un cont de la Drumuri Nationale.

#75
dumymyky

dumymyky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.12.2007
daca am reinmatriculat masina pe numele meu (initial fiind pe firma) si am pastrat numarul masinii rovinieta mai este valabila? ca pana la urma masina are rovinieta nu soferul..... mie asa mi se pare logic. voi ce ziceti?

#76
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,138
  • Înscris: 14.09.2007
Dar cat este amenda daca nu ai actele la tine?Cu asta poti acoperi lipsa rovinietei in cazul in care amenda este ceva mai mica.

#77
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
In cazul rovinietei, daca n-o ai la tine, inseamna ca n-o ai deloc, nu se considera ca n-ai actele la tine.

#78
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Eu am luat 10 mil, cu minim 2,5 mil în 48 de ore. Din banii ăia, plătești 66,5% la primărie, și 33,3% într-un cont de la Drumuri Naționale.




Așa de mare e amenda???  :w00t:
Să o plătesc și eu zilele astea!!!

#79
laurentziu83

laurentziu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2005
Pentru 2.5 milioane mai bine merg la risc...

Daca ma opresc, le arat factura la amortizoare, bielete de directie si caseta de directie, si le zic ca n-am mai avut bani si pentru vinieta lor nenorocita. Iar in loc de talon, le arat o copie, ca sa nu-mi bat capul sa mi-l recuperez si pe ala daca vor sa mi-l retina.

Edited by laurentziu83, 28 May 2009 - 11:09.


#80
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postlaurentziu83, on May 28 2009, 12:07, said:

Pai cand cei de la drumuri isi vor da seama cati gandesc la fel,  ^_^  li se va parea profitabil sa stea non stop la controlat lumea de rovignete.  :lol: :lol:

#81
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007

View Postlaurentziu83, on 28th May 2009, 12:07, said:

Iar in loc de talon, le arat o copie, ca sa nu-mi bat capul sa mi-l recuperez si pe ala daca vor sa mi-l retina.

Nu merge cu aratat copie. Daca nu poti sa prezinti originalul de la talon, permis, asigurare, buletin, rovinieta, se considera ca nu le ai la tine.

#82
Y0samiteSam

Y0samiteSam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,245
  • Înscris: 22.04.2005
Salut, copjob2000 ti-a dat vreo chitanta sau ai semnat ceva?  m-a oprit si pe mine in negru vodu (localitate de frontiera) si m-a intrebat de ea, i-am spus ca nu o am la mine si mi-a luat toate actele s-a dus la masina dupa care a revenit peste 3 minute si mi-a spus ca am 10 mil amenda.  Nu am semnat si nu am primit nimic...mi-a dat toate actele inapoi si am plecat.

#83
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Rovinieta o am dar nu lipesc tampenia aia pe parbriz. Mi se face scarba cand ma uit la ea , apoi la drumuri...

#84
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View Postkoss_x_treeme, on 28th May 2009, 19:08, said:

Rovinieta o am dar nu lipesc tampenia aia pe parbriz. Mi se face scarba cand ma uit la ea , apoi la drumuri...
secret profesional , rovigneta sau rca-ul de pe geam se scoate cu abur cald, testat cu fierul de calcat

#85
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postaalinn, on 28th May 2009, 21:12, said:

secret profesional , rovigneta sau rca-ul de pe geam se scoate cu abur cald, testat cu fierul de calcat

ai pus tu fierul de clacat pe parbriz ? :lol:

#86
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007

View Postspare-me, on 28th May 2009, 21:14, said:

ai pus tu fierul de clacat pe parbriz ? :lol:
a pus un coleg aseara dupa ce a studiat problema pe forumuri si a zis ca functioneaza perfect (nu am vazut masina azi dar maine ma uit sigur)
era un rca din 2006 parca si arata jalnic
si nu cu fierul direct ci cu aburul lui ca doar nu e camasa  :lol:

#87
laurentziu83

laurentziu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2005

View Postmoroianu, on 28th May 2009, 18:53, said:

Salut, copjob2000 ti-a dat vreo chitanta sau ai semnat ceva?  m-a oprit si pe mine in negru vodu (localitate de frontiera) si m-a intrebat de ea, i-am spus ca nu o am la mine si mi-a luat toate actele s-a dus la masina dupa care a revenit peste 3 minute si mi-a spus ca am 10 mil amenda.  Nu am semnat si nu am primit nimic...mi-a dat toate actele inapoi si am plecat.
Pai cam asta urmaresc sa fac si eu. Nu le-as da talonul ca sa nu mi-l retina. Le dau copia si restul actelor, sa-mi intocmeasca PV si sa se stearga undeva cu el, nu semnez, sa le fie de bine.

#88
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Pai cam asta urmaresc sa fac si eu. Nu le-as da talonul ca sa nu mi-l retina. Le dau copia si restul actelor, sa-mi intocmeasca PV si sa se stearga undeva cu el, nu semnez, sa le fie de bine.





Decât să le dau talonul să risc o amendă de câteva sute de lei, mai bine spun că nu am actele la mine și iau una de câteva zeci de lei... că de permis mă verifică oricum...

#89
laurentziu83

laurentziu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2005
Ai verificat lucrul asta?

#90
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Ai verificat lucrul asta?



Normal!
Am verificat asta de două ori până acum...
Amendă pentru neprezentare acte... trimisă la primărie... și, sper să nu am nevoie de ceva de la ăștia timp de câțiva ani... :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate