Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

Amenda pentru rovinieta

- - - - -
  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#37
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postdjionut, on Apr 2 2008, 00:58, said:

se pare ca va fi eliminata panarama...

SERIOS?
Ptiu drace .... si asta dupa ce tocmai am luat-o?  <_<

#38
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Same.. cred ca-s singurul tampit care n-a iesit din posta decat cu rovigneta, si asta pentru o masina cu numere rosii. Asta in conditiile in care i-am zis eu aleia sa-mi faca pe seria de sasiu, ca ea nu stia.
Ah well, un actibild de la Logan, cu vreo 2 de la duba pe care le am nelipite, cred ca mi le lipesc pe monitor.

#39
adikkkk

adikkkk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.10.2005
Se pare ca vor sa scoata astia plata rovignetei in mod direct si sa o includa in pretul combustibilului, asta daca ar fi sa crdem sursa asta

#40
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View Postsebulbus, on Apr 2 2008, 01:13, said:

Ah well, un actibild de la Logan, cu vreo 2 de la duba pe care le am nelipite, cred ca mi le lipesc pe monitor.

Mult prea tare :lol: .... nu gaseai si tu niste autocolante mai ieftine? :lol:

#41
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Mi-a expirat si mie de 3 saptamani.Inca ma mai gandesc daca sa mai fac.Nu m-au intrebat niciodata de ea cand m-au oprit.

#42
ionutel

ionutel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 18.12.2006
Eu unul nu am avut pt. drumul de Buftea de care vorbeam - am avut noroc! A dat si acum la stiri ca vor sa o scoata sa o treaca in combustibil - de parca nu ar fi destule taxe in combustibili!

Edited by ionutel, 02 April 2008 - 18:49.


#43
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Mai e o data un fel de taxa de drum in benzina. Tara p###ii... Si eu care am luat rovignete de cca 5 milioane ce fac? In afara de faptul c-am sa le lipesc pe monitor, bineinteles.

#44
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Stai linistit ca nu intra legea in vigoare de anul asta. Nu esti singurul care a platit-o si nu cred eu ca statul roman va da ceva inapoi :D.

#45
luciancaplescu

luciancaplescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.05.2007

View Postdarkangelbv, on Mar 16 2008, 10:26, said:

Eu nu a avut-o lipita niciodata, si nici nu o sa-mi ocup parbrizul cu asa ceva :D Poate sa-mi faca vreo bucurie Garcea? :D

Nu cred, daca ai chitanta la tine

#46
dungatu

dungatu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 24.04.2005
ce sa fac....o cumpar sau nu? mai e obligatorie?
pe DN-uri e necesara sau numai pe E-uri si A-uri?

Edited by dungatu, 16 May 2008 - 20:00.


#47
TopBloke

TopBloke

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.03.2008

View Postdungatu, on May 16 2008, 20:58, said:

ce sa fac....o cumpar sau nu? mai e obligatorie?
pe DN-uri e necesara sau numai pe E-uri si A-uri?


cumpar-o ! trebuie si pe DN ! firma la care lucrez a luat o amenda pe DN7 ca nu avea la o  rovinieta autoutilitara. A luat minimul, 1500 ron .

#48
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
chiar daca esti in oras dar circuli pe un drum national sau european trebe sa ai rovinieta platita.

eu de 2 ani nu am mai luat si niciodata cand am fost oprit de politie nu am fost intrebat de ea.

de obicei se leaga de ea la masinile mari unde pot ciuguli ceva.

#49
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
pe mine m-a intrebat un gabor daca am rovigneta si i-am aratat-o lipita in parbriz.Bine ca nu a cerut si chitanta ca era una nashpa, expirata.
Nu se merita  s o cumperi dar e bine sa ai un abtibild din ala in parbriz.Asa de control.

#50
tudorstan

tudorstan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 14.12.2006
Eu am fost oprit si mi s-a cerut chitanta desi aveam stickerul lipit in parbriz.

#51
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003
Au trecut 4 luni de cand a expirat si tot nu am luat alta.....sa-i f**a domnu' cu taxa lor.

#52
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Acum cateva zile inainte sa plec la mare am cautat in toate benzinariile din Braila + Galati (si nu exagerez cand spun TOATE) si nu am gasit rovinieta. Cica e o problema acum si nu se pun in vanzare. Fix cand pleaca lumea in concediu ei nu le pun in vanzare. Si pana la urma am plecat fara, pana la mare am tot oprit la benzinarii si nu am gasit nicaieri.

#53
laurentziu83

laurentziu83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 31.08.2005
La posta ai incercat?

#54
Klasse

Klasse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 29.05.2006

View Postvup, on Feb 11 2008, 11:01, said:

Eu am patit-o asta vara, am fost amendat pt lipsa rovinietei dar eram in localitate. Am platit amenda, nu mi-am dat seama ca trebuia sa depun contestatie deoarece nu eram pe vreun drum national   :death:

Bucatica de drum national pe care erai de cine este administrata? De primarie sau de CNADNR? Era municipiu sau oras?


Oameni buni, eu nu am vazut pe nimeni aici sa-si puna problema incalcarii legislatiei decat in masura in care sunt pedepsiti. Si daca sunt pedepsiti, ce e mai rentabil? amenda sau vigneta? De bun simt, de rusine nu mai stim...

E adevarat, nici administrarea drumurilor (si nu numai) nu mai stie ce-i aia rusine si bun simt (si nu numai). Dar astept de la cei ce-mi vor plati pensia sa-i corecteze pe hapsanii de azi si sa invete din greselile lor. Ca RO repeta din greu greselile trecutului pentru ca nu vrem sa invatam unde-i pragul de sus sau de jos.

Vreau sa cred ca ne indreptam totusi spre o societate in care ne cunoastem lungimea plapumii si ne intrecem in educatie si cultura si nu in volumul manelelor si numarul de cai putere in portofel...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate