Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru
 

Eurovision 2009.

- - - - -
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#55
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
aoleu...nico și ălalalt pe primul loc la televoting, cu melodia asta nu ieșim în veci din semifinală  :death:

#56
de_mona82

de_mona82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 22.08.2006
e oribila melodia lu simona nae cu maxatu  :thumbdown:
imi place shine si a lui moga ( diferite insa imi plac)


ps: ce misto canta goran bregovici :clapping:

#57
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Sunt dezgustat de Eurovizionul asta. Se promoveaza nationalismul, nu valoarea asa cum ar trebui. Daca observati, jocurile au fost facute de catre public (tot felul de cretini stapaniti de un fals patriotism, dar care foarte probabil nu au nici ureche armonica) si de dinozaurii din juriu. Aveam un mare respect pentru Victor Socaciu, insa sunt scarbit de modul lui de jurizare. De la prima semifinala s-a exprimat la adresa LaGayliei Frazier (citez aproximativ: "piesa buna, pacat ca nu e macar compozitorul roman) in termeni improprii unui om care ar trebui sa fie impartial. Nu te poti astepta la impartialitate si lipsa de nationalism nici de la Titus Andrei, cu toti cunoastem melodiile difuzate de SRR.

Cred cu tarie ca in viitor este necesar sa alegem piesa pentru urmatoarele editii prin intermediul unei selectii interne, nu bazata pe televoting. Ca sa preintampin eventualele comentarii cum ca finala Eurovision este tot pe televoting: e adevarat, insa se pare ca alte popoare au totusi o oarecare cultura muzicala. Ai nostri nu au, daca ar participa Vali Vijelie in duet cu cine stie ce alt manelist (metru umblator) cu siguranta pe aia i-am trimite...

Mi-e scarba de prostia oamenilor din tara asta <_<

P.S.
Producatorul Ioan Duma a decis inlocuirea juriului cu unul de rezerva, se spune pe site-ul TVR. Din juriul de rezerva pare-se sunt inamovibili Dida Dragan, Victor Socaciu si Titus Andrei.

#58
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
au reușit și de data asta :death: nici măcar în finală nu o să ajungă cu piesa asta de tot râsul...dar deh, trebuia să ajungă și nico la eurovision, ce naiba !

Edited by Mr.Jinx, 23 February 2008 - 23:36.


#59
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008
Pe langa faptul ca e penibila mai e si plagiata

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D7gwYrJ8ip0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bine piesa lui Bustamante e de 100 de ori mai buna, dar e clar de unde s-au inspirat

#60
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View PostMr.Jinx, on Feb 23 2008, 23:35, said:

au reușit și de data asta :death: nici măcar în finală nu o să ajungă cu piesa asta de tot râsul...dar deh, trebuia să ajungă și nico la eurovision, ce naiba !

asta e si parerea mea. Shine a fost peste Nico & Mirita!
as indrazni un pronostic pt. anul viitor: indiferent de piesa, Andra!

LE: dupa ce am vazut clipul de pe youtube cu bustamante ala, cred ca ne vom cam face de cacao!

Edited by TIC, 23 February 2008 - 23:54.


#61
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postrobdin2007, on Feb 23 2008, 23:36, said:

Pe langa faptul ca e penibila mai e si plagiata

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/D7gwYrJ8ip0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bine piesa lui Bustamante e de 100 de ori mai buna, dar e clar de unde s-au inspirat
foarte tare, nu știam, acum suntem și mai penibili  :deadtongue: . sunt curios dacă le spune cineva de piesa asta ce scuză mai inventează ?!

#62
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Stiti cum e, mai suntem si o natie de prosti :)) Cu Shine aveam asigurate voturile din nordul Europei..
Mai devreme spunea cineva ca Vlad Mirita chiar are voce. Imi permit sa il contrazic. Sunt un consumator avid si un cunoscator de opera. Regret daca dezamagesc, dar omul e slab ca tenor. Il acopera altii de 60 de ani.

In alta ordine de idei, piesa e clar copiata. Va invit sa scrieti la adresa [email protected]
Eu sigur asa voi face.

#63
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Seamana tare...rau! :naughty:

#64
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008
Pe alocuri e copiata nota cu nota

#65
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Asa cum spuneam, tocmai am scris un mail catre producatorul Ioan Duma. Va sfatuiesc sa faceti acelasi lucru ca sa nu patim vreo rusine la finala Eurovision.
Desi slabe sanse... Ne-am intors in 2002, anul cu Monica Anghel si Marcel Pavel, cu singura diferenta cu Monica Anghel chiar are voce. Dar asta chiar nu mai conteaza...

#66
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008
Hai sa-i scriem lui Bustamante sa-i dea in judecata :lol:

E mai sigur asa decat sa punem baza pe TVR

#67
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Adevarat, dar vor trebui sa ia in seama sesizarile venite. Sunt deja destui care au scris, din cate vad pe forumul TVR. A fost o sforaraie de joasa speta a "marelui" Ionel Tudor...

#68
claust

claust

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 19.06.2007
o sa luam ce meritam....adica undeva locul 15-20 la eurovision...
sincer sper totusi sa nu intre in finala...mai bine asa..

ce-am avut si ce-am pierdut...cu shine sigur eram pe podium...deh...mai tre sa treaca niste ani pana vom fi si noi normali...

#69
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

View Postclaust, on Feb 24 2008, 00:49, said:

o sa luam ce mai tre sa treaca niste ani pana vom fi si noi normali...

Ti se pare normal ca Romania sa fie reprezentata de niste Finlandezi, Suedezi sau ce sunt aia?

#70
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Mie mi se pare normal...daca sunt mai buni...de ce nu?Cica in Polonia au iesit tot niste suedezi! :P

#71
krist27O

krist27O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 07.03.2007
E INCREDIBIL ce s-a intamplat  :angry:  :death:
    RUSINE  TVR :death:

VOTATI petitia

http://www.thepetiti...de-lume-plagiat

  Multumim BIONDO.... :first: Sunteti prea buni pt noi

  Avem o tara ..de tot. :frust: . cu o gramada de dinozauri..care nu-si mai dau duhul o data :raygun:

#72
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postsenzatie6, on Feb 24 2008, 01:12, said:

Ti se pare normal ca Romania sa fie reprezentata de niste Finlandezi, Suedezi sau ce sunt aia?

Atata timp cat li s-a permis participarea, da, e normal!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate