Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mutare sediu PFA

Recomandare clinica/medic pentru ...

Imbatranire prematura

"Am facut locuri de parcare&#...
 Apometru stricat, consum prea mar...

Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere
 Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 

Eurovision 2009.

- - - - -
  • Please log in to reply
523 replies to this topic

#73
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008

View Postsenzatie6, on Feb 24 2008, 01:12, said:

Ti se pare normal ca Romania sa fie reprezentata de niste Finlandezi, Suedezi sau ce sunt aia?


Mi se pare absolut normal. Decat un plagiat penibil romanesc e de 100 de ori mai bine o piesa originala suedeza

#74
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Mie imi pare rau de Nico.
E clar ca ea nu stie ca piesa e furata.
A fost muuult prea entuziasmata la final, cand vazut ca au castigat.

#75
krist27O

krist27O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 07.03.2007
Daca a ajuns  un tabloid cu tate pe prima pagina :death:   sa decida castigatorul ..sa aiba ultimul cuvant..e clar ca nu mai avem sperante pt tara asta
E clar ce popor de doi lei suntem !

#76
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Vedeti aici o comparatie a celor doua piese.

Mi se parea absolut normal sa iasa Biondo, daca erau mai buni, ceea ce foarte putini contesta. Toti sustinatorii lui Nico merg doar pe cartea nationalismului. La ESC si in UE nu este loc de asemenea manifestari.

P.S.:

Intr-adevar Polonia nu trimite pe vreuna de-a lor.

Quote

Tonight the Polish public and jury have decided unanimously to send Washington-born Isis Gee to Belgrade, to represent the country in the 2008 Eurovision Song Contest.

Isis Gee with her song For life will be representing Poland in the 2008 Eurovision Song Contest. She was awarded maximum points by both the jury and the televoters. In second place followed Natasza Urbanska and in third tied Man Meadow, Plastic and Edi An. Former Estonian representative Sandra Oxenryd finished just 7th failing to impress the jury and public.
Sursa: ESCToday

Edited by Finkregh, 24 February 2008 - 01:28.


#77
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

View Postkrist27O, on Feb 24 2008, 01:23, said:

Daca a ajuns  un tabloid cu tate pe prima pagina :death:   sa decida castigatorul ..sa aiba ultimul cuvant..e clar ca nu mai avem sperante pt tara asta
E clar ce popor de doi lei suntem !

mai incet mai cu "popor de doi lei"! ce, ori poporul a furat melodia? a facut-o un magar care acum are curajul de a merge sa ne reprezinte la Belgrad! si basca se mai si bucura ca a castigat! 'tu-l gura de bou!
romanii care au votat au facut-o in necunostinta de cauza. acum, aia care au ziare, tv, site-uri, bloguri si alte mijloace d'astea sa incerce sa mai repare ceva si poate nu vom pleca la Belgrad sa ne facem de ras!

#78
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Corect...nu poporul e vinovat...a votat fara sa stie ce si cum...! :angry:

Attached Files



#79
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005
S-a miscat deja ceva in front: o petitie online- nu stiu ce poate rezolva, dar macar facem valva:

http://www.thepetiti...giat#signatures

#80
krist27O

krist27O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 07.03.2007
Biondo la Eurovision .Descalificati plagiatul.Shine e No1

semnati aici

http://www.petitiono...ition-sign.html

#81
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
S-a "fumat"si mai sus putin...! :lol:

Edited by arab, 24 February 2008 - 01:44.


#82
Acamai

Acamai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 20.12.2005

View Postarab, on Feb 24 2008, 01:43, said:

S-a "fumat" mai sus putin...! :lol:

Bun, bun, avem initativa.
Sper sa se rezolve ceva. E de-a dreptul penibil sa ajungi sa te increzi intr-o slabiciune de caracter- furatul (hai sa demonstram ca ai nostri au facut-o de rahat, ca sa pot merge copiii aia la concurs)- pentru ca in final sa se faca dreptate.

#83
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Rezultatele televoting au fost adevarate, sau romanii sunt inculti? Este imposibil sa mearga o melodie ca cea a lui nico la eurovision. Ne facem de ras. Mai bine aia de anu trecut.

#84
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
până la această oră nu s-a sesizat tvr-ul cu privire la „piesa” care ne va reprezenta?! :cursing:

#85
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006

View PostMr.Jinx, on Feb 24 2008, 09:17, said:

până la această oră nu s-a sesizat tvr-ul cu privire la ?piesa? care ne va reprezenta?! :cursing:
Hai sa iesim in strada :lol:

E-mail trimis catre TVR:

Quote

Daca tovarasul cantautor Socaciu a dat nota 7 pentru Shine, inseamna ca pe o scara de la 1 la 10 valoarea dansului de om de bransa este de -3, la fel ca si a ziaristei de la Libertatea, care a gresit aseara sala de la restaurant.

Edited by RaduG, 24 February 2008 - 09:27.


#86
Finkregh

Finkregh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 18.02.2007
Eu pregatesc un montaj pe care il voi trimite si TVR-ului, dar mai ales lui Svante Stockselius, Executive Superviser ESC. M-am saturat de hotia, contopismul si marlania din tara asta.

Edited by Finkregh, 24 February 2008 - 11:03.


#87
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
S-a confirmat inca o data faptul ca traim in grota carpato-danubiano-pontica. Cum a putut sa primeasca Nico atatea televoturi ?! Cand aveam si o piesa buna SHINE aceasta nu s-a calificat mai departe. Rusine in primul rand TVR care nu a putut aduce un juriu cu o experienta muzicala cat de cat. Pai cum naiba sa aduci o jurnalista de la Libertatea sa voteze in juriu ? Penibil. Reamintesc ca inaintea voturilor ultimului membru din juriu , care era acea jurnalista incompetenta de la Libertatea diferenta dintre Nico si Shine era de 3 puncte. Si a venit naroada si a dat 8 puncte la Shine si 12 lui nico . Penibil.
Respect Dan Teodorescu. A fost singurul care a zis :"I hate you Bindo . You're too good ."

#88
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,586
  • Înscris: 12.03.2006
Da...aia de la" Libertatea" a transat totul...sa vezi si sa nu crezi! :huh:

#89
robdin2007

robdin2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.01.2008

View PostFinkregh, on Feb 24 2008, 10:41, said:

Eu pregatesc un montaj pe care il voi trimite si TVR-ului, dar mai ales lui Svante Stockselius, Executive Superviser ESC. M-am saturat de hotia, contopismul si marlania din tara asta.


Bine faci, dar nu cred ca cei de la EBU vor face ceva. Au mai fost melodii plagiate clar si EBU nu le-a eliminat

#90
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006

View PostFinkregh, on Feb 24 2008, 10:41, said:

Eu pregatesc un montaj pe care il voi trimite si TVR-ului, dar mai ales lui Svante Stockselius, Executive Superviser ESC. M-am saturat de hotia, contopismul si marlania din tara asta.
Bine faci.
Hai sa le dam mailuri astora de la EBU sa ii innebunim. Poate asa o sa ia masuri.
Eu incep asaltul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate