Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...
 Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 

Toshiba Satellite L40

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1
hangar18

hangar18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.04.2006
Salut.
Are cineva acest laptop ? Imi spune si mie cineva cum e ecranul ? Mat sau lucios ?
multumesc anticipat

Edited by ripper, 22 December 2007 - 23:27.


#2
Pizz@

Pizz@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.10.2005

View Posthangar18, on Dec 4 2007, 14:56, said:

Salut.
Are cineva acest laptop ? Imi spune si mie cineva cum e ecranul ? Mat sau lucios ?
multumesc anticipat

mat. nu posed dar am vazut

#3
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Mat. Am eu asa ceva. Bine ca daca o sa imi dau seama si cum pun win xp pe el o sa fie bine  :D

#4
hangar18

hangar18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.04.2006

View PosteSkybax, on Dec 5 2007, 08:35, said:

Mat. Am eu asa ceva. Bine ca daca o sa imi dau seama si cum pun win xp pe el o sa fie bine  :D

intri pe http://www.driverpac...et/DriverPacks/ si downloadezi aplicatia 'DriverPacks BASE' cu care adaugi (slipstream) orice fel de drivere din pachetul de drivere de pe site. Pt laptop e nevoie drivere SATA incluse in kitul de XP ca sa mearga instalat.

#5
hangar18

hangar18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.04.2006

View PosteSkybax, on Dec 5 2007, 08:35, said:

Mat. Am eu asa ceva. Bine ca daca o sa imi dau seama si cum pun win xp pe el o sa fie bine  :D
uite si aici un tutorial http://64.40.146.141...use-driverpacks

#6
Neo_2

Neo_2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.12.2007
Salut, acum cateva zile..am luat un laptop,thoshiba satelite L40-14F....nu reuseam sa instalez xp-u cu driver de sata , windows vista ultimate(care era recomandat de site-ul oficial...)
Un sfat pentru cei cu modelul acesta de laptop...incercati Windows Vista Home Basic,daca nu reusiti nici asa mergeti inapoi cu laptopu face-ti un pic de scandal..iar cu un pic de noroc..o sa incerce ei..sau vi-l schimba.. ;)  ....nu o sa mai fie nevoie de alte drivere..o sa aveti ceva probleme..legate de unele programe care nu sunt facute sa mearga pe vista...de ex...unele driverele pt cablu usb pt telefoane...unele camere web..etc....

#7
zeekemer

zeekemer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Salut. Mi-am luat si eu un Toshiba si venit cu Vista instalat. Am incercat sa instalez Windows XP dar nu ma lasa. Imi spune"please plug in your hardware" .... ma rog. Stie cineva cu se poate instala Windows XP pe un Toshiba? Sau trebuie sa ma duc la cei de la care l-am cumparat sa le fac oleaca de scandal? :D
Merci anticipat.

#8
zeekemer

zeekemer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Pentru cei care pot face rost de un Floppy Disk Drive extern si nu stiti ce sa puneti pe disketa, am atasat o arhiva. Dezarhivati-o si datii sent to floppy.
Valabil doar pentru Satelite L40 series.

Attached Files



#9
DEUCEBOY

DEUCEBOY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.07.2007
Am un toshiba l40-14f si vreau sa instalez windows xp pe el dar imi cere drivere sata la instalare.De unde pot sa fac rost de drivere si cum creez cd xp  cu driverele astea pentru sata??? :huh:

#10
zeekemer

zeekemer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.05.2007
Mai este un topic referitor la aceasta problema.
http://forum.softped...howtopic=322442

sau daca ai bani de un FDD, downloadeaza atasamentul de la http://forum.softped...p;#entry3824183 si pune continutul arhivei pe disketa.
Chiar daca am L40-14h si tu ai L40-14f, e tot acelasi lucru si iti va merge.
Inainte sa iti instalezi driverele, intra pe http://eu.computers....rivers_bios.jsp si downloadeaza driverele pentru Win XP. (link pentru download -> http://support.toshi...la.asp?ID=60316 )

Sau te duci la un magazin de calculatoare si ii zici tipulu sa te ajute 3 minute cu instalarea :)

Edited by zeekemer, 22 December 2007 - 19:20.


#11
stefany

stefany

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.12.2007
ajutati-ma va rog si pe mine ca sunt un pachet de nervi...nu stiu ce sa-i mai fac la laptop asta ...am model TOSHIBA SATELLITE 40L-14F...credeti-ma ca de azi dimineata ma chinui sa instalez XP...si nu stiu ce sa mai fac....ma ajuta cineva...cu driver si toate cele???

#12
DEUCEBOY

DEUCEBOY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.07.2007

View Poststefany, on Dec 22 2007, 22:40, said:

ajutati-ma va rog si pe mine ca sunt un pachet de nervi...nu stiu ce sa-i mai fac la laptop asta ...am model TOSHIBA SATELLITE 40L-14F...credeti-ma ca de azi dimineata ma chinui sa instalez XP...si nu stiu ce sa mai fac....ma ajuta cineva...cu driver si toate cele???
eu am reusit in sfarsit sa bag xp pe acest model ^_^ .Descarca de mai sus arhiva satelite l40 si apoi descarca de pe net unattented cd creator.Copiezi kitul de la xp in calculator si apoi totul se face cu programul unattented cd creator.

#13
Flash26

Flash26

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.12.2007

View PostDEUCEBOY, on Dec 23 2007, 11:39, said:

eu am reusit in sfarsit sa bag xp pe acest model ^_^ .Descarca de mai sus arhiva satelite l40 si apoi descarca de pe net unattented cd creator.Copiezi kitul de la xp in calculator si apoi totul se face cu programul unattented cd creator.
Sa-ti dea Dumnezeu sanatate ca m-ai ajutat mult!  :worthy: E cea mai simpla si cea mai buna metoda! Si pentru toti care aveti laptop Toshiba din seria L40 urmati calea asta! Hai ca v-am pupat!

#14
adip_67

adip_67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.12.2007
Intr-adevar cu procedura indicata de DEUCEBOY mergi la sigur. Sarumana!
Am instalat apoi driverele de la link-ul indicat de zeekemer si in final "Device
Manager" arata un singur "Unknown device" - ACPI. Aveti si voi aceiasi problema?
Stie cineva unde se gaseste driverul?

#15
adip_67

adip_67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.12.2007
Id-ul device-ului este: ACPI/ATK0100/1010100

#16
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
are careva l40-135?
vad ca multi ati avut probleme cu instalarea xp. de ce nu ati pastrat vista, se misca greu, apar incompatibilitati cu soft/drivere?

#17
veljkokim

veljkokim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.11.2007

View Postadip_67, on Dec 26 2007, 02:08, said:

Id-ul device-ului este: ACPI/ATK0100/1010100
IS There anywhere driver which can
fix it this Other device, unknow device

THNKS

#18
langhe

langhe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.01.2008

View PostDEUCEBOY, on Dec 23 2007, 11:39, said:

eu am reusit in sfarsit sa bag xp pe acest model ^_^ .Descarca de mai sus arhiva satelite l40 si apoi descarca de pe net unattented cd creator.Copiezi kitul de la xp in calculator si apoi totul se face cu programul unattented cd creator.

Frate cand trec pe la biserica o sa aprind o lumanare pt tine si fac si io rugaciune... si daca eram femeie cum te vedeam pe strada iti faceam o m***.



(Sper sa nu fi incalcat nici un regulament, daca da, era de fericire :P)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate