Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scurgeri de la etajul superior

Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...
 Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 

Toshiba Satellite L40

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#19
pedro_psh

pedro_psh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2008
salut am si eu un laptop Toshiba L40-14h si nu reusesc sa instalez xp-ul , la linkul specificat de zeekemer cere o parola , si nu se pot downloada, ma poate ajuta si pe mine cineva cu driverele, sau informatii?
multumesc anticipat.

#20
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005
are careva driverul pt wireless? la L40-14F... folosesc Vista Home Basic. 1sn.

#21
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
bad post

Edited by tkd29, 26 January 2008 - 16:36.


#22
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
care dintre cele doua placi video este mai buna? intel x3100( l40-14f) sau intel 943(l40-135)?

#23
anthony2000

anthony2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 17.05.2007

View Postmaryuso, on Jan 28 2008, 13:24, said:

care dintre cele doua placi video este mai buna? intel x3100( l40-14f) sau intel 943(l40-135)?

X3100, dar nu cu mult.

#24
DarkAngel2k8

DarkAngel2k8

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.01.2008
nu stiu ce ati facut voi pt l40-14f ...eu tot nu reusesc si intru si in cartea recordurilor la capitolul "omul fara creier" cred daca pun la socoteala ca am 7 zile de cand incerc sa instalez xp pe el si cred ca am si citit post-urile astea de 1000 de ori.cu fdd extern imi ia driverul si imediat dupa ce mi-l recunoaste si ii dau sa faca instalarea si incepe copierea fisierelor imi zice :"insert the disk labeled; intel matrix storage manager driver into drive A:" :ce mai vrea de la mine?? pls help!

#25
kondratib

kondratib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2008
As bucura daca puteti sa-mi trimiteti continutul fisierului zipat ca cu altele nu merge

#26
Warry

Warry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2008

View Postadip_67, on Dec 26 2007, 01:08, said:

Id-ul device-ului este: ACPI/ATK0100/1010100

Si unde l-ai gasit?

#27
Warry

Warry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.02.2008

View Posthangar18, on Dec 5 2007, 11:46, said:

intri pe http://www.driverpac...et/DriverPacks/ si downloadezi aplicatia 'DriverPacks BASE' cu care adaugi (slipstream) orice fel de drivere din pachetul de drivere de pe site. Pt laptop e nevoie drivere SATA incluse in kitul de XP ca sa mearga instalat.

Multumesc pentru informatie.
Driver Packs m-a ajutat sa instalez ACPI ATK0100\1010100.
Mai am un driver:
PCI\VEN 1002&DEV 4383&SUBSYS1339104&REV 00\3&267A616A&0&A2

Laptop Asus F5RL Series

Warry

#28
ZaGhost

ZaGhost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.02.2008
Buna !
Am si eu un laptop Toshiba Satellite L40 si am o problema cu placa video. Dupa ce instalez windowsul si incerc sa pun driverile pt video si isi sa restart se deschide cu o rezolutie de 600x400 si pe 4 Biti si nu pot sa o modific, am incercat cu toate drivere posibile.
Daca are cineva vreo sugestie, sunt deschis pt propuneri.

Mersi.

#29
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Pana acum m-am jucat cu doua modele L40 si sunt ok, daca introduci in kitul de xp cu nLite driverul de Sata mai departe nu mai ai nici o problema.

#30
robertosro

robertosro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2008

View PostDEUCEBOY, on Dec 23 2007, 11:39, said:

eu am reusit in sfarsit sa bag xp pe acest model ^_^ .Descarca de mai sus arhiva satelite l40 si apoi descarca de pe net unattented cd creator.Copiezi kitul de la xp in calculator si apoi totul se face cu programul unattented cd creator.


sunt ceva setari ed facut la unatend cd creator asta? poti sa-mi explici si mie te rg. mersi

#31
robertosro

robertosro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.02.2008
AM REZOLVAT CU SUNETUL!

TREBE INSTALAT CHIPSETUL INTEL ( SE GASESTE PE SAIT)

DUPA AIA INSTALAT DRIVERUL DE SUNET SI APARE FOUND NEW HARDWARE SI TREBE DAT SA : FIND ON INTERNET ( IN FINE CAUTA EL PE NET) SI DOWNLOADEAZA NISTE CHESTII

CE LIPSEA ESTE: Microsoft UAA Bus Driver for High Definition Audio

ASTA IMI ARATA CA A INSTALAT

AM DAT SA CAUTE PE NET ATOMAT ( MIA CERUT DE 2 ORI CHESTIA ASTA) SI A INSTALAT-O SINGUR


SINCER AM STAT VREO 2 ORE SA INSTALEZ DRIVERU ASTA DE RAHAT ASA CA PREA MULTE NU MAI TIN MINTE INSA IN MARE CAM ASTA A FOST. SPER CA CEILALTI CARE AU ACEEASI PROBLEMA SA O REZOLVE CUMVA

#32
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
de unde ati luat driver pentru wireless? am realtek 8187b

#33
Oratiu

Oratiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.02.2008
cine a reusit pana acum sa instaleze cu succes  XP  SP2  pe modelul acesta de Toshiba?

Ofer doua beri mari si recunostinta si aprecierea mea deosebita
  pentru cine are  CD-ul(?)  bootabil  cu drivere SATA si cum fac instalarea apoi  a XP SP2  care sa si mearga

#34
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
eu am reusit aseara. iti trebuiesc driverele din arhiva de la postul 8 pe care le bagi in kittul de xp cu programul unatended cd creator. apoi scrii cd bootabil si se instaleaza normal

#35
Oratiu

Oratiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.02.2008
poti te rog sa detaliezi pe pasi?

asa vi scapa si de cunoscuta incompatbilitate dintre  hard diskurile SATA (adica cum sunt toate de pe laptopurile modele noi)
si win XP sp2 care nu stie de SATA?

nu sunt un expert in calculatoare, sfaturile voastre  le apreciez foarte mult, insa puteti detalia asa mai ca pentru incepatori?

multumesc!

#36
maryuso

maryuso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 629
  • Înscris: 10.05.2006
banuiesc ca ai kitt-ul windows xp sp2. mai ai nevoie de programul unattended cd creator pe care il poti lua de aici si de driverele din arhiva satelite_l40 de la postul 8.
faci o imagine cd-ului cu xp-ul pe care o salvezi pe hard
instalezi unattended cd creator si il rulezi. iti cere sursa (cd-ul cu xp), apoi driverele pe care vrei sa le adaugi (driverele din arhiva) apoi programul va crea kitt-ul de xp cu driverele de sata adaugate. instalarea sistemului va decurge normal dupa aceea
sper ca am suficient de explicit. pasii exacti nu-i pot enumera pentru ca am cautat in disperare tot felul de drivere si tutoriale timp de cateva ore. o sa vezi ca instalarea sistemului e cel mai usor pas. sa faci rost de driverele potrivite (in caz ca nu le ai) e problema mai nasoala

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate