Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

RTC coboara spre pragul psihologic de 3 mil. clienti

- - - - -
  • Please log in to reply
132 replies to this topic

#19
catgrig

catgrig

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.12.2006
mie imi place titlul acestui forum: "RTC coboara spre pragul psihologic de 3 mil. clienti, in timp ce profitul a scazut la jumatate". In afara de faptul ca in consider pe onlyone un instigator la adresa RTC platit de RDS, il mai consider si de-a dreptul redus mintal.
Ce inseamna de fapt ca RTC coboara sub pragul "psihologic" de 3 mil de abonati??? inseamna ca mai are doar 2999999? RDS si UPC care sunt principalii concurenti nu pot decat sa viseze la un asemenea numar de abonati?
Ce inseamna ca a scazut profitul la jumatate? Inseamna ca grecoteii din boardul de actionari de la RTC nu au mai bagat mana pana la fundul sacului ci au aprobat investitii in retehnologizare si noi servicii pentru a-si consolida pozitia pe piata si pentru a putea oferi servicii la o calitate superioara?
Onlyone, un exercitiu de baza al economiei intreprinderii ti-ar fi aratat ca raportul RTC citat de WallStreet.ro scoate in evidenta aspecte benefice pentru clientii acestui operator. Dar ori esti tu prea prost sa intelegi, ori ne consideri pe noi prea prosti. Si te asigur ca partea a doua nu este deloc aproape de adevar. Asa ca pls... du-te si trage clopotele pentru RDS pe alte forumuri pentru ca aici cam scuipi in vant si vantul bate tare catre tine.

Edited by catgrig, 04 December 2007 - 15:57.


#20
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Oamnei ca el ziua sterg geamurile la RDS si seara stau pe forum si viseaza alaturi de Teszari.

#21
gargantua

gargantua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.04.2004
Romtelecom va efectua primele teste de televiziune prin Internet (IPTV) in 2008

Romtelecom va efectua, pana la finele primului semestru al anului 2008, primele teste ale serviciului de televiziune prin Internet (IPTV), a declarat Alexandru Hurdubaie, director in cadrul operatorului de telecomunicatii.
„Va fi o extensie normala a serviciului de televiziune prin satelit, care a ajuns, la un an de la lansare, la un portofoliu de 400.000 de clienti, asigurand companiei o cota de 8% pe piata de profil”, a adaugat Hurdubaie.

Denumit Dolce, serviciul de televiziune digitala prin satelit a fost lansat in luna noiembrie 2006, in urma unei investitii de 15 milioane de euro, potrivit datelor Romtelecom. Romtelecom a ajuns la 340.000 de clienti pe segmentul de servicii de acces la Internet. (R.V.)

#22
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007

View Postcatgrig, on Dec 4 2007, 15:44, said:

mie imi place titlul acestui forum: "RTC coboara spre pragul psihologic de 3 mil. clienti, in timp ce profitul a scazut la jumatate". In afara de faptul ca in consider pe onlyone un instigator la adresa RTC platit de RDS, il mai consider si de-a dreptul redus mintal.

Cu siguranta e cel mai nesimtit de pe forum. Ii pupa-n fund pe cei de la RDS cu FiberLink-ul lor numai bun pentru piraterie dar deschide topicuri anti Clicknet pentru ca a simtit el ceva subliminal intr-o reclama RTC.
De neconceput atata ipocrizie.

#23
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
Sunt peste 20.000 de PC-uri vandute. Numarul total al abonamentelor este 356.000 plus cateva zeci de mii in asteptare.

De putin timp Romtelecom a trecut pe crestere si la telefonia fixa.

Lasa-l in pace, ajunge sa se sinucida pana la urma.

#24
gargantua

gargantua

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 27.04.2004
Intr-adevar:

   Alaturi de ClickNet, am vandut pana acum aproximativ 18.000 de computere si avem in acest moment 52.000 de comenzi pentru acest serviciu. Pe ansamblu, cifrele ne bucura, inseamna ca oamenii sunt interesati de produsul nostru. Insa pentru toate aceste cazuri de intarziere, Romtelecom le va oferi clientilor afectati o luna de serviciu gratuit.

Evenimentul zilei

#25
alexandranyd

alexandranyd

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 682
  • Înscris: 27.07.2007
OTE a aprobat acum cateva zile o chestie....angajati care detin o functie cat de cat mare Romtelecom stiu despre ce vorbesc. Anul acesta a fost o crestere de aproape 300% pe ADSL, in 2008 aceasta crestere se mentine.

Vin zile grele pentru RDS si UPC.

Agarici ca onlyone se gasesc in toate catunele dar lumea se misca cum trebuie nu cum vor ei.

gargantua: eu ti-am dat cifrele de azi ...

Edited by alexandranyd, 04 December 2007 - 17:50.


#26
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgeorge8261, on Dec 4 2007, 17:28, said:

Cu siguranta e cel mai nesimtit de pe forum. Ii pupa-n fund pe cei de la RDS cu FiberLink-ul lor numai bun pentru piraterie dar deschide topicuri anti Clicknet pentru ca a simtit el ceva subliminal intr-o reclama RTC.
De neconceput atata ipocrizie.
Hm... La 6 posturi si inscris pe forum pe 3 decembrie, sunt argumentele suficiente cat sa ne dam seama ca faci parte din "echipa". DBBOCEE, gigi_clonatul, etc? Un al proiect comun? Luati-va echipa si mergeti acasa, acasa insemnand locum unde de promoveaza intens OTE si se denigreaza concurenta.

View Postalexandranyd, on Dec 4 2007, 17:50, said:

Vin zile grele pentru RDS si UPC.

Agarici ca onlyone se gasesc in toate catunele dar lumea se misca cum trebuie nu cum vor ei.

gargantua: eu ti-am dat cifrele de azi ...
Mda, deja e evident, am inceput sa te cunosc Flavia la cat am vb. Acelasi stil, acelasi limbaj, deja se vede foarte clar.

Edited by danutz1, 05 December 2007 - 00:44.


#27
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postunchiujim, on Dec 2 2007, 21:48, said:

o surpriza placuta ! un client obiectiv ! felicitari pt sinceritate si obiectivitate !

unchiujim, treci inapoi la munca pe plantatie! a, esti deja, sry!

View Postalexandranyd, on Dec 4 2007, 17:19, said:

Oamnei ca el ziua sterg geamurile la RDS si seara stau pe forum si viseaza alaturi de Teszari.

realizezi ca tocmai te-ai descris? cu singura diferenta ca tu speli wc-urile la rtc!

#28
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
Lasati-l pe Jim in pace va rog! Din cand in cand ofera si informatii utile... :drac:

#29
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Postgeorge8261, on Dec 4 2007, 17:28, said:

Cu siguranta e cel mai nesimtit de pe forum. Ii pupa-n fund pe cei de la RDS cu FiberLink-ul lor numai bun pentru piraterie dar deschide topicuri anti Clicknet pentru ca a simtit el ceva subliminal intr-o reclama RTC.
De neconceput atata ipocrizie.

da, daca ai viteze mari pe metropolitan inseamna ca incurajezi pirateria ? ca asta sugerezi... de aia e asa scump la rtc, ca sa stea dracului piratii in banca lor. ce logica de fier. probleme sunt si la rds, insa sa nu uite rtc-isti ca populatia a migrat spre alte retele nu din cauza ofertei concurentei ci din cauza nesimtirii celor de la rtc, care mareau mereu tarifele, incarcau facturile iar serviciul clienti era un fel de baubau, unde ti se repeta la nesfarsit ca nu e nici o gresala si ca daca nu-ti convine poti sa renunti dar trebuie sa platesti (chestie patita de mine de vreo doua-trei ori). acu' ce sa vezi, nu mai au monopol si s-au trezit ca trebuie sa vina cu niste oferte mai de doamne-ajuta. daca erau cinstiti si tineau la clienti faceau asa ceva si pe vremea cand intre telefonie fixa si romtelecom se putea pune semnul de egalitate. iar clientii pierduti se recastiga foarte greu si cu pierderi semnificative.

#30
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View Postalexandranyd, on Dec 4 2007, 17:19, said:

Oamnei ca el ziua sterg geamurile la RDS si seara stau pe forum si viseaza alaturi de Teszari.
Nu-i nimic, sunt astfel de prestatori de servicii și pe cealălaltă parte ;)

Eu am RDS, am avut și RTC și nu este diferență de calitate la telefonie. Povești. Și unul și altul mai picau, dar rar. Iar la net RDS este mult peste. Norocul RTC este doar acoperirea și reclama băgată la greu ca să bage lumea mai ușor botul la prețul dublu. Doar așa au reușit să se stbilizeze.
Bravo lor dacă mai și investesc. Înseamnă că au terminat de cablat botaniștii aburiți la supermegaoferta din reclamă.

Edited by jafpefata, 14 December 2007 - 10:53.


#31
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007
CEO Romtelecom: Am inversat trendul de scadere pe telefonia fixa

Romtelecom, una dintre cele mai mari companii de pe piata locala, a inregistrat pentru prima oara in ultimii trei ani o crestere neta a numarului de clienti pe telefonia fixa, operatorul urmand sa incheie anul cu peste trei milioane de clienti, in timp ce planurile realizate la inceputul anului prevedeau o scadere a bazei de clienti sub 2,7 milioane de utilizatori.


"Rezultatele pentru acest an sunt peste asteptari fata de tintele stabilite initial. Am pastrat baza de clienti pe telefonia fixa la peste trei milioane, in timp ce tinta initiala bugetata era mult mai jos. Proiectia din business plan era ca vom ajunge la mai putin de 2,7 milioane de clienti", a declarat pentru ZF Yorgos Ioannidis, CEO Romtelecom.

Ultima crestere a Romtelecom pe telefonia fixa a fost inregistrata in decembrie 2004, iar de atunci compania a pierdut trimestru dupa trimestru utilizatori pe principalul sau segment de business, in total peste 1,3 milioane in ultimii trei ani. Dupa una dintre cele mai severe scaderi ale numarului de clienti, peste 230.000 in decembrie 2006, grupul elen OTE, actionarul majoritar al Romtelecom si Cosmote, l-a numit in functia de CEO al Romtelecom pe Ioannidis, schimbandu-l pe americanul James Hubley inainte de expirarea contractului.

In conditiile in care 2007 a fost anul celei mai dure competitii de pe telefonia fixa, cu scaderi in valuri ale tarifelor de lista, Ioannidis a fost nevoit sa inlocuiasca aproape complet si top managementul companiei. Imediat dupa numirea lui Ioannidis in functie, cinci oameni cheie din conducerea operatorului au demisionat.

Romtelecom a redus puternic scaderea numarului de clienti dupa ce a lansat la finele lunii mai campanii agresive de promovare, care au inclus si reduceri de 50% ale tarifelor. "Aproape am triplat numarul de clienti care se aboneaza la telefonia fixa Romtelecom. Daca in februarie numarul clientilor noi era de aproximativ 11.000 pe luna, acum cifra a urcat la aproape 30.000", a spus Ioannidis.

http://www.zf.ro/art...fonia_fixa.html

#32
cristutzu

cristutzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 18.07.2007
Nu aveti altceva de facut decat sa le plangeti de mila multi-milionarilor astora? Cah... :puke:

#33
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007
Ce n-ar da si erdeshul sa "scada" la "pragul psihologic" de 3 milioane.  :lol:
Dar pentru asta trebuie acoperire nationala adevarata... nu bancuri.

#34
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postgeorge8261, on Dec 14 2007, 11:55, said:

CEO Romtelecom: Am inversat trendul de scadere pe telefonia fixa

Romtelecom, una dintre cele mai mari companii de pe piata locala, a inregistrat pentru prima oara in ultimii trei ani o crestere neta a numarului de clienti pe telefonia fixa, operatorul urmand sa incheie anul cu peste trei milioane de clienti, in timp ce planurile realizate la inceputul anului prevedeau o scadere a bazei de clienti sub 2,7 milioane de utilizatori.
Dar cu ce pret?
[ http://www.zf.ro/pictures/page19_mafe.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postgeorge8261, on Dec 14 2007, 12:19, said:

Ce n-ar da si erdeshul sa "scada" la "pragul psihologic" de 3 milioane.  :lol:
Ce n-ar da RTC-ul sa poata oferi servicii la tarifele RDS

Edited by danutz1, 14 December 2007 - 12:24.


#35
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
mi se pare mie sau sunt mai multi cei care freaca geamurile romtelecomului decat cei care le freaca pe ale rds-ului ? sau upc-ului ?
as vrea sa stiu, cei care aveti romtelecom, ati incercat si serviciile rds ? ca astia, fraierii care am ales firmele astea mici si prapadite, gen rds, le-am incercat pe alea rtc (voit sau nu, ca doar era singurul si repet ceea ce am spus in postul de mai sus, si-a batut joc in ultimul hal de clienti). eu personal am fost la cutite cu rds-ul, din cauza incompetentei si prostiei inimaginabile a unor angajati (nu mai povestesc acum ca am scris destul pe aria rds a forumului) dar raman la ei in ciuda acestui "serviciu". probleme pe partea de voce sunt inca in severin - si destul de serioase - dar se va rezolva, ca vad ca in alte orase au cam disparut. iar internetul e superior ca viteza la aceleasi preturi, plus reteaua metropolitana - pe care cineva o vedea ca un cuib de pirati (asa e, de aia nu a facut romtelecomul o asemenea retea, pe principiul "taie mana ca sa nu-ti mai rozi unghiile").
n-o avea rds-ul 3.000.000 de abonati dar e in crestere. si reciproc, rts-ul o avea inca 3.000.000 dar e in scadere. si are atatia tocmai din cauza acoperiri nationale - care, apropo, a fost mostenita de pe vremuri, nu au venit cei de la ote cu ea. rds-ul, intradevar, nu are acoperire nationala dar incearca sa recupereze. si mai nou, introduce si telefonie 3G. cosmote e pe piata de ceva timp (asta asa, ca sa ne facem ca uitam de cvasiesecul cosmorom) si 3G-ul se lasa asteptat (sa nu mai vorbim de solutia de internet adoptata - noi si japonia mai avem asa ceva).

ce ar fi sa nu mai criticati restul concurentilor si sa veniti cu niste avantaje reale ale romtelecomului sa le stim si noi ? fara oferta de calculator pentru internet (cu care nu prea poti face mare lucru), vorbesc de ceva permanent, nu cadouri de sarbatori.

#36
george8261

george8261

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 03.12.2007

View Postbodi, on Dec 14 2007, 13:04, said:

ati incercat si serviciile rds ?
Alaltaieri am reziliat cu RDS. Pe bune!

Serviciile proaste si batjocura fata de client nu merita nici 2 lei... daramite 25 de lei pe luna.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate