Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Liceul Militar "Mihai Viteazul" (Alba Iulia)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
marydinamo19

marydinamo19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.03.2007
Astept niste parererii poate de la fostii eleviii...sunt corius va las pe voi si am sa zic si eu la sfarsit din propria mea experienta cat am fost la pro...pacat ca le-am trecut si nu am avut medie sa intr

#2
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sa dau warn, sa nu dau... tu stii sa scrii?! Nu mai zic de coerenta in exprimare...

Quote

Astept niste parererii poate de la fostii eleviii...sunt corius va las pe voi si am sa zic si eu la sfarsit din propria mea experienta cat am fost la pro...pacat ca le-am trecut si nu am avut medie sa intr

Lasa, data viitoare, acum is in toane bune.

#3
omul_pacii_yo

omul_pacii_yo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 22.12.2007
salut...am deschis acest topic pentru cei care au dat,vor da, sau numai pt cei care vor sa-si dea cu parerea despre acest liceu.

#4
cristydan11

cristydan11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.03.2008
pacat ca se tot deschid topicuri cu liceul militar din alba si nu vorbeste nimeni in ele.sunt atatia curiosi care ar dori sa vorbeasca despre asta,sa afle anumite lucruri si nu e nime care sa le zica.as vorbi eu,dar intru prea rar din alba ca sa pot vorbi.In vacante sunt dispus sa raspund intrebarilor de orice fel.

#5
laterala28

laterala28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 29.12.2007

 omul_pacii_yo, on Jan 19 2008, 19:07, said:

salut...am deschis acest topic pentru cei care au dat,vor da, sau numai pt cei care vor sa-si dea cu parerea despre acest liceu.

am terminat liceul acolo in 1993 cred ca ddeja e prea departe pentru a va da ceva informatii utile despre ce se intampla astazi in licu insa va spun din experienta proprie sa va ganditi bine  la ce o sa faceti la terminarea liceului si apoi a unei scoli de ofiteri, daca intradevar asta e viata pe care o vrei si meseria care sa te multumeasca...
Viata in liceu cat si in sccoala de ofiteri se rezuma la o rutina zilnica cu mici variatii din cand in cand si daca ai un creier bine "antrenat" nu te afecteaza nimic, ramne dupa cum spuneam doar ceea ce vei face cand termini si pana la pensie.

#6
wynnye1

wynnye1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.04.2008
Buna la toti...As vrea,daca se poate ,sa-mi explicati si mie in ce constau probele la educatie fizica,adica ce trebuie sa faci mai exact...Sunt in a 7 a si imi doresc foarte mult sa ajung la liceul militar din Alba Iulia...Am inteles ca se da ceva proba eliminatorie...Nu stiu prea multe...Va rog ajutati-ma!:D:D :D

#7
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cel mai bine mergi la secretariat si te interesezi direct. poti incerca sa dai un telefon in care sa ceri niste explicatii sumare, eventual o brosura (am vazut la cineva acum doi ai- venise sa faca pregatire copilul cu mine pentru proba practica la un liceu militar). Parcursul e oarecum solicitant, insa nu dificil de terminat in timpul alocat.
Bafta!

#8
wynnye1

wynnye1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.04.2008
Am intels ca o sa vina la inceputul anului viitor la scoala sa ne arate tot felul de oferte,dar vreau sa ma pregatesc pt. proba fizica...Deja am inceput...Fac abdomene,flotari,fug in fiecare zi si vreau sa incep sa fac tractiuni...Parca se da si ceva proba la romana si matematica ...Dar aici nu e problema,deoarece la teza cu subiect unic la mate am luat 9.30 si la romana 9.60 si media generala pana acum mi-a fost tot 10, in schimb mi-e frica la proba fizica...Se da si ceva test de inteligenta si psihologic? Din ce exercitii fizice trebuie sa ma mai pregatesc? :D :D

#9
andrey4

andrey4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 02.11.2007
Am dat si eu admiterea la acest liceu acum 2 ani dar din pacate nu am intrat . am trecut toate probele dar nu am intrat din cauza mediei, mai imi trebuiau cativa sutimi.dak aveti ceva intrebari despre ce am dat pe acolo ce probe puteti sa ma intrebati. Este un liceu super bafta celor care veti da acolo .

Edited by Lucian_M, 26 April 2008 - 15:18.
Nu mai scrie in limbaj Irc si mai lasa cate un spatiu liber dupa semnele de punctuatie.


#10
Pytyql

Pytyql

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.01.2009

 wynnye1, on Apr 8 2008, 19:56, said:

Am intels ca o sa vina la inceputul anului viitor la scoala sa ne arate tot felul de oferte,dar vreau sa ma pregatesc pt. proba fizica...Deja am inceput...Fac abdomene,flotari,fug in fiecare zi si vreau sa incep sa fac tractiuni...Parca se da si ceva proba la romana si matematica ...Dar aici nu e problema,deoarece la teza cu subiect unic la mate am luat 9.30 si la romana 9.60 si media generala pana acum mi-a fost tot 10, in schimb mi-e frica la proba fizica...Se da si ceva test de inteligenta si psihologic? Din ce exercitii fizice trebuie sa ma mai pregatesc? :D :D

:nonobad: helooooo!!!! nu trb sa toceshi chiar ashaa....OMG! e un liceu militar, pt Dumnezeu! se bazeaza p proba sportiva....cred....nu conteaza...acolo vreau sa intru shi yo...e sooper...la proba sportiva ma descurc ffff bn :thumbup:  da' la romana shi matematica.....pffffffff  :confuzzled: .....te sfatuiesc sa faci.... apx 30 tractziuni p zi...credema.....nu ai qm sa pici daca te bazezi pe flotari shi tactziuni :peacefingers: .....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate