Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ati mai cumparat de pe strawberry.net?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
facem un troc? :) iti dau asta si tu mi dai telefonul folosit ?!? merge ?!? :D :D :D

#20
raduta.bogdan

raduta.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.11.2006
Offtopic ( cu riscul de a lua warn): Cum dracului sa oferi cuiva CVV-ul, datele de pe card si adresa ta?? ...dupa aia va mai plangeti ca ati ramas fara bani in cont.

#21
faj_viper

faj_viper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.02.2008

View Postjamalex2000, on Mar 11 2008, 14:05, said:

facem un troc? :) iti dau asta si tu mi dai telefonul folosit ?!? merge ?!? :D :D :D
codu de securitate nu e tot aia cu pinul! si tocmai este cerut pe toate site-urie unde platesti cu card! eu am cumparat fara probleme de pe strawberry! verifici daca este site sigur, prin very sign sau alte sigle de a visa, mastercard.

#22
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postbstdevelopment, on Jan 10 2008, 12:44, said:

Daca vrei preturi mult mai bune - comanda parfumuri de pe www.extremeperfumes.com. Vestea proasta e ca accepta doar paypal dar nu e o problema daca ai card - poti sa-ti faci usor un cont.  Eu am luat un singur poeme (lancome) si tot am iesit cu mult mai ieftin decat l-as fi luat din romania.

Nasol e ca trebuie sa astepti o saptamana sa-ti ajunga comanda.


View Postdreamtime, on Mar 5 2008, 01:26, said:

extremeperfumes e site romanesc toata ziua, ia da un whois. Adica tu vrei sa comand parfumuri de fitze de pe un site din romania?!
au preturi f bune... la unele produse sunt la jumate fata de strawberry... insa la ei livrarea costa 45 usd....pe cand la strawberry doar 15...
probabil se merita dac aiei mai multe
e sigur site romanesc?

#23
Baccara

Baccara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 07.05.2008

View PostTataMare, on Dec 31 2007, 11:31, said:

Chiar daca ai scos bani de la ATM (bancomat) in strainatate, cu acel card nu se pot face plati prin internet (sau face rezervari la hotel, sau tranzactii offline). Cu un card Visa Electron nu se pot face decat tranzactii la ATM sau la POS (point of sale - unde iti trece cardul prin aparat pt a scana banda magnetica). Pentru plati prin internet ai nevoie de un card embossat (cu literele si cifrele scrise in relief).

nu... se pot face cumparaturi si de pe net fara probleme, chiar daca acel card este in lei, aici in tara.

Quote

Cum dracului sa oferi cuiva CVV-ul, datele de pe card si adresa ta??

asa bine. si factura orange o platesc tot prin internet si imi cer toate datele astea... dar nu si codul PIN.

#24
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdreamtime, on Mar 5 2008, 01:26, said:

extremeperfumes e site romanesc toata ziua, ia da un whois. Adica tu vrei sa comand parfumuri de fitze de pe un site din romania?!
Cum de ai aflat tu ca astia sunt din Romania, ai aflat unde este serverul care gazduieste site-ul, care poate fii si in Albania ????

#25
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Am comandat un parfum de pe strawberry.com Nu mi sa mai cerut niciun fel de confirmare, facturi, extrase, cvv... and shit (am platit cu mastercard).
Sunt originale parfumurile, a avut cineva probleme cu calitatea produselor de pe strawberry?

Edited by alexx1402, 28 July 2008 - 23:30.


#26
morpho

morpho

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 16.07.2004
Eu tocmai ce mi-am primit coletul de la strawberry  :thumbup: :

1. spunea cineva ca nu vine direct din hong-kong, la mine asa a venit, la o posta undeva in ghencea, unde am dat de un vames destul de ciufut, s-a rastit la mine ca "unde-i factura"...eu am dat din gene..."care factura?"; raspunsul lui sec a fost, "trebuia sa tipariti comanda ca sa stiu valoarea sa pot calcula TVA". Eu am zis ca n-am tiparit nimic....el s-a uitat asa...intr-o dunga dupa care, probabil fiind un pachetel prea mic, m-a lasat in pace si a inceput sa se rasteasca la o alta tante cu ditai pachetoiu'. Asa ca, final, am mai dat 1,5 RON si asta fu tot.

2. calitatea produselor - la prima vedere pare ok, nici o diferenta fata de produsul identic luat din magazin pe bani grei si multi.

3. fiind prima comanda, am primit si o mica chestie promotionala (dragut ca s-au tinut de cuvant :P ).

4. timpul de livrare: comanda facuta, plata si confirmare 7august, sosire astazi, 22 august (super rezonabil, ma asteptam la mai mult).

Una peste alta, daca scoatem posta romana din ecuatie....sunt foarte multumita; daca lasam si posta romana, sunt usor iritata insa plina de speranta ca se vor mai cerne si functionarii autohtoni.


PS: astept sa vad ce se intampla cu cei de la victoria's secret  :eek:

#27
Strange_R

Strange_R

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2007
dannek: domeniul www.extremeperfumes.com e inregistrat la godaddy.com

iar ce zicea dreamtime ca e site romanesc...uite aici
   Registrant:
   L....... S......
   Aleea Salaj 133
   Bucharest, B 7000
   Romania

   Registered through: GoDaddy.com, Inc. (http://www.godaddy.com)
   Domain Name: EXTREMEPERFUMES.COM

acum nu stiu de unde isi iau ei marfa :)...sincer nu prea am incredere in ce se vinde in romania,mai ales la preturi asa mici...dar astept comentarii sa fiu convins ;)

on: referitor la strawberry.net,nu am comandat nimic inca dar la cate am citit are o nota destul de buna site-ul.
sper sa pot spune ceva concret cat mai rapid posibil...

#28
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004
Dupa cit timp de cind ai platit parfumurie pe strawsberry au sosit??
Eu am aplatit pe 21 septembrie si nu au venit nici pina acum???

#29
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004

View Postdannek, on Oct 2 2008, 19:06, said:

Dupa cit timp de cind ai platit parfumurie pe strawsberry au sosit??
Eu am aplatit pe 21 septembrie si nu au venit nici pina acum???
Astazi au sosit deci 13 zile

#30
xtrblack

xtrblack

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2008
Am dat si eu o comanda pe strawberry si am primit produsele in 7 zile :) E drept, 7 zile dupa ce le-am trimis scanata o factura la utilitati (cablu si internet). Am cumparat 2 parfumuri, pe care le-am primit ambalate frumos ca de Anul Nou, desi nu bifasem ca sunt "de dat cadou". Tot in acelasi colet mi-au pus si un fard cadou.
A sosit la oficiul postal de cartier si nu m-a costat nimic preluarea. Postarita (surprinzator de amabila avand in vedere ca e vorba de Posta Romana) mi-a spus ca pachetele care au mai putin de 2 kg, sosesc la oficiile de langa domiciliu.
Al meu a sosit din Hong Kong via Suedia (Sweden).
Sunt incantata de parfumuri, cel putin ale mele sunt exact ceea ce trebuie sa fie. Eu am comandat 2 pe care nu am reusit sa le gasesc in Romania si nici pe site-uri din Europa... De fapt, in cazul meu asta a fost motivul pentru care am ales strawberry. E drept, am avut emotii pana aseara cand le-am ridicat de la posta, dar acum sunt happy :D

#31
Kalistas

Kalistas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.05.2008
Tocmai ce imi venira produsele comandate de la ei.. in fix 2 sapt... super calitate, super promptitudine.. am platit prin Pay Pal si nu mi au mai cerut nicio factura..

Coletul l-am ridicat de la Oficiul Postal ce se ocupa cu coletele externe, nu m-a intrebat de factura, nimic.
Preturi super ok... m-am lecuit de facut cumparaturi din tara.

#32
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
atunci e ok. am si eu paypal si daca e asa, o sa mai comand cate ceva de la ei.
intr-adevar, m-am mirat de dra care ceva mai sus spunea ca a platit 1,5 lei la posta. nu trebuia sa plateasca nimic. si de pe amazon am cumparat si nu am platit niciodata nimic la posta.

#33
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
am facut multe comenzi pana acum (de ordinul zecilor) si de fiecare data am fost multumita.
totul corect, ambalat frumos.
nu se merita sa aruncam banii in sephora & co. de la noi. :D

#34
mikalovesu20

mikalovesu20

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.02.2009
Si eu am comandat de pe strawberry,insa am avut ghinionul sa fie exact inainte de Craciun iar comanda a intarziat,am observat ca acum au reduceri de pana la 75% pentru unele produse.
Chiar este o super ideea cu free shipping,avand in vedere ca alte site-uri care importa in RO oferra niste preturi de nu iti mai vine sa comanzi.Americanii sunt norocosi,ei au la dispozitie marile produse,beneficiaza de n reduceri si promotii...uneori ma intreb de ce m-am nascut in Romania. :lol:

#35
moulon

moulon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.04.2005
Eu am platit cu un card VISA de la ING, mi-au luat banii, iar acum 2 zile am primit mailul prin care imi cer o factura de utilitati. Eu in primul rand nu am nimic pe numele meu, le-am trimis o poza cu fatura de CEZ, cardul si CI sa vada numele si adresa, ca de fapt asta vor sa verifice, dar nu mi-au raspuns. Am incercat sa trimit fax la acel numar si nu merge nici pe Romtelecom, nici pe RDS. La mail vad ca nu raspund. O sa mai incerc cu extrasul de cont, cum a zis cineva mai sus. Se pare ca sunt seriosi, chiar "prea seriosi". Daca a mai avut cineva experiente ceva, rog sa posteze.

#36
arizona_dreaming

arizona_dreaming

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 24.10.2008

View PostTataMare, on 5th March 2008, 11:44, said:

Asa cum ii spune si numele, "Visa Electron", poate fi folosit numai pt tranzactii electronice, adica numai la ATM si POS. NU poti face plati prin internet. Nu poti inchiria masini cu el.

spui tampenii cu carul- platesc de 4 ani pe net cu visa electron emis de ING ( ai am si  visa electron emis de cec la care ce sa vezi- cand mi l-am ridicat m-au intrebat daca vreau sa fac plati pe net cu "dansul" si ghici ce fac? Platesc pe net cu visa electron  ) .... Imi platesc lunar contul de warcraft,pe net, am dat comenzi de publicitate cu el, tot pe net, am inchiriat masina in grecia si am platit in avans, prin net, cu el ... Tu prin ce tara traiesti ? Si de  unde scoti prostiile astea ???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate