Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Universitatea Spiru Haret din Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
deosebita

deosebita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 31.07.2006
Sunt studenta in anul IV la Universitatea de Vest din Timisoara, Facultatea de Stiinte Economice. Anul acesta in vara m-am hotarat sa ma inscriu si la Universitatea Spirul Haret la Facultatea de Drept din Timisoara. Am tot auzit zilele astea pe la televizor vorbindu-se de faptul ca Univ. Spiru Haret nu este acreditata sau ca unele specializari nu sunt acreditate, nu am inteles exact. Stie careva exact daca este sau nu acreditata, sau poate alti studenti de la drept de la spiru din timisoara imi pot da mai multe detalii. daca eu am muscat-o macar sa nu o mai muste nimeni!!!

Edited by deosebita, 04 October 2007 - 17:25.


#2
nickole

nickole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2007
eu din cate am inteles, este acreditata numai pentru forma de invatamant zi, dar la F.F si respectiv ID nu este acreditata

#3
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007

View Postnickole, on Feb 12 2008, 22:56, said:

eu din cate am inteles, este acreditata numai pentru forma de invatamant zi, dar la F.F si respectiv ID nu este acreditata
Ai dreptate ,forma ZI este acreditata pt toate facultatile si FR doar pt cateva doar AUTORIZATE.
ID nu este acreditat de nicio culoare la nicio facultate ,nu va mai luati dupa minciunile lor. :puke:
EU am fost 1 an jumate la ei la ID la Geografie iar luna trecuta m-am retras.La ce sa le mai dau bani de pomana??Oricum imi pare rau de timpul pierdut mai mult decat de bani...
Cei care termina ID vor avea surprize cand vor vrea sa se angajeze pentru un job bun iar respectiva institutie/firma va verifica daca este acreditata(sau a fost cand a facut respectivul) la Ministerul EDUCATIEI. :naughty:
Nu va pacaliti ca scrie Ministerul Educatiei pe diploma....   ;) Realitatea e alta. :)

Edited by jamesbond, 13 February 2008 - 01:20.


#4
nickole

nickole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.01.2007
bravo!!!
bine macar ca nu te-ai trezit prea tarziu, este bine si acum....

am colegul de servici, este la psihologie la spiru anl 2 ID, crede ce au spus secretarele ca presa a facut acea campanie sa le strice imaginea si ca oricum i s-a spus ca va avea posibilitatea sa dea liceenta la zi,.....pacat ca isi bate joc de acesti tineri...
si eu am facut acum 2 ani la ei 1 an de jurnalism la id asemenea si am renuntat ca am avut niste probleme si nu puteam continua, acum ma bucur ca am renuntat atunci...

eu incerc sa ma inscriu undeva acum in vara, cred ca la Hyperion, am observat ca are taxe mai modice..si in lei nu in euro cum au titu maiorescu..dar mai ma interesez pana in vara...

bafta tuturor , oricum!!

#5
visez.trance

visez.trance

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 31.12.2006
http://www.spiruhare...egala-ziare.gif

#6
tralala_85

tralala_85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 29.11.2007
pentru mai multe informatii/ discutii pe tema asta, ati putea (cei interesati) intra pe forumul oficial al universitatii.
acolo o sa gasiti dezbateri pe tema si mii de motive sa nu va inscrieti la spiru...
partea buna e ca ID, zi.... tot una... e destul de lejer si la zi, asa ca va puteti inscrie la aceasta forma, daca sunteti intr-un oras cu "reprezentanta" :D
iar neacreditarea ID-ului e o aberatie, in sensul ca asa ceva n-ar trebui sa fie posibil, fiindca alte universitati nu au aceasta problema... dar traim in romania, tara intereselor si a sforilor, asa ca orice mizerie e posibila

#7
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Spiru-Haret ID (invatamant la distanta) nu are screditare pt nicio facultate!


Nu arunca banii si timp[ul tau pe geam...

#8
_NiCKo_

_NiCKo_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 24.03.2008

View PostJaguar Paw, on Jun 24 2008, 16:16, said:

Spiru-Haret ID (invatamant la distanta) nu are screditare pt nicio facultate!


Nu arunca banii si timp[ul tau pe geam...

RISE, Administratia publica si Finante Banci nu sunt acreditate nici pt zi. Licenta se da cu alte facultati din cadrul universitatii care au acreditare.

#9
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View Post_NiCKo_, on Jun 25 2008, 00:27, said:

RISE, Administratia publica si Finante Banci nu sunt acreditate nici pt zi. Licenta se da cu alte facultati din cadrul universitatii care au acreditare.

Pai si cum faci, temini Istoria si dai licenta la Fac de Matematica?

#10
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007

View Post_NiCKo_, on Jun 25 2008, 00:27, said:

RISE, Administratia publica si Finante Banci nu sunt acreditate nici pt zi. Licenta se da cu alte facultati din cadrul universitatii care au acreditare.

sigur? :| finante banci nu e acreditata? :|

#11
AVG

AVG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.05.2008
deci este acreditata sau nu este pana la urma...ca tot nu mai inteleg nimic

#12
ursulache

ursulache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.10.2007
Citeste HG 635/2008 si vezi acolo exact ce te intereseaza. O poti gasii pe www.edu.ro

#13
Danii20

Danii20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 05.06.2004

View Postursulache, on Sep 16 2008, 17:16, said:

Citeste HG 635/2008 si vezi acolo exact ce te intereseaza. O poti gasii pe www.edu.ro

ursulache multumesc pentru ajutor  :OK:

#14
eric_liviu

eric_liviu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2008
ma eu abia m-am inscris la management!aia o fi acreditata?la id <_<

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate