Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

NU CUMPARATI Camere Video SONY DVX-700 SAU DVX-800

- - - - -
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#37
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Ha, ha.... "cu 2 obiective " nu? Voia unu` 13 mil pe un jeg din asta.L-am trimis la plimbare, i-am dat 1 mil si asta cu indulgenta.

#38
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Un close up facut de mine cu minunea tehnicii numita Sony DVX-800,remarcati super rezolutia de 16 megapixeli si zoomul digital de 16x:  :lol:

Attached File  Picture_1437.jpg   445.13K   1435 downloads

Edited by catalinmariescu, 30 August 2007 - 21:23.


#39
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004

View Postcatalinmariescu, on Aug 30 2007, 22:22, said:

Un close up facut de mine cu minunea tehnicii numita Sony DVX-800,remarcati super rezolutia de 16 megapixeli si zoomul digital de 16x: :lol:

Attachment Picture_1437.jpg
laser frate :D

#40
mccc

mccc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 25.05.2007
Daca se tot dau tepe de genul asta este vina celor care se lasa momiti de oferte care sunt clar dubioase. Cei care cumpara un produs cu gandul ca e ieftin, pt ca a fost probabil furat de coloratii care le vad, isi merita soarta!
De cate ori sunt acostat de cineva cu "super oferte" il flituiesc repede. Chiar daca ar fi originale produsele eu nu dau bani la hoti. Astia trebuie dati pe mana politiei (alti hoti..  -_- )

#41
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
ia uite ce super anunt gasit pe anunturi.biz



Nr. anunt: 91597
Categorie: Electronice si Electrotehnice
Tip: Vanzari
Subcategorie: Camere video
Judet: Ialomita
Adaugat de: Persoana particulara
Adaugat la: 30-08-2007 ora 11:49
Valabil: 29-09-2007
Text anunt: Vand camera Sony DVX-800. Camera are 16 megapixeli :puke: , 16X digital zoom, are un ecran de 2, 4. Are si digital voice recorder, fotografiile pot fi facute la urmatoaree rezolutii: 3840 x 2880; 2048 x 1536; 1600 x 1200, iar inregistrarea video 640 x 480, 320 x 240, memoria interna este de 4 MB, card SD de 1 Gb. Ca accesorii are o borseta pentru transport, cablu USB, CD instalare, incarcator baterie, baterie 1800 mAh, adaptor baterii (2 X AA), telecomanda, lampa pentru filmat detasabila.  
Pret: 500 RON

Super smechera camera asta. Macar de ar scrie Suny sau Sonny ca pe vremuri, da chinezii astia chiar s-au nesimtit rau de tot.

#42
visulalexandru

visulalexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 28.06.2007
A incercat astazi un baietas sa-mi vanda doua bucati la 7,5 milioane. Mi-a spus foarte mandru ca are si garantie un an de zile. I-am spus ca stiu ce-i cu ele, niste facaturi mizerabile si sa-si vada de drum. Omul, foarte suparat, a lasat pretul la 500 ron amandoua.

Mare afacere cred ca au facut baietii astia. Cred ca in curand o sa avem si aparate foto cu 20 megapixeli si zoom 30x de genu' asta :P

Asa ca watch out ;)

#43
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

View Postvisulalexandru, on Sep 5 2007, 00:13, said:

A incercat astazi un baietas sa-mi vanda doua bucati la 7,5 milioane. Mi-a spus foarte mandru ca are si garantie un an de zile. I-am spus ca stiu ce-i cu ele, niste facaturi mizerabile si sa-si vada de drum. Omul, foarte suparat, a lasat pretul la 500 ron amandoua.

Mare afacere cred ca au facut baietii astia. Cred ca in curand o sa avem si aparate foto cu 20 megapixeli si zoom 30x de genu' asta :P

Asa ca watch out ;)
Stai linstit ca si un prieten de al meu a venit incantat din targ cu o camera de filmat sony de 20 megapixeli si se mira de ce sony-ul meu de 4 megapixeli e extrem de bun chiar daca fac pozele la doar 3 megapixeli iar al lui face poze mai rau ca un telefon siemens din seria A la senzationalii lui 20 megapixeli. Cascati ochii, nu fiti handicapati mintali.

Edited by KALOO, 04 September 2007 - 23:26.


#44
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcatalinmariescu, on Aug 30 2007, 12:22, said:

Un close up facut de mine cu minunea tehnicii numita Sony DVX-800,remarcati super rezolutia de 16 megapixeli si zoomul digital de 16x:  :lol:

Attachment Picture_1437.jpg

Acu am vazut si eu topicul acesta... din poza asta se vede de la o posta ca sunt facaturi ordinare.
1.Din cate stiu eu pe camerele video sony "Sony" e o emblema si nu in abtipild pus strimb! lol
2.Nu au pe ele abtipilde asa colorate si chiar si "dvx-800" se vede ca parca e scris cu pensula, manual!

Si oricum , am vazut o camera video Sony Hi8 veche , zgariata, "chiufulita" cara arata cu 5 clase peste chinezaria asta!

Am observat eu ca pe okazii apar foarte multe chinezarii!

#45
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

View PostdanX, on Sep 3 2007, 12:56, said:

ia uite ce super anunt gasit pe anunturi.biz
Nr. anunt: 91597
Categorie: Electronice si Electrotehnice
Tip: Vanzari
Subcategorie: Camere video
Judet: Ialomita
Adaugat de: Persoana particulara
Adaugat la: 30-08-2007 ora 11:49
Valabil: 29-09-2007
Text anunt: Vand camera Sony DVX-800. Camera are 16 megapixeli :puke: , 16X digital zoom, are un ecran de 2, 4. Are si digital voice recorder, fotografiile pot fi facute la urmatoaree rezolutii: 3840 x 2880; 2048 x 1536; 1600 x 1200, iar inregistrarea video 640 x 480, 320 x 240, memoria interna este de 4 MB, card SD de 1 Gb. Ca accesorii are o borseta pentru transport, cablu USB, CD instalare, incarcator baterie, baterie 1800 mAh, adaptor baterii (2 X AA), telecomanda, lampa pentru filmat detasabila.  
Pret: 500 RON

Super smechera camera asta. Macar de ar scrie Suny sau Sonny ca pe vremuri, da chinezii astia chiar s-au nesimtit rau de tot.

Cere prea mult pe un fals! Eu am fost tepuit cu 400 RON.... -_-

#46
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Si totusi, cacatelurile astea de unde se pot achizitiona la un pret adevarat? Samples are cineva? Sunt curios ce dracu se vinde asa ieftin ca braga.

#47
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006
Un amic mi-a aratat noua achizitie. Era un SONY, si la cumparat eftin, domle fff eftin, a costat 300 lei. Si se mira ca filmeaza mai rau ca aparatul lui foto benq.
Stiti cum e cu astia, zgarcitu mai mult plateste.

#48
linu

linu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.01.2007
eu nu am fost asa rapid si am luat una cu 500. Stupid me

#49
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postlinu, on Sep 7 2007, 14:22, said:

eu nu am fost asa rapid si am luat una cu 500. Stupid me
Imi pare rau pentru tine,se pare ca ai descoperit topicul dupa ce ai cumparat jucaria.Ne poti spune mai multe despre modul in care se comporta?

#50
hentiul

hentiul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 25.01.2007

View PostAlexGP, on Sep 5 2007, 00:26, said:

Acu am vazut si eu topicul acesta... din poza asta se vede de la o posta ca sunt facaturi ordinare.
1.Din cate stiu eu pe camerele video sony "Sony" e o emblema si nu in abtipild pus strimb! lol
2.Nu au pe ele abtipilde asa colorate si chiar si "dvx-800" se vede ca parca e scris cu pensula, manual!

Si oricum , am vazut o camera video Sony Hi8 veche , zgariata, "chiufulita" cara arata cu 5 clase peste chinezaria asta!

Am observat eu ca pe okazii apar foarte multe chinezarii!


Asa este, sunt niste facaturi ordinare, lucru foarte clar, ce reiese din "calitatea" inscriptiunilor de pe ele si dupa prezenta abtibildului aluia penibil.
Eu recunosc insa o camera Sony si dupa o alta caracteristica: absolut toate produsele Sony, egal daca vorbim despre camere video sau foto, au lentile optice Carl Zeiss. (Carl-Zeiss lens)
Respectivii chinezi nici macar nu s-au obosit sa pensuleasca si lucrul asta...

#51
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006
Ieri eram la Asirom sa platesc asigurarea la masina, cand intra un colorat cu o geanta mare pe umar. "Am treninguri, domna, treninguri frumoase, de firma, si foarte ieftine". Doamna refuza, dupa care ma vede pe mine. "Domnu, am o camera tare Sony, filmeaza pe card, are baterie de rezerva, CD cu programe, lumini, de toate. Vrei s-o vezi?". Am vrut. Si mi-a aratat un Sony DVX 800. "Card de 4 GB, sefu, sa-ti arat cum filmeaza, uite". Si imi face o demonstratie. Pretul initial: 250 de euro. Ii zic ca nu-mi trebuie, ca n-am incredere in el, si oricum, o camera care filmeaza pe card nici nu ar trebui sa existe. "Hai, sefu, ca ti-o dau cu 5 milioane. Numai cardul cat costa...". I-am zis ca as cumpara cardul, daca vrea sa-l dea, dar n-a vrut. "Zi matale un pret, sefu. Cat dai pe ea?". O scoate sa-mi mai arate niste calitati, poate ma razgandesc, fara succes. Ieri am vazut pentru prima data un "Sony" DVX 800, iar azi dau peste topicul asta :). Totusi, de unde vin camerele astea, ca din cate se pare s-a umplut Romania de ele.

#52
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Se gasesc peste tot.
De exemplu:
http://www.okazii.ro...ny-DVX-800.html

#53
allkatraz

allkatraz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 05.06.2006

View PostSIG, on Sep 7 2007, 21:40, said:

Se gasesc peste tot.
De exemplu:
http://www.okazii.ro...ny-DVX-800.html
Sunt si care cumpara de pe okazii.ro :))

(scuze, nu e de rīs)

#54
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006
Sunt din astia care vand "camere digitale ieftine" si prin trenuri  :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate