Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

NU CUMPARATI Camere Video SONY DVX-700 SAU DVX-800

- - - - -
  • Please log in to reply
319 replies to this topic

#19
Vv3n0M

Vv3n0M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 22.11.2006
Nu sunt cei de la okazii de vina, nicidecum vanzatorii de astfel de camere ordinare sau producatorii, de vina sunt sunt desteptii care le cumpara si se bucura zicand "Mama ce tare-s eu, am camera video SONY super tare si la ce pret am luat-o.!!"   Cine mai e ca ei... :w00t:

#20
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007
nu cumva stiti ce tip de memorie si ce cantitate de memorie pot adauga la aceasta camera video contrafacuta? :P

#21
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Vina se imparte intre vanzatori si cumparatori,unii vor sa traga teapa iar altii vor sa fie tepuiti.

#22
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
si tata a cumparat 2 cu 150 E. una pt el si una pt un prieten. atata am ras :sadwalk:

#23
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Si la satu Mare e/a fost plin de tepuitori din acestia care te acostau pe strada.
Incepeau de la 10.000.000 si in 3 minute de abureala ti-o dadea si la 4.000.000 numai s-o iei si sa dispara repede.
De curiozitate,cand am ajuns acasa,am cautat pe net modelul lor,dar bineinteles ca nu il gasisem.
Mare atentie la astia.
S-a spart conducta in Romania cu tigani care vand sony-uri contrafacute?

#24
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View PostSIG, on Aug 22 2007, 20:28, said:

S-a spart conducta in Romania cu tigani care vand sony-uri contrafacute?

View Postancab, on Aug 3 2007, 14:14, said:

sony dvx800 defapt nu e sony,este o piraterie ordinara, le vand tiganii la pachet cu ''aparate foto'' sony dl200.Sunt facute de chinezi pe vapor.Tiganii le cumpara din Budapesta,din Tigherispiata(sau cum s-o pronunta),la 20 euro bucata.Repet,nu este Sony si nu este videocam,ci o mare pacaleala pt. necunoscatori.
Am vazut si eu pe uneori pe strada tigani care abordau oamenii cu niste ciudatenii de aparate foto,se pare insa ca acum dau lovitura dupa lovitura cu asa zisele camere video Sony. :boxing:

#25
clausisme

clausisme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2007
O mersi mult oameni buni chiar ma uitam pe net dupa prostia aia de camera

Apropo ma puteti indruma catre un site serios unde ma pot uita la niste date la mai multe camere de la diferiti vanzatori unde sa fie notate beneficiile si dezavantajele?

#26
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postclausisme, on Aug 26 2007, 00:46, said:

Apropo ma puteti indruma catre un site serios unde ma pot uita la niste date la mai multe camere de la diferiti vanzatori unde sa fie notate beneficiile si dezavantajele?
Intra pe Camcorderinfo.com.

Ma bucur ca ai vazut topicul inainte sa-ti iei petarda aia de camera.

#27
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

View Postvalixor, on Aug 21 2007, 17:13, said:

nu cumva stiti ce tip de memorie si ce cantitate de memorie pot adauga la aceasta camera video contrafacuta? :P

am cautat pe net si nu stiu ce tip de memorie sa bag la DVX-800...Stiu doar ca merge maxim 1 gb...Oare sa fie de tip Stick Duo Pro sau SD Memory?

#28
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
Faptul ca noi aici dam sfarturi nu prea ajuta. Saptamana trecuta am stricat vreo 3 afaceri de acest gen inclusiv pe okazii postand avertismente chiar in forumul licitatiei. chiar cu riscul ca vanzatorul sa-mi inchida licitatiile apoi sa-mi dea calificativ negativ. Nu-i pot suporta pe teparii astia. linkyul dat de pe okazii de exemplu nici nu are activat forumul, oare de ce ? Nui nimic am cautat licitatii ale cumparatorilor si i-am avertizat in licitaiile lor la unul chiar iam inchis licitatia casa-i aflu datele.
Am si eu o cunostina de famile care a luat o teapa, modelul luat de el se numea SONY DV1000 a dat pe el 150euro. Cand gasesc asa ceva fac tot posibilul sa avertizez potentialii cumparatori. Asa ca daca vreti sa ajutati, bagati si voi de vina si altundeva nu numai aici pe forumulul "initiatilor".

#29
xnick

xnick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 05.12.2001
Pe mine m-a agatat un mitica pe strada si mi-a propus sa schimb camera mea (modesta, DCR-HC..) cu doua de-ale lui DVX noi. Chiar a vrut sa dea una copilului "sa aiba si el ca tata...". Cutiile erau frumoase ...

#30
clausisme

clausisme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2007
Mersi catalin vad ca unii nu au fost la fel de norocosi.SI mersi pt site . Eu cautam una micutza sa poti sa o ti usor intr-o mana si camera aia parea a fi o versine mai grosolana la ce mai vazusem eu o Toshiba Camileo, ma rog ceva in sensul ei

#31
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007

View Postvalixor, on Aug 26 2007, 12:51, said:

am cautat pe net si nu stiu ce tip de memorie sa bag la DVX-800...Stiu doar ca merge maxim 1 gb...Oare sa fie de tip Stick Duo Pro ?

offff....greu mai raspundeti! :rolleyes:

#32
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 01.02.2007

View Postcatalinmariescu, on Aug 19 2007, 14:03, said:

[b]VA RECOMAND SA NU CUMPARATI ACESTE CAMERE VIDEO VANDUTE SUB NUMELE DE SONY PENTRU CA SUNT PRODUSE CONTRAFACUTE!  :ciocan:

De acord 100%. Dar totusi care ar fi PRETUL CORECT unei asemenea camere video?

#33
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
mama ce bine ca am vazut thread-ul asta...chiar ieri in piata victoriei m-a luat un spurcat infect de tigan sa imi vanda dvx 800-le. M-am uitat la ea de multe ori, avea card de 4 gb si m-a mirat ca mi-a lasat la pret de la 7 mil la 4 in 2 min. Bine ca am citit aici! multumesc softpedia.

#34
Dani2ok

Dani2ok

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.09.2006

View Postvalixor, on Aug 19 2007, 12:28, said:

eu am patit-o...ce tip de memorie sa cumpar? B)

si un prieten al meu a patit-o si tot asta ma intreaba ce fel de memorie sa cumpere, daca aflii ceva te rog posteaza si u aici

#35
rpl

rpl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 23.02.2007
dar cardul de 4gb este reala...ca cineva a cumparat tot asa o camera si ia dat si cardul de 4 gb....ce este cu el????

#36
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

View Postdacibesti, on Aug 28 2007, 09:38, said:

De acord 100%. Dar totusi care ar fi PRETUL CORECT unei asemenea camere video?
Am avut azi parte de o noua intalnire cu o astfel de facatura,un prieten a venit sa ma intrebe daca merita sa dea 200 euro pe un Sony DVX-800 pe care o avea de vanzare unul mai tuciuriu.
M-am uitat ceva mai mult la ea dar nu am gasit niciun motiv pentru care cineva sa dea nici macar 100 de lei pe o astfel de pocnitoare,se vedea ca este prost lucrata,displayul era mic si arata mai prost decat unul de pe un telefon mobil ieftin,avea lipite in lateral niste abtibilduri colorate cu zoom-ul digital si numarul de megapixeli.

I-am spus prietenului meu sa nu o cumpere si asa a si facut dar am constientizat inca o data ce usor isi gasesc cumparatori,iti prezinta camera ca fiind Sony,pui mana pe ea si o vezi destul de mica,iti fac si reducere de la 7-800 de lei la 450-500 si au rezolvat teapa.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate