Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Vivenda Residencias - Basarabia, metrou Costin Georgian

- - - - -
  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#2143
monica_79

monica_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2013

View Postcata1166, on 07 august 2017 - 19:26, said:

Balcon foarte ingust, nu incape unitatea de AC pe partea cu peretele!

Asta iarna cei de la Hercesa se laudau ca fac balconul mai lat decat cel de la showroom insa din ultima poza incarcata de Ovideata, pare a fi chiar mai ingust!
Geamul si usa de la sufragerie este cat tot golul ramas de la balcon, spatiul ce ramane stanga-dreapta pare mai mic de 67 cm cat are o unitate externa. Oare o fi masurat careva spatiul ramas stanga-dreapta fata de ansamblul geam-usa?

balconul de la blocul K cel ce e in constructie acum este mai lat ca balcoanele de la blocul H si deasemenea mai lat ca balcoanele din primele 3 blocuri construite acum cativa ani. Am fost si am vazut/comparat

#2144
cata1166

cata1166

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.04.2016

View Postmonica_79, on 08 august 2017 - 06:45, said:


balconul de la blocul K cel ce e in constructie acum este mai lat ca balcoanele de la blocul H si deasemenea mai lat ca balcoanele din primele 3 blocuri construite acum cativa ani. Am fost si am vazut/comparat



Problema este ca geamul si usa de la sufragerie ocupa cam 80% din latimea balconului. Probabil unitatile externe AC vor fi montate pe lateralul balconului, perpendicular fata de fatada blocului.

#2145
monica_79

monica_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2013

View Postcata1166, on 08 august 2017 - 07:04, said:




Problema este ca geamul si usa de la sufragerie ocupa cam 80% din latimea balconului. Probabil unitatile externe AC vor fi montate pe lateralul balconului, perpendicular fata de fatada blocului.

probabil ...e spatiu si in stanga si in dreapta avand in vedere ca parapetul balconului se monteaza in afara lui si nu ia din suprafata lui utila

La Citta residential park aerul e montat chiar la iesirea pe balcon blocand astfel usa....care si asa e destul de ingusta

#2146
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015

View Postcoryflory, on 11 iulie 2017 - 17:38, said:

Cadastrul este gata. Se asteapta intabularea pe fiecare apartament la sfarsitul saptamanii. Acum sa vedem...
Intr-adevar au intarziat f mult actele.

Este gata intabularea pe fiecare apartament? Sunt curios daca exista diferente intre suprafata apartamentului din antecontract si suprafata din cadastru

Multumesc

#2147
cenzunet

cenzunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 13.06.2007
Da, in cazul meu a rezultat o diferenta de aproximativ 0.4mp in plus fata de suprafata aproximata la semnarea antecontractului, la boxa 0.05mp in plus, iar locul de parcare a iesit fix cat in antecontract.

#2148
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015
Este foarte bine dacă e in plus. Locul de parcare ce suprafața are? ( eu in Decembrie semnez antecontractul și am rezervat si loc de parcare subteran)

#2149
cenzunet

cenzunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 13.06.2007
Din pacate, suprafata locului de parcare este la minimul prevazut de lege - 11.5mp (5m x 2.3m). Pentru o masina mai mare cred ca poate fi problematic cu deschiderea usilor pe ambele parti (aici depinde si de ceilalti vecini, daca parcheaza chiar pe mijloc sau mai aproape de una din laterale).

#2150
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
eu am o duba, vai de vecinii mei :(

#2151
cata1166

cata1166

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.04.2016
Destul de problematic va fi parcarea pentru unele locuri, mai ales daca ai o masina mai maricica. Am facut masuratori in comparatie cu locurile de parcare din MegaMoll ( care sunt destul de inguste) si astea sunt mult mai inguste.
Iar cu dubita, o sa fie si mai nasol, de duba nici nu ne dam in vorba, e clar ca nu ai cum sa intri cu ea in parcare....

#2152
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015
Adică locurile de parcare subterane sunt mai mici decât alea din Mega Mall?

#2153
cata1166

cata1166

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 07.04.2016
Salut,
Daca imi amintesc bine, sunt mai inguste cu 20 cm fata de cele de la Mega Moll.

#2154
Ovideatza

Ovideatza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 02.01.2006
@20-aug-2017

#2155
sandan

sandan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.01.2008
Pentru cei interesati: vand apartament cu 3 camere, blocul C, et 7, 91.5 mp ( 85.5mp utili + 2*3mp balcoane), complet mobilat si utilat. Orientare Nord.  Boxa si parcare la -2 incluse. Aer conditionat integrat (din constructie) in toata casa. Bucatarie inchisa. Pret: 145 000 euro, negociabil.
Pentru mai multe detalii: 0742 83 25 96

#2156
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

View Postsandan, on 25 august 2017 - 11:55, said:

Pentru cei interesati: vand apartament cu 3 camere, blocul C, et 7, 91.5 mp ( 85.5mp utili + 2*3mp balcoane), complet mobilat si utilat. Orientare Nord.  Boxa si parcare la -2 incluse. Aer conditionat integrat (din constructie) in toata casa. Bucatarie inchisa. Pret: 145 000 euro, negociabil.
Pentru mai multe detalii: 0742 83 25 96
Ar fi util sa pui si planul apartamentului.

#2157
Ovideatza

Ovideatza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 02.01.2006
@26-Aug-2017
Obs: - ferestrele termopan posibil sa fie fabricate de C_O_N_F_E_L_U_X (asa scria pe masina care a adus o parte din ferestre)

#2158
Iubi2017

Iubi2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.03.2017
Mulțumim pt informatii.Geamurile sunt aluminiu dar poate a observat cineva daca sunt batante?

#2159
Alexandrustabilopodus

Alexandrustabilopodus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.11.2016
Salutare! Imi poate spune cineva care a contractat de la Hercesa doar serviciul de preinstalare AC in ce consta preinstalarea in camere? Ma refer la ce era disponibil sus pe perete inafara de priza? Mai erau alte gauri facute sau peretele era inchis iar la montarea ulterioara a AC urma sa se taie rigipsul si cauta conducte/instalatia electrica? Partea de conducte si instalatie electrica ce urmau a fi racordate la aparatul de interior erau la vedere sau erau camuflate in vreun fel (acoperite/mascate cu ceva)? Multumesc frumos!

#2160
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015
Salut,

S-au mutat locatarii in blocul H?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate