Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Vivenda Residencias - Basarabia, metrou Costin Georgian

- - - - -
  • Please log in to reply
2401 replies to this topic

#2179
Alexandrustabilopodus

Alexandrustabilopodus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.11.2016

 adi_fox07, on 19 octombrie 2017 - 12:18, said:


difera si pretul?

In K boxa este inclusa in pretul apartamentului.

#2180
alexanto

alexanto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 01.10.2015
la blocul K boxa este inclusa in pretul apartamentului

In urmatorul bloc ( al treilea ) boxele se vand separat

daca te uiti atat pe site-ul lor cat si pe pagina de facebook sunt trecute aceste detalii

Edited by alexanto, 20 October 2017 - 07:13.


#2181
adi_fox07

adi_fox07

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.01.2015

 alexanto, on 20 octombrie 2017 - 07:12, said:

la blocul K boxa este inclusa in pretul apartamentului

In urmatorul bloc ( al treilea ) boxele se vand separat

daca te uiti atat pe site-ul lor cat si pe pagina de facebook sunt trecute aceste detalii

Detaliile acestea le cunosc. Eu intrebam de suprafata totala a unei boxe.

#2182
Alexandrustabilopodus

Alexandrustabilopodus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.11.2016
Salutare!
Ovideatza mai ai poze noi? Au terminat blocul K? Poate ai vreo poza facuta noaptea sa ne dam seama de gradul de ocupare al blocului H...
Multumesc frumos!

#2183
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Ovideata, poate nu e o idee tocmai buna sa pui poze cu blocul H, pentru ca o parte din locatari s-au mutat acolo.
La blocul K se lucreaza la ultimul etaj, iar gradul de ocupare al blocului H2 e in jurul valorii de 30%.

#2184
Alexandrustabilopodus

Alexandrustabilopodus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 20.11.2016

 sonnydellmarco, on 23 octombrie 2017 - 08:26, said:

Ovideata, poate nu e o idee tocmai buna sa pui poze cu blocul H, pentru ca o parte din locatari s-au mutat acolo.
La blocul K se lucreaza la ultimul etaj, iar gradul de ocupare al blocului H2 e in jurul valorii de 30%.

Corect! Poze doar cu K, daca ai. :)

#2185
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006
Se lucreaza in ritm sustinul la blocul K, lucreaza si sambata. Santierul e foarte organizat.

#2186
nox22

nox22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2006
Sa ne bucuram ca se construieste bloc langa bloc...sa ne dam in cap pentru un loc de parcare, sa stam 1 ora la coada la case la mega...sa vina lume...sa simtim cu adevarat ca traim in Pantelimon...

#2187
sonnydellmarco

sonnydellmarco

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,858
  • Înscris: 17.10.2006

 nox22, on 23 octombrie 2017 - 08:54, said:

Sa ne bucuram ca se construieste bloc langa bloc...sa ne dam in cap pentru un loc de parcare, sa stam 1 ora la coada la case la mega...sa vina lume...sa simtim cu adevarat ca traim in Pantelimon...
Nimic nou, ce spui tu, se aplica in toata capitala.

#2188
nox22

nox22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2006
Sa ne mai bucuram cat mai apucam...

#2189
gabriel_cristea

gabriel_cristea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.02.2013
In zona mai este un Lidl, așa ca o sa ne împărțim, unii la Mega, alții la Lidl.😉

#2190
nox22

nox22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2006
Cu parcarile sa vedem pe unde ne impartim. Ideea e ca, odata ce Hercesa va termina noile blocuri, zona se va aglomera foarte tare - asta inseamna un minus la calitatea vietii pentru toti din zona si o diminuare a valorii proprietatilor...eu sincer chiar nu inteleg de ce sunt asa entuziasmati unii dintre locatarii blocurilor existente de noile constructii...eu unul vas ca vor veni numai cu minusuri pentru noi cei ce locuim deja in blocurile A, B si C....parerea mea...

#2191
gabriel_cristea

gabriel_cristea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.02.2013
Nu ți-ai luat loc de parcare?

#2192
monica_79

monica_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2013

 sonnydellmarco, on 23 octombrie 2017 - 08:31, said:

Se lucreaza in ritm sustinul la blocul K, lucreaza si sambata. Santierul e foarte organizat.

mereu s-a lucrat si sambata ( pana la ora 12:00 )

#2193
nox22

nox22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2006

 gabriel_cristea, on 23 octombrie 2017 - 16:58, said:

Nu ți-ai luat loc de parcare?

Am un loc de parcare dar am si doua masini, la fel multi din complex dupa cate am observat si la fel ca multi din cei care au cumparat in blocurile noi (cunosc chiar eu cativa).

Si sa nu-mi spuneti ca e o fita...in Bucuresti e cam o necesitate mai ales daca lucrezi intr-o zona fara metrou

#2194
monica_79

monica_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.10.2013
Referitor la locurile de parcare si calitatea vietii... de ''Citta residential park"' ce mai ziceti ?   vor fi 5 blocuri unul in altul fara pic de pamant sau strazi intre ele care teoretic ar fi un fel de concurenta pt Vivenda numai ca zona aceea e mult mai aglomerata, e mai departe de metrou si e si mai scump , acelasi exemplu la celebrul ''The Park'' blocuri inghesuite precum si la celelalte blocuri din zona respectiva


Macar aici daca nu ti-ai loc de parcare mai gasesti cat de cat locuri de parcare gratis (  si aici ma refer la locurile de pe langa blocuri care la Hercesa se gasesc atat pe partea cu blocurile vechi cat si de jur imprejurul blocurilor noi ) Strazile dintre blocuri sunt late si cu spatii de parcare ...

Eu zic sa ne bucuram ca e cat de cat ok fata de alte parti ... metrou aproape, parcuri ( parcul morarilor cat si IOR ), 2 Mega Image si LIDL super aproape, Cora, Mega Mall, Kaufland, Carrefour stadionul national si parcul aferent

Edited by monica_79, 24 October 2017 - 07:44.


#2195
cenzunet

cenzunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 13.06.2007

 nox22, on 24 octombrie 2017 - 07:24, said:

Am un loc de parcare dar am si doua masini, la fel multi din complex dupa cate am observat si la fel ca multi din cei care au cumparat in blocurile noi (cunosc chiar eu cativa).

Si sa nu-mi spuneti ca e o fita...in Bucuresti e cam o necesitate mai ales daca lucrezi intr-o zona fara metrou

Nu e o fita, dar la 2 masini sunt necesare 2 locuri de parcare. Daca ai 2 masini, dar doar un singur loc de parcare, mi se pare absurd sa te plangi ca din cauza celor ce se vor muta in zona nu mai ai unde sa parchezi.
La fel de bine puteau toti vecinii actuali sa-si ia si a doua masina, si a treia masina si tot se aglomera zona.

#2196
nox22

nox22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 02.12.2006

 monica_79, on 24 octombrie 2017 - 07:43, said:

Referitor la locurile de parcare si calitatea vietii... de ''Citta residential park"' ce mai ziceti ?   vor fi 5 blocuri unul in altul fara pic de pamant sau strazi intre ele care teoretic ar fi un fel de concurenta pt Vivenda numai ca zona aceea e mult mai aglomerata, e mai departe de metrou si e si mai scump , acelasi exemplu la celebrul ''The Park'' blocuri inghesuite precum si la celelalte blocuri din zona respectiva


Macar aici daca nu ti-ai loc de parcare mai gasesti cat de cat locuri de parcare gratis (  si aici ma refer la locurile de pe langa blocuri care la Hercesa se gasesc atat pe partea cu blocurile vechi cat si de jur imprejurul blocurilor noi ) Strazile dintre blocuri sunt late si cu spatii de parcare ...

Eu zic sa ne bucuram ca e cat de cat ok fata de alte parti ... metrou aproape, parcuri ( parcul morarilor cat si IOR ), 2 Mega Image si LIDL super aproape, Cora, Mega Mall, Kaufland, Carrefour stadionul national si parcul aferent

Ma raportez la ce conditii aveam cand am cumparat nu la Militari Residence sau alte mizerii de complexe cu apartamente construite pe genunchi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate