Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Probleme PCGARAGE

- - - - -
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#91
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007
Poate e o amarata de pasta ... dar totusi el nu a primit aceea pasta in 3 saptamani.Ce naiba s`a intamplat ? A facut accident soferul sau care e problema ? Chiar asta este ... este doar o amarata de pasta iar cei de la PcGarage se c**a pe ei pentru aceea pasta+isi strica toata imaginea.
My opinion.

#92
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006
da man...dar e un mizilic
unele lucruri merita atata taraboi...unele nu(si asta nu mi se pare ca merita...stai 3 saptamani dupa asta)
mai ales ca a pierdut cativa lei la o comanda de cateva mii de lei...

cum am zis...e dreptul lui si banii lui...da chiar isi merita stresul?

si pt mine greseala asta mica nu arata deloc ca o sa fac greseli mai mari...poate invers era valabil

#93
Rare

Rare

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.01.2007
Nu stiu cum sa iti spun sa intelegi ... sau poate intelegi.
Daca aceea pasta este un mizilic , si intr`adevar este un mizilic , PcGarage trebuia sa ii trimita omului pasta.
De ce l`a sunat directorul de vanzari de abia dupa ce a aflat lumea de la PcGarage de acest topic ?
Dar spun inca o data , e parerea mea ...

#94
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

 mascotzel, on Jun 20 2007, 22:47, said:

da man...dar e un mizilic
unele lucruri merita atata taraboi...unele nu(si asta nu mi se pare ca merita...stai 3 saptamani dupa asta)
mai ales ca a pierdut cativa lei la o comanda de cateva mii de lei...

cum am zis...e dreptul lui si banii lui...da chiar isi merita stresul?

si pt mine greseala asta mica nu arata deloc ca o sa fac greseli mai mari...poate invers era valabil


Da, chiar merita, pentru ca la cati bani le-am dat, puteau sa nu fie nesimtiti si sa-mi trimita dracului pasta aia in atatea saptamani, ce treaba am eu daca merita sau nu ? Atata timp cat e trecuta pe factura si le-am platit-o , dar pasta nu este,  asta se numeste oarecum furt, si vorba aia, cine fura azi o pasta termoconductoare maine va fura un procesor, o placa grafica, etc.
Plus de asta, ce vina am eu, ca ei nu isi controleaza angajatii ? Curierul dupa parerea mea nu se baga sa fure pasta aceea, de ce nu ar fi furat ceva mai de valoare ? Plus de asta cutia era intacta, nedesfacuta, exact asa cum mi-au trimis-o ei.
Ei acuma nu pot zice pe fata, da domne nu a plecat de la noi, sau am uitat sa o punem in colet, ci o dau de colo colo, ba vorbeste cu directorul de vanzari, ba cu directorul general, ca ma apucase azi toti dracii, cand l-am auzit pe Directorul de vanzari ca acum sa vorbesc cu Directorul General.
Pai bai nene, tu cand ma suni luni dimineata si te dai de ceasul mortii ca nu trebuia sa se ajunga pana aici (adica sa scriu de ei pe forum), si ca imi promite el ca voi avea pasta, si ca mi-o trimit ei pe cheltuiala lor, pai ce fel de cuvant mai ai tu in fata unui client cand il minti ?!
Dupa parerea mea, daca tot ai apucat sa promiti (a promis el, fara sa incep eu sa-i fac scandal) pai da-o in m***i ei de treaba, pai trimite-o.
Acum sa vedem daca maine am banii in cont, ca atunci e super bine, deoarece voi comanda alta.

#95
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003

 mihai20005, on Jun 20 2007, 22:56, said:

Acum sa vedem daca maine am banii in cont, ca atunci e super bine, deoarece voi comanda alta.
Tot de la pcgarage?  :lol:

#96
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

 burebista, on Jun 20 2007, 23:07, said:

Tot de la pcgarage?  :lol:
:D  :lol: Nu cred, insa acum nu stiu ce sa aleg dintre MX1 si AS5.
Burebista ce zici ?

#97
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003
Zalman ZM-STG1  :P

Edited by burebista, 21 June 2007 - 07:07.


#98
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

Nu cred, insa acum nu stiu ce sa aleg dintre MX1 si AS5.
Ia orice pasta, si aia generica e buna, ca oricum nu e decat o diferenta minima intre ele. Poate 1-3 grade diferenta in anumite conditii daca folosesti o pasta "brand" insa cam atat. Nu cred ca merita.

#99
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

 burebista, on Jun 21 2007, 08:07, said:



Da, Burebista aia m-ar fi tentat si pe mine, insa nu stiam cat e de buna.
Insa se pare ca o recomanzi.
Oricum fata de pasta actuala, cred ca va fi oricum mai buna.

#100
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003
O recomand pe baza parerilor mai avizate decit a mea. ;)
Zana Maseluta e unul din cei mai buni OC-eri ai nostri si daca el o foloseste o recomand si io. :D

#101
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,468
  • Înscris: 06.06.2006

 burebista, on Jun 21 2007, 08:07, said:

chiar e mai buna decat AS5/MX-1?
vad ca vine cu tool de aplicare  :w00t:

@burebista: mi-ai luat-o inainte cu referirea :lol:
sorry

Edited by kretzu77, 21 June 2007 - 10:04.


#102
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003
Mai, nu neaparat mai buna/proasta. E tot acolo, si daca e ceva mai ieftina si se aplica foarte usor, de ce nu?

Edited by burebista, 21 June 2007 - 10:04.


#103
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,468
  • Înscris: 06.06.2006

 burebista, on Jun 21 2007, 11:04, said:

Mai, nu neaparat mai buna/proasta. E tot acolo, si daca e ceva mai ieftina si se aplica foarte usor, de ce nu?
din cauza asa cred ca o sa castige
si deja au creat precedent: tool pt aplicare  :D
totul e spre bine

sunt curios cu ce o sa vina MX-1: mistrie? :lol:

#104
rebutatul

rebutatul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 16.02.2005
"Nu recomand PC GARAGE deoarece m-au furat si am dovezi in sprijinul acestei afirmatii !"

Cred ca forumul asta nu este locul in care se scapa de frustrari puberale.

Sunt 2 motive pentru care nu s-a rezolvat problema omului:

1 - pana in acest moment nu am primit contul respectiv (unii nu fac diferenta itre IBAN si nr de card....) si un mail in care sa se descrie felul in care a fost primit coletul.
2 - daca individul sustinea ca ii lipsesc din colet 3 notebook-uri si un videoproiector business?!! tot asa trebuia, sa il credem pe cuvant?!!!?!!!!!! Be serious man... Nu stiu unde traiti voi, dar societatea in care traiesc eu nu s-a mai bazat de mult pe cuvinte aruncate in vant...

So, PC Garage pierde nu stiu ce imagine din cauza thread-ului asta... Asta inseamna ca de fiecare data cand un copilas nu are ce face decat sa dea beep-uri 3 saptamani la rand pentru a fi sunat si sa reclame lipsa unui tub de pasta trebuie sa ne plecam in fata sa si sa ii returnam banii pentru orice produs care il considera el ca lipsa colet ? Nu merci!

Capul ce se pleaca sabia nu-l taie, dar cu umilinta lantu-l inconvoiaie. De data asta prefer sa nu plec capul.

#105
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

din cauza asa cred ca o sa castige
si deja au creat precedent: tool pt aplicare
Chiar nu inteleg cum usurinta in aplicare poate fi un criteriu in alegerea unei paste. Ce naiba doar nu e vreo mare stiinta sa aplici o pasta pe proc. Mi se par total nesemnificative argumentele astea avand in vedere ca aplici poate o singura data pasta respectiva. Sa dai 20 lei pe ceva care e foarte clar ca nu te ajuta decat putin mi se pare aiurea. In multe teste pasta generica, de exemplu pasta generica thermalright, are aceleasi perfomante. Singura exceptie notabila e Coollaboratory Liquid Pro Thermal care e vizibil peste celelalte, restul aproximativ la fel.

Edited by SE7EN, 21 June 2007 - 11:17.


#106
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003
SE7EN da-o naibii de treaba. Adica iti iei f'un heatsink de la 100 lei in colo si nu mai gasesti 20 lei pentru o pasta care stii ca te tine pina mori (asta presupunind ca nu-ti scoti cooler-ul saptaminal) si mai cistiga si citeva grade fata de chestia aia alba?

#107
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

Quote

SE7EN da-o naibii de treaba. Adica iti iei f'un heatsink de la 100 lei in colo si nu mai gasesti 20 lei pentru o pasta care stii ca te tine pina mori (asta presupunind ca nu-ti scoti cooler-ul saptaminal) si mai cistiga si citeva grade fata de chestia aia alba?
N-am zis ca nu gasesc 20 lei, la mine cel putin nu se pune problema de 20 lei doar ca nu-i vad rostul. Prefer sa iau asta  Coollaboratory Liquid Pro Thermal indiferent cat costa (problema e ca nu gasesc). Ideea e ca nu iau ceva care nu se diferentiaza clar de ceea ce am acum, asta-i tot.De exemplu  Thermalright Chill Factor  e 10 lei, Zalman-ul e 20 lei sau chiar mai mult plus ca nu o gasesc numai la magazinele online care nu fac colete pentru o valoare asa mica. De aia am zis ca nu se merita fiindca ambele paste au aproximativ aceeasi perfomanta, nu are sens sa fac comanda nu stiu pe unde pentru zalman. Sigur ca daca mis e pune pata pe zalman-ul ala il iau clar de undeva, doar ca la momentul asta "piticii de pe creier" nu-mi spun nimic   :)
Din moment ce mi-am luat Arctic Fan 12 PWM si Noctua S-12-800 desi aveam Nexus si Antec Tricool evident ca nu se pune problema de bani. Apropo sti ca coolerul arctic poate fi folosit doar ca exhaust fan ? Putin m-am cam pacalit pentru ca vroiam sa-l pun pe proc  :)

#108
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,393
  • Înscris: 23.05.2003
Heh, nu vorbeam de tine, ziceam in general cind iei chestii bune e pacat sa te calicesti la 20 lei. Atit. :D

Quote

Apropo sti ca coolerul arctic poate fi folosit doar ca exhaust fan ?
Yep, se vede destul de bine din constructia lui. ;)

Da' cam suntem off-topic si daca ne vede f'un Moderator...  :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate