Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

Borsa-cazare, trasee

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
sforicel

sforicel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 30.03.2004
A stat cineva la Hotel Paltinis*** din Borsa (statiune)?

Multumesc anticipat pentru orice informatie.

#38
skippy2008

skippy2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.06.2008
Am fost in Borsa anul trecut; am stat la pensiunea Ancuta;curat,mancare buna,preturi rezonabile,recomand

#39
crisseis

crisseis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2008
Buna tuturor. Si eu vreau sa ajung in Borsa in august si nu stiu daca sa caut cazare in Borsa-oras sau in statiune. Vreau sa stau cam 0 saptamana, timp in care sa vizitez ce se poate prin zona, plus vreun traseu. Nu am masina, deci voi depinde de mijloacele de transport.
Andi_iuda, ai fost in Borsa, cum a fost? ai reusit sa faci trasee? ca si tu tot fara masina erai, cum te-ai descurcat?
Si eu caut o cazare ieftina, ce stiti de pensiunea ioana- 2 stele, in statiune?
Cum e statiunea? e preferabil sa stau in oras, ca sa ma misc mai usor cu maxi-taxi incolo si-ncoace? vreau sa ajung la sapanta, sighet, mocanita.
Ce traseu mai accesibil ati facut? cat timp ia sa se ajunga la cascada cailor?

#40
omegga13

omegga13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 13.07.2008
Am fost de curand la Borsa ( in statiune evident ) 3 zile . In prima am mers la cariera .. In a 2 a zi am plecat la ora 11 dimineata si am ajuns la pensiune la ora 7 juma ( traseu telescaun-dealuri-Lacul Stiol (pauza 1 h juma de masa ) - coborare 'dragutza' pana la Cascada Cailor  ( am ajuns acolo la ora 4 ) .. A fost frumos peisaju e uimitor.. Dar sunt bulversat .. eu si cu prietenii mei ( au mai fost de 2 ori ) am auzit niste sunete ciudate in timp ce coboram spre cascada.. ( cred ca era ceva urs.. nu stiu dar ne'a dat forta de coborare .. am mai mers si am vazut in padurea de langa noi ceva miscandu-se .. noi evident eram mai jos .. ) ce putea sa fie ? capre eu exclud ..

As vrea sa merg si la Colibita dar am auzit niste povesti cu oameni care au dat nas in nas cu ursu' .. tatal meu a fost acu 5-6 ani si mi'a spus ca a vazut niste urme de urs.. E  vreun pericol ?

#41
anaiustina

anaiustina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.11.2006
începe să-mi placă (după ce am citit tot plus câteva pagini bune de pe net). aștept prima ninsoare mai sănătoasă și direct în stațiune plec/plecăm.
yupiiii  :wub:

#42
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 06.12.2004
Tupeu romanesc si nesimtire mioritica: http://www.gandul.in...ml?3996;4449449

Am calatorit in toata Europa, dar de taxa de pozat (in natura) nu am auzit. Si inca ce taxa! 25E/zi, adica pt o tura de o saptamana trebuie sa scot aproape 8 milioane in plus.. frumos! Tursim 100% romanesc.
  Rusine! :angry2:

Edited by qudatheo, 25 May 2009 - 15:59.


#43
dadyman

dadyman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.11.2007
Recomand pensiunea Eladi in Borsa . Amplasata foarte frumos, gazde ok preturi bune. (am fost anul trecut in mai). Nu ratati cascada cailor si un drum cu telescaunul care este foarte lung. Cineva spunea ca e cel mai lung din tara

#44
SDN

SDN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 17.06.2008
n vara asta intentionez sa merg in Maramures .
In ce zona (locatie ) as putea sa ma cazez astfel incat sa pot vizita cat mai multe , de a merge pe trasee turistice mai scurte si accesibile ?Borsa ?
Ce atractii turistice sunt in zona ? A fost cineva cu mocanita ? Orice impresie a celor care a fost prin zona mi-ar fi de folos .
Va multumesc .

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate