Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Va place sa purtati uniforma?

- - - - -
  • Please log in to reply
149 replies to this topic

Poll: Sondaj (28 member(s) have cast votes)

Va place sa purtati uniforma?

  1. Da (9 votes [32.14%])

    Percentage of vote: 32.14%

  2. Nu (19 votes [67.86%])

    Percentage of vote: 67.86%

Vote Guests cannot vote

#1
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007
Mie nu prea.... :P

Edited by Lucian_M, 04 September 2008 - 20:03.


#2
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Nici mie... dar daca se impune, rareori ai de ales.

Daca stii ca vin toti colegii cu uniforma, e o modalitate de a te integra in grup, insa daca esti singurul care vine... alta mancare de peste.

#3
LordSheva

LordSheva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 17.12.2006
Cum e obligatori uniforma.. tre sa o purtam. Dar in cazul meu, fiind a 8-a, am scapat de uniforma,noi avand liber la camasa albastra ;). imi pare rau de ceilalti copii din scoala. Chiar, la scoala voastra cum sunt uniformele?

#4
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

View PostLordSheva, on Jun 7 2007, 21:54, said:

Cum e obligatori uniforma.. tre sa o purtam. Dar in cazul meu, fiind a 8-a, am scapat de uniforma,noi avand liber la camasa albastra ;) . imi pare rau de ceilalti copii din scoala. Chiar, la scoala voastra cum sunt uniformele?
E cam urata...adica mie nu-mi place :angry: E un bleumaren cu patratele( fusta)... iar noi fetele, trebuie sa o purtam mereu...cand vine primavara tre neaparat fara pantaloni... ;) Baietii au intr-o sg.culoare.

#5
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006
La noi nu este uniformă!
Au vrut ăștia să bage anul trecut dar am făcut gât și s-au lăsat păgubași!Te poți pune cu mulțimea? :lol: Dacă aș fi fost obligat din clasa a 9-a aș fi purtat cu cea mai mare plăcere!

#6
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

View PostJMG, on Jun 7 2007, 22:30, said:

La noi nu este uniformă!
Au vrut ăștia să bage anul trecut dar am făcut gât și s-au lăsat păgubași!Te poți pune cu mulțimea? :lol: Dacă aș fi fost obligat din clasa a 9-a aș fi purtat cu cea mai mare plăcere!
si ce clasa esti acuma?? ;) noi dintr-a 9-a avem idioteniile asta de uniforme. Macar de erau dragute :angry:

#7
SmokaSession

SmokaSession

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 29.04.2007

View Postiulia89, on Jun 7 2007, 22:41, said:

si ce clasa esti acuma?? ;) noi dintr-a 9-a avem idioteniile asta de uniforme. Macar de erau dragute :angry:
oricat de dragute ar fi...sa-i vezi pe toti imbracati ca tine..nu-i prea placut ;) eu am avut bafta din punctul asta de vedere.cand eram a 9-a se facuse comanda la nu stiu ce firma...au venit aia ,au luat masuri la tot liceul,le-a adus apoi tuturor,numai la clasa unde eram eu nu au reusit pt c dadusera faliment...Pana intr-a 12-a s-au chinuit aia cu sacourile alea nenorocite,iar noi n-aveam nici o treaba...

#8
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postiulia89, on Jun 7 2007, 22:41, said:

si ce clasa esti acuma?? ;) noi dintr-a 9-a avem idioteniile asta de uniforme. Macar de erau dragute :angry:
Sunt în clasa a 12-a!E bine într-un fel să se poarte uniforme în școli!Îi uniformizează :lol: pe elevi!Dispar cocalarii!De fapt nu dispar sunt acolo dar nu se mai văd!

#9
iulia89

iulia89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 22.04.2007

View PostJMG, on Jun 7 2007, 23:04, said:

Sunt în clasa a 12-a!E bine într-un fel să se poarte uniforme în școli!Îi uniformizează :lol: pe elevi!Dispar cocalarii!De fapt nu dispar sunt acolo dar nu se mai văd!
Mda...asa e :peacefingers:

#10
Lexutza

Lexutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 22.06.2005
Eu am studiat la un liceu privat si era obligatorie uniforma. Era un intreg tam-tam, te chema in consiliul de disciplina la 3 abateri si daca nu te potoleai te exmatricula.
Acum la varsta aceasta consider ca a fost totul spre binele nostru, uniformele erau dragute, la un moment dat ne-au lasat sa mai adaptam noi (in loc de pantalonii de stofa, purtam blugi inchisi la culoare). Vara aveam toti tricouri cu numele liceului, era incurajata disciplina si sunt total de acord   :notangel: .

#11
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
l amine inca nu sunt uniforme...
nu imi place sa port uniforma...sper sa nu ne puna la anu...totusi sa cumpar uniforma pt un singur an...

#12
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Daca ar fi fost obligatorie si era uniforma din poza as fi purtat-o cu cea mai mare placere. :rolleyes:

Attached Files



#13
ericssonk750

ericssonk750

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 437
  • Înscris: 29.12.2006

View Postmwlambo, on Jun 8 2007, 15:00, said:

Daca ar fi fost obligatorie si era uniforma din poza as fi purtat-o cu cea mai mare placere. :rolleyes:
n-as veni cu uniforma aia nici daca m-ar taia cu lama :)) .
la noi se bagase la inceputu anului un fel de uniforma. ca cica sa venim cu camasa alba si cravata rosie dar nu avenit nimei si s-au lasat pagubasi :).

#14
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
AAA nici gand =)) ce sa bate la mine uniforme :)) ca la mine in clasa au uitat niste baieti de`a 12a uniformele in clasa si noi le tunram suc in buzunare =))) va dati seama ce e acolo :))) Nu baga la noi uniforme ! Ei saracii or baga dar nu vine nimeni in ele  nici daca le`ar da moca :))

#15
---CLAU---

---CLAU---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 11.06.2007
Eu una ma declar anti uniforme. Mi se pare ca fiecare persoana are stilul ei si unul din felurile prin care si-l exprima este vestimentatia. CONTRA

#16
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
Hehe...noi nu avem uniforme :lol:
Si nu, nu cred ca as suporta-o.

#17
flipper4u

flipper4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 18.08.2006
in liceul unde invat nu se poata uniforma.... insa avem o diriga cam ciudata. ne pune sa purtam camasi... nu ne-a deranjat p nici unul...... chiar mi-a placut sa port 4 ani camasa..... chiar daca era peste blugi..

#18
Mirc.

Mirc.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 08.05.2007
N-as suporta uniforma. Multumesc Doamne ca nu e impusa la liceul meu. :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate