Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 

O provocare

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
945 replies to this topic

#55
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 Adeline, on May 25 2007, 01:40, said:

Cel mai usor e sa demonstrei cu virusii, dar se poate si cu animalute sau flocirele

Un teist ceva mai cult iti va spulbera destul de usor premisele. Iti va spune ca mutatiile au loc si actioneaza numai in cadrul speciei respective. De exemplu de la o singura rasa de caini, prin mutatii succesive generate de mediu s-a ajuns la rasele existente astazi, dar nu pot avea loc mutatii care sa determine aparitia unei noi specii.

PS: Desigur, eu nefiind teist, am contra-argumente la aceasta argumentatie a mea, insa nu isi are locul pe acest topic. Doar am vrut sa te fac atenta. :)

#56
Adeline

Adeline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.05.2007

 landscape10, on May 25 2007, 10:46, said:

Un teist ceva mai cult iti va spulbera destul de usor premisele. Iti va spune ca mutatiile au loc si actioneaza numai in cadrul speciei respective. De exemplu de la o singura rasa de caini, prin mutatii succesive generate de mediu s-a ajuns la rasele existente astazi, dar nu pot avea loc mutatii care sa determine aparitia unei noi specii.

PS: Desigur, eu nefiind teist, am contra-argumente la aceasta argumentatie a mea, insa nu isi are locul pe acest topic. Doar am vrut sa te fac atenta. :)

      Da, exista mai multe teorii si bineinteles ca tu ai ales-o pe cea care ti-a convenit. Intrebare: daca tot aduci modificari unui lucru nu ajunge in final cu totul altceva?
      In plus, mutatiile astea genetice au loc pe parcursul a milioanelor de ani.

#57
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
Dragă Kruger, pune-ți reminder pe 1 august, căci atunci am stabilit să declanșez șarja nimicitoare, discrepanța dintr-un verset, perla coroanei, bomboana de pe colivă...să nu ratezi, deci...[ https://yoursmiles.org/msmile/fun/m0169.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]...mai sunt 4 zile până la leșinul general...Posted Image Posted Image

Benny Hinn... va părea copil mic pe lângă ce pregătesc eu pentru 1 august! :lol:

[ https://c.tenor.com/DXyqwfQQLZ0AAAAC/bennyhinn.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Până atunci, niciun cuvânt! Vă las să fierbeți în suc propriu! Bine, că știu că ... vorbesc cu pereții, dar într-adevăr voi veni cu o bijuterie...Posted Image... deși o știu de 3 zile, și acum mă minunez...Posted Image Posted Image

#58
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 19.03.2022

 Adeline, on 22 mai 2007 - 01:45, said:

1. Se poate calcula, ceea ce au si facut Capii Bisericii.... inainte anii se luau de la crearea omului (uita-te in letopisete si cronici)
2. Cat puteau sa se inmulteasca mai ales ca Set a fost al 3-lea copil. Si sa zicem ca au trait 930 .. sa ziceam ca au facut un copil pe an, desi e imposibil. ..... Adam la facut pe Set la 270 de ani. Retine, Set e al 3-lea. Si s epare ca l-a facut pe Set dupa ce Cain l-a omorat pe Abel si a plecat in Nod.  Dca nu ma crezi ..... cauta in Geneza
3. Da, s-a ajuns prin carbon 14 ... se poate afla cu aproximatie de 250 de ani cand a trait respectivul om... iar varsta la care a murit foarte simplu: asa cum se afla in ziua de azi cand gasesc vre-un schelet prin padure
4. in Biblie scrie clar ca a fost pus pt a-si aminti Dumnezeu.... citeste Geneza inainte sa ma judeci

Atata timp cand nu imi poate demonstra nimeni (in afara de mine si mai multi oameni de stiinta) ca Dumnezeu exista  cum as putea trece la a-l descoperi pe Dumnezeu? Dar cred ca am sa citesc cartea pentru ca sunt interesata de modul  in care vad crestinii divinitatea.  Eu nu zic ca nu exista o forta creatoare... eu nu zic ca Dumnezeu vostru nu exista... eu pur si simplu am adus dovezi ... si asta vreau dovezi....
  Poate ca voi crestini ar trebui s ainvatati sa vorbiti si in contradictoriu. Sunteti mai rigizi decat un ateu
Calculul inmultirii oamenior se face de la potop incoace, si anume au fost 3 perechi care s-au inmultit, findca Noe si sotia lui nu au mai avut alti copii.

Asta cu datarea omului e cam discutabila. Vei gasi in revista Science exemple de datari eronate care aratau ca o molusca vie e moarta de  . . .2000 ani.
Apropo, de la potop pana acum se spune ca au trecut aproximativ 4500 ani.

Atat religiosii cat si ateii cand vine vorba de credinte sunt la fel de rigizi. Findca nu poti schimba in mintea omului ceva ce s-a "betonat". Posted Image

#59
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Bre paco, tu esti din clubul liliecilor cu sonarul defect, antenele tale nu sesizeaza ca dai reply la posturi uneori vechi de 15 ani ?

#60
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,533
  • Înscris: 19.03.2022

 Xlander, on 27 iulie 2022 - 14:41, said:

Bre paco, tu esti din clubul liliecilor cu sonarul defect, antenele tale nu sesizeaza ca dai reply la posturi uneori vechi de 15 ani ?
E postare chiar de la inceputul topicului . . .  nu cred ca are cineva timp sa reia de la capat, asa ca am dat un raspuns unuia ce ajunge cam pe la final.
Dar cum de ai citit ce am raspuns ? Posted Image
Vad ca nu esti chiar suparat pe mine  , daca ma mai si citesti inseamna ca mai ai bruma de intelegere la postarile mele.
Deci initiatorul topicului poate chiar revine si imi vede postarea, asa au si ei  raspunsurile la zi, altfel se perinda pe la streasinile cladirilor cu multe turle si cruci si negasind se intorc la locul de plecare. Posted Image
Ai vazut ce posteaza colegul nostru iubit Dark ? Arta despre inselatoriile de prin alte biserici. Posted Image

#61
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Suparat pe tine? Nah bro, nici nu te cunosc, pe ideile tale da, se poate spune ca unele imi repugna de-a dreptul. :D Asta e...

Tu nu esti la ignore, dar stiind cam ce scrii, citesc in diagonala mai mult, pe sarite asa. Um, cand intru nelogat mai vad ce scrie si colega dark, sa nu uitam totusi ca acum vreo trei ani se credea profesoara de educatie sexuala pentru tineretul crestin pa ram pampam. Lol... Asa ca da, mai vad, dar tot pe sarite, ca scrie ca Hemingway, n-am timp de tot, cand scrie kilometric pe teme anti-biblice nu citesc deloc, am observat insa niste chestii ridicole, ca ma uit la filme (sau documentare, nu mai retin exact) cu proiectii astrale, ca ma uit la filme ce contin scene erotice, blah blah, o mai fi zis si altele. Si de fapt era o informare, un documentar despre "remote viewing" o chestie oculta dpdv crestin, desigur, dat fiind faptul ca implica fenomenul de channeling, mda...asadar daca citesti aici, colega dark....get ready ca la noapte iti "imping" o vizita din astral, nu te culca, stai treaza ca e posibil sa visezi urat. Daca asa stau lucrurile...

Sa-ti readuc increderea in datarile radiometrice. Uite ce varste au rezultat pentru niste esantioane prelevate la 10 ani dupa eruptia Mount St.Helen in 1980. Pe la sfarsitul clipului.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/P7Lht5HP8qA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#62
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
Observ totuși, Xlander, o urmă de regret din partea ta, pentru faptele comise, și asta nu poate decât să mă bucure.Posted Image

#63
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/V3VqQMN/Animation10.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004

 Xlander, on 27 iulie 2022 - 18:32, said:

Um, cand intru nelogat mai vad ce scrie si colega dark, sa nu uitam totusi ca acum vreo trei ani se credea profesoara de educatie sexuala pentru tineretul crestin pa ram pampam. Lol...

Nu mă erijam în profesoară de educație sexuală, fiindcă nu am calificativele necesare și nu pot oferi lecții în acest domeniu. Acum 3 ani, eu și colega Grateful eram singurii utilizatori care încercam să explicăm colegului Dude, că sexul oral este anormal, fiind contra naturii, penisul este organul cu care bărbatul nu doar ejaculează, dar și micționează. Dude susținea ideea că sexul oral este Ok în cuplurile căsătorite iar colegul Jake îi dădea like. Asta ca să-ți dai seama la ce nivel mediocru este mentorul tău, Jake. Eu am perspectivă foarte strictă asupra moralității, deoarece mi-am făcut ucenicia în cadrul Organizației religioase Martorii lui Iehova, în care lucrurile sunt foarte bine ținute sub control, ceea ce nu se poate spune despre comunitățile religioase de care aparțineți voi! Posted Image

 Xlander, on 27 iulie 2022 - 18:32, said:

blah blah, o mai fi zis si altele

Da, crime, violență, spiritism, sex, tot felul de mizerii în filmele pe care le comentezi pe topicul respectiv. Ai scris mai mult despre filme, decât despre subiecte biblice. Și măcar dacă erau filme drăguțe, cu Mister Bean sau cu Norman Wisdom, dar tu te complaci cu cele mai sinistre producții media.Posted Image

[ https://flxt.tmsimg.com/assets/48879_v9_ba.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#65
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://i.ibb.co/0yG4djq/Clipboard01.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Un banal serial killer care-și pune un scaun în mijlocul pădurii și-și așteaptă victimele cu sânge rece și mult calm (pleonasm)?

Așa ceva poate fi urmărit de o persoană educată în principii morale?Posted Image

#66
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Observ ca ma iubesti mult, din pacate nu te-am intalnit la momentul potrivit draga dark. Am uitat ieri sa-mi iau pastila de memorie, asa ca am adormit dar...te "vizitez" la noapte. Prepare yourself :D

Filmul la care ai facut referire si la care mi-am postat si io opinia nici macar n-a avut scene din alea, nu stiu nimic, e adevarat ca am dat inainte pe repede ca era plicticos rau, cu multiversul infinit, o copila lesbi, glumele nesarate ale maica-sii blah blah, nu l-am terminat oricum.

Tocmai asta e ideea surieur dark, filmele, mai ales alea de la hollywood sunt un indicator important inspre ce se doreste de la noi in materie de brainwashing si uneori mai contin si semnale despre viitorul mai putin sau mai mult indepartat. Nu intelegi oricum asa ca nu dezvolt. Haide, vezi-ti de agenda ta anti-tot si calmeaza-te, e spre binele tau. Uite cum ai ajuns ca te-ai jucat cu placa ouija.


#67
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004

 Xlander, on 28 iulie 2022 - 20:12, said:

Uite cum ai ajuns ca te-ai jucat cu placa ouija.

Ei, asta-i bună, sunt avizat asupra pericolelor spiritismului!

https://wol.jw.org/r.../lp-m/102000522

 Xlander, on 28 iulie 2022 - 20:12, said:

Observ ca ma iubesti mult, din pacate nu te-am intalnit la momentul potrivit draga dark.

Și tu ești un suflet, momentan cam... rătăcit, care trebuie ajutat. Dacă colegul Jake nu o va face, ușor ușor, voi încerca eu să-ți prezint anumite elemente de morală și etică, mai ales legate de produsele media, fiindcă am observat că te delectezi cu subiecte ce au legătură directă cu ocultismul, crima, homosexualitatea, curvia și alte fapte păcătoase.Posted Image

 Xlander, on 28 iulie 2022 - 20:12, said:

Filmul la care ai facut referire si la care mi-am postat si io opinia nici macar n-a avut scene din alea, nu stiu nimic, e adevarat ca am dat inainte pe repede ca era plicticos rau, cu multiversul infinit, o copila lesbi, glumele nesarate ale maica-sii blah blah, nu l-am terminat oricum.

Probabil, dar tu ai comentat nu doar un film, ci mai multe! Toate cu subiecte...adică ai zis de mine și de colegul Logic, că suntem siniștri, iar ... filmele tale sunt așa, adică sinistre. Tu te-ai gândit ce exemplu dai unui tânăr, cum ar fi, să zicem, Vermont, care dezamăgit că pastorul Jake nu-i răspunde la mail, a părăsit într-un final, forumul, deși avea nevoie de creștere din perspectivă spirituală?Posted Image Spre exemplu, poate Vermont  vede ce ai comentat tu legat de un film în care se prezenta o scenă în care un bărbat își provoca o plăcere sexuală solitară și...va face și el, la fel?!Posted Image  Și acesta este caz concret, fiindcă acel film comentat de tine în termeni laudativi, era notat ”R” și menționată scena la care am făcut referire!Posted Image

#68
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,425
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 28 iulie 2022 - 13:56, said:

Dude susținea ideea că sexul oral este Ok în cuplurile căsătorite iar colegul Jake îi dădea like.
Eu i=am dat like doar când tu cerșeai să te învețe și pe tine cum se face ingineria respectivă iar Dude ți-a replicat ferm: :nonobad:

#69
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004
Poți să pui mesajul respectiv, în care eu solicitam acest lucru? Posted Image

#70
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,425
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 29 iulie 2022 - 06:46, said:

ocultismul, crima, homosexualitatea, curvia și alte fapte păcătoase.Posted Image
Astea sunt activități sfinte în raport cu hulele scabroase pe care le comiți tu la adresa divinității.

View Postdark, on 29 iulie 2022 - 07:10, said:

Poți să pui mesajul respectiv, în care eu solicitam acest lucru? Posted Image
Nu. Că mi-e cam greață în dimineața asta. Și dacă intru pe acolo, când recitesc ce ai scris... :no:

#71
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,776
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 29 iulie 2022 - 07:13, said:

când recitesc ce ai scris... Posted Image

Ții minte ce am scris?

#72
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,425
  • Înscris: 26.01.2007
Uitesem dar acum când îmi aduc aminte mă apucă groaza! Posted Image

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate