Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vot europarlamentare

Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania
 AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului
 Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video
 Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling
 

Cea mai buna marca de telefoane

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

Poll: Cea mai buna marca de telefoane (14 member(s) have cast votes)

Cea mai buna marca de telefoane

  1. Alcatel (2 votes [1.38%])

    Percentage of vote: 1.38%

  2. Motorola (7 votes [4.83%])

    Percentage of vote: 4.83%

  3. Nokia (56 votes [38.62%])

    Percentage of vote: 38.62%

  4. Sagem (4 votes [2.76%])

    Percentage of vote: 2.76%

  5. Samsung (13 votes [8.97%])

    Percentage of vote: 8.97%

  6. Siemens (37 votes [25.52%])

    Percentage of vote: 25.52%

  7. Sony-Erricsson (26 votes [17.93%])

    Percentage of vote: 17.93%

Vote Guests cannot vote

#19
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Urmatoarele 3 telefoane de la SonyEricsson

[ http://212.213.255.72/keepthls/newsimg/04mar_3se.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://gsmarena.com/....php3?idNews=18

Urmatoarele 3 telefoane de la Siemens

[ http://212.213.255.72/keepthls/newsimg/04mar_65a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
http://gsmarena.com/....php3?idNews=22

Eu zic ca Siemens M65 arata super bine

http://gsmarena.com/....php3?idNews=21 (primele poze cu el)

#20
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

Quote

Originally posted by sepguy
@matrixu
Hai sa fim seriosi! Tu cred ca vb de piata de kkt din romania, nu de europa.  
Samsung face telefoane de basini, de aratat pe masa la Everest. Inovatii 0. Originalitate 0. In clasele superioare SonyEricsson si Motorola rulz.  
Cat depsre Siemens...isi fac "piata" cu a50, c60, etc; cand e de realizat telefoane tehnologizate...uite-te si tu ce iese: SX1...lol!!



Adica samsung vinde tot ce are doar in Romania??? Mai intereseaza-te ca in europa(cel putin in vest) sunt inaintea celor de la Motorola la vanzari!
Asa ca las-o moarta cu piata de kkt din romania!
Si nu tre sa te ataci prea mult!

#21
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Azzido
Chinezule, daca pentru tine Motorola e deasupra lui Siemens sau Samsung, inseamna ca ori n-ai avut telefoane suficiente, ori esti femeie. Ai vandut pana la urma telefonul ala de tigan?

Se vede clar ca n-ai avut v600 sau v525 si ca nu ai avut TU destule telefoane prin mana.

Telefonul ala de tigan sta degeaba in casa. Mi-e rusine sa ies cu el afara.

#22
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by sepguy
@matrixu
Hai sa fim seriosi! Tu cred ca vb de piata de kkt din romania, nu de europa.  
Samsung face telefoane de basini, de aratat pe masa la Everest. Inovatii 0. Originalitate 0. In clasele superioare SonyEricsson si Motorola rulz.  
Cat depsre Siemens...isi fac "piata" cu a50, c60, etc; cand e de realizat telefoane tehnologizate...uite-te si tu ce iese: SX1...lol!!


Ai dreptate sepguy despre siemens.
Omul cand trece de la Alcatel sau Telit la Siemens C60, M55, A50 deja nu mai vede altceva.

#23
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Sepguy se pare ca tu n-ai inteles ca Samsung se adreseaza o cu totul altei categorii de potentiali cumparatori!
Inovatii 0 la samsung??? Cine a scos pentru prima data 65 000 culori??? cine a scos pentru prima data cele mai tari polifonice??? Cine a scos pentru prima data o camera cu care poti sa faci poze si sa se si vad cat de cat misto???
Think about it!!!!

#24
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
Nu Samsung a "scos pentru prima data 65 000 culori" in Europa.

#25
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
EDIT: Double post.

#26
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
> Chinezule, daca pentru tine Motorola e deasupra lui Siemens
> sau Samsung, inseamna ca ori n-ai avut telefoane suficiente,
> ori esti femeie

Motorola e o fosta glorie in revenire- ce are pe piata acum in Ro este sucky, dar a marcat recent in US cu MPx200 un telefon Windows Mobile:

http://reviews.cnet....0.html?tag=prod

Momentan am votat pentru Sony Ericsson- ce tind sa devine un fel de Apple in lumea mobilelor- e tipul de produs care creaza dorinta  e a-l avea.

#27
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

Quote

Originally posted by kinezu
Nu Samsung a "scos pentru prima data 65 000 culori" in Europa.


Argumenteaza!

#28
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Sony Ericsson, Nokia, Samsung.

Siemens cade din cauza marilor probleme de software pe care le au unele tipuri de terminale.
Pe ultimul loc: sagem.

#29
cata8757

cata8757

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 06.01.2004
Sall... vreau si eu sa zic ca Siemens-ul a luat mare avand in ultima vreme datorita telefoanelor ... pot sa zic ca i-au ajuns pe nokia ... In rest numai bine... mistoo m65-ul ala... dabia astept sa apara


>>>>vizit my site www.siemens4me.as.ro

#30
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Siemes Nokia Sony-Ericsson Samsung Motorola......
Multe sunt atractive oscilez in orice caz intre primele 3
Samsung nu ma atrage...nu este ceea ce imi doresc. Dar trebuie sa le acordam meritelel lor.

#31
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by MATRIXU
Argumenteaza!


Ia spune tu care a fost primul telefon cu 65k culori de la samsung (pt. europa), sa vad daca stii macar despre ce vorbesti.

#32
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
siemens si nokia dar mai putin. SE,Samsung si Motorola nu mi-as lua niciodata indiferent de model.

#33
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
@matrixu

In GSM:
Primul telefon cu 65k culori a fost panasonic gd87.
Primul telefon cu camera rezonabila a fost (si inca este) sharp gx22.
Ericsson a scos primul MOBIL color si a inventat  Bluetooth, (chestia aia de care telefoanele Samsung nu prea au auzit); astea imi vin in minte doar acum. Motorola, din cate stiu, a scos primul tri-band (si de curand primul quad-band) si primul claim-shell (remember startac). Samsung n-a inovat nimic (cel mult a luat de pe piata asiatica..mult mai dezvoltata decat cea europeana)
Recunosc ca pana de curand nu mi-a placut Motorola, insa in ultimul timp au scos niste telefoane f reusite.


PS Chiar nu ma atac ! :confused:

#34
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Cand ii aud pe unii, ca x e lider in vanzari, mor ;)
Parca pe mine ma intereseaza ca 3310 a fost la oferta, sau ca A50 a fost la oferta?
Cum ma luase x pe alt site cu comparatie intre masini, asa si aici: Dacia se vinde in mai multe exemplare ca McLarren F1, de unde trag concluzia ca Dacia este mai tare ca F1, right ?
Uita-te si tu pe alte forumuri, straine, unde aia au banii pe o luna cat are romanul pe un an, si ai sa vezi ca P900, nu se mai gaseste, decat cu chiu cu vai :) Asta ca sa-ti arat vanzari suparate, si nu de ce am zis mai devreme (3310, A50, sau telefoane vechi super-subventionate de operatori).
Asa cum s-a mentionat anterior Ericsson a scos primul telefon color, au lucrat foarte mult la bluetooth, au bagat wap 2.0 la t68i, la t300, etc. pe cand Nokia a bagat abia la telefoane considerate deja smarthphones (3650), si ma rog, alte chestii.
Asa ca, criteriul cu vanzarile, sunt zero, cel putin pentru mine, si prefer meniul luxos al Ericsson-ului :drac:

#35
stilnox

stilnox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 601
  • Înscris: 26.02.2004
Sunt mirat de succesul Siemens in acest poll; banuiesc ca sunt multi ce au cumparat Siemens-urile acelea color de la Connex.

Personal vad Sony Ericsson ca o forta imposibila de rezistat (again: a la Macintosh si iPod) si ma mira ca sunt asa de putini care sa raspunda pozitiv cantecului lor de sirena ;) ...o fi pretul de vina?   :confused:

#36
stefiasi

stefiasi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.04.2004
Ordine Sony-Ericsson, Nokia, Siemens. Nu Samsung
Primele pentru usurinta in utilizare, urmatoarele pentru fiabilitate, si ultimele (numai la anumite modele) pentru anumite finctii din meniu
Sunt posesor de Samsung C100. Cu toata sinceritatea va spun ca am ramas descumpanit de el. Are minusuri putine dar MAJORE! De-abea astept sa-l schimb. Regret  Ericssonul care l-am avut (si mi s-a stricat dupa ce l-am scapat.
Ca minusuri pentru C100:
1.Bateria tine 2 zile, indicatorul de la baterie indica incorect (aveam 2 linii din 3 si cand m-a sunt cineva mi s-a oprit telefonul
2. Soneriile polifonice nu se aud cand mergi cu telefonul in buzunar in magazine care au ca fundal sonor muzica. Dintre toate melodiile doar 2 sunt cele in care poti avea si muzica si vibratiile simultan!!??? in rest daca vrei vibratii intai vibreaza de 3 ori si apoi intra melodiile (AIUREA!)
3. Meniul se misca greoi si mai are si setari ciudate (de ex are functia de alarma in fiecare dimineata de luni pana vineri-asa scrie - si cand colo ma scoala si sambata.
4. Nu se vede afisajul cand esti afara si este soare
5. Nu are funstia de cautare rapida pe litere in agenda -ca la ericsson unde daca apesi tasta 8 spre ex mai mult timp iti intra in meniul agenda l litera t
Pusurile le cunoasteti ca alea sunt trecute in tote reclamele. Concluzia mea este ca Samsung se adreseaza exclusiv celor care vor sa impresioneze si in nici un caza celor care sunt oameni de afaceri sau celor ocupati cu deplasarile

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate