Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Mai exista dragoste adevarata

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#55
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,788
  • Înscris: 06.09.2004

View Postnano_thrust, on Aug 13 2007, 14:10, said:

Da, te asigur eu ca mai exista dragoste adevarata si rlatii care sa nu includa sex in fiecare noapte!

adica daca oamenii se iubesc, nu se mai ard? e o conditie obligatorie?  :huh:

#56
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View Postjay333, on Nov 6 2007, 15:25, said:

In acest caz cred ca mai repede se numeste atractie animalica, nu dragoste. Ai vazut-o, ai "iubit-o" cateva zile dupa care tipa scapa o ragaiala si ti se schimba perspectiva, iti trece amorul.

Pai daca trage o basina d-aia sonora sau o ragaiala d-aia sanatoasa se duce dracu orice amor, fie el fals sau veritabil.

Ontopic: fiecare e unic, deci iubeste diferit. Dragoste adevarata exista, dar trece, ca orice de altfel.

Edited by landscape10, 06 November 2007 - 16:02.


#57
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postlandscape10, on Nov 6 2007, 17:01, said:

Ontopic: fiecare e unic, deci iubeste diferit. Dragoste adevarata exista, dar trece, ca orice de altfel.
dragoste adevarata exista doar in filme.

dragostea adevarata nu moare ci se transforma. in ce, depinde de cei doi :)

#58
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postlandscape10, on Nov 6 2007, 16:01, said:

Pai daca trage o basina d-aia sonora sau o ragaiala d-aia sanatoasa se duce dracu orice amor, fie el fals sau veritabil.

Ontopic: fiecare e unic, deci iubeste diferit. Dragoste adevarata exista, dar trece, ca orice de altfel.

Ba dragostea adevarata este atunci cand reusesti sa stai alaturi de cineva o viata intreaga si, cu toate ragaielile si vanturile inerente, sa nu simti ca ti-ai irosit nervii, fortele, what-ever degeaba. Ca ai cu cine sa te intelegi chiar si dupa 30 de ani de casnicie. Parerea mea.

#59
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postjay333, on Nov 6 2007, 17:10, said:

Ba dragostea adevarata este atunci cand reusesti sa stai alaturi de cineva o viata intreaga si, cu toate ragaielile si vanturile inerente, sa nu simti ca ti-ai irosit nervii, fortele, what-ever degeaba. Ca ai cu cine sa te intelegi chiar si dupa 30 de ani de casnicie. Parerea mea.
off: la batranete se trag la greu vanturi. acu sa dai divort din motivu asta  :console:

#60
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postturbo trabannt, on Nov 6 2007, 16:15, said:

off: la batranete se trag la greu vanturi. acu sa dai divort din motivu asta  :console:

Se trag oricand si nu sunt un motiv de divort. Daca insa ajungi sa cauti nod in papura unei relatii, vanturile sau altceva la fel de banal pot fi o cauza serioasa a unor certuri inutile si interminabile. Toate nimicurile acestea erodeaza relatiile. Ideea este sa poti sa treci peste ele sau sa faci compromisuri astfel incat inflacararea initiala a iubirii sa nu se transforme in ura sau ranchiuna. Viata in cuplu nu e usoara si nu e pentru oricine.

#61
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postjay333, on Nov 6 2007, 17:40, said:

Se trag oricand si nu sunt un motiv de divort. Daca insa ajungi sa cauti nod in papura unei relatii, vanturile sau altceva la fel de banal pot fi o cauza serioasa a unor certuri inutile si interminabile. Toate nimicurile acestea erodeaza relatiile. Ideea este sa poti sa treci peste ele sau sa faci compromisuri astfel incat inflacararea initiala a iubirii sa nu se transforme in ura sau ranchiuna. Viata in cuplu nu e usoara si nu e pentru oricine.
mie imi place cand o aud pe cate vreo amica : il iubeam nebuneste , eram moarta dupa el. dar l-am parasit pentru ca :

a) se scarpina la ooa si baga mana in nas
B) in data de 13.13.2097 ora 13 a intors capu dupa una pe strada
c) a baut mai mult de o bere
d) statea prea mult la servici


"

si lista poate continua. yeap, viata de cuplu nu e pentru oricine :)

#62
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007
Eu unul am destul probleme la mansarda legate de ordinea prin casa. Ar fi trebuit nu sa fiu divortat de mult, ba sa nici nu ma fi insurat. Mai las de la mine, mai lasa ea de la ea si reusim sa traim foarte bine impreuna. Mai grav este cazul celor care vad ca relatia lor nu mai functioneaza si o lungesc fara rost cu certuri, ba chiar batai. Si pana la alte probleme si mai serioase nu este decat distanta de o tigaie in cap.

#63
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
CPX in ciuda dinamicitatii posturilor de pe aici, dar mai ales in calitate de baiat iti pot spune ca simt si acum dragostea adevarata (nu stiu daca o relatie stabila de mai bine de un an juma este ceva,eu zic ca este), toate problemele din cadrul relatiei noastre inclusiv cele legate de sex au fost rezolvate cu usurinta pentru ca in relatiile noastre anterioare am suferit cam in acelasi fel din cauza persoanelor care ne-au facut rau si intr-un fel am capatat experienta care ne-a ajutat foarte mult . Din punct de vedere social cum am observat pe aici suntem de aceeasi clasa, doi studenti care mai au 1an si termina facultatea si care si-au facut planuri indraznete pentru viitor ;) . Legat de infidelitate pot sa afirm ca cel sau cea care inseala fie nu stiu sa ceara de la partener ceea ce vor, fie nu stiu sa aprecieze persoana si candva in parcursul vietii lor o vor "incasa" cu aceeasi moneda si poate se vor trezi la reaitate ... cat de cat ;) . Sper CPX ca ti-am raspuns la intrebare

#64
Raperu`

Raperu`

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 05.08.2007
Dragostea exista , se afla , se gaseste peste tot in natura ... mai ales primavara in sezonul imperecherii , dragostea e o dorinta a trupului pentru reproducere nimic mai mult , restul e o minciuna

Edited by Raperu`, 20 July 2008 - 19:24.


#65
vanitas

vanitas

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 825
  • Înscris: 02.10.2007

View PostRaperu`, on Jul 20 2008, 20:23, said:

Dragostea exista , se afla , se gaseste peste tot in natura ... mai ales primavara in sezonul imperecherii , dragostea e o dorinta a trupului pentru reproducere nimic mai mult , restul e o minciuna


Cine a zis ca primavara e sezonul imperecherii?

#66
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu cred ca exista dragoste adevarata , chiar daca exista si dragoste cu E-uri ! :(

#67
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Daca prin dragoste adevarata intelegi dragoste in care se trece peste aspectele materiale si fizice, exista.

#68
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postaaalexandraaa, on Jul 21 2008, 02:33, said:

Daca prin dragoste adevarata intelegi dragoste in care se trece peste aspectele materiale si fizice, exista.
:kisstogether:
Si floarea de colt exista alaturi de cerbul carpatin , chiar daca sunt si ursi tomberonisti !  :console:

#69
tyrael

tyrael

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,926
  • Înscris: 26.09.2006
Mi-am pus mainile in cap citind tot thread-ul asta.Sunt profund dezamagit de mentalitatea societatii vis-a-vis de subiect.Dar poate asa e firesc,poate omul a evoluat si conceptul de dragoste s-a degradat.
Ok,va zic o faza...sa ma judecati voi,ca eu nu mai sunt in stare dupa ce-am citit toata "porcaria" asta de 3 pagini;Am avut ocazia sa insel;si nu oricum,sa mi se faca un oral.Am refuzat categoric ! Faptul ca iubesc o fata trup si suflet nu m-a lasat sa o fac,cu toate ca nu m-am mai vazut cu ea de ceva timp si poate,ca orice om,aveam si eu nevoile mele fiziologice.Sunt tampit ? Pe bune acum... <_<

PS:Sa nu va puna dracul sa-mi copiati postul la "hai ma ca asta-i tare" (fun) ca eu am vorbit serios mai sus,si consider ca stim sa tratam orice subiect cu seriozitate.Multumesc de intelegere.

Edited by tyrael, 21 July 2008 - 04:14.


#70
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Posttyrael, on Jul 21 2008, 05:13, said:

Mi-am pus mainile in cap citind tot thread-ul asta.Sunt profund dezamagit de mentalitatea societatii vis-a-vis de subiect.Dar poate asa e firesc,poate omul a evoluat si conceptul de dragoste s-a degradat.
Ok,va zic o faza...sa ma judecati voi,ca eu nu mai sunt in stare dupa ce-am citit toata "porcaria" asta de 3 pagini;Am avut ocazia sa insel;si nu oricum,sa mi se faca un oral.Am refuzat categoric ! Faptul ca iubesc o fata trup si suflet nu m-a lasat sa o fac,cu toate ca nu m-am mai vazut cu ea de ceva timp si poate,ca orice om,aveam si eu nevoile mele fiziologice.Sunt tampit ? Pe bune acum... <_<

PS:Sa nu va puna dracul sa-mi copiati postul la "hai ma ca asta-i tare" (fun) ca eu am vorbit serios mai sus,si consider ca stim sa tratam orice subiect cu seriozitate.Multumesc de intelegere.
Nu inteleg ce legatura are dragostea adevarata cu faptul ca tu ai refuzat sa-ti faca alta femeie sex oral !
Daca erai femeie era normal sa refuzi pentru ca de la sex oral se ajunge la sex in toate pozitiile !
Eu stiu din experienta pentru ca sunt multe care se inteapa cu propuneri din astea !
Dupa aia se consoleaza cu faptul ca barbatii e porci , fara sa-si puna intrebarea daca nu cumva si femeile e proaste cand accepta !  :console:

#71
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,792
  • Înscris: 31.03.2008

View Posttyrael, on Jul 21 2008, 03:13, said:

Mi-am pus mainile in cap citind tot thread-ul asta.Sunt profund dezamagit de mentalitatea societatii vis-a-vis de subiect.Dar poate asa e firesc,poate omul a evoluat si conceptul de dragoste s-a degradat.
Ok,va zic o faza...sa ma judecati voi,ca eu nu mai sunt in stare dupa ce-am citit toata "porcaria" asta de 3 pagini;Am avut ocazia sa insel;si nu oricum,sa mi se faca un oral.Am refuzat categoric ! Faptul ca iubesc o fata trup si suflet nu m-a lasat sa o fac,cu toate ca nu m-am mai vazut cu ea de ceva timp si poate,ca orice om,aveam si eu nevoile mele fiziologice.Sunt tampit ? Pe bune acum... <_<

PS:Sa nu va puna dracul sa-mi copiati postul la "hai ma ca asta-i tare" (fun) ca eu am vorbit serios mai sus,si consider ca stim sa tratam orice subiect cu seriozitate.Multumesc de intelegere.
Cred că omul s-a degradat în evoluția lui  :w00t: . Păi care-i diferența între dragoste și dragoste adevărată, oameni buni?
Și mai cred că ne place să avem doar pretenții și nu prea suntem dispuși să "vedem" potențialul sufletesc al cuiva.

#72
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008

View Postamonra_71, on Jul 22 2008, 14:47, said:

Cred că omul s-a degradat în evoluția lui  :w00t: . Păi care-i diferența între dragoste și dragoste adevărată, oameni buni?
Și mai cred că ne place să avem doar pretenții și nu prea suntem dispuși să "vedem" potențialul sufletesc al cuiva.


Sa stii ca aici sunt de acord cu tine, putini sunt cei care "vad" potentialul sufletesc al cuiva. Azi domina mai mult flirturile, aventurile si desigur relatia pe interes . Parerea mea legat de capitolul dragoste este ca evolutia omului, citand ce ai zis tu  :P , este in continua degradare asa ca pe viitor exista sansa ca dragostea adevarata sa fie ceva rar daca nu chiar o "amintire"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate