Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Mai exista dragoste adevarata

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#37
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postmufă, on Aug 19 2007, 13:57, said:

Îți dai seama că vei trăi și vei muri nefericit, nu?
Poate ar trebui sa ma mint si eu, sa cred in tot felul de povesti. Ce mai fericire ar fi pe capul meu! Ce-i drept, e misto sa visezi.
Dar eu mai cred ca poti fi fericit si altfel. Fiecare e fericit in felul lui.

#38
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostEminovici, on Aug 19 2007, 14:08, said:

Poate ar trebui sa ma mint si eu, sa cred in tot felul de povesti. Ce mai fericire ar fi pe capul meu! Ce-i drept, e misto sa visezi.
Dar eu mai cred ca poti fi fericit si altfel. Fiecare e fericit in felul lui.
La fel de nefericit...

#39
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postmufă, on Aug 19 2007, 14:52, said:

La fel de nefericit...
Bine ca esti tu fericit in visul tau ingnorant care sta sa se destrame ca o panza tesuta din minciuni, aka mariajul.
De parca ai gasit dragostea adevarata! Mai devreme sau mai tarziu toti ne trezim...
Nu vezi cat de patetica este orice casatorie? Si unii numesc asta dragoste... Jalnic!!!
Nu cred in iubirea pe viata! Ma face asta mai nefericit? Nicidecum.
Mai nefericit e unul cu vrajeli ieftine si cu minciuni in el despre iubirea eterna si alte chestii inventate.
Ti se par vorbe nefericite? Pentru mine nu e deloc asa! Realitatea nu ma afecteaza cu nimic! Nu incerc sa ascund realitatea cum fac unii pentru ca nu o pot suporta.

Edited by Eminovici, 19 August 2007 - 14:26.


#40
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostEminovici, on Aug 19 2007, 15:25, said:

Bine ca esti tu fericit in visul tau ingnorant care sta sa se destrame ca o panza tesuta din minciuni, aka mariajul.
De parca ai gasit dragostea adevarata! Mai devreme sau mai tarziu toti ne trezim...
Nuuu, nu vreau să se destrame, nu vreau să se ducă :scared: Spune-mi, ce trebuie să fac? Teach me, master Yoda  :worthy:

#41
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postmufă, on Aug 19 2007, 15:42, said:

Nuuu, nu vreau să se destrame, nu vreau să se ducă :scared: Spune-mi, ce trebuie să fac? Teach me, master Yoda  :worthy:
- Tine post negru si roaga-te-n pustie trei luni, muritorule de rand care esti... Iar cand te vei intoarce din pustie nici n-o sa mai ai de cine sa-ti faci griji. Iar daca o sa mai ai, inseamna ca dragostea adevarata chiar exista. Deci nu-ti pune mari sperante in programul asta ca-i varianta beta si poate are bag-uri.

#42
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View PostEminovici, on Aug 19 2007, 16:28, said:

- Tine post negru si roaga-te-n pustie trei luni, muritorule de rand care esti... Iar cand te vei intoarce din pustie nici n-o sa mai ai de cine sa-ti faci griji. Iar daca o sa mai ai, inseamna ca dragostea adevarata chiar exista. Deci nu-ti pune mari sperante in programul asta ca-i varianta beta si poate are bag-uri.
Neah. Acolo nu-s femei, iar unde nu-s femei, nu e nici dragoste adevărată. N-am ce face acolo, iar tu dai sfaturi greșite. Nu mai ești master Yoda :(

later edit: Am uitat să completez, dar tot nefericit rămîi.

Edited by mufă, 19 August 2007 - 15:47.


#43
Eminovici

Eminovici

    ZEN member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 14.06.2005

View Postmufă, on Aug 19 2007, 16:46, said:

later edit: Am uitat să completez, dar tot nefericit rămîi.
De fapt, e pur sadism :drac:

#44
gheorghe gheorghe

gheorghe gheorghe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.10.2007

View PostCPX, on May 12 2007, 01:11, said:

Intrebarea este special pentru fete(eu sunt baiat) dar si pentru baieti....mai exista dragoste reala.Adica indiferent de problemele banesti sau de problemele fizice fata/baiatul sa ramana langa partenerul de viata si toate deciziile luate in familie(inclusiv cele pe plan sexual) sa fie luate de comun acord cu calm si ratiune.Eu consider ca o relatie are nu se bazeaza pe intelegere si prietenie si dragoste si se bazeaza pe bani si sex nu are sanse sa reziste si nu are sens ca cei doi se stea impreuna daca lucrurile nu sunt asa,e mai bine sa fii singur .

exista in filme, romane, etc.

#45
tomboy

tomboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 23.10.2006
ce sunteti rai mah ? cum sa nu existe dragoste adevarata???
si exista si altundeva decat in filme! spre exemplu... in vise !!! :D

shh ma railor... atata timp cat fetele cred in ea... noua ne e bine  :thumbup:

#46
kimms

kimms

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 10.09.2007
te poti indragosti de persoane cu care nu ai nimic in comun, dar de iubit, nu poti iubi decat o persoana care sa se apropie cat mai mult de idealul tau. Nu cred ca un mare profesor universitar ar putea trai o mare poveste de dragoste cu o gunoiera, ca n-au nimic in comun, asa ca exista unele aspecte de care se tine cont inainte de a iubi pe cineva.

#47
silvia2001

silvia2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.09.2007
exista oare? probabil ...   depinde de tine cat de adevarata si sincera o poti face  :peacefingers:

#48
Cristina75

Cristina75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 07.09.2007

View Postsilvia2001, on Oct 6 2007, 10:25, said:

exista oare? probabil ...   depinde de tine cat de adevarata si sincera o poti face  :peacefingers:

Mult timp m-am incapatanat sa cred ca exista. Acum nu mai sunt atat de sigura.

#49
J'adore

J'adore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 19.09.2007

View PostEminovici, on Aug 19 2007, 13:25, said:

Nu vezi cat de patetica este orice casatorie? Si unii numesc asta dragoste... Jalnic!!!

Waw! Esti casatorit de ai ajuns la concluzia asta?

#50
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Exista dragoste adevarata. La fiecare 6 luni imi confirm singur asta. :P

#51
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007
Uneori statisticile nu mint. Acest topic se poate inscrie ca definitie (partiala) a nefericirii romanului.

Da, exista dragoste adevarata pentru cei care sunt in stare sa iubeasca. Daca plecam de la premisa ca nu exista, putem sa generalizam spunand ca nu exista nici bunatate, loialitate, corectitudine samd. Putin optimism nu strica iar speranta poate sa faca minuni.

#52
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
primesti ceea ce dai. insa trebuie sa ai grija cui dai.

da, exista dragoste adevarata , simpla. nu cu fitze, nu cu isterii ( nu ma iubesti etc etc) nu cu ultimatumuri.

dragoste poate fi si intr-o privire sau intr-o chestie simpla de genu " ce vrei sa facem maine?"

#53
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Exista. Ca nu tine mai mult de cateva zile e alta treaba.

#54
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,174
  • Înscris: 02.04.2007

View Postlandscape10, on Nov 6 2007, 14:59, said:

Exista. Ca nu tine mai mult de cateva zile e alta treaba.

In acest caz cred ca mai repede se numeste atractie animalica, nu dragoste. Ai vazut-o, ai "iubit-o" cateva zile dupa care tipa scapa o ragaiala si ti se schimba perspectiva, iti trece amorul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate