Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Monitor LCD HORIZON 2206SW, 22" sau Samsung SyncMaster 205BW

- - - - -
  • Please log in to reply
438 replies to this topic

#307
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

 ploiesteanu, on Apr 24 2008, 12:18, said:

sau:

mi se pare mie sau taskbarul din ultimele 3 poze e stramb?

Edited by alexxveres, 26 April 2008 - 10:51.


#308
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,389
  • Înscris: 05.06.2002
nu-i stamb, e de la optica proasta a aparatului foto.

#309
prizainel

prizainel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 12.06.2007
Mi-am luat si eu un monitor de 22 Horizon... Cel de 700 de lei, si vrea sa spun, ca in ciuda contrastului mic de 800 la 1 se vede extrem de bine. Cel putin, diferenta de la fostul meu Compaq de 17 cu tub plat este IMENSA... Imi place ca se autoregleaza si nu mai trebuie eu sa il butonez la setari! Ce sa spun, e mai mare decat TV-ul meu, pe care nu l-am mai deschis de cand mi-am luat monitorul...

Daca mai ai si un sistem wireless pentru mouse, te poti uita linistit la filme, fara sa te mai dai jos din canapea ;) ...

PS: Am vrut sa imi iau LG de 21.6 la 800 lei,  cu contrastul ala beton de 5000:1, dar cand am venit cu banii a 2a zi, se scumpise deja cu 60 de lei! Nu mai aveam cei 60 de lei... si am luat horinzon! Nu imi pare rau...

In filme, jocuri, e SUPER! Money for value!

#310
andreibmw2

andreibmw2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.05.2008
As dori sa cumpar un Horizon 2205SW-TD pe care intetiinez sa-l folosesc si cu un Playstation 2. Imi puteti spune daca este compatibil cu aceasta consola. Suporta atat semnal PAL/50 cat si PAL/60? Multumesc!

#311
androidu1

androidu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 26.05.2007
lcd urile de tip glossy au o folie lipita si de aia se vad culorile mai vii si contrastul mai pronuntat. dar te vz in ele la fel ca intr-o oglinda si acest lucru este deranjant.daca mai cautati un pic cu google o sa vedeti ca cele de tip glossy sunt f daunatoare pt ochi. le recomand pe cele de tip mat.

Edited by androidu1, 11 May 2008 - 13:39.


#312
flatbone

flatbone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2007
Am citit tot topicul. F. interesant acest monitor. Si din cate vad, chiar daca topicul este inceput de ceva luni bune, nimeni din cei ce l-au cumparat atunci nu s-a intors sa posteze vesti proaste. Trag concluzia ca monitoarele inca merg bine mersi. As avea 2 intrebari :
1. Nu am retinut daca este reglabil pe inaltime acest Horizon de 22". Din pozele de mai sus asa pare, desi eu aveam impresia ca nu este  :mellow:
2. Pentru cei ce l-au cumparat deja (mai ales Bucuresti) : peste tot unde este disponibil acest monitor garantia este aceeasi - 0 pixeli morti ?
Mersi anticipat.

#313
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 flatbone, on May 11 2008, 15:45, said:

Am citit tot topicul. F. interesant acest monitor. Si din cate vad, chiar daca topicul este inceput de ceva luni bune, nimeni din cei ce l-au cumparat atunci nu s-a intors sa posteze vesti proaste. Trag concluzia ca monitoarele inca merg bine mersi. As avea 2 intrebari :
1. Nu am retinut daca este reglabil pe inaltime acest Horizon de 22". Din pozele de mai sus asa pare, desi eu aveam impresia ca nu este  :mellow:
2. Pentru cei ce l-au cumparat deja (mai ales Bucuresti) : peste tot unde este disponibil acest monitor garantia este aceeasi - 0 pixeli morti ?
Mersi anticipat.
1.Nu este reglabil in inaltime, pui tu niste carti sub el :D (glumesc)
2.Garantia oricum se face de Asesoft, deci cred ca da. Oricum, n-am auzit pe cineva cu pixel mort la modelul asta.

P.S. Il am de 6 luni, merge excelent !

#314
flatbone

flatbone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 02.01.2007
Atunci poate ne explica dl. Ploiesteanu cum sta monitorul in aceste 2 poze, ca eu nu prea inteleg .. pare reglabil  :D :

Posted Image
Posted Image

LE: @Blackhawk acu mi-am dat seama .. cred ca nu m-am exprimat f. bine .. ma refeream la reglajul unghiului fata de verticala. Din pozele de mai sus cred ca se intelege ce vreau sa zic.

Edited by flatbone, 11 May 2008 - 19:52.


#315
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Reglabil in plan vertical, da se poate inclina mai mult pe spate si mai putin in fata. Eu cand stau in pat si ma uit la monitor mai pun un creion ceva sub talpa ca sa stea mai inclinat in fata si automat sa nu se mai vada intunecat

#316
InfinityGuy

InfinityGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.11.2005
Am citit si eu tot topicul, de o ora stau nemiscat aici. Clarr Horizon scrie pe mine.

Daca cumva si-a luat cineva in ultimult timp de la un magazin online (ca sa nu trimit mail la toate pe rand sa vad unde e pe stoc)

Si astia mai vechi care v-ati luat in 2007: cum se comporta dupa atata timp de folosinta (ca nu va rezista in timp era singura mea grija).

#317
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 InfinityGuy, on May 17 2008, 20:07, said:

Si astia mai vechi care v-ati luat in 2007: cum se comporta dupa atata timp de folosinta (ca nu va rezista in timp era singura mea grija).
Il am din toamna 2007 se comporta impecabil.

Majoritatea magazinelor afiseaza daca au pe stoc sau nu, oricum daca are unul probabil au toti si viceversa.. importatorul e doar unul

#318
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003

 InfinityGuy, on May 17 2008, 21:07, said:

Am citit si eu tot topicul, de o ora stau nemiscat aici. Clarr Horizon scrie pe mine.

Daca cumva si-a luat cineva in ultimult timp de la un magazin online (ca sa nu trimit mail la toate pe rand sa vad unde e pe stoc)

Si astia mai vechi care v-ati luat in 2007: cum se comporta dupa atata timp de folosinta (ca nu va rezista in timp era singura mea grija).

Vezi ca are la Pcgarage pe stoc.

#319
remuzzzt

remuzzzt

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 94
  • Înscris: 05.03.2008
hello baieti......am si eu o intrebare despre o problema la care nu ma asteptyam asa ceva de la el.Am si eu un minunat de 2232bw si am legat la el pc-u si ps3-u.
problema e la ps3....am cumparat GTA4,si de vede cam nashpa de la inceput.Pana acuma nu am avut probleme cu celelatle jocuri,se vad perfect.Doar in GTA4 vede putin zimtat..ca si cum ar avea o rezolutie proasta.Am inteles ca e ceva din cauza anti-alising.


Poate stiti ceva care ma poate ajuta.






PSN : remuzzt

#320
ionutzarad

ionutzarad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare la toti! Am monitorul asta de vreo 8 luni si vreau sa va spun  ca merge perfect,nu am avut nici o problema cu el!Il recomand cu caldura,isi merita toti banii.Imaginea e superba,culorile sunt foarte vii,in jokuri e excelent,filmele hd se vad superb...si inca ceva :nu as mai trece de la ecran glossy la mat nici mort!!Dar asta tine de gustul fiecaruia.

#321
InfinityGuy

InfinityGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.11.2005
azi l-am comandat 676,16 RON + vreo 15lei transportul

garantie 3 ani (dupa 3 ani poate sa se strice sanatos)

Edited by InfinityGuy, 20 May 2008 - 12:29.


#322
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

 InfinityGuy, on May 20 2008, 12:28, said:

azi l-am comandat 676,16 RON + vreo 15lei transportul

garantie 3 ani (dupa 3 ani poate sa se strice sanatos)
l-ai comandat cumva de la 24pc?sa-mi spui ce impresi ai despre el si daca au fost "de treaba" cei de la 24pc...ca-s si eu interesat sa-l iau de la ei

#323
babitzy

babitzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.02.2007
Salutare.  As dori sa stiu cum se comporta cu un tuner stand alone. Cam ce combinatie mi-ati recomanda. Merci.

#324
InfinityGuy

InfinityGuy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.11.2005

 alexxveres, on May 20 2008, 13:34, said:

l-ai comandat cumva de la 24pc?sa-mi spui ce impresi ai despre el si daca au fost "de treaba" cei de la 24pc...ca-s si eu interesat sa-l iau de la ei
a fost ok adica azi l-am prins pe unu pe mess (ca imi era lene sa imi fac cont la ei pe site) i-am trimis un mail cu datele si a2a zi monitoru a fost la mine. Garantie 3 ani da vezi ca am impresia ca si la ei e duma cu 3 pixeli morti alaturati bla bla, aia vezi tu.

Monitorul a ajuns intact se inclina destul incat sa ma pot uita din pat (intins) si sa nu se vada aiurea imaginea (de asta imi faceam griji avand in vedere ce ziceau baietii pe aici) nu se vede nici o lumina pe margini (poate daca ma pun sa o caut atent) pixelii is toti alive.

capacu ala din spate in schimb e un plastic prost de am zis ca ii si dau un ciocan (a iesit pana la urma dupa ce am tras ca apucatu) bineinteles ca in instructiuni nici nu zice de capacu ala sau cum se scoate da na la capacu ala umbli doar cand il instalezi asa ca nu se pune.

sunt super multumit, face fiecare cent (insfarsit am loc pe desktop si in lista de Winamp :lol: )

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate