Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 

ce temperaturi are pc-ul tau?

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
eu nu prea am incredere in SpeedFan (din cate am vazut) dar e mult 70 grade pentru un core2. al meu nu trece de 60. ar trebui sa-l mai racesti, tinand cont ca l-ai overclockat cu 866 MHz.

Edited by bodi, 22 July 2007 - 06:23.


#38
Berlin

Berlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 20.12.2005
Temperatura in idle...in full load se duce pana in 50-52 grade.Procesorul este un AMD 2400+ la care de 3 ani de zile de cand il am nu am curatat deloc coolerul lui.

Attached File  temp.JPG   83.72K   21 downloads

#39
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
E6400, MB abit ab9, placa video sapphire x1950 pro, in camera am...32 de grade  :deadtongue: Temp sunt in idle. In jocuri and stuff, cand oi avea chef sa mai joc ceva...acum doar transpir.

Attached Files

  • Attached File  Temp.JPG   119.17K   33 downloads

Edited by Seraph, 22 July 2007 - 12:29.


#40
CPX

CPX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,384
  • Înscris: 30.11.2004

View Postbodi, on Jul 22 2007, 07:18, said:

eu nu prea am incredere in SpeedFan (din cate am vazut) dar e mult 70 grade pentru un core2. al meu nu trece de 60. ar trebui sa-l mai racesti, tinand cont ca l-ai overclockat cu 866 MHz.
E ok speedfan...printre cele mai bune..da cam aceleasi temperaturi ca Intel Thermal Analysis Tool(TAT) si Core Temp.Acesta e test simulat cu TAT..asemenea solicitare nu o intalnesti nici chiar cu Orthos.Ia incerca si tu TAT si spune-mi ce temperaturi ai.Si are deja racire buna(2 ventilatoare) dar cooler stoc.

#41
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
eu am urmatoarele temperaturi:

Motherboard: 45 °C
CPU: 30 °C
CPU #1/Core #1 : 41 °C
CPU #2/Core #2 : 46 °C

pe urmatorul sistem:

AMD X2 64 4200+
ASUS M2N SLI - Deluxe
2 GB RAM
320 GB seagate

nu stiu cum sunt temperaturile de mai sus fata de ceea ce trebuie sa fie normal (mie mi se par cam mari) dar cu toate ca am un ventilator destul de mare pe carcasa in partea laterala, unul sub sursa si cel de la sursa, sistemul meu pur si simplu zici ca e "in flacari"! este foarte calda carcasa si mi se incalzeste pana si biroul pe care sta :(. ce e de facut in cazul asta?

#42
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 03.04.2006
Oauuuu ce bine stati voi

CPU AMD Sempron 2600

CPU  62 C
Sistem 41 C

#43
turaboss

turaboss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.07.2007
Core 2 Duo E6600. Cooler box, carcasa foxconn, ventilator carcasa foxconn,
1 x priza de aer carcasa frontala, ma gandeam sa imi mai cumpar un ventilator pentru fata carcasei sa incerc sa creez un flux de aer continuu in carcasa.
ventilatorul din spate baga aer din exterior, si ma gandeam ca nu ar strica un ventilator sa-l si scoata afara prin fatza...
Temp camerei 28 grade:
in idle:           44 de grade proc, 48 chipset placa de baza
in actiune:      51 de garde proc, 48 chipset placa de baza

SI INCA O CHESTIUNE: EU AM PLACA VIDEO DIN ATTACHMENTUL 2: WINFAST LEADTEK 8600 GTS,
IDEEA E CA IN MOD NORMAL AR TREBUI SA AIBA 256 GDDR3, E A MEA ARATA 512 GDDR3
ASTIA DE LA LEADTEK MI-AU ZIS CA E TURBOCACHED SI CA IMI IA 256 MB DIN RAM DC AM PESTE 1 GB DE RAM INSTALTI (EU AM 2 GB GEIL LA 800 MHZ).
CE PARERE AVETI?

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate