Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Modificari in grila de programe a UPC Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postdonmarinica, on Jan 3 2009, 17:48, said:

au aparut in sfarsit tvr3 si tvr info numai ca datorita "desteptilor" de la upc la ora actuala nu functioneaza nici unul. (tvr3 se auzea cu bazait si acum are ecran negru, iar tvr info a fost scos cu tot cu frecventa).
Dar in grila extra ce programe mai sunt? Pro 7 mai e acolo sau e bagat in baza? Dar Extreme Sport? Rai Uno?

#38
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postduculeana, on Jan 3 2009, 17:59, said:

Dar in grila extra ce programe mai sunt? Pro 7 mai e acolo sau e bagat in baza? Dar Extreme Sport? Rai Uno?

RAIUNO  a disparut demult din grila, pro7 si restul au ramas la fel. tvr3 e plasat pe s38 iar tvr info pe pe c48.

Edited by donmarinica, 03 January 2009 - 20:09.


#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Cat de tare, TEHNICOS MUY VARZOS DE IUPCHIZDIUS CONSTANTEANUS. Bazaitul pe sunet are drept cauza, de obicei, contactul imperfect la mufele RCA, dar ecranul negru si tragerea din priza a modulatorului TVR INFO sunt prea de tot. Astia au angajat agentul de paza sa se ocupe de statie! :coolspeak:

Edited by Neaceasca85, 04 January 2009 - 00:55.


#40
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Ce sa le facem, sunt incepatori, amatori sau cum vrea fiecare sa le zica...

#41
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Eu zic ca sunt doar MISERUPISTI, cetateni ai tarii MISERUPIA. MISERUPC S.A. :P

Edited by Neaceasca85, 13 January 2009 - 12:35.


#42
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostNeaceasca85, on Jan 13 2009, 12:32, said:

Eu zic ca sunt doar MISERUPISTI, cetateni ai tarii MISERUPIA. MISERUPC S.A. :P
Mda. De-aia am si plecat de la ei, fiindca in 11 ani de zile n-au facut nici o imbunatatire calitativa a programelor, au scos tot ce era mai bun (Mediaset-urile, apoi RAI-urile si canalele nemtesti), aveau cele 3 Discovery in extra (la care eu nu eram abonat), nu aveau Eurosport 2, cablul cadea cand ti-era lumea mai draga etc.

#43
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Adevarul e ca in August 2006, la Hotelul din Mamaia la care am stat 7 zile am avut UPC CONSTANTA si se vedea execrabil, semnalul era slab de buhaia, dar de picat nu a picat deloc.

#44
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
A mai aparut/va mai aparea vreo schimbare in grila de programe analogic a UPC Constanta? Ma intereseaza in special pachetul normal, fara extra. Daca o puteti posta aici v-as fi recunoscator.  :)

#45
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Pai dar oricum UPC a desfiintat Extrabaza de pe analogic si in provincie, doar Baza a mai ramas.

#46
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
au ramas vreo 40 canale in analog si toate in pachetul baza. nu mai baga nici un program, eventual sa scoata, asa au anuntat. e posibil totusi sa bage trinitas tc, ca deeh.....

#47
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postdonmarinica, on 1st July 2009, 00:21, said:

au ramas vreo 40 canale in analog si toate in pachetul baza. nu mai baga nici un program, eventual sa scoata, asa au anuntat. e posibil totusi sa bage trinitas tc, ca deeh.....


ai vreo sursa? s-au iarasi vb ca sa ne aflam in treaba/.??

Edited by lafayette, 02 July 2009 - 06:15.


#48
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View Postlafayette, on 2nd July 2009, 07:14, said:

ai vreo sursa? s-au iarasi vb ca sa ne aflam in treaba/.??

vad ca nu mai poate zice omul nimic pe aici.....si eu stiu acelasi lucru ca si donmarinica.Oamenii vor sa renunte la analogic....ce e asa greu de inteles?Informatia asta o am de la de la cei de la casierie.Si tot de aia cred ca au si altii care posteaza.Ca nu suntem toti infiltrati la upc.

#49
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postsoreen20, on 2nd July 2009, 09:20, said:

vad ca nu mai poate zice omul nimic pe aici.....si eu stiu acelasi lucru ca si donmarinica.Oamenii vor sa renunte la analogic....ce e asa greu de inteles?Informatia asta o am de la de la cei de la casierie.Si tot de aia cred ca au si altii care posteaza.Ca nu suntem toti infiltrati la upc.
eu am intrebat daca stie ceva sigur..
altfel,  topicul ""Zvon sau Realitate"" este in alt loc.

#50
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
pai tot ce vb noi aici e cam ... zvon..

#51
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postlafayette, on 2nd July 2009, 07:14, said:

ai vreo sursa? s-au iarasi vb ca sa ne aflam in treaba/.??
eu am fost la casierie si mi s-a spus foarte clar-----politica upc este de a atrage cati mai multi abonati la upc digital, pentru analog firma nu mai este interesata de programe noi, la constanta stau frecventele din extrabasic la discretie cu mesajul VA RUGAM SA TRECETI PE UPC DIGITAL. cu trinitasul e o problema pentru ca patriarhia face presiuni sa fie introdus peste tot in tara pe analog iar la noi in oras upc nu prea vrea.

#52
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

View Postdonmarinica, on 2nd July 2009, 23:19, said:

eu am fost la casierie si mi s-a spus foarte clar-----politica upc este de a atrage cati mai multi abonati la upc digital, pentru analog firma nu mai este interesata de programe noi, la constanta stau frecventele din extrabasic la discretie cu mesajul VA RUGAM SA TRECETI PE UPC DIGITAL. cu trinitasul e o problema pentru ca patriarhia face presiuni sa fie introdus peste tot in tara pe analog iar la noi in oras upc nu prea vrea.

uite cum toaca patriarhia banii aiurea pe un post la care nu se uita nici babele alea fanatice

#53
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,842
  • Înscris: 14.10.2008
Credeti-ma ca stiu pe cineva fan Trinitas (de fapt fana). Si nu este baba, cam vreo 50 de ani asa.  :P

Patriarhia mai toaca banii si pe Radio Trinitas, care se doreste sa acopere Romania la fel de bine ca si RR Actualitati.

Edited by Neaceasca85, 03 July 2009 - 14:40.


#54
1kvoi

1kvoi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 748
  • Înscris: 10.11.2007

View PostNeaceasca85, on 3rd July 2009, 13:39, said:

Credeti-ma ca stiu pe cineva fan Trinitas (de fapt fana). Si nu este baba, cam vreo 50 de ani asa.  :P

Patriarhia mai toaca banii si pe Radio Trinitas, care se doreste sa acopere Romania la fel de bine ca si RR Actualitati.


Eu sunt fan Trinitas Tv! E vreo problema? Daca ne hranim trupul pentru a ajunge la perfectiune, de ce sa nu ne hranim si sufletul? Cei ce nu vor Trinitas Tv si Mezzo sa fie sanatosi (sufleteste), iar cei ce il doresc, pentru ce aveti un "dinte" impotriva lor?

View Postdonmarinica, on 30th June 2009, 22:21, said:

au ramas vreo 40 canale in analog si toate in pachetul baza. nu mai baga nici un program, eventual sa scoata, asa au anuntat. e posibil totusi sa bage trinitas tc, ca deeh.....

In analogic exista un singur pachet de programe, si anume SMALL. Asta insemnand un numar mic de programe. Cum vrei sa te "incurajeze" sa treci la digital? Cam digitalul este viitorul, iar analogicul va ramane cu cateva programe. Trist, dar adevarat!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate