Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Modificari in grila de programe a UPC Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Aici vor aparea ultimele modificari in grila de programne UPC Constanta. Rog sa intre numai abonatii acestei firme din Constanta.
De ieri, ecran negru in dreptul UTV , Euronews si inca un canal. In plus, nu stiu daca ati observat, dar este o frecventa libera intre Sport 1 si Kiss TV. Discovery Civilisation a fost scos din Extra de cateva saptamani.

#2
Lucian M

Lucian M

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 12.04.2005
U, MTV RO, EuroNews, Mezzo si TV5 nu au avut semnal (s-au blocat) si cum cei de la UPC erau la gratare nu a remediat nimeni problema.

#3
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostLucian M, on Apr 30 2007, 04:08, said:

U, MTV RO, EuroNews, Mezzo si TV5 nu au avut semnal (s-au blocat) si cum cei de la UPC erau la gratare nu a remediat nimeni problema.
Stii cumva cand vor emite in standardul DVB-C si cei de la UPC Constanta? (televiziune digitala prin cablu) Trebuie sa ne tinem de ei sa ne aduca si noua neaparat acest sistem, ca sa nu mai fim nevoiti sa montam lighene LNB-uri si alte alea. Totul e simplu: cablul tv se baga in receptorul DVB-C pe care ti-l ofera ei, si gata! Claritate mult mai buna a imagini si a sunetului.

#4
cable

cable

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.01.2006

View Postduculeana, on May 3 2007, 13:02, said:

Stii cumva cand vor emite in standardul DVB-C si cei de la UPC Constanta? (televiziune digitala prin cablu) Trebuie sa ne tinem de ei sa ne aduca si noua neaparat acest sistem, ca sa nu mai fim nevoiti sa montam lighene LNB-uri si alte alea. Totul e simplu: cablul tv se baga in receptorul DVB-C pe care ti-l ofera ei, si gata! Claritate mult mai buna a imagini si a sunetului.
in 2007 sigur nu....

#5
cattani

cattani

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 24.02.2005
si intre tvr2 si etno e o frecventa libera

#6
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Azi a aparut pe C30, care era frecventa libera de cand ma stiu, TVR 2 cu pureci. Cred ca e terestru. Ma intreb daca o sa bage vreodata ceva pe S 23 si S 37, canale libere de asemenea dintotdeauna.  :confuzzled:

Edited by duculeana, 12 December 2007 - 18:48.


#7
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

View Postduculeana, on Dec 12 2007, 18:41, said:

Azi a aparut pe C30, care era frecventa libera de cand ma stiu, TVR 2 cu pureci. Cred ca e terestru. Ma intreb daca o sa bage vreodata ceva pe S 23 si S 37, canale libere de asemenea dintotdeauna.  :confuzzled:

pe canalul 30 a fost dintodeauna tvr2 T E R E S T R U. E la fel cum e tv neptun pe canal 36, antena 1 cta pe canal 57 pro tv, ctv, etc. Probabil ca tvr2 a intrat in perioada asta mai puternic pe canal 30 si se "imprima" si pe cablu.

#8
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postdonmarinica, on Dec 12 2007, 22:46, said:

pe canalul 30 a fost dintodeauna tvr2 T E R E S T R U. E la fel cum e tv neptun pe canal 36, antena 1 cta pe canal 57 pro tv, ctv, etc. Probabil ca tvr2 a intrat in perioada asta mai puternic pe canal 30 si se "imprima" si pe cablu.
Stiu ca e terestru, si tocmai de-asta ma prinde mirarea, fiindca niciodata de cand am cablu (din 1997) nu l-am prins pe cablu pe aceasta freceventa. Cu antena de camera nici atat, desi se presupune ca TVR 2 are acoperire nationala de 97%.

#9
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Da, e oficial! In sfarsit, la 18 ani de la revolutie a dat sfantu' sa prindem si noi TVR 2 terestru, cu antena de camera.  :first: Pana acum nu am receptionat DELOC TVR 2, desi ma aflu la mai putin de 3 km de turnul de televiziune de la Techirghiol. Asa ca daca eu nu am receptionat, nu cred ca au receptionat pana acum altii din Constanta, la 20 de km distanta.

#10
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Au mai introdus astia vreun canal nou in grila de la 1 februarie? Eu nu mai sunt la ei de pe 5 februarie, si vroiam sa stiu daca au bagat Trinitas TV, ca-i obliga CNA! Acum pe Dolce nu mai am nici o problema, nici o intrerupere si nici un purice, cum avea inainte.  :first:
M-am gandit bine: de ce sa am aiurea 3 canale de turci cand pot sa am toate 3 discovery?

#11
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007

View Postduculeana, on Feb 25 2008, 20:40, said:

Au mai introdus astia vreun canal nou in grila de la 1 februarie? Eu nu mai sunt la ei de pe 5 februarie, si vroiam sa stiu daca au bagat Trinitas TV, ca-i obliga CNA! Acum pe Dolce nu mai am nici o problema, nici o intrerupere si nici un purice, cum avea inainte.  :first:
M-am gandit bine: de ce sa am aiurea 3 canale de turci cand pot sa am toate 3 discovery?
in Suceava Trinitas TV e retransmis de un post local Plus TV atat pe cablu cat si in eter...

#12
msv

msv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.12.2005

View Postnapster1, on Feb 25 2008, 21:11, said:

in Suceava Trinitas TV e retransmis de un post local Plus TV atat pe cablu cat si in eter...

De ieri NU mai este retransmis !!!
Intelegerea a picat ...
PLUS TV retransmite imagini din intersectia B-dului 1 Dec.1918 si Calea Obcinilor ...
Iar TRINITAS TV la UPC Suceava , doar in vise ... ( aceleasi vise si in cazurile N24 , EUROSPORT2 , TCM24,CINEMAX,AXN SCI-FI , AXN CRIME , TV1000, HBO COMEDY , etc...)
Noroc ca vine el RDS-ul si o sa le sara fulgii la nesimtitii lui  ex Andersson ...

#13
cable

cable

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.01.2006

View Postduculeana, on Feb 25 2008, 20:40, said:

Au mai introdus astia vreun canal nou in grila de la 1 februarie? Eu nu mai sunt la ei de pe 5 februarie, si vroiam sa stiu daca au bagat Trinitas TV, ca-i obliga CNA! Acum pe Dolce nu mai am nici o problema, nici o intrerupere si nici un purice, cum avea inainte.  :first:
M-am gandit bine: de ce sa am aiurea 3 canale de turci cand pot sa am toate 3 discovery?

in vara o sa dea drumul la dvb-c si probabil atunci o sa mai intre canale noi.............

#14
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cred ca in urmatorii ani UPC o sa aiba mult de pierdut, majoritatea abonatilor au migrat catre o platforma DTH (cel putin aici in Eforie), satui de intreruperile frecvente, de canale cu purici si de 3 canale de turci la care n-ai ce vedea! Pana acum, vreme de 10 ani UPC a detinut monopolul, iata ca acum au cazut!

Edited by duculeana, 20 March 2008 - 21:33.


#15
cable

cable

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.01.2006

View Postduculeana, on Mar 20 2008, 21:32, said:

Cred ca in urmatorii ani UPC o sa aiba mult de pierdut, majoritatea abonatilor au migrat catre o platforma DTH (cel putin aici in Eforie), satui de intreruperile frecvente, de canale cu purici si de 3 canale de turci la care n-ai ce vedea! Pana acum, vreme de 10 ani UPC a detinut monopolul, iata ca acum au cazut!
  in domeniul cablului  in Eforie este  doar UPC ( fost Pellin) , iar cu DTH-ul nu prea este asa ,majoritatea pastreaza (si )cablul pentru ca inchiriaza vara si au mai multe aparate tv ( la cablu nu platesc nimic suplimentar)

#16
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Am vazut ca Sport 1 a fost scos din grila de programe a UPC Constanta, in rest nici o modificare din februarie, de cand am renuntat la ei in favoarea Dolce  :(

#17
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
nu au scos nici un canal, au avut pana de curent

#18
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postdonmarinica, on Jul 8 2008, 14:20, said:

nu au scos nici un canal, au avut pana de curent
Fibra rupta! Lipsea inclusiv MGM...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate