Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Modificari in grila de programe a UPC Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#19
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Vreo modificare in grila de programe analogica a UPC Constanta? Au scos ceva ca sa introduca noile posturi TVR Info si TVR 3?

#20
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Inca nu, probabil dupa 10 oct

#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 donmarinica, on Oct 4 2008, 09:43, said:

Inca nu, probabil dupa 10 oct
Tipc UPC-ului...programe de proasta calitate si nici o imbunatatire a grilei...de-aia am si renuntat la ei din februarie!  ;) Si acum am Dolce, televiziune direct de pe satelit, nu televiziune analogica convertita in DVB-C! Ala e aceeasi porcarie, tot cablul ala de la stalp, doar ca mi-l baga in STB si n-a facut nimic, fiindca de fapt programele nu sunt preluate de pe satelit!

#22
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Marinica tata, vreo schimbare la noi la Constanta pentru introducerea TVR 3? Sau astia intarzie ca de obicei?

#23
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Pana acum nici o miscare. Cred ca asteapta sa se lanseze si tvr info si le introduc pe amandoua odata odata.

Edited by donmarinica, 09 October 2008 - 21:08.


#24
girll

girll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 01.06.2007

 duculeana, on Oct 4 2008, 09:56, said:

Tipc UPC-ului...programe de proasta calitate si nici o imbunatatire a grilei...de-aia am si renuntat la ei din februarie!  ;) Si acum am Dolce, televiziune direct de pe satelit, nu televiziune analogica convertita in DVB-C! Ala e aceeasi porcarie, tot cablul ala de la stalp, doar ca mi-l baga in STB si n-a facut nimic, fiindca de fapt programele nu sunt preluate de pe satelit!
exact ce spuneam si eu: nu va mai faceti nervi din cauza upc-ului, ca nu merita. Dolce este f ok, grila de programe este mai mult decat satisfacatoare.

#25
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

 duculeana, on Oct 4 2008, 09:56, said:

Tipc UPC-ului...programe de proasta calitate si nici o imbunatatire a grilei...de-aia am si renuntat la ei din februarie!  ;) Si acum am Dolce, televiziune direct de pe satelit, nu televiziune analogica convertita in DVB-C! Ala e aceeasi porcarie, tot cablul ala de la stalp, doar ca mi-l baga in STB si n-a facut nimic, fiindca de fapt programele nu sunt preluate de pe satelit!
Cam vorbesti SF-uri. Cine ti-a explicat tie ca asa este procesat semnalul? Daca nu stii cum e treaba cu DVB-C incearca macar sa abordezi alte subiecte...

#26
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 duculeana, on Oct 4 2008, 03:56, said:

Tipc UPC-ului...programe de proasta calitate si nici o imbunatatire a grilei...de-aia am si renuntat la ei din februarie!  ;) Si acum am Dolce, televiziune direct de pe satelit, nu televiziune analogica convertita in DVB-C! Ala e aceeasi porcarie, tot cablul ala de la stalp, doar ca mi-l baga in STB si n-a facut nimic, fiindca de fapt programele nu sunt preluate de pe satelit!
asta e tare..
te rog sa imi spui si mie de unde sunt luate canalele?
Apropo , pe canalele din Bucuresti , mai nou se foloseste fibra optica intre studiourile TV si headendurile cablistilor, evitand astfel dezavantajele urcarii pe satelit ...

#27
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,382
  • Înscris: 05.09.2005

 lafayette, on Oct 14 2008, 22:48, said:

asta e tare..
te rog sa imi spui si mie de unde sunt luate canalele?
Apropo , pe canalele din Bucuresti , mai nou se foloseste fibra optica intre studiourile TV si headendurile cablistilor, evitand astfel dezavantajele urcarii pe satelit ...

la toate? 109? inseamna ca imaginea e foarte buna.

p.s : lasa-l pe duculeana. nu are habar ce zice.   Dolce le compreseaza si apoi le baga pe tp

cade singur in ea :)

#28
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 a_d_y, on Oct 14 2008, 18:57, said:

la toate? 109? inseamna ca imaginea e foarte buna.

p.s : lasa-l pe duculeana. nu are habar ce zice.   Dolce le compreseaza si apoi le baga pe tp

cade singur in ea :)

pai nu la toate 109...doar la cateva cu studiouri in Bucuresti ( protv..antena 1 , realitatea) se vede usor care canale sunt conectate pe fibra in cazul unor condiitii atmosferice neprielnice receptiei satelit, atunci cand majoritatea canalelor tv dispar dupa cablu..( valabil rcs si upc)

#29
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Cum se face ca seara, desi m-am deconectat demult de la cablu, daca pun o antena de camera imi intra cu paraziti Eurosport, U TV si Kanal D? Inca mai am firul de cablu in casa, dar e taiat! Cum poate influenta acel fir antena de camera? Sa fie oare antena asta mai sensibila?

#30
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 duculeana, on Oct 27 2008, 14:47, said:

Cum se face ca seara, desi m-am deconectat demult de la cablu, daca pun o antena de camera imi intra cu paraziti Eurosport, U TV si Kanal D? Inca mai am firul de cablu in casa, dar e taiat! Cum poate influenta acel fir antena de camera? Sa fie oare antena asta mai sensibila?

prin inductie si datorita conditiilor meteo favorabile mai pot intra uneori prin antena programe tv. nu ai observat ca vara televiziunile turcesti intra chiar si peste tvr1.

#31
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 donmarinica, on Oct 27 2008, 20:49, said:

prin inductie si datorita conditiilor meteo favorabile mai pot intra uneori prin antena programe tv. nu ai observat ca vara televiziunile turcesti intra chiar si peste tvr1.
Nu. Asta nu mi se intampla cu vechea antena, cu doua brate telescopice, pe care o foloseam pan aacum si am dus-o la televizorul de la bloc! Pe cand antena asta luata de la cineva cu vile care a cumparat multe televizoare no-name, e tot telescopica, dar are doar un singur brat si are picioruls mic de prindere in televizor! Sa fie asta mai sensibila decat cea veche? In plus, chiar nu inteleg ce legatura are acel cablu taiat (deci care nu maintra intelevizor, doar atarna din geam) cu antena respectiva! Ba chiar mai imi intra cateodata si TVR 2 cu purici pe C23, care nici nu stiu de unde vine (nu-i nici de pe cablu, dar nici terestru din turnul TV). La fel, mai intra si TVR 1 pe C46.

#32
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Marinica au bagat astia TVR 3 pe cablu? Alte noutati?

#33
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 duculeana, on Nov 9 2008, 11:16, said:

Marinica au bagat astia TVR 3 pe cablu? Alte noutati?

Nimic nou la upc Constanta. De cand cu digitalul sunt dezinteresati total de analog.

#34
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Ar cam trebui sa apara TVR3. La Timisoara si la Bucuresti au intrat pe UPC si TVR3 si TVR INFO.

#35
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Alte noutati in grila de programe a UPC Constanta?

#36
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007

 duculeana, on Jan 2 2009, 12:46, said:

Alte noutati in grila de programe a UPC Constanta?
au aparut in sfarsit tvr3 si tvr info numai ca datorita "desteptilor" de la upc la ora actuala nu functioneaza nici unul. (tvr3 se auzea cu bazait si acum are ecran negru, iar tvr info a fost scos cu tot cu frecventa).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate