Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 

Cultul Penticostal

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12072 replies to this topic

#11413
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
Făceam referire la exprimarea ta, aia urâtă cu "mai era unul aici"!

#11414
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004
Expresia ta, pe care ți-ai asumat-o acum 3 minute, ”ăla unul”, este cu adevărat jignitoare. :idea:
Dacă ziceai ”acela unul”, era cu totul altceva!...:)

#11415
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
Deci nu te lași... adică tu ai început să-l jignești cu tupeu pe Jake, crezând că nu mai intră să-ți răspundă, așa cum ai făcut cu Mario... eu te-am admonestat că nu-i frumos... și tu acum o-ntorci ca la Ploiești și mă acuzi pe mine că eu l-am jignit pe Jake, când m-am referit la exprimarea ta!

Bă da' tupeu mai ai pe tine, nu glumă... după ce că ești ipocrit, mai ești și nesimțit pe deasupra... :ciocan:

#11416
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:39, said:

Deci nu te lași... adică tu ai început să-l jignești cu tupeu pe Jake, crezând că nu mai intră să-ți răspundă, așa cum ai făcut cu Mario...

Eu nu am jignit pe nimeni, nici pe Jakob, nici pe Mario. Dacă aceștia doi doresc să comenteze mesajele mele, sunt liberi să o facă, eu nu am de unde să știu dacă se va întâmpla asta! :ermm:...

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:19, said:

Făceam referire la exprimarea ta, aia urâtă cu "mai era unul aici"!

Nu înțeleg! Ai corupt cu bună știință exprimarea mea? :huh:

#11417
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
"mai era unul aici"... pe bune?! Așa se vorbește despre un fost coleg și partener de discuții care are probleme?!
Așa te referi tu la Jake?!

Să-ți fie rușine! :ciocan:

#11418
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:14, said:

Iarăși minți și dezinformezi? "ăla unul" este expresia mea, nu a ta

A, da? :dontgetit:
Urât te mai exprimi cu privire la colegul nostru! Posted Image

#11419
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
Eu nu mă exprim urât, nu-mi stă în caracter... era o satiră la adresa ta, o figură de stil la modul cum te-ai exprimat tu!

Ce tot te faci că nu înțelegi?!

#11420
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:57, said:

Era o satiră la adresa ta, o figură de stil la modul cum te-ai exprimat tu!

Adică eu am folosit o expresie cu privire la Jakob, iar tu ai corupt expresia folosită de mine, ”unul aici”, folosind o variantă a ta, personală, ”ăla unul”...
De ce ai procedat astfel, îmi poți explica? :dontgetit:

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:48, said:

un fost coleg și partener de discuții care are probleme?!

Se pare că eu sunt mai avizat decât tine, despre situația lui Jakob, care este una foarte bună:

 Sfantul Jakob, on 26 mai 2023 - 20:58, said:

Nu trebuie să-mi fac alt cont, Heartule.
Am unul foarte OK. Cu zero puncte de penalizare. 0 warning points

[ https://i.ibb.co/Dp2jQ4f/image.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



#11421
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
Tu așa de tare de cap ești că nu înțelegi sau faci pe prostul (ca să-ți meargă bine) și te faci că nu înțelegi?!

Tu l-ai jignit pe Jake când te-ai referit la el cu sintagma "mai era unul aici"... nu puteai tu să-i spui direct pe nume, Jake, de ce ți-ai bătut joc de el... aaa, credeai că nu mai intră?!

Eu când am folosit sintagma "ăla unul", m-am referit la ceea ce ai zis tu despre Jake, adică "mai era unul aici"... și am folosit o figură de stil... acum, tu te agăți cu disperare de miștoul meu la adresa ta, ca să scapi basma curată... da' nu-ți ține, eu și Jake nu te uităm pentru neobrăzarea ta... nu nu... :nonobad:

Ori îți ceri iertare și te pui pe treabă ori te ciufulim de-ți sar fulgii... astfel de manifestări perverse trebuie anihilate din fașă! Capisci?!

Edited by heartu, 12 June 2023 - 13:08.


#11422
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004
Bine dragule, eu zic să punem stop fiindcă oricum suntem off-topic! Nu mai încerc să te înțeleg, fiindcă îmi bat capul degeaba...:ermm:...

#11423
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007

 heartu, on 12 iunie 2023 - 12:39, said:

tu ai început să-l jignești cu tupeu pe Jake
Cea mai mare problema a acestei creaturi mârșave nu este că ne jignește pe noi, userii. Ci că scotocește cu nesimțire pe internet după membrii familiilor noastre, după prietenii noștri, colegi de muncă, orice ar avea legătură cu noi. Dacă crede el că ți-a descoperit familia și prietenii, începe să pună poze cu ei, să-i bălăcărească, să-i treacă prin toate troacele lui de porci, doar ca să se răzbune pentru faptul că i-ai fost superior în polemică. Adică nu reușești să câștigi o discuție și te apuci să pui poze și să împroști minciuni la adresa membrilor familiei și prietenilor... interlocutorului? Sub pretextul că pozele sunt publice?

Normal că un om poate să-și pună poze pe platforme sociale, după cum dorește. Dar există vreo scuză atunci când cineva ia pozele publice ale membrilor familiei și ale prietenilor interlocutorului și scrie tot felul de scârnăvii mincinoase pentru a-l ataca în acest fel pe omul pe care nu-l poate dovedi în polemică?

Cât de scufundat în rahat poate sa fie un user care comite așa ceva?  Posted Image

#11424
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,708
  • Înscris: 06.03.2021
Păi asta i se trage de la ateism, dacă rămânea martor, cel puțin avea bun simț și un comportament adecvat, așa cum se manifestă martorii în societate... așa în schimb, vedem pe viu ce poate face o ideologie stricată din om!

Îmi pare rău pentru el, însă totuși sper să se trezească la realitate și să se întoarcă la Dumnezeu... în sac și cenușă, așa cum îi stă bine unui păcătos notoriu ca Dark... :)

Edited by heartu, 12 June 2023 - 19:06.


#11425
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 dark, on 12 iunie 2023 - 11:57, said:

Pentru penticostali și nu numai, recomand această carte
Nu pun botu'...... O fi de pe un site cu virusi de Mac Posted Image

#11426
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

 Sfantul Jakob, on 12 iunie 2023 - 18:37, said:

Cea mai mare problema a acestei creaturi mârșave nu este că ne jignește pe noi, userii. Ci că scotocește cu nesimțire pe internet după membrii familiilor noastre, după prietenii noștri, colegi de muncă, orice ar avea legătură cu noi.

Poți să prezinți aici și un exemplu? :huh:
Dacă tu ești penticostal și Ric Cunigan este penticostal, asta nu-l face colegul tău.Posted Image
Am tot dreptul să comentez, fiindcă acesta este scopul unui forum, discuțiile, atâta timp cât acest nene, Ric Cunigan și alți penticostali (Cornel Urs, Lazăr Gog, Vladimir Puștan etc.) sunt persoane publice, plătite din banii noștri. Eu sunt un om corect, aceștia niște manipulatori religioși și dorința mea este să avertizez și pe alții, ca unul care am fost și eu la rândul meu, manipulat de o organizație religioasă (Martorii lui Iehova) și știu despre ce este vorba.

Prin urmare, trag un semnal de alarmă: OPRIȚI FINANȚAREA CULTELOR RELIGIOASE!

#11427
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004
Și da, susțin în continuare, nu ai decât să mă raportezi cât poftești, cum de altfel, ai făcut și până acum, că un individ de teapa lui Cornel Urs trebuie deferit justiției, fiindcă este un escroc, un înșelător, și am probe indubitabile! Acest penticostal, care nu știu dacă este rudă cu tine sau nu, dacă este rudă cu tine, habar nu am, susține că prin rugăciunile lui a reușit să lungească cu 7 cm piciorul unei tinere:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vDMdPq-bdhk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Consider că un asemenea înșelător, care să speranțe false bieților bolnavi, luându-le banii, trebuie deferit organelor de cercetare penală. Aceasta este părerea mea! Întreabă un medic și-ți va spune prin ce operații complicate și scumpe se pot mări picioarele!

#11428
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004

 heartu, on 12 iunie 2023 - 19:04, said:

Îmi pare rău pentru el, însă totuși sper să se trezească la realitate și să se întoarcă la Dumnezeu... în sac și cenușă, așa cum îi stă bine unui păcătos notoriu ca Dark... Posted Image

Și eu sper ca tu să te întorci la realitate, acceptând teoria evoluției, singura adevărată, pe care ai învățat-o la școală, doar această teorie este susținută de știință!
Plus de asta, pe tine nu te mai înțelege nimeni, ba sunt buni penticostalii, ba sunt foarte răi (demonizați, răi, mincinoși etc.)...Posted Image
Sectele religioase incluzând aici și penticostalii, sunt foarte periculoase, căci de aceea li se spune așa: „secte”.Posted Image
Am tot dreptul să scot în evidență abuzurile care se comit în aceste sisteme religioase care nu ar trebui să existe! Dacă vă recunoașteți vreo rudă, ei bine, nu este vina mea, de unde să știu eu dacă tu Heartu, ești sau nu, văr cu Vladimir Puștan? N-am voie să fac public ce propovăduiește domnul acesta, luând banii celor creduli?

Vladimir Pustan ~ Cumplita foamete care se apropie. Va cuprinde tot pământul!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U2PcKz9qy1k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Observi, Heartu? Așa procedează liderii religioși, sperie pe ascultători, pentru că frica este cea mai bună modalitate de a-i controla! Prin frică!

#11429
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,622
  • Înscris: 16.03.2004
Am acuzat eu pe colegul Jakob de ceva? Nu frate! I-am prezentat familia, poze etc? Nici vorbă! În schimb, protejatul lui, iată cum se exprimă la adresa lui:

https://forum.softpe...8#entry29854543


 heartu, on 25 martie 2023 - 13:16, said:

Nu nu, nu am făcut nicio confuzie... Posted Image Bisericile penticostale și carismatice sunt sinagogi ale Satanei, în care penticostalii sataniști invocă forțele demonice și se comportă ca niște demonizați ieșiți din minți... urlete, țipete, tremurături, zvărcoliri, leșinuri etc...

Hai că știi și tu toate astea, nu te mai preface... tu ești un parvenit ateu undercover care și-a trăit întreaga viață pe spatele oițelor obediente, inocente, inculte, retarde, care aparțin acelor sinagogi ale lui Satan!

https://forum.softpe...st__p__29854479

 heartu, on 25 martie 2023 - 12:31, said:

În bisericile penticostale nu există Duhul Sfânt, ci duhurile demonilor... toate-s bune și frumoase când intri într-o biserică penticostală până încep demonizații să se roage, și când vede omul ce iasă acolo, cum urlă, țipă, tremură, se dau cu curu de pământ demonizații (pentru că intră demonii în ei)... iasă cu viteza luminii dintr-o astfel de sinagogă a Satanei...

Ăsta-i adevărul penticostale, oricât te-ar durea!

Și tu știi astea foarte bine, ești conștient, însă lăcomia și goana după bunuri materiale, îți întunecă judecata și rațiunea și te împiedică să ieși dintr-o astfel de sinagogă a Satanei... până va fi prea târziu! Posted Image

Nota bene!
Acestea sunt mesaje în care colegul Heartu îi răspunde nimeni altuia decât... ”prietenului” său, Sfantul Jakob...:ermm:...

”Și tu știi astea foarte bine, ești conștient, însă lăcomia și goana după bunuri materiale, îți întunecă judecata și rațiunea și te împiedică să ieși dintr-o astfel de sinagogă a Satanei... până va fi prea târziu!”

Hai că știi și tu toate astea, nu te mai preface... tu ești un parvenit ateu undercover care și-a trăit întreaga viață pe spatele oițelor obediente, inocente, inculte, retarde, care aparțin acelor sinagogi ale lui Satan!

Deci nu eu l-am categorisit pe colegu Jakob ca fiind ”ateu undercover” care...”și-a trăit întreaga viață pe spatele oițelor obediente, inocente, inculte, retarde, care aparțin acelor sinagogi ale lui Satan”... nu, acestea sunt cuvintele plinde de afecțiune ale colegului Heartu, adresate colegului Jakob...:)

”Ăsta-i adevărul penticostale, oricât te-ar durea!” ----> o nu, nu sunt cuvintele mele, ci ale lui Heartu... să mori de râs, nu alta!
[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539876-icon_atomrofl.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11430
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,262
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 13 iunie 2023 - 05:45, said:

Poți să prezinți aici și un exemplu? Posted Image
Dacă tu ești penticostal și Ric Cunigan este penticostal, asta nu-l face colegul tău.Posted Image

Desigur, crezi că eu sunt un mincinos nemernic ca tine?
Uite aici:

 dark, on 16 aprilie 2023 - 08:15, said:

Iată ce mai scrie Jake, pe facebook

 dark, on 01 aprilie 2023 - 07:48, said:

Nu tu ai scris pe facebook, că ...?

 dark, on 16 aprilie 2023 - 07:13, said:

Și de ce, pe facebook, ai scris această...? Posted Image

 dark, on 03 martie 2023 - 16:02, said:

Mi se face lehamite să tot citesc pe facebook-ul tău, cum

 dark, on 03 martie 2023 - 13:07, said:

Intru din nou pe facebook-ul tău și ce văd

 dark, on 26 februarie 2023 - 17:50, said:

p.s.: predicile lui Jake sunt pe facebook-ul lui, pe care cu siguranță că îl știi...

 dark, on 18 februarie 2023 - 16:21, said:

Jake a postat pe facebook-ul lui, un filmuleț

Ai mai sus dovezile măi creatură abjectă! Singur ai spus că scotocești pe platforme sociale.
Dar una e să cotrobăi pe facebook-urile userilor și să îi înțepi pe ei și alta e să scotocești pentru a pune poze și a-i face albie de porci pe membrii familiei și pe colegii interlocutorilor tăi.

Gluma e glumă dar să iei pozele prietenilor și familiei cuiva și să torni acuzații grave și minciuni scabroase la adresa lor e sub condiția de om.

 dark, on 13 iunie 2023 - 06:48, said:

Am acuzat eu pe colegul Jakob de ceva? Nu frate! I-am prezentat familia, poze etc? Nici vorbă!
Da, exact asta ai făcut.
Iar să acuzi pe colegul Jakob NU e nicio problemă.

Dar să scotocești pe net și să pui poze cu familia, colegii și prietenii lui, aducând acuzații grave și mincinoase la adresa lor, este dezgustător, scârbos, inacceptabil.

Edited by Sfantul Jakob, 13 June 2023 - 07:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate