Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Cultul Penticostal

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12072 replies to this topic

#11395
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Și cum ar fi trebuit să mă exprim? :dontgetit:

[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539866-icon_mmh.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11396
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,705
  • Înscris: 06.03.2021
"Ăla unul" are nume, Jake... așa să-i zici, cel puțin din respect pentru discuțiile și dezbaterile avute...

#11397
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Deci, contextul era că cineva cerșise pe aici 6.000 euro, și deci eu am vrut să-l protejez pe colegul Jakob, fără a-i menționa numele, dar observ că tu însuți l-ai dat de gol...Posted Image...deși nu asta era intenția ta! [ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539875-icon_hihi.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dark, 11 June 2023 - 15:42.


#11398
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004

View PostSfantul Jakob, on 11 iunie 2023 - 18:08, said:

Această creatură mârșavă la fel a procedat și cu Mario după ce omul nu a mai scris pe forum.

La fel... nu a fost ”la fel”, căci Mario era ortodox, iar eu am scris contra hoțiilor care au loc în cadrul clerului acestui cult religios (spre exemplu, modul cum au dat banii pe Catedrala Mântuirii Neamului, prima dată au evaluat construcția la o sumă de... care a tot crescut!). Pe acest topic, avertizez cât pot, asupra hoțiilor atât de numeroase și atât de ”pe față”, care se fac în cadrul cultului Penticostal...
Faptul că ție nu-ți convine, este problema ta...:ermm:...

#11399
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdark, on 10 iunie 2023 - 15:03, said:

Ce să mai zic, dragă Zexelică, îmi dau lacrimile când văd cât de mult rău face religia/secta. Am ascultat mărturia unei tinere proaspăt căsătorite, cu serviciu bine plătit la Aeroportul Internațional Avram Iancu Cluj-Napoca, și-a dat demisia, fiindcă o prorociță i-a spus din partea Domnului, chipurile, că este chemată în mod divin, ca misionară în Uganda...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539873-icon_ohhno.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]...unde, evident, nu a făcut nimic! dar... și-a pierdut serviciul și în continuare crede că a făcut voia Domnului. A lucrat bine plătită până a strâns 6.000 euro ca să-i dea lui Ric Cunigan, să o facă ăsta misionară...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539873-icon_ohhno.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
De ce nu intervine Poliția? De ce nu-l expulzează pe acest individ, afară din țara noastră, să se ducă la el în pampas să crească vaci...
Fiecare cu ale lui. Doctrina o judecam, nu oamenii. Iehovistii sunt perfecti? Posted Image

Tu de ce te-ai tirat de la ei?

#11400
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004

View Postzexelica, on 12 iunie 2023 - 07:41, said:

Fiecare cu ale lui. Doctrina o judecam, nu oamenii. Iehovistii sunt perfecti? Posted Image

Tu de ce te-ai tirat de la ei?

De ce am plecat de la Martorii lui Iehova? Pentru că sunt o sectă abuzivă, dar hoțiile care se fac la iehoviști nu se compară cu hoțiile de la penticostali...

View Postheartu, on 11 iunie 2023 - 13:18, said:

"Ăla unul" are nume, Jake... așa să-i zici, cel puțin din respect pentru discuțiile și dezbaterile avute...

”ăla unul” este o expresie folosită de tine, eu am formulat diferit:

View Postdark, on 09 iunie 2023 - 10:36, said:

Isus a zis să dai tot ce ai săracilor, iar penticostalii... ce fac? Posted Image Cer bani! Da, tot timpul, penticostalii cer bani. Mai era unul aici, care cerea 6.000 euro. De ce? Posted Image... așa, se obișnuise să tot ceară... bani. Bani, bani, bani. Atât. Altceva nimic. Bani. Să le dai bani, să le tot dai bani. Că...nu știu ce, cauze, donații, colecte etc. Bani. Scoate banul!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/dSfEC-o2jQ4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Evident, Heartu, nu ești obiectiv, din moment ce îmi pui cuvinte în gură/în pană, pe care nu le-am rostit/scris.

Posted Image

#11401
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdark, on 12 iunie 2023 - 07:57, said:

De ce am plecat de la Martorii lui Iehova? Pentru că sunt o sectă abuzivă, dar hoțiile care se fac la iehoviști nu se compară cu hoțiile de la penticostali...
Ca o cearta intre curve, una cere mai mult ca cealalta, gen? Pfff.....

Edited by zexelica, 12 June 2023 - 08:13.


#11402
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004

View Postzexelica, on 12 iunie 2023 - 08:13, said:

Ca o cearta intre curve, una cere mai mult ca cealalta, gen? Pfff.....

Da, cam așa sunt religiile...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539859-icon_hehehe.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11403
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdark, on 12 iunie 2023 - 08:18, said:

Da, cam așa sunt religiile...[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539859-icon_hehehe.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Bisericile, stimabile. Daca citesti Biblia si-ti vezi de vrajeala ta nu deranjezi pe nimeni.

#11404
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Nu cred că asta a intenționat Isus Cristos care a zis:

Si Eu iti spun: tu esti Petru, si pe aceasta piatra voi zidi Biserica Mea, si portile Locuintei mortilor nu o vor birui. (Mat.16:18)

#11405
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View Postdark, on 12 iunie 2023 - 08:22, said:

Nu cred că asta a intenționat Isus Cristos care a zis:

Si Eu iti spun: tu esti Petru, si pe aceasta piatra voi zidi Biserica Mea, si portile Locuintei mortilor nu o vor birui. (Mat.16:18)

Daca mai ieseai si tu prin oras vedea ca exista si cimitire, deci biserica in discutie este cea cereasca.

Evrei 12

22. Ci v-ati apropiat de muntele Sionului, de cetatea Dumnezeului celui Viu, Ierusalimul ceresc, de zecile de mii, de adunarea in sarbatoare a ingerilor,
23. de Biserica celor intai nascuti, care sunt scrisi in ceruri, de Dumnezeu, Judecatorul tuturor, de duhurile celor neprihaniti, facuti desavarsiti,

#11406
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 11 iunie 2023 - 15:27, said:

Deci, contextul era că cineva cerșise pe aici 6.000 euro, și deci eu am vrut să-l protejez pe colegul Jakob fără a-i menționa numele, dar observ că tu însuți l-ai dat de gol.
Creatură scabroasă, dacă o singură dată mai scrii despre mine lături d-astea, ai report!
Să nu zici că nu ți-am zis!

O singură dată.

#11407
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Dragă Jakob, vino te rog la lecții, lasă răutățile acestea, că nu sunt bune...
Vreau să te văd la curs! Este important, discutăm Biblia, Vechiul testament. :)
Ca Heartu să fie avizat, am prezentat deja dovada

#11408
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007
Una singură.
O singură scârnăvie marca Dark.
Si butonul report va fi apăsat.

#11409
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Lecția de astăzi, despre regele David, ai înțeles-o? :huh:

#11410
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004
Pentru penticostali și nu numai, recomand această carte

#11411
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,705
  • Înscris: 06.03.2021

View Postdark, on 12 iunie 2023 - 07:57, said:

”ăla unul” este o expresie folosită de tine, eu am formulat diferit:

Evident, Heartu, nu ești obiectiv, din moment ce îmi pui cuvinte în gură/în pană, pe care nu le-am rostit/scris.

Iarăși minți și dezinformezi? "ăla unul" este expresia mea, nu a ta, însă atunci când te-am citat pe tine, am folosit expresia ta "mai era unul aici", uită-te mai sus dacă nu crezi... și nici nu am spus eu că sintagma "ăla unul" ți-ar aparține ție, arată-mi tu mie unde am scris eu că tu ai zis "ăla unul"?! Eu am zis doar că "ăla unul" are un nume, adică Jake, la care tu te referiseși mai sus cu "mai era unul aici"...

De ce dezinformezi?! 🤔

Vezi că nu-ți ține vrăjeala! :nonobad:

Adică tu îmi pui cuvinte în gură, și p'ormă urli ca disperatul p'aicișa că eu îți pun ție cuvinte în gură... cât de ipocrit și mincinos poți fi! :no:

Edited by heartu, 12 June 2023 - 12:14.


#11412
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,620
  • Înscris: 16.03.2004

View Postheartu, on 12 iunie 2023 - 12:14, said:

Iarăși minți și dezinformezi? "ăla unul" este expresia mea, nu a ta


... și atunci de ce ai folosit o așa expresie urâtă cu privire la colegul Jakob, mă rog frumos? :ermm:...:dontgetit:...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate