Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Ansamblu rezidential Jupiter - Piata Sudului

- - - - -
  • Please log in to reply
342 replies to this topic

#37
urarom

urarom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2007

View Postmonicamuresanu, on May 27 2007, 17:45, said:

Si eu sper. In teorie, ISC-ul este obligat sa se mobilizeze la orice sezizare shi sa dea un raspuns in 30 de zile. E adevarat ca manevre s-au facut, insa de obicei cand merg ei in inspectzie, de capul lor. Daca cineva ii cheama shi nu remediaza problema, shi ei sunt pasibili de pedepse legiferate, asha ca prefera sa nu se joace. Treba lor, oricum, nu este numai sa incaseze amenzi, ci si sa sisteze lucrariel pe shantier pana la remedierea problemelor. Ca o sugestie, ajuta mult sa cunosti pe cineva la inspectorat, pentru ca asha poate se mishca mai repede.

Si la noi treab cu garantzia este vaga, pentru ca legislatzia romaneasca este defectuoasa shi protejeaza doar minimal, in ce priveshte respectarea standardelor de calitate, beneficiarul. Probabil ca in timp se va schimba. In cazul nostru, va exista timp de un an o echipa de muncitori (electrician, instalator, zugrav, etc.), cazatzi in complex, care vor remedia eventualel probleme.
m-ai cam pus pe ganduri cu ce ai scris acolo
eu am un ap. cumparat in blocul A,nu cred ca au ajuns inca la nivelul de ventilatie
oricum o sa trec saptamana viitoare pe acolo sa ma interesez
la un moment dat chiar ma gandisem si eu cum va fi cu ventilatia dar acum am motive sa ma gandesc mai serios
merci ca ne-ai pus in garda

#38
Sasa Darius

Sasa Darius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.04.2007

View Posturarom, on May 27 2007, 17:54, said:

m-ai cam pus pe ganduri cu ce ai scris acolo
eu am un ap. cumparat in blocul A,nu cred ca au ajuns inca la nivelul de ventilatie
oricum o sa trec saptamana viitoare pe acolo sa ma interesez
la un moment dat chiar ma gandisem si eu cum va fi cu ventilatia dar acum am motive sa ma gandesc mai serios
merci ca ne-ai pus in garda


Cand te duci, as veni si eu, am si eu apartament in blocul A. Din pacate insa eu pot doar sambata, in timpul saptamanii e mai greu.
Mai e cineva care are apartament in blocul A, sau in Jupiter?
Daca da, haideti sa ii stresam cu totii cu problema legata de ventilatie asa incat sa marim sansa de a misca lucrurile!

#39
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
sambata as veni si eu, ca am mai multe de discutat

#40
urarom

urarom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2007

View PostSasa Darius, on May 28 2007, 09:29, said:

Cand te duci, as veni si eu, am si eu apartament in blocul A. Din pacate insa eu pot doar sambata, in timpul saptamanii e mai greu.
Mai e cineva care are apartament in blocul A, sau in Jupiter?
Daca da, haideti sa ii stresam cu totii cu problema legata de ventilatie asa incat sa marim sansa de a misca lucrurile!
da,sunt de acord sambata
pe la ora 09:30-10:00,ce zici?
vad ca si aeon vrea sa mearga samabata
astept raspuns

#41
monicamuresanu

monicamuresanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2007

View Posturarom, on May 28 2007, 09:46, said:

da,sunt de acord sambata
pe la ora 09:30-10:00,ce zici?
vad ca si aeon vrea sa mearga samabata
astept raspuns

Salutare.

Ma bucur ca interventzia mea a avut priza la voi si va multzumesc.
De asemeni (shtiu ca suna ca un discurs de la Oscaruri), tzin sa-i multzumesc aceluia dintre voi care a ridicat problema pe shantier, intre timp. Pentru ca azi am vorbit cu dna. Filip care, politicos, m-a invitat maine pe shantier pentru a vedea cum putem remedia neajunsurile.

Promit ca am sa ma tzin tare pe pozitzii shi nu am sa cedez. Am acumulat prea multzi nervi shi am dat prea multe telefoane shi bani pe benzina pana acum ca s-o las moarta la final. In mod normal, asha cum consideratzi shi voi, trebuia, la final, sa merg shi sa vad totul facut la standarde.

In caz ca nu rezolv nimic, sund dispus sa ma intalnesc cu voi sambata. Daca mai cunoashtetzi shi altzi viitori proprietari, fitzi buni shi anuntzati-i, pentru ca treba-i grosa.

pliz, fara sh si tz. romana inca se mai intelege si clasic. multumesc

Edited by turbo trabannt, 28 May 2007 - 20:56.


#42
monicamuresanu

monicamuresanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2007

View Postmonicamuresanu, on May 28 2007, 14:31, said:

pliz, fara sh si tz. romana inca se mai intelege si clasic. multumesc

Deh, obiSnuinTa, sori.

#43
Sasa Darius

Sasa Darius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 10.04.2007

View Postmonicamuresanu, on May 28 2007, 21:59, said:

Deh, obiSnuinTa, sori.

Pentru mine e OK sambata la ora 10, ne vedem acolo.

#44
urarom

urarom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.05.2007

View PostSasa Darius, on May 29 2007, 10:02, said:

Pentru mine e OK sambata la ora 10, ne vedem acolo.
ramane sambata la 10,poate stabilim pana atunci si niste date de identificarea fiecaruia

#45
monicamuresanu

monicamuresanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2007
Dragii mei, va anunt ca am primit un mail incurajator, pe care imi permit sa il citez:

"Domnule Muresan,

      Am citit cu interes opiniile dumneavoastra si am tras o concluzie certa si anume ca aveti mult timp neocupat si probabil ca va doare nervii.

      Daca sunteti arhitect de ce nu v-ati cumparat apartament in blocurile proiectate sau avizate de dumneavoastra!

      Teoriile dumneavoastra seamana a santaj si cred ca doriti sa obtineti in schimb avantaje de la vanzator.

      Atunci cand ati contractat apartamentul nu ati vazut detaliile despre care vorbiti acum??`

      In ce bloc de locuinte ati vazut dumneavoastra hidranti pe holuri .

      Nene, cred ca doresti apartament in aceasta zona pentru a fi mai aproape de Spitalele 9 si 10 unde sigur esti cunoscut ca pacient permanent."

#46
monicamuresanu

monicamuresanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2007
Iata si raspunsul meu:

Simpatica cucoana,

1. Ma bucur ca va intereseaza opiniile mele si mi-ati raspuns. Intr-adevar am timp liber, dar de durut nu ma doare nimic.

2. La halul in care se executa in Romania, proiectarea nu prea mai are relevanta, dar daca va intereseaza atat de tare, nu mi-am cumparat intr-unul facut de mine, pentru ca n-am facut decat unul si ala-i in Cluj. Specialitatea mea e alta.

3. Puteti sa ma credeti pe cuvant ca nu urmaresc avantaje din partea nimanui, am tot ce-mi e necesar, mai putin un apartament in Bucuresti, ca d-aia l-am luat pe-asta.

4. Atunci cand am contractat apartamentul nici macar nu mi-am imaginat ca cineva poate comite erorile care s-au facut aici si, de buna credinta, am mers pe incredere. Imi cer scuze, am facut o greseala.

5. In alea la care pompierii n-au pe unde trage furtunul.

6. Oi fi mata ceva psihiatru, de stii asa de bine. Eu va sugerez respectuos sa va vedeti de treaba si de meseria dumneavoastra si lasati-i pe altii sa-si vada de a lor.

Sarut'mana si la mai bine!

#47
liviua

liviua

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 16.05.2007

View Postmonicamuresanu, on May 29 2007, 15:17, said:

Dragii mei, va anunt ca am primit un mail incurajator, pe care imi permit sa il citez:

"Domnule Muresan,

      Am citit cu interes opiniile dumneavoastra si am tras o concluzie certa si anume ca aveti mult timp neocupat si probabil ca va doare nervii.

      Daca sunteti arhitect de ce nu v-ati cumparat apartament in blocurile proiectate sau avizate de dumneavoastra!

      Teoriile dumneavoastra seamana a santaj si cred ca doriti sa obtineti in schimb avantaje de la vanzator.

      Atunci cand ati contractat apartamentul nu ati vazut detaliile despre care vorbiti acum??`

      In ce bloc de locuinte ati vazut dumneavoastra hidranti pe holuri .

      Nene, cred ca doresti apartament in aceasta zona pentru a fi mai aproape de Spitalele 9 si 10 unde sigur esti cunoscut ca pacient permanent."

Mesajul de mai sus spune totul despre nesimtirea cu care sunt tratati clientii de catre companiile de 2 lei din Romania.

Sugestia mea...elaborati un protest comun. Daca asa se poarta cu un client asa se vor purta cu toti. Faceti-o sa priceapa pe Matroana de bordel ca are nevoie de ajutor. Probabil d'aia construieste langa spitalele 9 si 10.

#48
monicamuresanu

monicamuresanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.05.2007

View Postliviua, on May 29 2007, 08:27, said:

Mesajul de mai sus spune totul despre nesimtirea cu care sunt tratati clientii de catre companiile de 2 lei din Romania.

Sugestia mea...elaborati un protest comun. Daca asa se poarta cu un client asa se vor purta cu toti. Faceti-o sa priceapa pe Matroana de bordel ca are nevoie de ajutor. Probabil d'aia construieste langa spitalele 9 si 10.

N-as vrea sa arat pe nimeni cu degetul pentru acel mesaj. Mail-ul pe care l-am primit este intr-adevar cvasi-anonim. Ce am putut descifra este ca el este trimis de "ileana sandulescu" <[email protected]>. Nu o cunosc nici pe dumneaei si nici intentiile pe care le are.

#49
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postmonicamuresanu, on May 30 2007, 01:19, said:

Iata si raspunsul meu:

Simpatica cucoana,

1. Ma bucur ca va intereseaza opiniile mele si mi-ati raspuns. Intr-adevar am timp liber, dar de durut nu ma doare nimic.

2. La halul in care se executa in Romania, proiectarea nu prea mai are relevanta, dar daca va intereseaza atat de tare, nu mi-am cumparat intr-unul facut de mine, pentru ca n-am facut decat unul si ala-i in Cluj. Specialitatea mea e alta.

3. Puteti sa ma credeti pe cuvant ca nu urmaresc avantaje din partea nimanui, am tot ce-mi e necesar, mai putin un apartament in Bucuresti, ca d-aia l-am luat pe-asta.

4. Atunci cand am contractat apartamentul nici macar nu mi-am imaginat ca cineva poate comite erorile care s-au facut aici si, de buna credinta, am mers pe incredere. Imi cer scuze, am facut o greseala.

5. In alea la care pompierii n-au pe unde trage furtunul.

6. Oi fi mata ceva psihiatru, de stii asa de bine. Eu va sugerez respectuos sa va vedeti de treaba si de meseria dumneavoastra si lasati-i pe altii sa-si vada de a lor.

Sarut'mana si la mai bine!
:huh:  :lol:

asta -i mail de pus in rama. atata nesimtire din partea antreprenorului nu am mai vazut in viata mea.

cata mojicie!

Edited by turbo trabannt, 29 May 2007 - 16:10.


#50
weastern

weastern

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.05.2007

View Postturbo trabannt, on May 29 2007, 17:08, said:

:huh:  :lol:

asta -i mail de pus in rama. atata nesimtire din partea antreprenorului nu am mai vazut in viata mea.

cata mojicie!

bah, ori ai dat gresit reply, ori e cazu sa te mai uiti in oglinda daca n-ai mai vazut nesimtire!
fratilor, nu va lasati, ca si eu am patit-o da cu altii
mie mi s-a parut i-a tras-o peste bot gagicii ezact cum merita

BAFTA!!!

#51
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postweastern, on May 30 2007, 03:27, said:

bah, ori ai dat gresit reply, ori e cazu sa te mai uiti in oglinda daca n-ai mai vazut nesimtire!
fratilor, nu va lasati, ca si eu am patit-o da cu altii
mie mi s-a parut i-a tras-o peste bot gagicii ezact cum merita

BAFTA!!!
tu esti chior? nu vezi sa citesti?

"atata nesimtire din partea antreprenorului "

raspinsul monicai muresanu m-a uns pe suflet.  :D

#52
weastern

weastern

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.05.2007

View Postweastern, on May 29 2007, 17:27, said:

bah, ori ai dat gresit reply, ori e cazu sa te mai uiti in oglinda daca n-ai mai vazut nesimtire!
fratilor, nu va lasati, ca si eu am patit-o da cu altii
mie mi s-a parut i-a tras-o peste bot gagicii ezact cum merita

BAFTA!!!

sorry trabante, acum imi dau seama ca te refereai la antreprenor si nu la mailu de raspuns
da tot ai dat reply gresit

#53
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postweastern, on May 30 2007, 03:31, said:

sorry trabante, acum imi dau seama ca te refereai la antreprenor si nu la mailu de raspuns
da tot ai dat reply gresit
reply era pentru persoana care a reusit sa dea mailul ala meserias.  inca o data , felicitari ! :coolspeak:

#54
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
hehehe, daca ma duc si eu cu aceleasi doleante zilele urmatore, poate ma trezesc cu o caramida in cap...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate