Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Windows 11 si boxa portabila - de...

Angajarea unei persoane de 18 ani...

Depunere declaratie unica PFA - i...

Situatie mostenire
 Inlocuit/upgrade placa video Nvid...

Google tv si open vpn

Vot europarlamentare

Sfat reparatii
 Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...
 imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 

Kia Cee'd cutie manuala/automata

- - - - -
  • Please log in to reply
542 replies to this topic

#163
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

 sysneto, on May 5 2007, 17:51, said:

Deja e un succes  :coolspeak:
Nu poti sa cumpari masini sow room can apare, sunt cativa limitari, de timp, rulaj..ect

Ba pot si sa iti spun de ce: am citit foarte multe review-uri facute de reviste serioase straine si concluziile au fost mai mult decat imbucuratoare. Si in plus arata al naiba de bine :)

#164
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 cheloo2005, on May 5 2007, 16:23, said:

Off, de parca ar interesa pe cineva ca seamana cu x sau cu y.Maximuse, eu de abia astept sa vad ce defecte gasesti si la Kia C'eed ca la Accent nu m-ai convins de loc acu vreo 6-9 luni cand ne tot contram pe acilea.tipu care si-a luat-o si ca alt individ pe care cunosc sunt super multumiti de Accent si ti-as mai spune in continuare despre asta dar nu e topicul Accent-ului asa ca o las balta. Ce vreau sa subliniez e ca sunt foarte curios cum o sa te dai in spectacol si pt modelul asta, dar ..... stii tu : "Traim pe Softpedia, ...si MAXIMUS ne mananca tot timpul". ok, sper ca in curand maximus sa deschida un topic cu tot ce e in neregula cu femeile postate pe Gagica Zilei, calitati defecte , raport pret/calitate.

P.S. Stiu ca am depasit masura si imi cer scuze celor de pe softpedia dar peste tot dau de omu asta si parerile lui pro Logan SI RENALUT. Maximus daca ai de gand sa imi spui ca e dreptul tau sa iti spui parerea , ... te rog, ... nu o mai face.... stiu asta.


bla bla bla.. pana una alta hyundai-ul ala e plin de probleme, destui proprietari regreta ca au luat masina asta asa ca las-o mai moale cu superfiabilitatea Hyundai. cat despre cee'd nici tu nici eu nu putem sa zicem nimic de fiabilitate, e primul lor produs facut in europa. Dupa cum s-a vazut la hyundai asta a insemnat un pas inapoi in privinta fiabilitatii. Nu zic ca va fi la fel la kia, vom trai si vom vedea

#165
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Maximus: Eu zic ca este un MARE pas inainte. Daca au spus asta reviste si oameni cu experienta in domeniu, nu cred ca parea ta sau a noastra este mai presus. Daca era un esec cred ca as fi gasit ceva despre acest lucru(un revieew, test ceva).

Si inca ceva: crezi ca nu sunt proprietari de Logan care sa regrete alegerea? Hai sa fim seriosi! Nu cred ca se poate afirma ca masina X a satisfacut toti clientii, ar fi o aberatie. Hai sa terminam cu discutiile astea copilaresti: "Asta e mai buna decat a ta pentru ca asa zic eu."

Eu am ales masina asta pentru ca mi-a placut la exterior, la interior, pretul este unul just pentru dotarile si morotul oferit, garantie destul de mare si a avut acel ceva cand am mers cu ea. Atata si nimic mai mult. Pentru mine este o alegere buna si nu incerc sa conving pe nimeni altcineva de acest lucru.

Toate cele bune

Edited by psystem, 05 May 2007 - 21:48.


#166
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 psystem, on May 5 2007, 22:47, said:

Maximus: Eu zic ca este un MARE pas inainte. Daca au spus asta reviste si oameni cu experienta in domeniu, nu cred ca parea ta sau a noastra este mai presus. Daca era un esec cred ca as fi gasit ceva despre acest lucru(un revieew, test ceva).

Si inca ceva: crezi ca nu sunt proprietari de Logan care sa regrete alegerea? Hai sa fim seriosi! Nu cred ca se poate afirma ca masina X a satisfacut toti clientii, ar fi o aberatie. Hai sa terminam cu discutiile astea copilaresti: "Asta e mai buna decat a ta pentru ca asa zic eu."

Eu am ales masina asta pentru ca mi-a placut la exterior, la interior, pretul este unul just pentru dotarile si morotul oferit, garantie destul de mare si a avut acel ceva cand am mers cu ea. Atata si nimic mai mult. Pentru mine este o alegere buna si nu incerc sa conving pe nimeni altcineva de acest lucru.

Toate cele bune


nu ma refeream la calitatile intriseci ale masinii , ci la fiabilitate. care nu poate fi descoperita la un drive-test, sau la un vs :peacefingers: :peacefingers: asta se va vedea in timp, eu doar dadeam un exemplu de masina coreeana din acelasi concern care odata cu trecerea la fabricatie in europa a suferit un puternic pas inapoi dpdv al fiabilitati. Vom trai si vom vedea daca e asa sau nu si la Kia :peacefingers:

#167
netra

netra

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 580
  • Înscris: 31.10.2004
Maximee nu stiam ca esti si clarvazator  :confuzzled: !!!!! nu de tampiti dau astia de la KIA  garantie 7 ani, sigur a-ti vazut videoclipul cu uzina de la Zilina, nu se compara cu fabrica de Accent-uri de la Turci ( Turcii sunt ca Romanii, apropo de fabricarea loganului MPV, cel cu ciocanul). Sunt sigur ca fanaticii altor marci, vor cauta la Cee'd orice chichita sa-si potoleasca ura vis-a-vis de masinile Coreene, dar cred ca or sa-si roada unghiile de ciuda ca X masina lui noua de ~13.000 euro este mai slaba ca dotari si performanta fata de Coreeana la aceeasi bani sau chiar mai putini.

Edited by netra, 06 May 2007 - 08:12.


#168
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
In acelasi timp ... putem da exemplu atatea alte masini coreene (ca de ex cielo) care a demonstrat o fiabilitate foarte mare si inca mai este apreciata si astazi. Chestia cu fiabilitatea in timp o putem spune despre orice model nou scos de orice marca, deci o chesti universal valabila si in consecinta old news.

INSA ... daca citesti pe net despre testele facute cu ea .... o sa iti dai seama de un singur lucru: poti sa o cumperi fara probleme daca iti place. Si asta fara sa mai punem la socoteala cei 7 ANI de garantie.

#169
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
lucram pe baza de analogii. Ca ala sunt adevarate sau nu, asta doar timpul va spune, pana acum timpul a aratat 1-0 in privinta nefiabilitatii produselor coreene fabricate in europa.

#170
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

 netra, on May 6 2007, 09:07, said:

Sunt sigur ca fanaticii altor marci, vor cauta la Cee'd orice chichita sa-si potoleasca ura vis-a-vis de masinile Coreene, dar cred ca or sa-si roada unghiile de ciuda ca X masina lui noua de ~13.000 euro este mai slaba ca dotari si performanta fata de Coreeana la aceeasi bani sau chiar mai putini.

Este foarte posibil ca acesta sa fie motivul si cred e normal sa faca acest lucru. Eu unul daca nu aparea acest model, ma aruncam la una de ~13 sau chiar 14 mii euro, pentru ca siguranta este foarte importanta pentru mine (6 airbag-uri in standard  :coolspeak: )

Edited by Jake25r, 06 May 2007 - 08:19.


#171
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

 romaximusro, on May 6 2007, 09:14, said:

lucram pe baza de analogii. Ca ala sunt adevarate sau nu, asta doar timpul va spune, pana acum timpul a aratat 1-0 in privinta nefiabilitatii produselor coreene fabricate in europa.

Afirmatia ta este prea generalista si include prea multe necunoscute pentru a putea fi considerata corecta. Si in plus, cei 7 ani garantie acopera aceasta necunoscuta de care vorbesti.

#172
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004

 netra, on May 6 2007, 09:07, said:

Maximee nu stiam ca esti si clarvazator  :confuzzled: !!!!! nu de tampiti dau astia de la KIA  garantie 7 ani, sigur a-ti vazut videoclipul cu uzina de la Zilina, nu se compara cu fabrica de Accent-uri de la Turci ( Turcii sunt ca Romanii, apropo de fabricarea loganului MPV, cel cu ciocanul). Sunt sigur ca fanaticii altor marci, vor cauta la Cee'd orice chichita sa-si potoleasca ura vis-a-vis de masinile Coreene, dar cred ca or sa-si roada unghiile de ciuda ca X masina lui noua de ~13.000 euro este mai slaba ca dotari si performanta fata de Coreeana la aceeasi bani sau chiar mai putini.

Uite link-ul de la acel videoclip:
http://video.google....5...81&hl=en-AU

#173
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 Jake25r, on May 6 2007, 09:23, said:

Afirmatia ta este prea generalista si include prea multe necunoscute pentru a putea fi considerata corecta. Si in plus, cei 7 ani garantie acopera aceasta necunoscuta de care vorbesti.

generalista? poate. eu ma uitam la ce s-a intamplat la Hyundai. care tot asa are garantie mare. Si la ce le foloseste proprietarilor daca service-ul e scump, prost si indolent? Si la ce foloseste daca apar probleme care sunt rezolvate in 7-8 luni sau poate nu sunt rezolvate deloc? :peacefingers:

#174
netra

netra

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 580
  • Înscris: 31.10.2004
Eu am Kia RIO de aproape un an si nu am avut nici cea mai mica problema, nici macar greierasi, merge ca in prima zi, am si cipuit-o de-mi consuma acum in Bucuresti pana in 6,1% (arata computerul de bord), asa ca pentru mine KIA este o marca care merita banii. Eu nu vorbesc din auzite sau citite, cum fac 95% din membrii forumului.

Edited by netra, 06 May 2007 - 11:12.


#175
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 netra, on May 6 2007, 12:09, said:

Eu am Kia RIO de aproape un an si nu am avut nici cea mai mica problema, nici macar greierasi, merge ca in prima zi, am si cipuit-o de-mi consuma acum in Bucuresti pana in 6,1% (arata computerul de bord), asa ca pentru mine KIA este o masina care merita banii. Eu nu vorbesc din auzite sau citite, cum fac 95% din membrii forumului.


da, dar aia e facuta in coreea  :rolleyes: :console: :naughty:   si la aia mi se pare ca a existat problema debitmetrului la motorul de 1.4,nu?

#176
netra

netra

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 580
  • Înscris: 31.10.2004
Eu unul am varianta diesel, la mine nu a existat nici o problema  :OK: . Esti de speriat omule...........

Edited by netra, 06 May 2007 - 11:21.


#177
adymihalcea

adymihalcea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 09.01.2004
Stie cineva daca pe versiunea de baza se poate pune optional aer conditionat automat in loc de manual (clima). Am acum la masina si mi se pare ca deja nu mai e 'nice to have' ci un 'must'.
Multumesc

PS: Am un Megane de nici 2 ani si nu pera sunt multumit, parca ma bate gandul sa-l vand cand iese din garantie si sa-mi iau Kia Cee'd - 7 ani garantie !!! God ! Nici nu cred ca o tin atat.

#178
sysneto

sysneto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.03.2007

 netra, on May 6 2007, 11:09, said:

Eu am Kia RIO de aproape un an si nu am avut nici cea mai mica problema, nici macar greierasi, merge ca in prima zi, am si cipuit-o de-mi consuma acum in Bucuresti pana in 6,1% (arata computerul de bord), asa ca pentru mine KIA este o marca care merita banii. Eu nu vorbesc din auzite sau citite, cum fac 95% din membrii forumului.


Inca o data : Ai un rio si crezi ca stii tot despte KIA  :nonobad:
Ceed e altfel, e European, nici nu poti compara cu un rio feeling corean :D  .
Lasa o data cu stilul asta, de enervant...

Edited by sysneto, 06 May 2007 - 12:34.


#179
sysneto

sysneto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 30.03.2007
shit touch pad.. :huh:

#180
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
Azi a fost prezentat in emisiunea de la natioonal TV , am inregistrarea:
http://rapidshare.co...32_CH-5__PC.avi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate