Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis

Foisor - noi reglementari
 Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...

Bicicleta eliptica
 

Totul despre PSP

- - - - -
  • Please log in to reply
1859 replies to this topic

#1783
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005
UMD drive (aproape) defect ! A mai patit cineva ?
Inelul magnetic care, in mod normal, se afla in centrul unitatii UMD, nu mai sta la locul lui si ramane lipit pe jocul UMD. Stie cineva o metoda prin care se poate repune la locul lui (lipire, presare .....) ?
Daca il asez in locasul lui si introduc apoi jocul, functioneaza bine dar, asa cum am mai spus, cand scot jocul acel inel iese impreuna cu el (lipit magnetic).
Multumesc pentru eventualele solutii de remediere si Sarbatori Fericite tuturor.

Attached Files



#1784
eeNNeeRRGGyy

eeNNeeRRGGyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2011
auziti ma puteti ajuta si pe mne
mi-am luat acum de craiun un psp si incerc sa pun  imagini  videoclipuri si muzica :\ : muzica  am reusit s-o pun dar vidoclipurile si imaginile nu vor am incercat tot felul de programe pt convertit dar nimik am citi si manual ala tampit si tot nu am reusit va rog frumos daca ma puteti ajuat :P am verisunea 6.60 mi se pare
:OK:  :D  :D  :D

#1785
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
din 3 psp-uri stricate imi poate cineva sa-mi faca macar unul?

#1786
Dns78

Dns78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 10.10.2005

View PosteeNNeeRRGGyy, on 26th December 2011, 14:17, said:

auziti ma puteti ajuta si pe mne
mi-am luat acum de craiun un psp si incerc sa pun  imagini  videoclipuri si muzica :\ : muzica  am reusit s-o pun dar vidoclipurile si imaginile nu vor am incercat tot felul de programe pt convertit dar nimik am citi si manual ala tampit si tot nu am reusit va rog frumos daca ma puteti ajuat :P am verisunea 6.60 mi se pare
:OK:  :D  :D  :D
Pentru fișiere video trebuie să creezi un director Video în rădăcină (ROOT), iar pentru fotografii un director PHOTO tot în ROOT

#1787
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011
Pe voi cam cat va tine bateria la psp-ul vostru?Eu am un 3004 si ma tine am 3 ore cu luminozitate la maxim.E normal?

#1788
Maidanezul

Maidanezul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 408
  • Înscris: 15.12.2011

View PostEdwin6000, on 12th January 2012, 16:39, said:

Pe voi cam cat va tine bateria la psp-ul vostru?Eu am un 3004 si ma tine am 3 ore cu luminozitate la maxim.E normal?
E prea mult. Pe mine doua ore maxim. Tu ce faci in 3 ore cat te tine? Conteaza si asta.

#1789
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View PostMaidanezul, on 12th January 2012, 16:41, said:

E prea mult. Pe mine doua ore maxim. Tu ce faci in 3 ore cat te tine? Conteaza si asta.
Ma joc.

#1790
Cristy03

Cristy03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2012
SALUT ! AM O PROBLEMA! VA ROG AJUTATI-MAA !!!

Am un psp 2004,8A,versiunea 5.03,dar l-am modat si acum este 5.00 M33 (am facut modarea cu ChickHen R2 si CFW Enabler).
Am multe jocuri pe calculator pt psp,dar cele mai noi (ex : FIFA 11...) nu merg. Am pus FIFA 11 pe psp si atunci ecranul s-a facut negru si s-a stins psp-ul. CE POT FACE CA SA MEARGA CELE MAI NOI JOCURI?

VA ROG AM NEVOIE DE AJUTOR ! As vrea ca cel care imi va zice(sper,cat mai repede)sa fie cat mai explicit pentru o reusita. VA ROG ! MULTUMESC !  :worthy:

#1791
Maidanezul

Maidanezul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 408
  • Înscris: 15.12.2011

View PostCristy03, on 13th January 2012, 23:12, said:

SALUT ! AM O PROBLEMA! VA ROG AJUTATI-MAA !!!

Am un psp 2004,8A,versiunea 5.03,dar l-am modat si acum este 5.00 M33 (am facut modarea cu ChickHen R2 si CFW Enabler).
Am multe jocuri pe calculator pt psp,dar cele mai noi (ex : FIFA 11...) nu merg. Am pus FIFA 11 pe psp si atunci ecranul s-a facut negru si s-a stins psp-ul. CE POT FACE CA SA MEARGA CELE MAI NOI JOCURI?

VA ROG AM NEVOIE DE AJUTOR ! As vrea ca cel care imi va zice(sper,cat mai repede)sa fie cat mai explicit pentru o reusita. VA ROG ! MULTUMESC !  :worthy:
Softpedia nu incurajeaza piratarea si modarea, deci mai bine nu mai intreba ca s-ar putea sa iei ban.

#1792
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View PostMaidanezul, on 12th January 2012, 16:41, said:

E prea mult. Pe mine doua ore maxim. Tu ce faci in 3 ore cat te tine? Conteaza si asta.
Acum depinde si de cat timp il ai.In carte scrie ca e normal sa te tina intre 3 si 6 ore.


View PostCristy03, on 13th January 2012, 23:12, said:

SALUT ! AM O PROBLEMA! VA ROG AJUTATI-MAA !!!

Am un psp 2004,8A,versiunea 5.03,dar l-am modat si acum este 5.00 M33 (am facut modarea cu ChickHen R2 si CFW Enabler).
Am multe jocuri pe calculator pt psp,dar cele mai noi (ex : FIFA 11...) nu merg. Am pus FIFA 11 pe psp si atunci ecranul s-a facut negru si s-a stins psp-ul. CE POT FACE CA SA MEARGA CELE MAI NOI JOCURI?

VA ROG AM NEVOIE DE AJUTOR ! As vrea ca cel care imi va zice(sper,cat mai repede)sa fie cat mai explicit pentru o reusita. VA ROG ! MULTUMESC !  :worthy:
Din pacate Softpedia nu tolereaza pirateria,asa ca nu te putem ajuta.Incearca inainte de a deschide un topic sau de a posta sa citesti regulamentul ariei respective!

#1793
Maidanezul

Maidanezul

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 408
  • Înscris: 15.12.2011

View PostEdwin6000, on 14th January 2012, 01:12, said:

Acum depinde si de cat timp il ai.In carte scrie ca e normal sa te tina intre 3 si 6 ore.



Din pacate Softpedia nu tolereaza pirateria,asa ca nu te putem ajuta.Incearca inainte de a deschide un topic sau de a posta sa citesti regulamentul ariei respective!
Il am din 2010, de Craciun.

#1794
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View PostMaidanezul, on 14th January 2012, 10:45, said:

Il am din 2010, de Craciun.
Pai depinde acum ... pe mine ma tine 3 ore cu difuzoarele la volum mediu spre maxim si cu luminozitate la maxim ...

#1795
Steauaboy95s

Steauaboy95s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,162
  • Înscris: 01.10.2009
Daca e cineva interesat:
-Vand PSP 3004 Nou nout in cutie cu toate accesoriile (desfacut doar pt a fi modat) + SIMS 2 PSP = 580 RON Negociabil! PM pt detalii

#1796
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Salut! Problema mea constă în faptul că am cumpărat un display nou pentru PSP 2004 și când am vrut să-l înlocuiesc s-a desprins de pe placa de bază mufa (sau cum s-o numi) în care se introduce panglica aceea lată de la display. Nu știu dacă se mai poate lipi cumva sau care ar fi soluția. Orice ajutor pentru a mă alege cu un PSP 2004 funcțional ar fi binevenit. Știu, o placă de bază nouă, dar mi se pare prea scumpă, s-au vândut mai ieftin console cu display spart, dar din păcate acum nu găsesc așa ceva. Sunt din București și dacă vă pricepeți sau știți pe cineva v-aș fi recunoscător. Mulțumesc, baftă!

#1797
Edwin6000

Edwin6000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,686
  • Înscris: 26.02.2011

View PostSERGIUTANDARICA, on 5th March 2012, 02:53, said:

Salut! Problema mea constă în faptul că am cumpărat un display nou pentru PSP 2004 și când am vrut să-l înlocuiesc s-a desprins de pe placa de bază mufa (sau cum s-o numi) în care se introduce panglica aceea lată de la display. Nu știu dacă se mai poate lipi cumva sau care ar fi soluția. Orice ajutor pentru a mă alege cu un PSP 2004 funcțional ar fi binevenit. Știu, o placă de bază nouă, dar mi se pare prea scumpă, s-au vândut mai ieftin console cu display spart, dar din păcate acum nu găsesc așa ceva. Sunt din București și dacă vă pricepeți sau știți pe cineva v-aș fi recunoscător. Mulțumesc, baftă!
Poti merge la un service GSM.Ei iti pot lipi acel contact

#1798
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004

View PostEdwin6000, on 5th March 2012, 10:02, said:

Poti merge la un service GSM.Ei iti pot lipi acel contact

Mulțumesc pentru răspuns. O recomandare pentru un service bun?

#1799
Mokanaky_55

Mokanaky_55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 18.03.2011
Salut lume, vreau sa imi cumpar si eu o consola PS3 modelul acela cu HDD de 320 GB si vreau sa stiu daca se merita sa imi cumpar acesta consola. Am si eu 2 intrebari in legatura cu acesta consola:
1 - Toate jocurile existente, facute pe platforma PlayStation merg pe consola PS3 (adica jocuri PS, PS 2 SI PS3) ?
2 - Pot sa vad filme in format BlueRay pe aceasta consola in format Full HD (1920Ś1080)?
Mentionez ca am TV care suporta Full HD. Conexiunea de pe consola ar fi recomandata prin HDMI pt vizionare Full HD si jocuri?
Multumesc anticipat

#1800
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010

View PostMokanaky_55, on 21st March 2012, 00:13, said:

Salut lume, vreau sa imi cumpar si eu o consola PS3 modelul acela cu HDD de 320 GB si vreau sa stiu daca se merita sa imi cumpar acesta consola. Am si eu 2 intrebari in legatura cu acesta consola:
1 - Toate jocurile existente, facute pe platforma PlayStation merg pe consola PS3 (adica jocuri PS, PS 2 SI PS3) ?
2 - Pot sa vad filme in format BlueRay pe aceasta consola in format Full HD (1920Ś1080)?
Mentionez ca am TV care suporta Full HD. Conexiunea de pe consola ar fi recomandata prin HDMI pt vizionare Full HD si jocuri?
Multumesc anticipat

Ai greșit secțiunea. Aici se vorbește despre PSP.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate