Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Stare de nervozitate excesiva

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#37
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
da .. e si din cauza banilor :>..in ultimul timp nu prea am mai avut cum aveam inainte :( ... sunt stresat ... o dau in emo :|

p.s e naspa sa nu mai fi cum erai inainte :( !

Edited by pimpey, 21 February 2008 - 00:07.


#38
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
cate o sticla de vin sau mai multe de bere si se rezolva... :) asta in loc de diazepam & shit... :D

#39
sitdownex2me

sitdownex2me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 19.09.2007
Poate e vorba de sindromul sunt_cel_mai_tare_din_parcare_si_trebuie_sa_adopt_o_atitudine_violenta_pentru_a_
arata_asta_celor_din_jur ?

#40
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

 pimpey, on Feb 21 2008, 00:07, said:

da .. e si din cauza banilor :>..in ultimul timp nu prea am mai avut cum aveam inainte :( ... sunt stresat ... o dau in emo :|

p.s e naspa sa nu mai fi cum erai inainte :( !
Nu o da in emo ! E pubertatea de vina.

#41
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 ciutacu, on Feb 21 2008, 20:52, said:

Nu o da in emo ! E pubertatea de vina.

am glumit :P ...

-------------

am inteles totul :) ... cat despre medicamente nu o sa le iau :-| .... am mai dat de mult banii pe unele si degeaba !

#42
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
metode de calmare sau cum faci sa nu te mai enervezi usor.  

fara medicamente.

#43
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
o sugestie: derulezi aria usor-usooor in jos, pana ce dai de-un topic intitulat "nervos". cine stie, poate te calmeaza. iar daca nu, macar n-avem doua topice cu acelasi subiect.

#44
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Stii, testosteronul in exces poate fi cauza nervozitatii. Faci vreun sport ?

#45
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007
s-a inchis topicul "metode de calmare" datorita acestuia. aparent sunt legaturi. pimpey intreba de ce e stresat. eu intrebam de metode de calmare. e o mica diferenta(din cele mari).

@mianna: nu trebuie sa fii ironica.

#46
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 ciutacu, on Feb 23 2008, 01:29, said:

Stii, testosteronul in exces poate fi cauza nervozitatii. Faci vreun sport ?

nu..nu fac :) .. am doar 2 ore de sport pe saptamana ! (la care joc basket si alerg non stop!)

dar fac cam multe ore de scoala mai ales Marti (cand am de la 7:30 pana la ora 18:30 si mai am si SPORT !) ... deci "sportul" meu este ca fac efort :P sa stau "treaz" s.a (de genu asta daca intelegi ce vreau sa spun=la scoala fac miscare s.a) :P

p.s nu prea dorm , nu prea mananc lol ... :( si stau cam mult in fata PCULUI :P

#47
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Cred ca nervozitatea poate fi un simptom al dependentei de calculator.

Edited by ciutacu, 24 February 2008 - 17:19.


#48
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 Taquito, on Feb 23 2008, 17:36, said:

s-a inchis topicul "metode de calmare" datorita acestuia. aparent sunt legaturi. pimpey intreba de ce e stresat. eu intrebam de metode de calmare. e o mica diferenta(din cele mari).

@mianna: nu trebuie sa fii ironica.

din punctul meu de vedere, cand apare ceva, ii cauti si cauza, si tratamentul. subiectul fiind acelasi.

#49
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006
pai da ... si cum ma las de PC ...ca nu pot -> prefer sa stau la PC decat sa dorm :-s

#50
bisquit

bisquit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 13.10.2007
Eu as fi de parere sa incerci sa iti canalizezi nervozitatea spre ceva nu neaparat util, dar sigur consumator de energie.
De obicei sporturile practicate in mod regulat te ajuta (seara cazi frant!). :lol:

LE: uitasem, nu te duce la endocrinologie ca ce iti dau aia iti vor rascoli tiroida de nu te vezi. Am 7 cazuri printre prieteni.

Edited by bisquit, 24 February 2008 - 20:10.


#51
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
hallou.
am o mica problema care ameninta sa se transforme intr-una extrem de mare si grava:sunt zile in care toate sunt bune si frumoase , toate sunt roz bonbon pana cand din senin , din ceva , mi se pune pata si ma apuca dracii. la modul nasol. extrem de nasol.
se lasa cu urlete , tipete , pumni in pereti, trantesc si sparg tot ce imi cade in mana. desi ma faleam ca sunt un tip calm si rational constat cu neplacere ca aceste crize se inmultesc si ca ajung sa fiu exact ca ultimul taran de pe camp , spre neplacerea celor in jurul meu si a mea. La un momentdat am luat niste pastile de alea de calmare , sedocalm sau ceva in genul asta dar cam degeaba.
so , trebuie sa ma duc la psiholog? astept niste sfaturi si mai ales niste remedii concrete deoarece la ultima "afacere" de genul asta am facut-o lata fata de cineva extrem de drag mie si acu nu stiu pe unde sa scot camasa  <_< si vreau sa evit asemenea situatii care nu aduc absolut nimic bun.
multam fain .

#52
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
La psihiatru, serios. Suna a tulburare de personalitate (parca borderline - partea cu impulsivitatea si violenta "din nimic"). Medicamentele singure nu sunt de-ajuns, trebuie si psihoterapie.

#53
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 antigen, on Apr 10 2008, 11:17, said:

La psihiatru, serios. Suna a tulburare de personalitate (parca borderline - partea cu impulsivitatea si violenta "din nimic"). Medicamentele singure nu sunt de-ajuns, trebuie si psihoterapie.
psihiatru sau psiholog?

#54
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Psihiatru, cred ca un psiholog nu poate prescrie antipsihotice. Am vazut la psihiatrie pacienti care se comportau exact cum ai descris tu mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate