Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Albume NOI (Ro)

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#91
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
Parazitii - Violent

1 Violent (Original Edit)  
2 Violent (Radio Edit)  
3 Violent (Instrumental)  
4 Violent (Acapella Mix)  
5 Violent (Unu in FM Remix)  
6 Violent (DJ Pagal Delay Remix)  
7 Ca fuga pe gheata (original Edit)  
8 Ca fuga pe gheata (Cheloo Remix)  
9 Ca fuga pe gheata (Ombladon Remix)  
10 Ca fuga pe gheata (Freakadadisk Remix)

ultimul album Parazitii contine ceva inedit, un exemplu ar fi remixul piesei Violent facut de DJ Pagal. chiar nu ma asteptam la asa ceva. per total e reusit.


Pret 170 000 lei vechi

Attached Files



#92
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Tzepi, on Aug 13 2005, 13:01, said:

Parazitii - Violent
1 Violent (Original Edit) 
2 Violent (Radio Edit) 
3 Violent (Instrumental) 
4 Violent (Acapella Mix) 
5 Violent (Unu in FM Remix) 
6 Violent (DJ Pagal Delay Remix) 
7 Ca fuga pe gheata (original Edit) 
8 Ca fuga pe gheata (Cheloo Remix) 
9 Ca fuga pe gheata (Ombladon Remix) 
10 Ca fuga pe gheata (Freakadadisk Remix)

Un "album" din doua piese!  :o Daca se mai straduiau putin lasau doar "piesa" "Violent", la care mai adaugau inca 9 (noua) remixuri si gata albumul... Pastrau "melodia" "Ca fuga pe gheata" pentru urmatorul "album".  :roflmao:  Un contraexemplu in privinta unui album, chiar si pentru hip-hop.  -_-

#93
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
ceva vesti despre ce au cantat aseara dj project la callatis ?

cel putin melodia cu care au incheiat a fost super.

#94
bLuEsHiFt

bLuEsHiFt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 08.01.2005
[ http://www.discomania.ro/imagini/ctc_dificultati_tehnice_mare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

CTC - Dificultati tehnice
Roton
2005

1. Introducere
2. Vorbe din Context (feat. Cedry2k)
3. Ochi Rosii
4. This Is Raw (feat. Inthevisualz)
5. Unu (Interludiu)
6. Scurtcircuit
7. Al 13-lea Ceas (feat. Armada)
8. Nu Stii
9. Multe De Spus
10. Bucuresti (feat. KGula, Naighba de la Da Hood)
11. Pentru Cine (feat. DJ Dox)
12 Interzis Nefumatorilor
13. Asaltul
14. TV (feat. Raku)
15. Orice (feat. Nwanda, Yolo)
16. Reanimare 101
17. Scandaaal (feat. Cedry2k)
18. Stiluri (feat. Khidja Clouds Society)

Cumpara CD-ul

#95
a_lexu

a_lexu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 27.10.2004
Salutare!
As vrea sa aflu si eu cum se numeste albumul scos de cei  de la SLANG, ce piese contine si unde il pot gasi. Ma ajuta cineva?

#96
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
ACTIV - Superstar
NRG!A
2005

Attached File  activ_superstar_mare.jpg   18.55K   133 downloads
1. SuperStar
2. Timpul
3. In inima mea
4. Lucruri Simple
5. Dor
6. Zile cu tine
7. Heaven
8. Surrender
9. Doar cu tine(Win RMX)
10. Visez (Andy Craze Da Phunky Bass RMX)
11. Visez (Dan Griober RMX)
12. SuperStar (D-Laid RMX)


De la mine, noul album ACTIV primeste 5 stelute... ***** :coolspeak:

#97
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
nu stiu daca ai merge  intrebarea, dar as vrea sa stiu exista cumva formatia "Ozon" sau melodia cu titlu asta ?
multumesc anticipat.

#98
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
ta-na-na-na....a reaparut toyomi.....dupa atata timp..chiar ma intrebam unde a disparut.... :D

#99
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Karie si Baboi sunt 2 baieti din Rimnicu Vilcea care au inceput sa faca rap inca de prin 1998.Doi artisti completi care isi compun singur melodiile negative si text.Vin cu un sound 100% original imbinind caterinca si muzica gangsta rap cu bit-uri care ascultate pe sisteme bune sigur vor face geamurile sa zbirniie.Au concertat in deschidere la trupe mari ca Parazitii sau B.U.G.Mafia.Trecind peste obstacolele obisnuite cu care se confrunta trupele noi de rap case de discuri care vor artisti deja lansati,probleme financiare,concerte interzise acestia au semnat in final cu Scandalos Music si acum asteapta verdictul publicului la lansarea primului album "Operatiune XXX"

Attached Files


Edited by ReKo, 19 September 2005 - 10:48.


#100
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

ANDA ADAM - "CONFIDENTIAL"
"Confidential", primul album alAndei Adam, s-a lasat de curand pe piata. Odata cu acest album Anda te cheama in lumea ei: puternica dar romantica, dura dar seducatoare, pasionala si angelica, sexy si delicata - o poti decoperi pe Anda ascultand cele 10 piese care vorbesc despre ea.

Dupa ce a muncit peste un an la realizarea acestui album, Anda este extrem de multumita de roadele muncii sale si ale echipei cu care a lucrat. « Chiar daca a fost o munca titanica, a meritat. Piesele au iesit exact cum imi doream iar conceptul albumului ma reperezinta in totalitate. Trebuie sa-mi ascuti piesele si astfel o sa ma cunosti mai bine.

» Colaborarea Andei cu Marius Moga a adus si o noutate in peisajul muzical autohton - stilul abordat este unul nou: raggae stylee se numeste si este un stil unic in Romania.

Primul single de pe acest album « Ce ti-as face (Selecta) » feat. Alex a prins extrem de repede la public iar in topuri piesa continua sa faca ravagii. De acelasi succes se bucura si videoclipul acestei piese. Gurile rele au afirmat ca Anda nu este multumita deloc de calitatea videoclipului insa ea este absolut incantata de ceea ce a iesit dupa aproape 30 de ore de filmare.

« Am fost neplacut surprinsa de ceea ce s-a scris in presa pentru ca eu nu am afirmat niciodata ca nu-mi place propriul videoclip. Din contra, sunt foarte multumita de colaborarea mea cu regizorul care a reusit sa puna in evidenta tot ceea ce ne-am dorit de la acest proiect si sa obtina o calitae buna a imaginii.

Urmatorul videoclip va fi semnat tot de Iulian Moga, asa ca va rog sa trageti singuri concluziile. »

Chiar daca este acaparata de campania de promovare si de concertele care nu mai contenesc, Anda pregateste, in detaliu, impreuna cu o intreaga echipa, evenimentul de lansare a albumului « Confidential ». Asa ca fiti pe faza si nu ratati ocazia de a o cunoaste mai bine pe Anda Adam.
Sursa: Roton

Attached Files

  • Attached File  aa.jpg   89.79K   106 downloads


#101
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004
Nu stie nimeni cand se lanseaza noul album Parazitii ?  " Confort 3 "

#102
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
luna asta parca, ... stau si eu ca pe ace...

@allex: daca nu ma insel, "violent" e single, nu album.

#103
sonic_adi

sonic_adi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.11.2004

View PostDeeJay, on Oct 18 2005, 09:43, said:

@allex: daca nu ma insel, "violent" e single, nu album.

imi aduc aminte ca prin vara umbla zvonu ca Parazitii scot album nou si cand a aparut violent am zis " teapa " ca-i single nu album. Acum vad ca nu o sa fiu dezamagit  :naughty:

#104
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

View PostDeeJay, on Oct 18 2005, 09:43, said:

luna asta parca, ... stau si eu ca pe ace...

@allex: daca nu ma insel, "violent" e single, nu album.

Probabil e maxi-single, dar pretul e ca pentru un album...  -_-

#105
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Gore din Chitila
Margineanu


Attached File  cd.jpg   24.62K   889 downloads

Una dintre cele mai originale productii muzicale aparute in Romania in ultima vreme este, cu siguranta, albumul de debut al lui Mihai Margineanu, "Gore din Chitila", album interzis minorilor.
Materialul cuprinde piese din folclorul urban (unele din perioada interbelica), piese de munte, cunoscute amatorilor de tabere si drumetii montane.
"Muzica pe care o cant eu este muzica veche, de petrecere, care ne ajuta sa ne reamintim ca trebuie din cand in cand sa ne si simtim bine si, chiar daca s-a zis ca este vorba despre manele, muzica mea se constituie, de fapt, intr-un medicament impotriva manelelor", spune Mihai Margineanu.



Conținutul albumului:
1. Gore din Chitila 2:31
2. Pe drum trecea o brisca 2:05
3. Ma iubeste femeile! 2:55
4. M-am dus sa tai un copac 2:42
5. Paraschivo 2:18
6. Foaie verde, foaie fraga 2:00
7. Jelem, jelem 3:19
8. Interludiu - Viatza 0:08
9. Jana era croitoreasa 2:14
10. Orogeiane 3:21
11. Trecea un tigan saracu 2:33
12. Interludiu - Cocoselul 0:22
13. Ce frumoasa esti! 2:37
14. Raluca 3:15
15. Zavalaidinga 4:10


Pentru ilustrarea acestei "capodopere" in materie, puteti asculta piesa "Paraschivo", la o calitate de mostra audio... :coolspeak:
Attached File  Gore_din_Chitila___Paraschivo.mp3   1.44MB   1207 downloads

#106
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Atmosfera incendiara, aseara la Music Club, unde ADELA si-a lansat  albumul de debut

Aseara, clubul bucurestean Music Club a devenit neincapator pentru cei care au participat la petrecerea de lansare a albumului Lacrimi de iubire, primul din cariera muzicala a Adelei.

Cunoscuta publicului din rolurile in telenovelele “Numai iubirea” si “Lacrimi de iubire”, Adela s-a alaturat astfel breslei muzicii romanesti. Alaturi de ea s-au aflat colegii de la Acasa TV, familia, prieteni de suflet, colegi de breasla (Alb Negru, Asha, Cornel de la Vank, Hi-Q, Analia Selis, Claudiu Mirica, Razvan Fodor, Cassa Loco, Keo, Bordo, Minola si Aylin de la Pops, Alexandra de la Amadeus), multe alte vedete, dar si numerosi fani.

Vizibil emotionata, Adela a sustinut un mini-recital care s-a incheiat, in aplauzele publicului, cu piesa Lacrimi de iubire, avandu-l alaturi pe Dan Bordeianu.

Editat de Acasa Music/MediaPro Music, albumul Lacrimi de iubire cuprinde opt piese si doua remix-uri, piese la care Adela a colaborat cu compozitorii Florin Grozea (Hi-Q), Laurentiu Duta (3 Sud-Est), Ionut Radu (Praf in ochi) si Florin Sever, pe texte semnate de Florin Sever, Laurentiu Duta, Aurel Radu, Aura Enache, Lazar Cercel, Florin Grozea, Liliana Stefan si Ruxandra Ion. Stilul abordat - pop slow, cu influente dance si latino, i se potriveste de minune Adelei.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   123.75K   107 downloads
  • Attached File  3.jpg   173.56K   100 downloads
  • Attached File  4.jpg   168.66K   138 downloads
  • Attached File  5.jpg   117.92K   69 downloads
  • Attached File  7.jpg   146.9K   114 downloads


#107
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
La Familia REVINE !

Din acest moment se poate gasi in toate magazinele, in toate benzinariile etc...noul album La Familia - Pune-i la Pamant. Este un maxi-single.

In curand o sa pun si un playlist si o poza...

#108
bogdanovici666

bogdanovici666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.10.2004
[ http://www.musicxpress.ro/imagini/la_familia_punei_la_pamant_mare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

1. Pune-i la pamant (Original Mix)
2. Pune-i la pamant (Radio Clan)
3. Pune-i la pamant (Reggaeton Rmx)
4. Pune-i la pamant (Instrumental)
5. Pune-i la pamant (Acapella)
6. Inchis

www.musicxpress.ro

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate