Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Nokia 6310i

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#55
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
nustiu ce sa zic cu faza ca nu cred ca folosesti cosmoromu.....cel putin eu folosesc foarte mult wapul lor gratuit....nu vi se intampla cateodata sa aveti nevoie de un curs valutare de ceva stiri sau sa trimiteti un mail si nu sunteti in fata pc-ului????

#56
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
As dori sa stiu daca a incercat cineva sa puna o carcasa de 6210 originala pe un 6310i, si daca se poate...
as vrea sa-mi iau un 6310i, numai ca nu-mi place absolut de loc cum arata fata de 6210 :(

#57
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
hmmm, o comparatie in paralel arata ca s-ar potrivi dar ma interesez. m-am uitat personal ca vroiam sa stiu daca se poate pune o carcasa de 63 la un 62. aratau aproape la fel. aveau aceleasi dimensiuni.

#58
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
nu cred ca se poate....6310 ii mai subtire in capat

#59
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
that sux...

#60
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
si orcum daca s-ar potrivi pe dinafara, nu cred ca s-ar potrivi pe dinauntru!
dar exista caracase chinezesti pentru 6310. sunt jaf, dar daca nu iti place carcasa aia, alta solutie nu cred ca ai!

sper ca am fost de ajutor

#61
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ma oamnilor de ce va chinuiti cu 6310 cand aveti ericsson t39m....hscsd, gprs, po3/imap, bateria ultraslim tine 12 zile si cea extended tine 29 zile (in realitate testat de mine 23 zile fara butonat). Mult mai bun si mai ieftin

#62
kinezu

kinezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 28.11.2001
da. intr-adevar t39 este un telefon misto. chiar vroiam sa-mi iau unul. dar ... e ericsson -> meniul sucks. are lag mare. ma enervez.

#63
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
e prea mic... imi place 6210... ce sa fac cu ecranul ala cu 2 linii?

#64
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
apropos, designul e foarte asemanator... deci cred ca s-ar potrivi...

#65
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
are ecranul 4 linii....cred ca il incurci cu t29

#66
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
4... dar tot e meschin de mic... si un rand din alea 4 e ocupat de numele de la butoane... pe wap vorbesc.

#67
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
de fapt are 5 linii......la browserul ericsson nu apare nimic pentru butone.....prima linie de sus este ocupata de numele paginii si link.  Browserul de la ericsson este mult mai usor de folosit decat cel de la nokia....apesi pe yes si iti apare ca la internet explorer toate optiunile (back, forward, refresh, home, bookmarks, Go to menu...etc)

#68
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Stie cineva cum se poate activa netmonitorul la 6310i? Am inteles ca trebuie incarcat in telefon si Nokia cere o gramada de euroi pe el.

#69
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
ma voi chiar folositi wap-ul?
de ce?
eu am laptop si il conectez la T68 si INTERNET (WWW nu WAP)

WAP-ul e o pierdere de bani daca ma intrebi pe mine.

#70
edit

edit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.12.2002
Am luat ieri un nokia 6310i si un Ericsson Bluetooth Headset HDH-30 (adica ultimul model de la Ericsson) si merg impreuna binisor...

Plusuri:
1. auzi soneria si in casca/headset (adica melodia care o cinta mobilul se aude si in casca)
2. claritatea sunetului este buna (nu extraordinara)
3. se aude destul de tare
4. e foarte usor si confortabil de 'purtat'
5. incarcarea headsetului dureaza o ora si un pic
6. se poate schimba usor de la o ureche la alta
7. headset-ul vine cu incarcatorul lui

Minusuri:
1. Raza headset-ului (indoor) este de cam 4m maxim 5 dar cu greu am reusit sa ma duc la 5 m fara sa se intrerupa samd ... deci cam mica fata de 10m cit poate tehnologia... in aer liber am reusit sa 'scot' un 7m
2. Daca pierde telefonul legatura cu casca trebuie sa il reconectezi manual
3. Nokia 6310i nu are implementata functia de time-out pentru bluetooth asa ca standby-ul este de-a dreptul jalnic (cu headset-ul proaspat incarcat am reusit sa scot 5h50m de standby fara nici un minut vorbit)
4. Nu poti folosi apelarea vocala cu ajutorul butoanelor de pe headset... (de ex sa tii apasat vre-un buton de pe headset si 6310i-ul sa inceapa sa-ti 'asculte' numele cheie pentru dial..


In rest ce sa zic bluetooth-ul e o tehnologie chiar prea cool ca sa zic asa... Nici nu stiti ce misto este sa vorbesti la telefon cu dracia asta mai ales ca este asa de usoara incat aproape ca uiti ca o ai pe ureche... plus ca e mai sanatos...

Azi _cred_ (nu stiu sigur) ca o sa schimb telefonul 6310i pe un t68i si o sa vad cum merge si cu Ericsson... Intuitia imi zice ca va merge mult mai bine... Cel putin in standby sigur o sa scot mai mult de 6h :)  Dar sa vedem...

Bafta!

#71
dragos20

dragos20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 794
  • Înscris: 10.12.2002
BT merge mult mai bine pe Ericsson (asta se stie ca doar ei l-au inventat)!

#72
edit

edit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 03.12.2002
Modelul HBH-30 merge mai bine cu T68i pentru ca softul telefonului e facut in asa fel incit sa se inteleaga bine cu headsetul... cit despre "ei l-au inventat" asta nu stiu dar parca nu imi vine sa cred... Poate au fost pionieri in domeniu...

Ma rog... eu am povestit ce se intimpla cu un 6310i pentru tot omul care isi ia un headset bluetooth (eventual chiar HBH-30)...

Acum am un T68i cu acelasi headset si diferenta e clara... stiam ca asa e dar daca nu le ai tu in mina sa vezi ce si cum aprecierile de genul 'merge mai bine' nu cintaresc destul de mult incit sa te poti decide...

Bafta!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate